Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa taj san od sada postaje jawa :)

Nocas,kada je proradilo kako valja,nisam hteo da probudim ceo grad,da bih ga isprobao :)

I ovako je grmelo nenormalno  ;D

Paljenje regulise i ugao pretpaljenja,naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma namestice njega Joska, ja Vam kazem... ;)

 

Interesantna Jawa, mislim da je ram od neke druge masine, da li gresim??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

@ vpetrov21 : kod koga si sekao ram i koliko si zadovoljan njegovim radom ?

koliko si visok i da li ti je udoban polozaj sedenja na duze relacije (ja imam 178cm) ?

 

@ joska : za desetak dana kupujem TS 350 12V  '88. Za mesec-dva, kad regulisem papire i sl, ako vreme dozvoli, dosao bih kod vas za elektronsko paljenje?

Takodje bi trebao neko da mi pogleda maticu na zglobu osovine zadnje ralje (vile) i jos neke sitnice tamo-vamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pa ram mi je radio jedan varilac iz Panceva, zove se Jumba i ovde je jako popularan. Sto se tice sedenja, meni je ovaj motor malo mali, ja imam 194, a moja devojka kad sedne na njega extra joj pase. Sto se tice varenja na ramu za sada nisam primetio bilo kakve probleme a i motor se prilicno fino ponasa, u par navrata sam klizao sa oba blokirana tocka na pravcu i ostao sam na tockovima, nije me nigde podvukao. Treba jos da joj izvucem komande napred pa ce mi biti verovatno bolje, posto iovako kad se vozim drzim noge na odmaracima. U tom polozaju mi je extra, mada me jedino zamara na duze staze tresenje rama i vibracije, a bogami i bulja mi utrne posto je na sedistu mek sundjer pa sedim poprilicno na metalnoj osnovi sedista. I tako ... Valjda ce biti bolje....

 

Joska, koliko novaca ce biti to elektronsko paljenje? I jesi ga malo testirao, kako se ponasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala na odgovoru.

Sto se tice vibracija, sinoc sam naleteo na bog-te-pita kom sajtu na ove slike. Jedin sto sam razumeo u celom tekstu je da je lik uspeo na smanji vibracije.

 

post-4255-12879003569985_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Treba da doteram motor od Zrenjanina do Beograda, nisam vozio ranije, pa me zanima sta sve treba da ponesem za 'ne daj boze' ?

Koje svecice su najbolje ? Koje ulje za mesavinu preporucujete, s obzirom da joj je radjena generalna ? Neki savet ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Rezervne svecice ponesi obavezno. Ja koristim Briskove N15, kao fabricke  ::). Mada mogao bi uzeti neke sa vecom toplotnom vrednoscu. Ponesi i alat za stelovanje paljenja i platine (nikad se ne zna), pumpu (eventualno unutrasnju gumu) i dvotaktol ako koristis neki koji ne mozes naci na nasim benzinskim pumpama. Mada potrosnja bi trebala da je ispod 5 litara, sto bi znacilo da sa punim rezervoarom komotno stizes do Beograda i nazad. Sto se tice mesavine, nemoj preterivati sa uljem, nista preko 4% mineralnog, 3% polusintetickog i 2% sintetickog dvotaktola. Jaca mesavina ce daviti masinu. Ja sam razradjivao masinu sa polusintetikom i nisam imao problema. Naravno, isto ulje sipam i sada. 

Na putu do Beograda na svakih 5-6 km pritisni kavacilo i dodaj malo gasa tako u leru da malo vise ulja udje u cilindar radi boljeg podmazivanja. Bilo bi pozeljno takodje da stanes nekoliko puta do Beograda da ispusis cigaru ili da popijes pivo, cisto da bi se masina ohladila. Masina ce se grejati malcice vise zato sto je nova odnosno nerazradjena.

 

P.S. Nemoj terati masinu brze od 75-80 km/h, ipak je to generalno sredjena masina.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala puno na savetima. Koristice mi i te kako. Pumpu i gumu necu moci da ponesem. Za alat za stelovanje cu da vidim sa trenutnim vlasnikom kad odem u ZR.

A,da jos jedno pitanje... Da li je normalno da se toliko trese u voznji da imam utisak kao da ce da se raspadne do najsitnijeg srafa?

Posle bukvalno 4 minuta probne voznje dlanovi su mi brideli kao da sam lomio asfalt pneumatskim cekicem.

Od generalke je presla 510 km, mozda se jos nisu razradili novi delovi ili postoji mogucnost da nije sklopljena kako treba?

Ako je ovo prvo u pitanju, onda nastavljam po planu i kupujem je. U suprotnom, da malo prikocim i vidim sa vlasnikom sta je u pitanju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Motor trese tokom voznje, ako radilica nije sklopljena kako treba ili paljenje nije na mestu. Za paljenje ces lako, ali za radilicu, hm..

Da li trese i u mestu? Imas li osecaj da ce se polomiti beton ispod motora kada radi u mestu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Blago se brinem, toliko mi je zapao za oko...

Videcemo sta ce biti.

 

ps. Sad sam se cuo sa vlasnikom, rece da mu je majstor koji mu je radio generalnu rekao da je sa radilicom sve u redu  :-\  Proverice paljenje pa ce mi javiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pomagajte drugovi!!!  imam Jawu 250 cz 1976 godiste hteo bih da je ozivim i potrebni su mi delovi:

-klipovi i karike ( fi 52) levi i desni za drugu ili trecu specijalu

-ili klipovi i karike i stubline standard

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za Jawu - CZ 350 - stari tip prodajem levu deklu sa pinjonom za obrtomer sa sajlom i obrtomerom, bocne macije oci za prednju viljusku i stop svetlo, semeringe za prednju viljusku za CZ 350 / 175 i Stop lampu od Voshoda 175. Sve je novo i neupotrebljavano. Dao sam oglas u oglasniku na ovom sajtu, ima slike ko zeli da vidi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bih ništa brisao ali ne bih ni voleo da se ova tema pretvori u oglasnik. Namenjena je komunikaciji vlasnika i poštovalaca Jawe, međusobnoj razmeni iskustava i saveta i to je za ovo mesto sasvim dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ajd' neka mi pomogne neko.

Motor nece da upali ni na kurblu ni na gurku.

Cisti filteri za gorivo i vazduh, nova baterija, nove svecice, ima varnicu na obe svecice, ima goriva, crveni prekidac stoji u sredini.

Ako sam zaboravio nesto, pitajte, samo pomagajte, bice jos dobrih dana za voznju, da ih iskoristim da odvezem motor u zimovnik.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Probao i saug i na gurku (pre toga drukao karburator).

Da nije nesto do karburatora (vlaga, prljavstina) ? Koliko je komplikovano da ga ja sam otvaram?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja