Jump to content

Moto Zajednica

Vapaj za pomoc

Recommended Posts

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Samo prenosim poziv za pomoc koji sam dobio na svoj PM.Ako mu nije mesto ovde izvinjavam se adminima i molim ih da ga premeste na pravo mesto na forumu,uz predlog da bi ovo mogla da bude jos jedna akcija humanitarnog karaktera motorista sa BJB-a.

 

Molimo Vas da pomognete malom Dusanu Marinkovicu iz Beograda,

starom 4.5 godine, obolelom od tezeg oblika bolesti akutne mijeloidne

leukemije.

Pomoc mu je neophodna u krvi, krvne grupe NULTE -0-RH Faktor

NEGATIVAN.

Molimo sve davaoce ove krvne grupe da se jave

 

Tatjani Krsulj,

 

mob.tel. 063/44-29-39

 

mail: tanja_krsulj@yahoo.com

 

www.myspace.com/dusanmarinkovic

http://www.myspace.com/dusanmarinkovic%20 >

 

U slucaju da niste ova krvna grupa molimo Vas da prosledite ovaj mail dalje.

Pomozite nam da zadrzimo nadu u bolje sutra.

Zeleli bi smo da malom Dusanu zadrzimo osmeh na licu.

Mi mu ljubavlju dajemo snagu, da se bori protiv ove teske i

neizvesne bolesti. Ukljucite se u akciju.

 

U napred zahvalni,

 

Dusan sa porodicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo ideje, bilo bi fenomenalno da za Bozic recimo odemo na decje onkolosko odeljenje i takodje i toj deci podelimo paketice i slatkise da se bar na trenutak razvesele i zaborave na svoju muku.

Ja mislim da sam nulta negativna  i dacu detetu krv. Ima li jos neko sa tom krvnom grupom, jer dete moze samo tu krvnu grupu da primi. Smrtnost je od te vrste leukemije oko 50%, lecenje traje oko dve godine. Ajmo ljudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Nema to veze sa hrabroscu, ja bih se vec prijavio da je trazena krvna grupa O+ ( samo sto je taj + problem u ovom slucaju) . I da znate da ako nedaj boze zatreba nekom , od mene mozete racunati na tih pola litre . Uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, ali sada je hitno potrebna NULTA NEGATIVNA, NULTA NEGATIVNA, NULTA NEGATIVNA, KO IMA NULTA NEGATIVNU, nulta negativna, nulta negativna, ja bi dao i dva - tri litra, ali mi zao, nema posle mene ko da mi vozi motore :) ;D Sad ozbiljnije, neka se javljaju ljudi sa nulta-negativnom grupom, a ako neko hoce da da krv kao Lalajko, moze nam se pridruziti, mada je sad hitna nulta negativna, a mozemo i posetiti dete u bolnici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, ali sada je hitno potrebna NULTA NEGATIVNA, NULTA NEGATIVNA, NULTA NEGATIVNA, KO IMA NULTA NEGATIVNU, nulta negativna, nulta negativna, ja bi dao i dva - tri litra, ali mi zao, nema posle mene ko da mi vozi motore :) ;D Sad ozbiljnije, neka se javljaju ljudi sa nulta-negativnom grupom, a ako neko hoce da da krv kao Lalajko, moze nam se pridruziti, mada je sad hitna nulta negativna, a mozemo i posetiti dete u bolnici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja mislim da sam nulta negativna.... kako da to najbrze proverim??? Mislim jel pise u nekim dokumentima? Bilo bi logicno da je u zdravstvenoj knjizici...

A i drugi problem je sto sam par puta bio da dam krv i poslali su me nazad jer mi curi nos...a slinavim odkad znam za sebe ;D

U svakom slucaju sutra cu u dom zdravlja da pitam koja sam grupa

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Samo da razjasnimo par pojmova oko dobrovoljnog davanja krvi.

 

Direktna transfuzija (donor prikopčan na primaoca) se daje samo u ekstremnim situacijama, npr. u vozilu hitne pomoći ako je pacijent izgubio dosta krvi, ili u nekoj drugoj kritičnoj situaciji kada je Institut za transfuziju predaleko...

 

U svim drugim situacijama (a posebno ako je pacijent u bolnici), krv se dostavlja iz Instituta za transfuziju ili iz bolničkih rezervi.

 

Kada se daje krv, obično se daje 450ml i potreban je razmak od 3 meseca između dva davanja krvi. Da napomenem, količina date krvi se obnovi u par sati/dana, ali "kvalitet" krvi se obnavlja tokom 3 meseca.

 

Zatim se sva krv iste krvne grupe i RH faktora "meša", pa se na uzorku od recimo 10ak litara rade testovi (sida, žutica, itd...). Takva krv se skladišti i dostavlja bolnicama po potrebi.

 

Kada se daje krv nekome, to ne mora da bude ista krvna grupa. Dovoljno je na šalteru u Institutu reći da se krv daje za tu i tu osobu, i smatraće se kao da je osoba primila krv, dok će vaša krv biti upotrebljena za nekoga iste krvne grupe i RH faktora kao i vi, a kome je ista potrebna.

 

Dalje, ukoliko nije prošlo 3 meseca od poslednjeg davanja krvi, takođe možete da odete do Instituta i da kažete "želim da dam krv za tu i tu osobu", smatraće se kao da ste dali krv. Ukoliko vas iz bilo kog drugog razloga "odbiju" za davanje krvi (npr. bolest), takođe će se smatrati da ste dali krv.

 

I na kraju, eto prilike da se organizuje akcija dobrovoljnog davanja krvi BJB zajednice.

 

Više o davanju krvi na:

http://www.tvojihpetminuta.com/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ovo je vrlo dobro i precizno objasnjenje kako se daje krv.

 

Znaci HIGHLIGHT je da nema veze ko je koja grupa - ko daje, kaze za kog pacijenta je, a onda oni samo "zamene" grupe i svako dobije onu grupu koju moze.

 

Igrom slucaja mali Dule je bratanac moje kucne prijateljice i dobro sam upoznat sa situacijom, ali na zalost ja pijem Concor 5, lek za pritisak , pa nece da mi uzimaju krv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

HIGHLIGHT je da MORA nulta negativna.

 

deda mio je bio bolestan, a imao je tu grupu. ona je jako, JAKO retka, nije problem da se da krv neke druge grupe ali džabe kad nulta negativne nema na lageru dovoljno (inače ne bi slali mejlove i tako tražili davaoce).

 

 

znači neka ide samo onaj ko ima nulta negativnu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Napominjem da ja NISAM strucnjak i ovo sto pisem sam saznao od osobe zaposlene na odeljenju za transfuziju.

 

Mene su skoro zamolili da dam krv za osobu koja je obolela od leukemije. U tom slucaju nije bilo obicno davanje krvi vec se radi o tome da osoba koja daje krv mora da bude u istom objektu gde se oboleli nalazi. Proces traje 1,5 ili 2h. Tom prilikom se ne daje krv kako to obicno bude vec krv davaoca "prolazi " kroz aparaturu i tom prilikom se odvajaju trombociti koji se daju obolelom.

 

Da li je to u ovom slucaju tako ili nije, najbolje KONTAKTIRAJTE osobu iz prvog posta.

 

U slucaju koji sam spomenuo, bilo je neophodno da osoba ima istu krvnu grupu, da se krv davaoca proveri (da li trombociti odgovaraju), zatim merenje pritiska, EKG i tek na kraju, ako je sve to u redu, se odlazi na davanje krvi. Na zalost, ja nisam mogao da pomognem. Uzeli su krv na analizu ali mi je pritisak previse nizak za to (inace mogu da dam krv 'normalno'  A+).

 

HAJDE ljudi, javljajte se. Nista lepse nego osecaj da ste nekome pomogli. To su samo 'par' trenutaka Vaseg zivota koji nekome mogu spasiti ili produziti  zivot

 

Pozdrav. Ivica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Samo prenosim poziv za pomoc koji sam dobio na svoj PM.Ako mu nije mesto ovde izvinjavam se adminima i molim ih da ga premeste na pravo mesto na forumu,uz predlog da bi ovo mogla da bude jos jedna akcija humanitarnog karaktera motorista sa BJB-a.

 

Molimo Vas da pomognete malom Dusanu Marinkovicu iz Beograda,

starom 4.5 godine, obolelom od tezeg oblika bolesti akutne mijeloidne

leukemije.

Pomoc mu je neophodna u krvi, krvne grupe NULTE -0-RH Faktor

NEGATIVAN.

Molimo sve davaoce ove krvne grupe da se jave

 

Tatjani Krsulj,

 

mob.tel. 063/44-29-39

 

mail: tanja_krsulj@yahoo.com

 

www.myspace.com/dusanmarinkovic

http://www.myspace.com/dusanmarinkovic%20 >

 

U slucaju da niste ova krvna grupa molimo Vas da prosledite ovaj mail dalje.

Pomozite nam da zadrzimo nadu u bolje sutra.

Zeleli bi smo da malom Dusanu zadrzimo osmeh na licu.

Mi mu ljubavlju dajemo snagu, da se bori protiv ove teske i

neizvesne bolesti. Ukljucite se u akciju.

 

U napred zahvalni,

 

Dusan sa porodicom.

Tu Sam! ( "Jesic") imam O negativnu. I naravno pomoći ću, ako je potrebno!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ajde vi sto imate Nultu Negativnu grupu pozovite ovaj broj i dogovorite se sa ljudima sta, kako i gde.

 

Tatjan Krsulj mob.tel. 063/44-29-39 ili na mail: tanja_krsulj@yahoo.com

 

 

Je bih u svakom slucaju ucestvovao ali sm dosta daleko.

 

Za sada samo Jesic i Lalajko

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A, mene ne racunas, dobro, dobro :o :P Ljudima nije bila potrebna pomoc kad sam ih kontaktirao, sad sam poslao mail, pa cemo videti sta ce reci na ponudu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja