Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Meni nece odgovarati rezervoar.Isti takav je i moj :( .Treba bi sa neke jos starije jawe,sto obliji.A isto godiste i blatobrani, a mozda i jos ponesto.Dajte ljudi ima valjda neko po tavanima i supama  :) :) :)

Sve te delove imam, ali od ove kockastije varijante, pa iste menjam za obliju, ili posteno placam. :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Danas sam ponovo rasturio masinu i imao sam sta da vidim, levi cilindar je pukao i nedostaje jedan deo. Ali to nije sve. Takodje na levom klipu nedostaje jedan deo. Misleci da je to sve cisto sam skinuo desni cilindar koji je na svu srecu citav ali na klipu nedostaje deo a i karika se raspala(pre dva meseca sam stavio nove karike ne znam da li sam presao 100 km). Srecom danas sam povoljno nasao cilindar koji mi stize za 2-3 dana. Mislim da cu uspeti masinu da sklopim do 27. Aprila . A mozda i uspem da ubedim staru da digne kredit za neki novi motor. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

to R.I.P.

Auspusi su mi trebali za CZ 350(to su oni sto se suzavaju pri kraju) , nasao sam kod jednog poznanika na tavanu.

Hvala u svakom slucaju .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Karburator pitanje:

Kod Jawe 350 TS na karburatoru treba da ima saug(zimsko paljenje). Moje pitanje je u kom polozaju je normalno paljenje,a u kom je paljenje sa saug-om? Posto kod mene bez obzira gde je poluga , motor isto reaguje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

STELOVANJE PLATINA NA JAWI

 

          Steluje se prvo desni pa levi cilindar. Desni dobija varnicu sa platine na velikoj ploci a levi sa platine na maloj ploci. Okretanjem zavrtnja, koji fiksira podizac platina za rotor, udesno podizemo desni klip u gornju mrtvu tacku. Zatim platinu na velikoj plociotvorimo na 0,35 mm.

            Zatim rotor okrecemo ulevo sve dok se platine ne sastave. Kada su se platine sastavile ( to se najbolje vidi probnom lampom ) od tog momenta okrecemo udesno i gledamo (merimo) koliko milimetara ce klip ici prema gore.

            Ta igra klipa treba da bude 3 mm. Ako je igra manja od 3 mm otpustamo plocu i okrecemo je ULEVO, a ako je veca od 3 mm plocu okrecemo UDESNO i svaki put kada pomeramo plocu kontrolisemo spijunom zazor platine kada je klip u gornjoj mrtvoj tačci.

            Isto to zatim radimo na levom cilindru odnosno podesavamo platine na maloj ploči.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Karburator pitanje:

Kod Jawe 350 TS na karburatoru treba da ima saug(zimsko paljenje). Moje pitanje je u kom polozaju je normalno paljenje,a u kom je paljenje sa saug-om? Posto kod mene bez obzira gde je poluga , motor isto reaguje?

 

 

Ja sam imao slican problem kada sam kupio jawu stim da kada ukljucim saug motor mi normalno radi a kada ga iskljucim on poveca rad motora ( samo kada je ugrejan). Kada ga prvi put upalim sa saugom on uopste nije funkcionisao pa sam lepo skinuo ceo karburator, odneo ga u servis i sada normalno radi, mislim radio je dok mi nije pukao cilindar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav !

  Juce sam osposobio Jawu 350 TS  ;D , ali sad imam problem da posle 3000 obrtaja pocinje da trokira i ne moze dalje da ubrzava  :'(.

Da li to moze biti do kondenzatora ili bobine?

Ili je to cisto do problema sa zazorom platina?

Inace lepo pali i lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ili je to cisto do problema sa zazorom platina?

 

Najverovatnije je to, na višim obrtajima brlja pa se guši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

2 kgujas:

 

Izvadi svecie i pogledaj kakve su boje. Treba da su krem boje. Ako su bele ili svetlo krem onda motor dobija malo benzina. Ako su tamne ili cak crne onda imas viska benzina u cilindrima. U drugom slucaju  proveri filter vazduha da li je prljav.  Proveri paljenje i namesti najpreciznije sto mozes. Zazor izmedju platina neka bude od 0,35 do 0,4 mm a pretpaljenje od 2,7 do 3,2 mm. Vazno je da platine i pretpaljenje budu isto namestene za oba cilindra. Dali se motor isto ponasa kada je hladan i kada se ugreje? Da li lepo radi na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

2 PetarPan:

Svecice sam izvadio one su OK boje.

Motor lepo radi na leru,a ponasa se isto i kad je hladan i kad je topao.

Kad stignem kuci sa posla provericu zazor platina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav.

Eto prosli praznici,ali ja sam srecan,jer sam sredio Jawu.

A resenje je bilo zanimljivo :

... Sve zivo sam pregledao i menjao(platine,bobine,kondenzatore),a motor i dalje trokira.

E onda sam video da imam jednu kutijicu sa tranzistorima tj. neko tranzistorsko paljenje i ono je crklo i zezalo svo vreme.

To sam izbacio i sad radi kako treba. 

Hura !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Odlicno! Neka je Jawa ziva i zdrava! Ja sam za vreme praznika presao sa Jawom nekih 300 i kusur kilometara. Lepo je radila jedino se malo grejala na uzbrdicama, ali joj oprastam jer se masina tek sada razradjuje. Kako je vise vozim sve mi se vise svidja. Presao sam 650 kilometara  od generalke i sada se spremam da uradim servis. Treba proveriti i dotegnuti srafove, sajle, prekontrolisati lanac i zameniti ulje u menjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Pozdrav ljudi,

neki od va su videli na forumu da sam se odskora prihvatio mozda pomalo sulude ideje da od moje davno zaboravljene jawe pravim custom.Konacno sam skupio nesto parica pa mogu malo ozbiljnije da se prihvatim zadatka.

Po zanimanju sam auto limar i kvazi mehanicar, tako da iole smatram da sam manje-vise dorastao zadatku.Medjutim, podrobnijim razmatranjem problematike dosao sam do zakljucka da bi bilo pametno neke stvari prepustiti malo uze profesionalnijim majstorima.

Prva stvar se tice prepravke rama.Pitam, znam da neko ima znanja, ali mene vise zanima volja, da mi neko  izvari ram od cevi koje cu ja po meri iskriviti ili u kompletu sa varenjem da se iskrivi?Solidan sam varioc sa CO2 i el.,ali kontam da bi nekoliko argonskih varova bila prava stvar.Pa ako ima zainteresovanih javite se ljudi.

Trebace mi neko da odradi tockove (koji se jos uvek traze), prepakuje gume i sta vec treba tu da se odrati "na trapu".

Josku sam vec odredio za elektriku, mada ga jos nisam kontaktirao, al kako pratim forum kao da mi je vec radjen motor kod njega.

Ostalo cu moci sam da resim.

E i jos jedna stvar.Posto je motor sad izvadjen iz rama, preporucejete li da ga tako solo nosim kod nekog (ko se ponudi) da ga pregleda,nasteluje,odradi sve sto treba ili ce uskoro trebati. Usput cu ja da pokusam ( kad se vec motor,rasturi) da ispoliram i prefarbam dekle i cilindar,pa odmah nakon sklapanja moze kod Joske na ugradnju elektrike i onda cekanje do finalnog sklapanja.

Kratko samo da dodam jednu vrlo BITNU stvar.Za sav rad koji trazim, ZAHTEVAM da majstor (ili poznavalac majstorije) :) ima svoju cenu,kakva god ona bila.Kao kolega majstor znam sta donosi rad "na drugarsku bazu", a to ne zelim nikome da radim, cak iako ja to rado drugima radim.Svako ko radi neki zanat trebalo bi da razume ovakvu izjavu.Nece me valjda neko pogresno rotumaciti :(

Javite se ljudi pa da sklopimo vec jednom to sokocalo.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ideja nije suluda, dobra je samo što je to mnogo rada i para ali šta ćeš, to je naš izbor.

 

- varenje - pitaj Bokilica, on vari sa CO2 i ko zna čime još a može i da te uputi za dalje

- struja - Joska

- mašina - Peter Pan ima korisna iskustva a može i da preporuči nekoga ko dobro radi mašinu

- ''trap'' je ovde i trap i prenos i kočenje pa nije tako jednostavno ali ništa nije nemoguće. Kakva ti je ideja sa tim, i ja bih menjao moje točkove za livene iz čisto estetskih razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Rado cu da uradim struju,nema problema.A ako treba i majstor za motor,Vujo,bio si kod Zoltana,on to radi,znas i ti.Pa bi i struja i mehanika mogli da se urade ovde.

Hoce li trebati neka "fancy"digitalna elektronika,ili obicna?  ;D

(Vujo,tvoje zvono je uradjeno od aluminijuma,ima da valja!)

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Siguran sam da sve može u Temerinu, Zoltan zna posao.

 

Ja sam bio oduševljen ljudima i atmosferom Temerina pa sam se malo duže raspisao  ::) ali ako Rober ima vremena sve pomenuto može da vidi na linku

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18323.0

 

Lepo je reći ali ima svih uslova da ovo bude jedan stvarno dobar i lep motor.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja