Jump to content

Moto Zajednica

Honda CR za 250 e !

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@pedjafzr

 

Данас сам послао једном пријатељу који је тренутно у Србији СМС о овом мотору јер он тражи баш тако нешто. Да не мислиш да имам нешто против машине. Ако му је упаљен аустријски број може се десити да те контактира. Не могу другачије да ступим у контакт са њим.

 

Поздрав! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

 

Значи, овај МОТОР само дођеш и продавницу и отераш га?! Не добијеш никакав папир за њега!?

Не разумем, не баш, ваљда не гледамо исте слике ал' није ни важно да не трујемо човеку тему...

 

Da!

Dobijes isti papir kao i za testeru ( racun ).

 

To jeste "motor", ali nije "motorno vozilo" koje podleze registraciji, vozackim dozvolama i ostalim nepotrebnim stvarima. :)

Samim tim ne mozes da se vozis s istim manje vise nigdje osim u svom dvoristu i na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Sve čitam i ne verujem

Za 250 jura se cimate oko papira jbt bajs košta toliko kod nas na pijaci iz Austrije I zamisli ni on nema papire.

Pre 3 god sam dao 6x više za KXa i samo se rukvao sa likom i to je to bilo a papiri ,samo toalet za brisanje naočara .

Mislim kapiram poentu ali za te novce :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Mislim kapiram poentu ali za te novce :stabre:

 

Aj objasni poentu posto je ja ne kapiram. Kakve veze ima kolicina novaca?

Ima neka granica u lovi kad "cimanje" dobija smisao ili?

 

Ja ne zivim u Srbiji i moguce je da grijesim, ali niko jos nije naveo nista relevantno.

Od "bilo cega" do ugovora sa prethodnim vlasnikom, sto u mojoj optici = nista.

Mene zanima, posto i sam imam kros motor na prodaju i to bas KX i bas za 6x vise para.

Ovakvi stavovi, ako nisu utemeljeni ne pomazu, pa se zato cimam.

A ako su utemeljeni, onda neka neko kaze nesto relevantno i vjerodostojno pa da i ja znam na cemu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sve čitam i ne verujem

Za 250 jura se cimate oko papira jbt bajs košta toliko kod nas na pijaci iz Austrije I zamisli ni on nema papire.

Pre 3 god sam dao 6x više za KXa i samo se rukvao sa likom i to je to bilo a papiri ,samo toalet za brisanje naočara .

Mislim kapiram poentu ali za te novce :stabre:

 

Није то цимање нити омаловажавање овог мотора. У Аустрији кад купиш мотор или ауто без папира затражиш нове папире (дупликат), добијеш од полиције потврду да мотор није украден (ако није) и званични заступник ти изда нова документа (јер тачно знају где је сваки примарак продат без обзира на годиште). Мало траје и мора да се плати такса али је итекако могуће. А код нас је 99% немогуће извадити папире иако је полиција дужна да то уради па чак и за мотор који је некада био регистрован!!! Пример: Отац мог друга је отишао у СУП да поново региструје трактор (зајебан нови закон о безбедности собраћаја) јер је изгубио таблицу пре неких 15-ак година (нико га до сада није дирао као да нисмо ни имали закон...). У међувремену је имао пожар у кући где је сва документација изгорела и рачун (оргинални, први власник) и саобраћајна дозвола. У полицији су му рекли да је то немогуће јер је архива у хаосу и повукла влагу и ко ће то сад да тражи 30 година уназад!? Нема шансе!!! И човек не може да региструје ИМТ 533... Пре је могло са два сведока да потврде да је то твоја ствар али то сад не пије воду јер је и полиција схватила да се народ искварио па не верује више... ето зато је потребно у Србији имати папире и доказ о власништву!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nevjerovatno. Ovo me podsjeca na jedan stari vic:

 

Mujo se zali Hasi: Moj Haso, kad danas nisam poludio, necu nikada.

Udjoh u buregdzinicu i rekoh 'daj jedan burek i jogurt', kaze mi tip 'nema jogurta'.

Ja rekoh, 'dobro, daj mi sirnicu i jogurt', a on opet 'nema jogurta'.

Ja, vec malo nervozan, rekoh 'dobro daj onda zeljanicu i jogurt', a on OPET 'nema jogurta'.... u tom ga Haso prekida

'Ma dobro si ti izdrzao, moj Mujo. Ja bih ga vec odavno gadjao sa tim jebenim jogurtom'

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Nevjerovatno. Ovo me podsjeca na jedan stari vic:

 

Mujo se zali Hasi: Moj Haso, kad danas nisam poludio, necu nikada.

Udjoh u buregdzinicu i rekoh 'daj jedan burek i jogurt', kaze mi tip 'nema jogurta'.

Ja rekoh, 'dobro, daj mi sirnicu i jogurt', a on opet 'nema jogurta'.

Ja, vec malo nervozan, rekoh 'dobro daj onda zeljanicu i jogurt', a on OPET 'nema jogurta'.... u tom ga Haso prekida

'Ma dobro si ti izdrzao, moj Mujo. Ja bih ga vec odavno gadjao sa tim jebenim jogurtom'

 

 

 

Не знам шта ти није јасно!? И крос мотор мора да има документа!!!! ЈАСНО!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@pedjafzr: Nemoj da ti je na pamet palo da ovde nekome poklonis taj motor, jer ce se momentalno javiti hor "pljuvaca" koji ce te optuziti kako nekoga zelis da zaHe es, posto mu za tu cenu (nabavnu) ne obezbedjijes pored papira i komplet servisnu dokumentaciju. Na zalost, ja sam nedavno kupio motor za livadarenje i sumarenje, inace bi bio moj "na keca"!!! Da li je masina od 125ccm?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@pedjafzr: Nemoj da ti je na pamet palo da ovde nekome poklonis taj motor, jer ce se momentalno javiti hor "pljuvaca" koji ce te optuziti kako nekoga zelis da zaHe es, posto mu za tu cenu (nabavnu) ne obezbedjijes pored papira i komplet servisnu dokumentaciju. Na zalost, ja sam nedavno kupio motor za livadarenje i sumarenje, inace bi bio moj "na keca"!!! Da li je masina od 125ccm?

 

Овим изгледа прозиваш мене?

 

Цитирај ми члан неког закона, било ког, где стоји да се крос мотор може поседовати и возити без икаквог папира. Баш бих волео то да прочитам.

 

Пеђа, слажем се да не поклониш овај мотор. Ја сматрам да нисам пљувач како ме је изволео вређати кколега у претходном посту а јако бих волео да ми он или Миле докажу да папире не треба имати.

 

ако је мотор странац онда то кажи и нема пробелема, и ја сам некада куповао странца и знао сам на чему сам и шта треба са њим да радим и како и то сам и урадио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Цитирај ми члан неког закона, било ког, где стоји да се крос мотор може поседовати и возити без икаквог папира. Баш бих волео то да прочитам.

 

 

Znaci kad te optuze za nedozvoljeno hodanje po mjesecu, ti ces prihvatiti cinjenicu da nisi u stanju da pokazes clan gdje stoji da je to dozvoljeno i snositi posledice? :lol:

U zakonu pise sta je zabranjeno, a ne sta je dozvoljeno. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma mutna su to posla. Ram od jednog, masina od drugog, kao da si ga od hasana nabavio. I gde je tu pecat?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@pedjafzr: Nemoj da ti je na pamet palo da ovde nekome poklonis taj motor, jer ce se momentalno javiti hor "pljuvaca" koji ce te optuziti kako nekoga zelis da zaHe es, posto mu za tu cenu (nabavnu) ne obezbedjijes pored papira i komplet servisnu dokumentaciju. Na zalost, ja sam nedavno kupio motor za livadarenje i sumarenje, inace bi bio moj "na keca"!!! Da li je masina od 125ccm?

 

Овим изгледа прозиваш мене?

 

Цитирај ми члан неког закона, било ког, где стоји да се крос мотор може поседовати и возити без икаквог папира. Баш бих волео то да прочитам.

 

Пеђа, слажем се да не поклониш овај мотор. Ја сматрам да нисам пљувач како ме је изволео вређати кколега у претходном посту а јако бих волео да ми он или Миле докажу да папире не треба имати.

 

ако је мотор странац онда то кажи и нема пробелема, и ја сам некада куповао странца и знао сам на чему сам и шта треба са њим да радим и како и то сам и урадио.

 

 

SRECKO: Ne prozivam nikoga ponaosob, vec pisem o svima Vama, bezgresnima i moralno ispravnima. Ako si se nasao u mom prethodnom postu, zao mi je, ali ti ja tu ne mogu pomoci. Cak te licno i ne poznajem, tako da... :neznam:

I, kada smo vec ovde, citiraj ti meni clan nekog zakona, gde stoji da se kros motor ne moze posedovati i voziti po vukoHebini i nedodjiji bez ikakvog papira. Bas bih voleo to da procitam.

Ljudi, pustite coveka da nekome POKLONI ovo motorce za 250e, tim pre sto je javno naveo da je motor bez papira, kao i da nije za upotrebu u saobracaju... Imacemo barem dvojicu zadovoljnih kolega, prodavca i kupca. Kome ponuda ne odgovara, neka nadje sebi isti takav sa regularnim papirima. Svakome po volji.

Bez zelje za daljim polemisanjem, POZDRAV!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Poenta je sledeća

Da naravno da svako normalan želi da ima papir dokaz o vlsništvu o vozilu koje kupio samo se ovde zaboravlja jedna stvar da je ovo kros moped i da je u tom slučaju jako ALI jako teško kupiti neki legal tj sa saobrćajnom ili bar carinskom deklaracijom jer klupski papiri i te sl. fore ne prolaze.

Naravno da nigde nepiše da se vozilo može voziti ili posedovati bez papira ali činjenično stanje da 95% mopeda jeste bez istih.

Imam lika koji šumari snama i on ima ulaz carinski tj da je vozilo ocarinjeno (kx 125) i jedno mu je sigurno da ga neće karati za carinski ali zato hoće za sve ostalo.

Zato postoji Enduro katergorija koje ima sve što treba da bi se vozilo reg jer ti ipak treba nekako ili nekim javnim putm da stigneš do te šume dok cros je 98% za stazu pa samim tim papiri su retkost.Tako da ako želiš da voziš onda moraš da se prilagodiš.

A ovde se prodaje cr za 250e,jeste mator ali za neku sprdnjicu na pr u slučaju da vidš da li ti uopšte leži takav vid vožnje bez asfalta i puteva je više nego dobra priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

1o% kros motora u srbiji ima klubske papire, samo su u knjigama kluba zavedeni kao sredstvo, i kao takvi se voze po trkama. Svi ostali, racunajuci i moj, od papira imaju samo papir za pakovanje kad ga prodam da ne prljate ruke :D

Zapeli ste za papir vozila koje ne podleze registraciji i ne upotrebljava se u saobracaju? Jos kod ovog sto kosta kao vecera za cetvoro u boljem restoranu. Stvarno ste, ajde da kazem, cudni ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Niste napomenuli da kupac mora da polozenu A kategoriju jer moze da se desi da ga zaustavi medjed vesto sakriven iza bukve, pa ce da mu radi alko test i trazi vozacku i saobracajnu... i pecat naravno!

 

Motor ti je do jaja a i cena mu je jos do jajnija,oglasi na nekom drugom sajtu i oticice brzinom svetlosti....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Poenta je sledeća

Da naravno da svako normalan želi da ima papir dokaz o vlsništvu o vozilu koje kupio samo se ovde zaboravlja jedna stvar da je ovo kros moped i da je u tom slučaju jako ALI jako teško kupiti neki legal tj sa saobrćajnom ili bar carinskom deklaracijom jer klupski papiri i te sl. fore ne prolaze.

....

Imam lika koji šumari snama i on ima ulaz carinski tj da je vozilo ocarinjeno (kx 125) i jedno mu je sigurno da ga neće karati za carinski ali zato hoće za sve ostalo.

 

Koji konkretno papir zeli da ima svako normalan? Jel i toalet papir ok?

Znaci jos niko nije nazvao te "papire" konkretno pravim imenom. Zasto? Mozda zato sto ne postoje? (samo sugestija :) )

Kakav je to stav "mora imati neke papire, to znam, ali koje, to nemam pojma"??? WTF?

 

Kupiti kors motor sa saobracajnom nije jako tesko, vec nemoguce!

Ako ima saobracajnu onda je prepravljen u ono sto se naziva (hard) endurom.

Enduro, kao i svi drugi obicni motocikli, nema nikakve veze sa kros motorom u ovom kontextu (saobracajna), osim sto izgleda slicno.

Moguce je da je to ustvari izvor zabune. Moja baba isto nebi primjetila razliku i kad bi joj dali znacku bilo bi belaja....

 

Za sta ce ti karati lika koji shumari s vama na KX-u? Sto vozi neregistrovan po javnom putu? Kakve to veze ima sa ovom temom?

Isto bi ga karali i da ga je novog kupio i da ima racun. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

GhostMile nemoj toliko padati u vatru. Papire moras imati i kad je motor na prikolici i kad ti upadne murija kuci u garazu ili dodje na stazu. Bez obzira sto se vozilo ne registruje u nasoj bar zemlji policija trazi u najmanju ruku carincku dekleraciju ili racun ako je motor kupljen ovde nov. Razno razni klubski papiri vise vodu ne piju, i murija se malo izvestila tako da znaju sta je sta i sta ti traze. Samo ti kaze preteraj to u zicu, pa ide carinski prkrsaj, oduzimanje motora pa bla bla truc truc. ZNaci ispravna varijanta je da imas papire od uvoza motora i carine, ako je to uradio klub i oni ga uvezli onda i njihovo ovlascenje da treniras i trkas se sa tim motorom. To je to! E sad naravno i dalje se snalazi kako ko ume, ide se na srecu i ko zna sta jos.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

GhostMile nemoj toliko padati u vatru. Papire moras imati i kad je motor na prikolici i kad ti upadne murija kuci u garazu ili dodje na stazu. Bez obzira sto se vozilo ne registruje u nasoj bar zemlji policija trazi u najmanju ruku carincku dekleraciju ili racun ako je motor kupljen ovde nov. Razno razni klubski papiri vise vodu ne piju, i murija se malo izvestila tako da znaju sta je sta i sta ti traze. Samo ti kaze preteraj to u zicu, pa ide carinski prkrsaj, oduzimanje motora pa bla bla truc truc. ZNaci ispravna varijanta je da imas papire od uvoza motora i carine, ako je to uradio klub i oni ga uvezli onda i njihovo ovlascenje da treniras i trkas se sa tim motorom. To je to! E sad naravno i dalje se snalazi kako ko ume, ide se na srecu i ko zna sta jos.

 

Fala bogu nesto konkretno. Postujem tvoje vidjenje, ali mislim da mjesas pojmove.

 

Iz ovog tvog texta moze da se zakljuci sledece:

Ukoliko izgubi racun, licu se uzima motor i tjera u zicu, te se lice kaznjava pa jos i bla bla truc :)

 

Svakom se moze desiti da izgubi racun i ja ne vjerujem (dok ne vidim) da postoji zakon koji od tih ljudi pravi kriminalce i oduzima im imovinu.

 

Ova prica ima smisla za vozilo (kako si ti nazvao kros motor), ali moja polazna tacka je da kros motor nije vozilo u tom smislu rijeci.

Ukoliko ti uneses busilicu u zemlju bez placanja carine (prosvercujes) ne postoji nacin da se ustanovi carinski prekrsaj, jer jednostavno ne postoji mehanizam (bar ja ne znam kako).

Mehanizam je na granici. Ako tamo prodjes, prosao si, jer ti dalje nemas gdje da "zapnes" sa tom busilicom. MX = busilica.

 

Ja sam u Sloveniji ispunio formular da iznosim kros motor iz EU. Broj sasije i sve. U svrhu izbjegavanja problema kad se vracam (da ne placam carinu :) ).

Niko me nije pitao ni za kakav racun, toalet papir, niti "bilo sta". Unese se broj i udari se pecat, Kad se vracam samo im to vratim i vozi misko.

 

Na Srpskoj granici ista prica. Srpski carinik mi nije trazio nista. Samo je htio da ga upise da je usao, da bi morao da ga iznesem.

Dakle kako je onda moguce da ja prelazim tolike granice i uredno prijavljujem motore za koje nemam nikakve papire, a vi ne smijete u istoj toj zemlji na stazu bez papira?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

tuzno ali istinito ali za nase pandure je to vozilo jer ima tockove i kraj. i mi smo terali u austriju sa ata karnetom i niko nas nije cimao ali u srbiji cimaju i jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

ISPRAVKA - brate nije to za nase pandure vec za nas zakon :takoje:

 

Motorno vozilo je svako vozilo koje se pokreće snagom vlastitog motora, osim vozila koja se kreću po sinama.

A skoro svako motorno vozilo mora biti registrovano da bi se upravljalo sa njime :takoje: Dakle ako te uhvate da upravljas sa istim smatra se voznjom neregistrovanog mot. vozila... Glupo ali tako je.

E sad ovi sto se trkaju sqa krosevima, mislim da moraju da budu atestirani ili sta vec, to ne znam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije bitno sta je to "za vase pandure" (jer ima tockove haha). Meni je bitno sta kazu vasi advokati (jer tako pise u zakonu).

Ali ocigledno je da ne moze ovo da se razjasni bez piva... :)

 

Dosta off topica, ali bar je oglas bio na vrhu. :)

 

Specijalno za radeta, motorno vozilo po njegovom zakonu. :lol:

 

A evo i prave definicije motornog vozila iz ZOBS-a (srpskog)

 

33) motorno vozilo je vozilo koje se pokreće snagom sopstvenog motora,

koje je po konstrukciji, uređajima, sklopovima i opremi namenjeno i

osposobljeno za prevoz lica, odnosno stvari, za obavljanje radova,

odnosno za vuču priključnog vozila, osim šinskih vozila,

 

Motocikl je motorno vozilo koje...bla bla....

 

Dakle Kros motor nije ni motorno vozilo, a kamoli motocikl.

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Au brate sad mi tek nista nije jasno, jel kros ili nije kros, jel motorno vozilo ili nije, motocikl mozda.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Druze odakle si?Daj neki broj da te zovem.P.S.Papiri mi u sumi koja mi je blizu uopste ne trebaju,osim ako ne potpaljujem rostilj... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Mislim da nema potrebe polemisati o papiriima,isti motor sam ja vozio ,i nikad problema nisam imao. leti sam terao motor*cbr* na prikolici u Gr znaci presao Makedoniju celu i usao u gr i vozio 250 km po gr i niko me nije pitao da li imam papire od motor,naravno to je bio moj motor sa papirima i registrovan.Samo bi da kazem da do sad nikad nisam imao probleme.. A i svakako to je 250 e , msm da je sasvim pristojan za tu cenu ,cak i odlican...Ako nekom ne odgovara ima pun oglas motora za po 1000 i preko sa papirima,pa kupi te te.... :) Inace hvala pojedinim forumasima koji su na neki nacin stali u moju odbranu,ali nema potrebe ako se ne proda nek stoji za sve pare... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja