Jump to content

Moto Zajednica

Tomos APN 4 servis Novi Sad?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima,

 

Imam APN 4 Tomos iz '79 koji nije vozen proteklih 4-5 godina. Pre toga je isao sasvim dobro za svoje godine, e sad predpostavljam da pre paljenja ima gomila stvari koja bi trebala na njemu da se uradi i sredi (osim registracije :).

 

Buduci da dalje od menjanja svecice i sipanja mesavine nemam neko iskustvo, da li mi preporucujete da probam da ga upalim ili da ga odmah odguram pravac neki servis? (cisto da ne zeznem nesto?!)

 

Koga bi ste u novom sadu preporucili za to, tj ko uopste radi Tomosa i ima delove za tako starije modele?

 

 

Hvala unapred i vidimo se na forumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma Tomosa rade maltene svi biciklomehaničari - neki bolje, neki lošije, u to nisam baš upućen ( ja mog automatika radim sam ). Imaš onu radnju u Temerinskoj ulici, kad kreneš prema najlonu, pređeš most preko kanala, pa na prvom semaforu sa leve strane. U temerinskoj im je prodavnica, a iza nje iz ove bočne ulice imaju servis, pa možeš kod njih da se raspitaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala vam na brzim odgovorima,sjajni ste!

Cini mi se da ste vise za uradi sam opciju:)

Sigurno je vreme i da naucim ponesto tako da cu probati sa tomosovim i ovim forumom da krenem u sopstveno majstorisanje :)

 

Neki savet za odakle poceti? Sta prvo proveriti?

 

 

Pooz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Proveri kakav je rezervoar, ima li rđe u njemu, ako ima, očisti to, ubaci matice, šrafove i sl. u njega, sipaj nešto malo benzina i mućkaj. Ponavljaj dok ne odstraniš rđu.

 

Ispusti ulje iz menjača i sipaj novo. Skini karburator, isperi ga benzinom, produvaj dizne na kompresoru, vrati ga nazad. Proveri filter za vazduh. Šta znam, ja bih čak skinuo svećicu i sipao MALO ulja u cilindar pre kurblanja. Napravi novu mešavinu i kurblaj! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Čačak

Imam problem na APN 6 kad ga palim kao da je stisnuto kvacilo, tek kad zakurblam nekoliko puta on upali, ali kad ubacim u brzinu nece da krene.Sta moze da bude u pitanju? Hvala unapred 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Imam problem na APN 6 kad ga palim kao da je stisnuto kvacilo, tek kad zakurblam nekoliko puta on upali, ali kad ubacim u brzinu nece da krene.Sta moze da bude u pitanju? Hvala unapred 0zbunjen.gif

 

Verovatno su lamele istrosene,probaj da popustis sajlu kvacila na buziru,ako nema mesta skini deklicu gde se sajla kaci na menjac,izvadi rascepku,pa popusti maticu za cetvrt ili pola kruga.ako u kvacilu ima jos zivota trebalo bi da bude u redu,:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja