Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nista, zamenio sam cetkice i regler (za svaki slucaj, da ne unosi zabunu, mada mislim da nije bilo potrebe), upalio na novi akku, na zivo prebacio stari akku i ostavio 10 minuta u leru da radi da se dopuni. Posle toga samo pun gas, sve do Beograda  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Neverovatno ali nas nije ni jedna jedina kapljica dotakla !!! Svo vreme iznad nas sunce  :)

Istina, deo puta blize Belanovici je bio poluvlazan od kise ali samo jer prolazi kroz sumu i sunce ne dopira do asvalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: ex305 bd ut

zdravo! eh nakon sto sam opro slavinicu i rezervoar za gorivo,napravio smjesu cca 2,5 % probao sam hoćel opet tusit motor.Nakon sto se malo zagrijao krenem prvom uzbrdo  nabija obrtaje,ali ni makac počinje mjenjat zvuk,grijat se i sama se ugasi.Ponovo upalim nista,sacekam oko 15 minuta radi kao da nista nije bilo.Pređem nekih 40-ak km(bez uzbrdice 80 km/h) i na ravnom dijelu ceste ponovo ista stvar(mijenja zvuk),samo sto se ovaj put nije ugasila nego počela trzat 3-4 puta i opet sve normalno.Stvarno ne znam šta bi moglo biti

 

imao sam problem, iste prirode na 175 cz, proveri kompresiju. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: ex305 bd ut

visak dvotaktola moze da steti motoru, umesto da podmazuje (vise greje jer teze pali smesa), drugo dvotaktol ne sagoreva(ne bi trbalo). znaci trba praviti mesavinu, u onoj razmeri koja je preporucena pod uslovom da je kvalitetno ulje. koncentracija se treba povecati dok motor ne pocne da dimi. to je negde oko 3.5 do 4%. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

sta mislite o jawama 175 cz 75 godiste, imam dve, jedna mi visak i nema sve delove, iz leskovca sam....

Mislim da je to bas dobar motor ,  pristojan , lagan , ekonomican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Vršac

Pitanje za sve vozace Jawe, naime posedujem Jawu 350 TS model 638 a trebaju mi papiri, nalepnice i maska sa vizirom kao na modelu 639 ili neka druga maska koja pase na moju lepoticu! Da li postoji neko ko prodaje ista od ovog meni potrebnog???! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Nadam se da nije problem da pitam ukratko (nemam internet kuci pa ovu temu citam od prve stranice samo kad imam vremena).

Ukratko, pouzdanost Jawe 350ts, dostupnost delova, cene, zbog cega su toliko jeftinije od MZ-a itd, itd. Da li su moguca duza putovanja sa njima, npr Beograd-Crna gora i slicno? Hvala unapred  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Nadam se da nije problem da pitam ukratko (nemam internet kuci pa ovu temu citam od prve stranice samo kad imam vremena).

Ukratko, pouzdanost Jawe 350ts, dostupnost delova, cene, zbog cega su toliko jeftinije od MZ-a itd, itd. Da li su moguca duza putovanja sa njima, npr Beograd-Crna gora i slicno? Hvala unapred  :)

Moze se putovati cime god hoces.  

Floyd je putovao sa Tomosom preko 350km u jeddnom pravcu....  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

.... jos ako s malo razumes u mehaniku , vise nego dovoljno muzike za malo para , i ne porediti je sa Japancima , nema smisla , JAWE/CZ 350 su prica za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala ljudi, morao sam da pitam ukratko jer mi uglavnom govore da je bolje da kupim MZa, da cu vise da radim na Jawi nego sto cu da je vozim, bla, bla, ali Jawa mi se jednostavno vise svidja.

 

Mozda malo glupo pitanje, na auto-putu, konstantna brzina 80kmh, koliko cesto je potrebno stajati da bi se masina ohladila, tj da li je uopste potrebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Hvala ljudi, morao sam da pitam ukratko jer mi uglavnom govore da je bolje da kupim MZa, da cu vise da radim na Jawi nego sto cu da je vozim, bla, bla, ali Jawa mi se jednostavno vise svidja.

 

Mozda malo glupo pitanje, na auto-putu, konstantna brzina 80kmh, koliko cesto je potrebno stajati da bi se masina ohladila, tj da li je uopste potrebno?

to su price ja mz-a terao auto putem 150-155 a nisam uopste stajao, koliko je pazis toliko ce ona paziti tebe, ako kupis krsa stalno ces je praviti, ako kupis nesto a valja onda, idemo na more zajedno...  ;) ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

konkretno pri 80 mislim da joj nista nece faliti, cuo sam od dodta ljudi dam je zaribala u voznji(tj pregrejala se) t o se desava ako malo dvotaktola u smesi, lose paljenje, los karburator.(ili ako joj vadis dusu)  :D ali ipak koliko  je pazis pazice isto toliko cak i vise ona tebe cuo sam od dosta ljudi sa foruma...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Vršac

Prijatelju, od šesnaeste godine vozim motore a sada imam dvadeset i četiri, imao sam sve motocikle od trkačkih preko maxi skutera evo sada imam Dragstara 650 a od septembra prosle godine sam ponosni vlasnik i Jawe 350 TS! Pošto mi nije registrovana nisam je nešto puno vozio oko dve stotine kilometara sve ukupno od septembra ali za Jawu samo reči hvale, udobna je, polozaj vozača je inzvaredan mozes da je vozis i po asfaltu i po poljskim putevima, motor je elastičan e sad ukoliko nisi manijak da je navijaš na visoke obrtaje i voziš konstantno pod punim gasom, ovo je motor za tebe, ustvari ne za tebe nego ovaj motor preporučijem svima. Inače, moj dobar prijatelj je osamdesetih godina pola Evrope prošao sa njom!

Druga stvar su platine, svaki motor zahteva održavanje, podmazivanje lanca, da ne nabrajam sad! Na forumu imas uputstvo za štelovanje platina, pretraži malo i naći ćeš ili u krajnjem slučaju zovi Miki Jawu da ti pošalje i kad to ušteluješ nemaš brige a s’vremena na vreme kani kap ulja na puž koji podiže platine i ti si završio sto se tiče paljenja!Ako se odlučiš na kupovinu,  po oglasima možeš da naletiš na jako dobru Jawu mada ti preporučujem da kupiš Jawu od nekog koga poznaješ!

Ja sam moju platio 200eura sa predjenih 1255km a dvadeset i jednu godinu je stajala u sobi pokrivena ćebetom jer čovek koji je kupio je umpo posle mesec dana a papiri (račun, virmani da su plaćeni porez itd.)glase na njega ali je on nije registrovao! To je nasledila njegova žena koja je pošto je bila mlađa, našla drugog i njemu tako neregistrovanu poklonila! On je gastarbajter i vozao je po selu kad dođe a poslednjh dvadeset i jednu godinu stoji u sobi! E sad ja ne mogu da je registrujem legalno pošto je vlasnik na koga glase papiri mrtav i i njegova žena je u međuvremenu umrla a kako nisu imali dece nema ko da mi je prepiše! Možda neki dalji rođak ali je komplikacija velika!

Stoga, kupi održavaj je, normalno se vozi i nemas problema!

 

Ukoliko neko ima papirei original nalepnice nek’ mi se javi! Pozdrav 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koliko Jawa valja, evo ti moj zivi primer.

 

Kupio sam je staru 22 godine, sa manje od 5000km od poslednje generalke uradjene sa madjarskim delovima (od Mikija Jawe).

S obzirom da u tom momentu nisam znao ni da otpustim kvacilo (bukvalno) niti sam u zivotu seo na nesto naprednije od Tomos Automatika, dobro me izdrzala narednih 17-18 000 km ( i recima - oko osamnaest hiljada kilometara  ;)  ) bez ikakvog pipanja bilo cega (samo sam dvaput promenio ulje) !

Sta sam ja tad pa znao oko motora i mehanike. Nisam znao ni da krenem iz mesta, prvom  :D Al' je tu bilo djipanja na zadnjaka i gasenja u mestu  ;D

 

E, kako sam je upoznavao i ucio u hodu, tako sam poceo da je cenim sve vise i krenuo da sredjujem zapostavljeno.

U ovom trenutku mi jos nekoliko komponenti fali da je dovedem u priblizno savrseno stanje, uz put je i vozam i uzivam.

Moram priznati da uzivam u svakom trenutku - i u cackanju i sredjivanju (iako nemam ni osnovne uslove - garazu) i u voznji njom  :)

 

Neka neko iskusniji kaze, da li jos koji motor u klasi moze u istim uslovima da predje ~20 000 km , pre sledece generalne i sa ovako nemarnim vozacem kakav sam bio ?  ;)

 

I posle me moji iz kluba zajebavaju kako se stalno kvari. Pa kvari se kad nista nisam pipao celu sezonu ipo a nisam silazio s nje, k'o dete s tresnje  :)

 

 

edit - jedina moja zamerka na Jawu, za sada, je sto nema disk napred  :-\  ali i to se vrlo lako anulira onom kocnicom izmedju usiju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zavidovići (BiH)

Nakon sto je jawura dva dana kisla pokusam da je upalim.I sastavi na pola kurble,ali radi samo jedan klip. Zamjenim svjecice i ponovo isto. Ukrstim kablove na svjecicama nece onda nikako samo nesto puca i plamen na auspuh izlazi iz tog klipa koji nece. Vratim ponovo kablove kak su bili i upali opet na pola kurble ali opet samo desni cilindar radi,odvrnem malo vise gas da je turiram na lijevi auspuh samo plamen ponovo i ponovo puca.Posto sam taj problem imao i zimus (koji se sam rijesio,nije se javio do danas) ostavim je pod strehom i čekam. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Trebao si da ukrstis i zice koje idu na kleme 1 na bobinama, ne vredi samo za svecice.

Da nije mokra bobina? Nisi gledao dal obe sv. imaju varnicu i kakve su varnice?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zahvaljujem se svima za informacije i savete, mnogo mi znace i jako su inspirisuci :)

Razumem se u mehaniku dovoljno da bih mogao sam da je odrzavam, trenutno imam Ficu koga prodajem da bih polagao za motor.

Hvala najlepse i vidimo se na drumu za mesec-dva!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zavidovići (BiH)

Trebao si da ukrstis i zice koje idu na kleme 1 na bobinama, ne vredi samo za svecice.

Da nije mokra bobina? Nisi gledao dal obe sv. imaju varnicu i kakve su varnice?

 

.

 

 

Zamjenio sam kabal koji vodi s bobine na svjećicu i pokušao upalit,čim sam zakurblao na lijevi auspuh mi izađe plamen i nešto puče,zatim pokušam ponovo,ovaj put upali i radi normalno,odem malo na probnu vožnju (pošto pnovo pada kiša nisam daleko) sad sve OK. Hvala na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tu smo da pomognemo koliko ko ume i moze  :)

 

Ima li neko viska komad-dva, ove gumene amortizere centralnog stendera? Placam pivo  :D

 

post-4255-12879082426012_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja