Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Fam-duo-takt je polusintetika...videcu jos...

Evo sta sam jos nasao : http://www.prista-oil.rs/product/list.html

 

Ovo mi deluje interesantno, samo kolika je cena /L i gde ga ima ? http://www.fam.rs/readarticle.php?article_id=278

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kuvajtsko Q8 DAILY SUPER koje mi salje PetarPan iz Temerina kosta 470din/L

Ima API TC++, JASO-FC smokeless i TISI 1040 sertifikate. Full sintetika...

http://www.q8oils.it/catalogo/Prodotto.jsp?id=113

 

 

Ja kupujem za kola mineralna ulja u temerinu.Covek je uvoznik pa su i cene nesto nize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kupujmo domace... ;D

Da se nadovezem na lijanovu pricu, zimus sam se licno uverio odakle i kako sipaju (navodno" Stihl ulje i kako ga farbaju da bude crveno!!!!)

Pa sam resio da od pocetka ove sezone u MZ-ejca sipam samo domace Galax polusintetika, 200 i kusur dinara pola litra i to je to...

Bar necu da brinem da ga je neko uvezao u plasticnim buradima, braon boje pa ga zatim REZREDJUJE, farba u crveno i pakuje u male flasice sa etiketama Stihl...e pazi da nije!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 223 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ja na trkama vozim Jawu sa ful sintetikom, 4%. Kad se zagreje nema ni trunke dima.

Od 2002. se moja mashina vozi na trkama, znachi non stop pun gas, i nishta nije crkavalo!

Dodushe, i 559 serija je 4 svetlosne godine iznad 350 Jawa po kvalitetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja da sam pun (pa makar i kao brod) SIGURNO ne bih vozio Jawu...i ne bih obijao radnje da nadjem jeftinu sintetiku.

I nije stvar poverenja i neverovanja za lancanike, niti para, mirnija mi savest ako uzmem neke delove NOVE, neki mogu i polovni...

Btw, nasao sam Bergoline racing TST, full sintetika, 400 din/L, na uglu Maksima Gorkog i Juznog bulevara. Tamo gde me Vuja uputio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

SKY, dodaj info za ono nemacko ulje, adresu, marku, cenu...

Provericu od ponedeljka, za vikend nemam vremena.

 

Даклен' овако:

У питању је синтетичко уље за 2Т машине ''FUCHS'' (TITAN). Цена за један литар је 390 динара.

Дистрибутер: Аутотехник-Рашуо д.о.о.

Малопродаја:

Н. Београд, Јурија Гагарина 231, Т.Ц. ''Ењуб'', блок 45, локал 168;

Земун, Првомајска 92 (Прекопута основне школе Петар Кочић)

 

У понуди се налазе и: Castrol, Elf, Selenia, Mobil, Modriča...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja se mnogo vezujem za motore.Apena nikad ne bi mogao da prodam tek tako.Jawa i MZ imaju dusu,i ima nesto posebno u ljudima koji ih voze.

 

pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja se mnogo vezujem za motore.Apena nikad ne bi mogao da prodam tek tako.Jawa i MZ imaju dusu,i ima nesto posebno u ljudima koji ih voze.

pozdrav

 

Tvoj APN se dokazao na skupu u Ovcar Banji , i da ima i dusu i srce, a i snage i izdrzljivosti . To treba i ceniti i cuvati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Daklem Lorde ti nisi STVARNO obožavalac Jawe' date='čim se dokopaš novčanica ti ćeš da menjaš mašinu ...ahh izdaja ništa drugo[/quote']

Vrlo diskutabilno, dragi kolega  ;) Kupicu drugu masinu kad dodje vreme, to je definitivno i neminovno, ali da menjam..? hmm hmm

Ulje cu definitivno da menjam, a gle cuda, izjurio sam jos jeftinije nego do sad i 'kvalitetnije'

Zvucis vrlo iskljucivo i samouvereno o nekome koga nisi nikad u zivotu sreo i upoznao  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Svi ti stari motori Jawa, MZ, BMW, DKW, NSU, Zundap  imaju dusu i veliko srce, prosli su dosta km i ratova ali se jos uvek voze i od njih se ne odrice lako. Ove nove zujalice jesu brze i mozda bolje ali nemaju proslost. Nije sve u novcu i brzim motorima, dok je nas ovakvih koji to zaista vole vozice se ti motori jos po koju generaciju.

 

E sad, vratio sam svoj karburator i nastelovao fabricki ali dim se izvija ne moze da se dise, spusti iglu, podigni, zavij sraf, odviji i opet isto, nikakva razlika. Inace je siber i igla ostali i na ovom karburatoru to nisam menjao. Ociscen je ali nesto ga jebe, pa ko ima neki savet sta dalje nek se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa i meni strasno dimi desni auspuh dok je hladan motor. Ali primetio sam interesantnu pojavu. Ako je palim svaki dan, ne dimi mnogo, ako je ostavim recimo 3-4 dana pa sednem da se vozim, purnja k'o parnjaca... Moja logika je da ispari benzin iz lonceta i ostane suvise ulja u loncetu ?! Ali, zar ne bi trebala nova mesavina da se slije iz rezervoara relativno brzo i da izjednaci odnos ulje/benzin ?

Druga stvar je slaba desna bobina, po SKY-ovom misljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

A zasto si skinuo stari karburator? Jawa se ne cacka dok ne mora.  ::)

Moze biti da ti je potrosen siber, iglica i donja dizna, pa motor dobija viska goriva i zato dimi. Ako je svecica garava, problem je u visku goriva ili si preterao sa uljem u mesavini. Mozda ti je prljav filter vazduha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

A zasto si skinuo stari karburator? Jawa se ne cacka dok ne mora.  ::)

Moze biti da ti je potrosen siber, iglica i donja dizna, pa motor dobija viska goriva i zato dimi. Ako je svecica garava, problem je u visku goriva ili si preterao sa uljem u mesavini. Mozda ti je prljav filter vazduha. 

 

Karburator sam pozajmio i vozio se neko vreme ali siber i igla su od mog a moguce da je dizna, probacu sa drugom pa cu javiti sta je bilo. Ima viska goriva, to je definitivno a mesavina je ista, filter je cist.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ako dimi iz levog auspuha, moze biti da je propao semering na levoj strani radilice, pa da povlaci ulje iz menjaca i da zato dimi. Takodje oce i da uduvava benzin u menjac .  Proveri to.  Ispusti ulje iz menjaca, pa vidi kolko ga ima, kakve je gustine ( dal se jako razredilo ) i da li jako smrdi na benzin !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Od cega pasu platine na jawu ts 350,a da nisu iz dva dela ko njene

 

Поздрав другари.

Ево, да поделимо и ово...

За Јаву одговарају платине од Заставе 101 (''Кец''), НОВИ ТИП (са једном рупом).

 

Кечеве платине (нови тип) су из једног дела и у потпуности одговарајуће. (облик и величина чекића, наковња...)

Мада, има пар измена које треба направити на носачу платина.

Потребно је уклонити осовинице Јавиних платина (уз помоћ бургије од 4mm, разбушити са задње стране) , а затим рупе у којима су се налазиле разбушити конусним рајборером (како би ''Заставине'' платине легле без проблема).

 

На овај подухват сам се одлучио јер су претходне почеле да отказују послушност...

Претходне платине сам код Јожефа купио пре мање од месец дана и платио их 450 динара по комаду.

 

У оближњој продавници, где сам данас пазарио нове, нису имали ''magneti marelli''', тако да сам био принуђен да се задовољим Словеначким, које сам платио 170 динара по комаду.

 

Прилажем пар фотографија, начињених током рада...

post-4992-12879037009364_thumb.jpg

post-4992-12879037009743_thumb.jpg

post-4992-1287903700991_thumb.jpg

post-4992-12879037010104_thumb.jpg

post-4992-1287903701026_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Изађох из гараже, па покушавам да одржим главу изнад тастатуре...  :)

Иначе, не жалим се, мала гарава је опасна. Хвала на питању.

Шта се са твојом дешава?

Видим да и Марко има проблема.

Изгледа да је до хороскопа...? ;D

 

Димљење из ауспуха може да изазове лош карбуратор (тј. потрошена иглица, страдале дизне... тако што до цилиндра долази већа количина горива од потребне), лоше наштеловано паљење, лоши контакти на свећицама, платинама, бобинама..., прљави ауспуси, семеринг, као и јака мешавина...

У сваком случају треба кренути, полако, у испитивање и проналажење узрока...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja uspeo da ponovim vristanje i to na istom delu puta, sinoc  :)

Ovog puta sam bio spreman i pazljivije osluskivao. Naravno da opet nisam odredio odakle se cuje, ali znam da se ne cuje kad stisnem kvacilo i zavrtim je na prazno, u pokretu...Znaci, nije nista oko radilice.

Sto se tice dimljenja, kod mene na desni auspuh, jos uvek nisam cackao ni kontakte ni bobinu menjao... Ostaje prica da dosta manje dimi kad se pali dan za danom, 3 dana pauze=k'o da lozim ugalj, dok se ne zagreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

PROBLEM RESEN!!!

Stavio od onog pozajmljenog karburatora donju diznu, stel sraf i diznu i radi lepo. Pa skidao i stavljao moje, i kada stavim diznu opet problem, neki kreten je stavio gumicu na navoju na dizni da ne curi gorivo, a ne curi i dizna ne pridje do kraja, skinuo i samo steka. Nastelovao i samo cepa, Jawdza nikad bolje nije isla, mada nisam mogao dugo da se vozim jer je pocela kisa (sta cu kada sam takve srece ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Па какав си то ђентлмен, ба?!

Зар не видиш да девојка не воли туда да иде?  :D

 

Него,

да ли је и режим вожње био исти ???

Сада више сумњам на излазно вратило...

Можда су у питању и заптивачи, тј. спољашњи семеринг, или оринг у самом вратилу. Који стоји око осовине која гура ламелу...

Могуће је да су настрадале и вођице те осовине...

Већ сам ти напоменуо да ту губи уље.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Значи, Параћинка је живнула?!

Драго ми је!

Надам се да више нећеш имати проблема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nema sta da ne voli, voli ona, voli, samo laganije  ;)

Da, vozio sam skoro istim tempom, za mrvicu laganije, nisam hteo da se nesto pogorsa.

Ako je nesto oko vratila, jednostavnije je srediti? Ne treba otvarati masinu? Vidis, tu osovinicu sam zaboravio da pojurim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Odlicna vest markomdm ! Bas mi je drago sto si to resio  ;)

 

O hvala, hvala!

Glupi problem a toliko muke :D

Nadam se da ces i ti resiti to vristanje, kako kaze Sky budi djentlmen nemoj mnogo da je stiskas i nece da vristi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja