Jump to content

Moto Zajednica

Ulazak u svet motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima. Za pocetak da vam se predstavim, onako kako dolikuje posto nisam otvorio temu u predstavljanju clanova. Ja sam Aleksandar, idem u elektro-saobracajno tehnicku skolu u Kraljevu. Imam 16, uskoro 17 godina. U motore sam se zaljubio preko teca i brata. Teco vozi suzuki DR250, stariji, cini mi se iz ''83. Tu sam prosle godine poceo da vozim motore, prvo tomosa, kasnije sam probao i tok endura i odusevio sam se. Sada razmisljam i sam o ulasku u tu pricu, pa sam dosao da zatrazim savet iskunih bajkera. Naime, planiram da do jeseni, eventualno do kraja godine skupim nekih 800-1000e za motor. U prvom planu mi je Yamaha dt 125. Zanima me kakva su vasa iskustva sa ovim motorom i uopste koje savete imate za nekoga ko tek ulazi u taj svet i da li sam napravio dobar izbor sa yamahom?

Inace, trenutno sam u fazi samostalnog skupljanja novca jer roditelji nisu simpatizeri motora bas zbog nekih ljudi koji brukaju taj svet svojim bahatim ponasanjem na 2 tocka. Inace odma da napomenem da sam ogranicen na maksimalnih 125 kubika, posto nemam uslove za vise od A1 kategorije, mada mi iskreno po mom misljenju vise i ne treba za pocetak.

Pozdrav! :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1365 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Prvo - dobro došao.

 

Lepo rezonuješ i ne "letiš", ne tipično za godine, ali veoma pohvalno.:takoje:

 

Što se tiče izbora: yamaha DT je solidan motorić, nećeš pogrešiti u izboru, naravno, ako imaš sreće da nadješ dobro očuvan primerak. Svojevremeno sam imao i slatko se vozao sa takvom makinom bez ikakvog kvara ili problema (doduše, bila nova), jednostavna i za održavanje.

 

Srećno u potrazi i javi (potkrepi i fotkama) šta si kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Odlican izbor, jedino sto moze da zasmeta ako si preveliki za nju.

Visok sam oko 187cm, mada sam dosta mrsav, 60kg.

 

Lepo rezonuješ i ne "letiš", ne tipično za godine, ali veoma pohvalno.:takoje:

Hvala, dosta sam pratio ovaj forum i ranije, kao gost i trudim se da ucim od iskusnijih pa to primenjujem brzo, a i znam dosta za dosta nesreca, ako se neko seca pokojnog Stefana Virijevica, 1995 godiste, poginuo blizu Kraljeva, bio je dobar drug mom bratu, od njegove pogibje sam dosta promenio gledanje na neke stvari.

Inace ne znam sta vi mislite, za koje pare mogu naci detejku u solidnom stanju? Nije problem ni uvoz, komsija mi radi u Sloveniji, a ujak sofer po evropi. Vi ste ipak duze u toj prici sa motorima i znate cene otprilike, da li imam sanse da do 800e nadjem solidan primerak ove dvotaktne zverke?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1365 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Dok skupljaš parice, imaš dovoljno vremena da pratiš i oglase. Zapisuj one koji ti se učine interesantni bez obzira što u tom trenutku možda i nemaš dovoljno za kupovinu - neko se smori da obnavlja oglas posle par pokušaja, a ipak još uvek planira da proda. Još jedan plus je i to što je za očekivati da krajem sezone, kad planiraškupovinu, cene malo i padnu.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki

Samo da pohvalim odnos tvojih godina i zdravog razuma, svaka cast. Srecno u potrazi i naravno dobrodosao! :takoje: Ne menjaj stav o motorima iako ces vremenom preci na jace masine... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

dobrodošao! pošto počinješ i sigurno ćeš vremenom hteti da pređeš na veće kubikaže kada ti se stvore uslovi da polaganje jačih kategorija možda najbolje rešenje bi bilo da pazariš nekog kineza. ja sam uvek pre za japance ali se oni kasnije teže prodaju iako su realno bolji motori i manje se kvare. vidi i izvagaj šta ti se više isplati ali svakako mislim da je super što si u fazonu Endura 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Dobro dosao :zdravo:

 

Nije bitno u kom si fazonu,enduro, supermoto.... vazno je da je na dva tocka. Ja npr vozim sve samo da je na dva tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Pozdrav, dobro doshao i rispekt na razmishljanju.

 

Za dt nisi mali, ja je vozio do proshle godine a iste smo visine samo sam ja tezi za 25kg od tebe :lol: .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja