Jump to content

Moto Zajednica

pomoc imam problem

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kako kod "špek-a" da nesto zapinje. :neznam: Probaj za pocetak zamjeniti ili izduvati vazdusni filter, sipati aditiv u gorivo za prociscavanje dizni u karburatorima i provjeriti zazor ( 0.8 ) na svjecicama . :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

e da zaboravih napisati- karburatori reparirani, svjećice nove, filteri novi- rekao mi majstor strujić da regler na motoru nije njegov(to bi trebao promjenit) dali je moguće da zbog toga ne vuče kak treba? možda bobina zajebava nemam pojma- ma kod špeka sve zapinje u zadnje vrijeme jebeš ga1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kолега, ти си видим нов на форуму. Бићу безобразан па ћу дати себи за право да те посаветујем око постављања тема за убудуће. Овакав наслов није никакав наслов и доста људи не обраћа пажњу на такве теме. Наслов теме треба да на први поглед објасни садржај теме, на пример: " Супер Тенера се гуши!!!". Овакав наслов ће привући пажњу и онога ко не вози тај мотор, а наслов "Имам проблем" то сигурно неће.

 

Објашњавање проблема у три речи сигурно неће допринети брзом решењу па би било јако добро да даш још коју информацију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

e da zaboravih napisati- karburatori reparirani, svjećice nove, filteri novi- rekao mi majstor strujić da regler na motoru nije njegov(to bi trebao promjenit) dali je moguće da zbog toga ne vuče kak treba? možda bobina zajebava nemam pojma- ma kod špeka sve zapinje u zadnje vrijeme jebeš ga1aha.gif

 

Provjeri punjenje reglera ( mora biti oko 13.8V ), ako ne puni onda nemas dovoljno struje u akumulatoru,a samim tim i na ( bobinama ) svjecicama. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

radi čudno ne ide više od sto na sat i uz brdo se muči!

 

Хммм, да ли је мајстор Струјић можда штеловао зазор вентила? Шта је све радио?

 

Hmmm, da li je možda majstor Strujić štelovao zazor ventila? Šta je sve radio? Poruku iznad zanemari.

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Hmmm, da li je možda majstor Strujić štelovao zazor ventila? Šta je sve radio? Poruku iznad zanemari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

uglavnom motor je vukao struju- odvezao sam ga električaru da provjeri sve instalacije i skužio je da nije njegov regler i da je nešto krivo spojeno i zbog toga vukao falš+ al ništa drugo nije radio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Eto imas sam odgovor sto ti motor ne ide kako treba. ;) Sredi struju, pa ako ne bude bolje onda trazi problem oko napajanja gorivom - presteluj karburatore. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Proveri da li regler dovoljno puni, kao što te je kolega već posavetovao. Kad je već kod električara neka ga dobro pretrese i otkloni sve što je do struje da sa te strane budeš siguran. Bilo bi dobro da proveriš i zazor ventila, možda su pretegnuti. Da li su karburatori naštelovani posle pranja vakuummetrom tj. da li su sinhronizovani? Ako je to loše odrađeno ili nije uopšte i to može biti uzrok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

probaj napuni aku pa provnozaj a ako krene dobro pa kasnije izgubi snagu onda je oko punjenja aku, ali ja mislim da se ne dopunjava posle nekog vrenena vise ne bi verglao. Ja sam imao takav problem na dvotaktnoj masini kada se zapusi auspuh ili kod auta kada se rasteluje paljenje-predpaljenje kako vec. Kako radi 3-4000 obrtaja, kako prima gas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ma ni ne krene dobro+kreće tromo i vozi tromo* ti kad ga kresneš on treba da rezne al on nikako,

 

kažem ne prelazi stotku uz brdo trokira užas nikak da ga više složim da radi kak spada k vragu0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sto se tice reglera na japanskim motorima, oni su malte ne univerzalni. konkkretno Tenera fabricki nosi 2 tipa reglera. Punjenje moze da bude problem, imao sam slucaj sa Aprilijom Pegaso. Punila je 15,5 V i struja je od pola gasa blokirala bobinu, motor je proradio kad sam upalio dugo svetlo. Posle zamene reglera. Dobar dijagnosticar ce ti odmah reci da li se radi o struji, ili gorivu u motoru. Sto se tice ustelovanosti i sinhr. karbova, to sa punim gasom nema veze! Boja svecice ti daje najbolju dijagnozu, bela malo goriva crna mnogo, najbolje je svetla cokolada. Proveri da li rade oba klipa, najjednostavnije je dok je motor ne zagrejan uhvatis rukom izd. granu, ako ne radi taj klip grana je hladna. to je nesto najjednostavnije kako ti mogu pomoci da postavis dijagnozu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

http://forum.bjbiker.../page__st__2540

 

Tu si trebao da pitaš.. meni tvoj problem liči na nenaštelovane ventile..može biti i struja.. a može i glupa fora da ti se zapušio odušak na čepu rezervoara.. napuni do vrha pa ako se isto ponaša nije to.. ako na pola rezervoara počne da zeza i neće da ide..to je.. stvara se vakum i ne dobija dovoljnjo goriva..odvrneš čep i radi :D

 

To mi se na hondi desilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Tu si trebao da pitaš.. meni tvoj problem liči na nenaštelovane ventile..može biti i struja.. a može i glupa fora da ti se zapušio odušak na čepu rezervoara.. napuni do vrha pa ako se isto ponaša nije to.. ako na pola rezervoara počne da zeza i neće da ide..to je.. stvara se vakum i ne dobija dovoljnjo goriva..odvrneš čep i radi :D

 

To mi se na hondi desilo..

 

ovo je jedna opcija, druga bi bila da promeniš svećice (možda nisu one ali neće smetati) i proveri da ne vuče falš vazduh tj. da ti nije spao filter za vazduh...

 

probaj malo opisnije da nam objasniš kako se motor ponaša jel može da bude neka sitnica/glupšost tipa... kad je motor u leru jel možeš lako da ga guraš (tipa ako ti je blokirala zadnja kočnica mada je moja išla značajno preko 120kmh i sa blokiranom zadnjom :D )

 

da li ti se pali ventilator malo malo, tipa kreneš po gradu i posle kratkog vremena se upali ventilator... to može da znači da ti je majsto "kvalitetno" uštinuo potrošnju goriva ali ako troši 3litra na 100km tako će i da ide... u karburatorima igle trebaju da budu na 3 crti a šrafovi za smešu na 2,5 kruga...

 

ovo su neke osnovne ideje... pošto nisi spomenuo nikakvo štucanje niti pucanje iz auspuha... pogledaj ovih par stvari pa nam kaži jemo "toplo" ili "hladno" :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav ljudi! Evo ovako uspio sam zaključiti da stvarno radi na jednom cilindru. pokušao sam sa svjećicama, promjenio bobinu , kablove, lulice- probao da nije začepljen odušak rezervoara, ne vuče falš zrak. Jedino regler još nisam stigao promjeniti ali to će biti sutra vjerovatno.

 

Ako netko ima opet nešto za predložiti, slušam!

 

e da čuje se i fazni lanac i još jedna stvar neki dan kada sam se vozio na trenutke je znao povući kako treba i onda samo opet padne i nastavi raditi kako ne treba- jebo majku ubija me više taj motor izludit ću1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nije ti motor kriv.. nego ti treba dobar majstor da to sve pregleda i sredi šta treba..

 

Meni to miriše na kapicu svežćce.. ali treba dobra radionica gde će se eliminisati redom stvar po stvar dok se ne dođe do uzroka problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Problem ti je u karburatoru. Kad to već skidaš promeni opet svećice, jer su jako osetljive na višak goriva, pa znaju da crknu bukvalno kad ga upališ na saug i malo dodaš gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kad ste radili karbove nesto je zeznuto, mislim da ti jedan siber ne radi i odmah taj cilindar ostaje bez goriva. Skini poklopce i proveri da nije membrana ustinuta, cepnuta. . . ne bi bilo lose da izmeris kompresiju. Sto se faznog lanca tice kod Tenere hoce da se cuje, a menja se na 50000, bez obzira na nacin voznje da li radi na leru, ili non stop na punom gasu, bregasta se okrece kako se okrece. iskusan majstor ce proveriti polozaj spanera i recice ti koliko je istegnut lanac. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja