Jump to content

Moto Zajednica

kupujem kawasaki z750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

U potrazi sam za ovim modelom,svidja mi se mnogo.iskljucivo bi uzeo motor koji je kupljen nov u srbiji sa svom dokumentacijom.da bude noviji od 2007.godine...ako neko ima da ponudi dobar motor,neka se javi ovde ili moze preko P poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

vozio sam svakakve motore,enduro motori su mi slabi,a trkalice su neudobne i nema sanse vise da cu kupiti takav motor.mislim da ce ovo biti odlican izbor :) nije da je u pitanju samo z750,najverovatnije cu uzeti z1000,a mozda i yamahu fz1. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Mislim da je Z750 bolja varijanta od Z1000 što se tiče praktičnosti, manja registracija i manje troši a za nijansu je okretniji. Razlika u snazi je 20KS što nije mnogo, jedinu prednost(?) koju Z1000 ima je što lakše ide na točak, nekome je to plus a nekome minus. Inače Z750 a tek S varijanta (na žalost nema S varijante preko 2006 godišta je idealan kompromis između Ra i turera. Nindža performanse i zvuk a vozi se ko biciklo. FZ6 i FZ1 po meni nisu u istoj kategoriji sa Zedom jer imaju mašinu od Rova pa moraju da se vrte isto kao i njihova braća, dok Zed ima mašinu posebno rađenu za ovaj stil vožnje namenjenu da ima linearan obrtni moment u skoro celom opsegu što čini vožnju jako udobnom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

theSage nisi bas u pravu, u yamahama jeste agregat od R-ova ali kompijuteri nisu isti tako da se skroz drugacije voze od R-ova. Inace mislim da je ovo kategorija za koju ce sve vise ljudi da se odluci. Ja sam skoro uzeo fazera1000 i pravi je kompromis za nas koji smo nekad vozili zujke a sad bi malo i da putujemo. Udobni i povozni a opet kad prorade stare zelje hoce i na tocak a i u krivinu da zalegne. Opet oterasmo coveku oglas u off...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

z1000 mi je za razliku od z750 na oko lepsi,nekako glomazniji.naravno ne bacam u vodu ni 750-ku,najbitnije mi je da nadjem ocuvan motor...Nema veze,ionako sam pronasao nekoliko komada koje cu da obidjem cim dodjem kuci,pa cu da javljam rezultate :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

neocekuj ti druze neku udobnost mnogo vecu nego na r modelima,vrlo mala razlika je u tome.

za udobnost je v strom,varadero,cbf 1000,a fazer i z su daleko od toga.vozio sam fazera 6 godina i znam. jos ti kupujes motor koji nema vizir,tu je tek igranka,dzaba udobnost dupetu kada se pri 100 km/h ti boris sa vetrom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

theSage nisi bas u pravu, u yamahama jeste agregat od R-ova ali kompijuteri nisu isti tako da se skroz drugacije voze od R-ova. Inace mislim da je ovo kategorija za koju ce sve vise ljudi da se odluci. Ja sam skoro uzeo fazera1000 i pravi je kompromis za nas koji smo nekad vozili zujke a sad bi malo i da putujemo. Udobni i povozni a opet kad prorade stare zelje hoce i na tocak a i u krivinu da zalegne. Opet oterasmo coveku oglas u off...

 

Pa naravno da nisam baš u pravu kad si me pogrešno razumeo :P. Nisam ja rekao da su potpuno isti kao Rovi, ali su u suštini detunirani Rovi što mora da ima posledice i u vožnji. FZ1 nisam vozio, možda je kod njega bolje rešen obrtni moment jer ima više kubika, ali FZ6 jako kubori sa obrtnim momentom ispod 6K obrtaja u poređenju sa Z750. Ima ono povlačenje kao R (nije linearan). Ali daleko od toga da su loši motori, nekome će se to povlačenje čak i svideti. I slažem se, ovo više nije oglas već tema.

 

 

@strugo

 

Ovde se priča o udobnosti u smislu položaja sedenja, ciklistike i elastičnosti i linearnosti isporučivanja snage i obrtnog momenta (barem sam ja na to mislio). Naked je namenjen za zujanje po gradu gde se ne probija zvučni zid i gde po pravilu nema jakih vetrova. Može taj nedostatak zaštite od vetra da se reši stavljenjem nekog većeg vizira koji se kači na korman (ne onog malog šminkerskog). Ali naravno, S varijanta je najbolje rešenje za to.

 

@struja-ns

 

Zavisi šta ti je bitnije i šta voliš i kako planiraš da se voziš. Ako ti vredi izgled više od praktičnosti onda je Z1000 bolji i lepši, ali mnogo gubiš zbog toga. Ako planiraš samo "caffe racer" varijantu onda je Z1000 definitivno za tebe ali ako planiraš i commuter varijantu onda ipak razmisli. Jedva čekam da vidim šta ćeš da pazariš . Nadam se da se neljutiš što smo ti oteli temu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

ima sad par komada novih z750 na oglasima,pa cemo videti :)

 

Kawasaki Z750

2008 god

35000km

teget metalik

kupljen u MOTO MARINKOVIC

Vizir

Kofer

Donji spojler

LSL rucice

LSL krash barovi

Gume odlicne

Lanac nov

Rgistrovan celu god

Motor se moze videti u BG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

Koja god da je cena,nebi,vec kad dajem pare ili cu kupiti nov motor ili cu kupiti sa malo kilometara.to mi je jedna od najbitnijih stavki.35000 za nekog nije mnogo,ali za mene je ipak malo vise... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

pa to mi je najgore,moram paziti :stabre: sta mu je bilo,ako nije tajna? :Mina:

 

sta ce biti brate najebo eto sta,istreso 6300evrica i umalo da ostanem bez icega..duga je prica, vec nedeljama se ustrucavam da otovorim temu o prevarama i napisem kako sam ja najebo..ali ovih dana cu da napisem i razmenim iskustva sa clanovima foruma..0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

sta ce biti brate najebo eto sta,istreso 6300evrica i umalo da ostanem bez icega..duga je prica, vec nedeljama se ustrucavam da otovorim temu o prevarama i napisem kako sam ja najebo..ali ovih dana cu da napisem i razmenim iskustva sa clanovima foruma..0takoje.gif

Jedva cekam da cujem pricu,ipak bi trebali da budemo upuceni u svaki vid prevare,nikad ne znas sta ti moze neko uraditi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: u potrazi...

ja sam kod culeta na praksi bio,nagledao sam se tih motora mnogo zbog toga bi i hteo z750.odustajem od kupovine motora ove godine,nisam mogao da nadjem adekvatan,pa sam pare ulozio u nesto drugo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja