Jump to content

Moto Zajednica

Svecica?

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

Imam mali problem. Naime, vozim ''Sprint Track 125'' i doslo je vreme da se menja svecica. Oznaka na sadasnjoj je CPR6E, a marka je neka kineska, ''Torch''. Trenutno zastupnik za Sprint nema ovu svecicu. Sto se mene tice, ja kinesku ne bih ni stavljao, ali je problem u tome sto nigde nema svecice sa tom oznakom, pa cak ni u katalozima. Ima li neko neki predlog, da li bih na primer smeo da stavim svecicu koja ide na druge motore slicne kubikaze ili tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Премери пречник и дужину навоја и приложи фотку где се види колико штрче електроде, па ће сигурно да се нађе нека компатибилна, макар таквим "одокативним" методом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Навој је М10х1, а дужину си потрефио - 19 мм.

201072958235772.jpg

То 6 из ознаке Торча је, како сам схватио, исто означавање топлотне вредности као и код НГК свећица, али ја бих гледао и оне са бројем 7, јер су у овој клими такве, мало хладније свећице најчешће у употреби.

 

Можда да са том свећицом одеш до продавнице где имају добар избор и потражиш неку са тим параметрима и топлотном вредношћу 7 или 6. Можда ти се покаже да би ти пасовала Босна Супер ТЕ 70. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ako je ostao onaj nekadasnji kvalitet isplati se uzeti. :takoje: Samo je pitanje da li se kod "nas " mogu ( posto ja ne mogu u Bijeljini nigdje naci Modricino ulje za Motocikle ) naci ili sve ide za izvoz. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Торекс" са Вилиних Вода их, наводно, продаје - ове тешањске, "Енкер" један крој један.

 

Ја користим њихове М10х1/12,7, произведене још у доба СФРЈ - нашао на "Лимунду" читав блистер пак од 4 свећице. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:stabre: ... a NGK?

 

Posto su kineski proizvodi mahom kopije vec poznatih stvari, verujem da postoji NGK koja ima identicnu oznaku, samim tim i iste karakteristike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Hvala na detaljnim odgovorima. Ako sam dobro razumeo, mogu li da trazim bilo koju svecicu koja ima navoj m10x1, 19mm i toplotnu vrednost 6 ili 7?

Понеси са собом стару и када понуде са одговарајућим навојем, ти на тим новим упореди електроде, да штрче отприлике колико и на старим и купи такву.

 

А ја бих заиста купио неки са топлотном вредношћу која је код НГК-а означена бројем 7, док је код Денсо свећица та иста топлотна вредност означена бројем 22. Има тих упоредних таблица топлотних вредности свећица на Нету, па потражи и провери.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja