Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ 600 S -molim za pomoc

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Postovani kolege, desava mi se vec nekoliko puta da u toku voznje, dok saltam u vecu brzinu izmedju 3-4 da mi se motor izbaci kao kada je u polozaj izmedju prvu i drugu.

Onda opet pokusam i on se ubaci.

Da li je ovako opasno da vozim :zbunjen:, plasim se da se nesto ne desi u toku voznje, i ima li neko ideju zbog cega se ovo desava, koji li je uzorak tome i slicno. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako motor ne izbacuje u toku voznje kad je vec u brzini, ondanije veliki problem, ne moze recimo da zablokira, ili tako nesto. On jednostavno ne ubaci dovoljno u brzinu.ima jedna viljuskica koja prenosi silu od pedale do viljuska menjaca, ujedno i drzi menjac u odredjenoj brzini. Mislim da do nje dolazis kad skines korpu kvacila, ona je ispod i ima neke oprugice videces. ako nije to, onda rasturancija celog motora. Posavetuj se jos sa nekim. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Hvala Mika, ne izbacuje iz brzine kada je vec ubacen, samo jednostavno nece iz prvi put kao kad normalno saltam da ubaci, ne uvek ponekad se to desi. Reko ako je nesto bezopasno da vozim jos dok se situacija ne pogorsa ili bolje da rasturam na vreme, a ono bas kad krenu sezona 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Meni se desi da u prvu kad ubacim vrati mi u N, to bi par puta, ali nije problem, samo ga ne "sutnes" dovoljno da tako kazem. Mene muci sto menjac kao da ima sopstveni mozak, i nekada lupa u skoro svakoj brzin, najvise u prve tri, kad vozim po gradu, kad sam u niskim obrtajimai, kao kad ubacis u prvu pa se cuje, tako meni u svakoj, kao da ne koristim kvacilo, jako me zivcira... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja