Jump to content

Moto Zajednica

BMW gama modela za 2008 godinu

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dosta ,,prasine'' se dize oko ovog prizvodjaca. Ipak, nije sve u KS. Sta to mozemo naci kod ovoga proizvodjaca za 2008 godinu?

Koje ukuse zadovoljava?

 

Ajdemo redom, prvo najmanja kubikaza:

 

Nova klasa u kojoj ce BMW da se okusa u 2008 godini je hard enduro koji iz 450 ccm izvalaci 50-ak KS

 

G 450 X

 

01.jpg

 

02-1.jpg

 

03-1.jpg

 

04-1.jpg

 

10.jpg

 

 

 

BMW je 2007 godine predstavio tri modela sa istom tehnickom osnovom. U pitanju jednocilindricni Rotax agregt sa 652 ccm. (Poznat iz starog modela F650GS) U ovim modelima razvija 53 KS. Liseni bilo kakvih oplata i zastite od vjetra stvoreni su za zabavu. Prvi od ovog trolista je

 

G 650 Xchallenge, klasican enduro motor

 

mk9399-BMW-G-650-Xchallenge_jpg_185.jpg

 

 

G 650 Xcountry, sa kracim hodom vjesanja, ali i makadamskim gumama, koji je za blage izlete u prirodu, mogao bi se smjestiti medju scramblere

 

mk8941-BMW-G-650-Xcountry_jpg_18295.jpg

 

 

i G 650 Xmoto, supermoto, tipican gradski zvrk, pravljen da bude najbrzi od semafora do semafora

 

mk8951-BMW-G-650-Xmoto_jpg_183012.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Nastavljamo u tzv. enduro fazonu.

 

F 650 GS, iako ime sugerise drugacije, ima motor od 800 ccm (2 cilindra u redu), orjentisan je vise za cestu nego za teren i po tome se razlikuje od predhodnika. Ajde da pomenemo i snagu od 71 KS

 

03020-20BMW20F2065020GS2028200829.jpg

 

01020-20BMW20F2065020GS2028200829.jpg

 

 

F 800 GS je zapravo isti model kao F 650 GS samo za zibcanim tockovima, duzim hodom vjesanja i boljim terenskim mogucnostima. Vjerovatno i vise opremi u seriji. Ovoga puta oznaka zaista pokazuje zapreminu motora. Najvjerovatnije su se odlucili za ovakve oznake jer ce 800 cjenovno spadati u visi razred naspram 650. Takodje snaga odgovara vec ranije predstavljenim modelima sa tim agregatom, dakle 85 KS.

 

216498559-M.jpg

 

216498610-M.jpg

 

 

 

Opet isti Rotax agregat zapremine 798 ccm rasporedjene u dva cilindra poredjanih u liniji. Agregat ovdje  razvija 85 KS pri 8.000 o/min.

 

Prvi model je F 800 S, sa sportskim polozajem sjedenja i malenom vjetrobranskom zastitom, pogon je preko kaisa.

 

mk8961-BMW-F-800-S-gross_jpg_183072.jpg

 

Model F 800 ST ima vise turisticki polozaj sjedenja sa visocije postavljenim komoranom i boljom zastitom od vjetra sto garantuje puni oklop

 

mk8964-BMW_F-800-ST_jpg_183090.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Prvi BMW motocikl se pojavio 1923 godine, imao je bokser akregat i prenos kardanom. U BMW njeguju tradiciju pa je bokser agregat ostao u produkciji do danasnjih dana, kao i prenos kardanom. Danasnja verzija bokser agregata ima zapreminu od 1170 ccm i razvija od 98 do 130 KS u zavisnosti u koji model se ugradjuje. Koji su to modeli napravljeni u najboljoj BMW tradiciji?

 

R 1200 R, klasicni naked motocikl, u ovom modelu agregat razvija 109 KS. Kod njega je sva tehnika vidljiva oku, kao sto su naprijed telever vilica i zadnje paralever vjesanje. Klasican motocikl za istinske ljubitelje ,,vjetra u kosi''.

 

mk8945-BMW-R-1200-R-gross_jpg_18297.jpg

 

 

R 1200 ST, osnova je ista kao i nakedu, s' tim sto ovdje agregat razvija 110 KS. Oklop koji je dodat olaksava putovanje na duze, pozicija sjedenja je izmedju sportskog i turistickog. Ovaj sportsko-turisticki BMW je najbolji kompromis izmedju sportskog i turistickog svjeta u carstvu bokser agregata

 

mk8937-BMW-R-1200-ST_jpg_182928.jpg

 

 

R 1200 S, sportski BMW koji je neprestano evoluirao od prvog oklopljenog sportiste R 90 S. U ovoj verziji agregat razvija 122 KS, a zbog niskog tezista (bokser agregat) u krivinima je brzi i od znatno jacih suparnika. Moze se smatratii egzotikom jer je jedini sportista koji ima vazdusno-uljno hladjenje

 

mk8956-BMW-R-1200-S_jpg_183042.jpg

 

 

Kazu da BMW najbolje zna da napravi putne motore. R 1200 RT je istinska putna krstarica koja nudi svu udobnost i dodatnu opremu da se kilometri uopste ne osjecaju. Takodje jevaj motocikl i osnova za razne policijske verzije, tako da ga mozete cesto gledati i u bojama policije. Agregat u ovoj verziji razvija 110 KS

 

mk8954-BMW-R-1200-RT_jpg_183030.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Najprodavaniji BMW u 2008 godinu ulazi redizajniran. Naravno rjec je o maxi-enduru  R 1200 GS koji nudi agregat snage 98 KS, kako u obicnoj tako i u Adventure verziji.

 

R 1200 GS

 

BMW_R1200GS_090.jpg

 

BMW_R1200GS_050.jpg

 

BMW_R1200GS_120.jpg

 

 

R 1200 GS Adventure je istinski svjetski putnik i odabir mnogih koji puno putuju. Dodatak Adventure u imenu znaci povecani rezervoar (sa 20 na 33 litre), zibcane tockove, duzi hod vjesanja, bogatije oplate radi bolje zastite od vjetra i vremenskih nepogoda, crash-barove, stitnike za ruke i sve ono sto je potrebno za istinske avanturiste

 

BMW_R1200GS_Adventure_010.jpg

 

BMW_R1200GS_Adventure_015.jpg

 

BMW_R1200GS_Adventure_090.jpg

 

 

 

HP2 Enduro je hard-enduro pravljen za profesionalce, njegovu snagu mogu iskoristiti samo vjesti vozaci. Reklo bi se enduro masina bez kompromisa. Ovdje agregat razvija 105 KS

 

mk8955-BMW-HP2-Enduro_jpg_183036.jpg

 

 

HP2 Megamoto je hard-supermoto i vazi isto sto i za predhodni model. Agregat ovdje razvija 110 KS i sigurno ste sa ovom spravom najbrzi u gradskoj guzvi ili na brdskom putu koji je prepun krivina.

 

mk9417-BMW-HP2-Megamoto_jpg_185437.jpg

 

Posto smo vec kod HP odeljka u BMW-u...

Za ljubitelje visoke tehnologije BMW je pripremio pravu poslasticu u sportskoj klasi.

Osnova je vec poznati R 1200 S, kojeg je sportsko odeljenje dodatno zapaprilo. Reziltat se zove

 

HP2 Sport

 

BMW_HP2_Sport_010.jpg

 

BMW_HP2_Sport_030-1.jpg

 

BMW_HP2_Sport_050-1.jpg

 

BMW_HP2_Sport_110.jpg

 

BMW_HP2_Sport_165.jpg

 

BMW_HP2_Sport_170.jpg

 

BMW_HP2_Sport_190.jpg

 

BMW_HP2_Sport_200.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Prva oznaka K kod BMW oznacava cetvorocilindricni agregat. Prvo su to bili horizontalno polozeni motori nkoje se nadovezivao kardan. To je rjesenje odlicno sto se tice tezista, ali lose utice na poprecnu stabilnost. Prije par godina BMW je pretstavio novi cetvorocilindricni motor po ugledu na japansku industriju postavljen poprecno i nagnut naprijed. Stari cetvorocilidricni motor horizontalno postavljen ima samo jedan model, pa cemo pocet od njega.

 

K 1200 LT je najluksuzniji BMW motocikl, to potvrdjuje i cijenom, a sto se opreme tice tu je sva zamisliva oprema koja danas postoji u moto industriji. Pomenimo da je u serijijskoj uradnji predvidjen i radio sa sest zvucnika. Pogoni ga stari redni cetvorocilindras zapremine 1171 ccm koji razvija 116 KS

 

mk8946-BMW-K-1200-LT_jpg_182982.jpg

 

 

K 1200 S je prvi model sa poprecno postavljenim cetvorocilidricnim motorom. Odlicne performanse garantuje motor koji razvija 167 KS cime je taj model postao najsnazniji BMW motocikl

 

mk8938-BMW-K-1200-S_jpg_182934.jpg

 

 

K 1200 R je zapravo prethodni model sa koga su skinuti oklopi. Sa 163 KS bio je najsnazniji naked motocikl. Sada mu je tron preuzeo Suzuki sa modelom B-King.

 

mk8933-BMW-K-1200-R_jpg_182904.jpg

 

 

K 1200 RS je smjesten izmedju predhodna dva modela. Ima u sebi kako sportskih tako i turistickih elemenata. Snaga mu je 163 KS i predstavlja idealan kompromis sporta i turizma

 

mk8940-BMW-K-1200-R-Sport_jpg_18-1.jpg

 

 

K 1200 GT cini ista osnova kao predhodne modele. Sa 152 KS spada medju najace putne motocikle. Najbolji moguci spoj udobne i brze voznje. Izuzetno agilan, ali bez kompromisa sto se tice udobnosti

 

mk8948-BMW-K-1200-GT_jpg_182994.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Eto, u 2008 godini imamo 22 razlicita modela iz Bavarske. Ja nazalost nisam vlasnik, pa mogu sada da kritikujem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

hvala na predstavljanju

 

cini mi se da se potkrala jedna greska, F650 GS i F 800 GS imaju isti motor a pisu dve razlicite snage?

 

F650 GS je do jaja ako se izuzmu ove odvratne felne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Nije greska, zaista F650GS ima manju snagu (ipak ce biti jeftiniji) od 71 KS, a F800GS isto kao F800S i F800 ST po 85 KS. U pitanju je isti Rotax sa dva cilindra.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bas si ovo lepo predstavio, ali ruku na srce ovi  bavarci nemaju ni malo smisla sa (moto) dizajnom. Znam da je stvar ukusa, ali treba to sve malo upakovati malo nasminkati. Sve mi je to jako grubo i glomazno. Iskreno nisam ljubitelj takvog stila. To mi je slicno kao i Ducati, skupi dozla Boga, a dizajn nista narocito. Drugar mi ima 1098, ma to je smesan motor za 20.000 e. sedeo i vozio se, sav je uzan izmedju nogu, cuje se kao ves masina (pokvarena), a kad vidim one cevi, kao da se igrao neki kv majstor.  Za te pare ja kupim dva extra japanca. Ali opet stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ooooo VUkaneeee, imas to viska slobodnog vremena a?? ;D

svaka cast na postu, odlicno predstavljeno!

sto se mene tice, vrlo rado bih probao 2 modela :

HP2 Sport i HP2 Megamoto... mmmljac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Indjija

Svaka cast.... Uf ovaj HP2 Megamoto mi se tako svidja.... Prava motorcina nema sta... Oduvek mi se dopadao BMW ne zbog izgleda, nego su zaista mocni motori, a i uvek su puni opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Odlichno uradjen  posao. Bravo!

 

Jedino,prochitao sa negde, da su 1200 GSu digli snagu na 105 KS. Proveri to! ;)

 

Tačno. 100 KS do 2007; 105 KS od 2008.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A meni kad umre baba u Americi ja cu da kupim ovo

 

Hmm, pa ja nemam babu u Americi :(

 

Odlučio si da pišeš prijave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3684 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

E ruzni su za desetku.Ja ne znam kako neko moze da vozi i kako nekom moze da se svidja ovo smece od motora. ;D ;D

Joj kako bih ja rado posedovao 80% ove BMW flote

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

meni se dobar deo ponude, narocito naked modeli uopste ne svidja ovako gledano sa fotki, ko da je radio `dizajner` Lade

 

doduse, GS i putnicki su odlicni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja