Jump to content

Moto Zajednica

Oglasnik Motoe.de

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Naime, već duže vreme gledam na Moto.De(namački najveći E oglasnik za prodaju motorcikala)Motorcikli kojiu želim da kupim...ali imam sledeći problem 95% motorcikala koji se prodaju preko dilerskih kuća(isključivo me takvi interesuju) Imaju "etiketu" " VAT NOT RECLAMIABLE" nekolikoi ljudi sam kontaktirao da mi podrobno objasne da li to automatski znači da takav motorcikli nije za exportnu prodaju i da ne postoji apsolutno nikakva mogućnost za istu. ili znači da konkretna Dilerska kuća ne vraća 19% od ukupne plaćene sume , ali da mogu da naprave ako se dogovorite oko toga ko će da plati, izvoznu papirologiju i da onda taj povraćaj od 19% ostvarite preko Nemačke carinske službe, s'tim što se na taj novac čeka nekih (kažu najduže mesec dna) od momenta kda je otor izašao iz nemačke(uredno odjavljen)

Zaista bih želeo da mi neko da maksimalno jednostavan i konkretan iskustveni odgovor , znači neko ko se bavio uvozom motorcikala iz nemačke i "intimno " je upoznat u zakone i papirologiju koja je potrebna da bi se neki motorcikli , za koji je diler napisao da Ne vraća VAT...ipak može kupiti uvesti u Srbiju i dobiti tih 19% novca nazad...Da li je toMoguće ili NE

Puno Hvala u napred na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Jednostavno se moras pomiriti da je to tako i da 95% motocikala je reg na privatno lice, bez obzira sto ga prodaje dilerska kuca i da ga naravno mozes uvesti ali sa placanjem pune cene... Imas na forumu posle sta sve ide, kod notara pa kako ces ga voziti do Srbije, kombi ili tablice, na granici spedicija, carina koji dan pa policija po tablice... E sad da uzimas kombi, 95% bi mogao da vratis porez...

 

I mislim da si pogresio grupu na forumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Druže to znači samo da se nevraća porez nego plaćaš cenu koja je na oglasu , može da se uveze najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ti možeš da kupiš bilo koji od tih motocikala,napraviš kupoprodajni ugovor kod notara, ako ga voziš registruješ na crvene Zoll table i voziš kući, a ako ide na prikolicu tad Ti naravno ne treba registracija.

Kad dodješ na ulaz u SRB praviš propratne papire u špediciji i vozilo ide na carinjenje. To je procedura. Što se tiče poreza ne možeš dobiti povrat nazad ali to ne znači da nije za export.

I kod auta je ista priča samo što auta ima više sa mogućnošću povrata "MwSt" (pdv-a) jer su motori skoro svi na fizičkim licima.

Još jedno,ako kupuješ Evropski motocikl traži EUR1 obrazac jer je na proizvode proizvedene u EU carina manja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Naime, već duže vreme gledam na Moto.De(namački najveći E oglasnik za prodaju motorcikala)Motorcikli kojiu želim da kupim...ali imam sledeći problem 95% motorcikala koji se prodaju preko dilerskih kuća(isključivo me takvi interesuju) Imaju "etiketu" " VAT NOT RECLAMIABLE" nekolikoi ljudi sam kontaktirao da mi podrobno objasne da li to automatski znači da takav motorcikli nije za exportnu prodaju i da ne postoji apsolutno nikakva mogućnost za istu. ili znači da konkretna Dilerska kuća ne vraća 19% od ukupne plaćene sume , ali da mogu da naprave ako se dogovorite oko toga ko će da plati, izvoznu papirologiju i da onda taj povraćaj od 19% ostvarite preko Nemačke carinske službe, s'tim što se na taj novac čeka nekih (kažu najduže mesec dna) od momenta kda je otor izašao iz nemačke(uredno odjavljen)

Zaista bih želeo da mi neko da maksimalno jednostavan i konkretan iskustveni odgovor , znači neko ko se bavio uvozom motorcikala iz nemačke i "intimno " je upoznat u zakone i papirologiju koja je potrebna da bi se neki motorcikli , za koji je diler napisao da Ne vraća VAT...ipak može kupiti uvesti u Srbiju i dobiti tih 19% novca nazad...Da li je toMoguće ili NE

Puno Hvala u napred na odgovoru

 

Ako je diler napisao da ne vrača Mwst, onda prodaje motor/kola izključivo kao posrednik (između prodavača i kupca - i na računu/ugovoru ne sme da bude ime fiirme/dilera, nego ime tog privatnog prodavača), a ne kao vlasnik istog. Tu naravno nema povratka Mwst

Ako ga diler prodaje kao predmet prodaje, onda je zakonski dužan na računu ispisati iznos Mwst i vratiti posle taj porez, ako je kupac van EU ne ozirajuči se dali je kupac firma ili privat lice.

Ima neke cake sa paragrafom 25, koji saopštava, da je neki prodavač oslobođen plačanja/vračanja Mwst., zbog unutar EU ne dozvoljenog duplog porezivanja, a to stoji izključno za kupce unutar EU. Na takvim primerima na računu je napisana konačna suma bez Mwst a dole mora da bude napisan taj paragraf o kome sam gore napisao.

 

Znači

Ako si kao kupac fizičko lice onda ti na računu od dilera stoji posebno još iznos Mwst, koji se naravno, kad izađe vozilo iz EU vrati.

Ako imaš slučajno kupoprodajni ugovor ( između tebe i prodavača), moraš time obavezno kod notara ili Fehrkehramt-a - da ga overiš. Na ugovoru isto nema nigde napisanog Mwst i nemaš pravo na povratak istog

Ako si kao kupac pravno lice ili firma, onda ti na računu treba da stoji samo Netto iznos, znači bez Mwst, a dole ispod rečenica paragraf-a 27, koji saopštava da je kupac pravno lice i da vozilo ide van EU.

To je to najkrače moguče napisano, što se tiče izvoza mot. vozila van EU i važi svugde u EU, A kako stoji uvoz istih kod vas - e to neznam

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

A sto se ne raspitas na carini (mislim nadji carinika) za taj motor koji zelis da uvezes koja se najmanja cijena moze staviti na fakturu.Ja npr. platim auto 5000e a napravim racun na 3000e i tu razliku pdv-a smanjim na carinjenju i naravno pocastim carinika.A moze ti to rijesiti i jaka spedicija,jer su oni ko gace i guzica :lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja