Jump to content

Moto Zajednica

Garmin karta Srbije i Crne Gore SCG Route

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Aj da ne otvaram tamo novu temu (a mozda bi i trebalo)

-Postoji li kod Garmina 3D prikaz, ono da se vide zgrade i tako te zajebancije. Vidim da u opcijama ima da se ukljuci, ali nisam video nikakvu promenu kod navigiranja. Kako se to uopste ubacuje

-I sta je to BaseCamp, cemu sluzi....

 

Postoje dve stvari oko 3D prikaza na Garmin uređajima:

- Jedno je pogled iz 3D koji svaki auto/moto uređaj i poneki ručni ima.

- 3D buildings imaju samo skuplji noviji uređaji poput nuvi 765, nuvi 3790, nuvi 660... Dakle, hardver mora da ima mogućnost za prikaz. Karta SCG Route u NT verziji sadrži 3D buildings podatke za centar Beograda. City Navigator NT isto sadrži 3D buildings za sve veće gradove Evrope. Koliko sam primetio kada sam tuda prolazio i Adria Route ima te podatke za Zagreb. 3D buildings je po meni samo šarenilo koje pre može da zbuni nego da pomogne jer usporava iscrtavanje na ekran. Možda sam navikao bez toga, ali to je moje mišljenje.

 

Line Assistant koji je Severian pomenuo je već veoma korisna stvar. SCG Route od verzije 2.3NT sadrži te podatke za par raskrsnica u Beogradu. Radi se dalje na tome, ali nije ni malo naivan posao. City Navigator NT karta sadrži te podatke. Prikaz opet zavisi od toga da li uređaj ima tu mogućnost.

 

Base Camp... je Garminov softver za manipulaciju podacima kao što su tačke, tragovi, rute i sl. Uglavnom se koristi za ručne uređaje, ali je interesantan svima koji planiraju rute, analiziraju pređeni put i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

3D prikaz zavisi od karte. Europe city navigator 2012 npr. ima to.

 

Stvar je ok zamišljena, ali nije previše korisna. Mnogo je korisnija npr. opcija "lane assist", koja ti (ako mapa podržava) priča koju traku da hvataš na skretanjima na auto putu...

 

3D prikaz u smislu gledanja iz 3D zavisi od uređaja, a ne od karte. To svaki Garmin auto/moto uređaj i poneki ručni imaju.

3D buildings imaju uglavnom sve karte za neke delove gradova, ali se mogu prikazati samo na određenim novijim i skupljim uređajima.

Lane Assistant isto imaju uglavnom sve karte za neke raskrsnice. Opet se podaci mogu videti samo na novijim i skupljim uređajima.

 

Dakle, u sva tri slučaja nije mapa ograničavajući faktor već uređaj. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Line assist cemo da osedimo dok docekamo da radi lepo kod nas, a mozda jedino ako svi lepo zapnemo da popravljamo nesto sto smo lepo platili. Za koriscenje u Srbiji ja ne smatram da Garmin ima ikakvu prednost(osim kvalitetnog uredjaja)

 

I City Navigator (ako je to neki reper), koji se radi sa neuporedivo većim sredstvima i resursima u odnosu na količinu podataka, ima grešaka koje prijavljuju korisnici. Pa vidi, niko te ne vuče za uši da to radiš. Ali sa druge strane, umesto zajedljivih komentara isto bi potrošio vremena da napišeš konkretan problem koji ćemo probati da rešimo što pre možemo. Najlakše je kritikovati iz ćoška onog što radi. Od toga niko koristi nema. Ali to je naš nacionalni sport i niko se više ne uzbuđava oko toga. Ako možeš/hoćeš pomozi, ako nećeš/nemožeš bar ne podmeći nogu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Base Camp... je Garminov softver za manipulaciju podacima kao što su tačke, tragovi, rute i sl. Uglavnom se koristi za ručne uređaje, ali je interesantan svima koji planiraju rute, analiziraju pređeni put i sl.

 

Da dopunim - Basecamp je ujedno i jedina opcija za Garmin planiranje na MAC-u. Inače, filozofija je SKROZ drugačija nego na Mapsource-u i spada u onu kategoriju "ili je voliš ili je mrziš" :lol: . Ja lično je ne volim, jer me ta filozofija jedinstvene baze JAKO nervira (promenim jedan waypoint u jednoj ruti i time ga promenim i u SVIM drugim rutama!!!). Ja to ne volim i mnogo mi je bliži Mapsource koncept (jedna ruta, jedan fajl).

 

PS: Mapsource je ujedno i jedan od (samo) dva razloga zašto na Mac-u koristim i win (na virtuelnoj mašini) :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad nemoj da si bezobrazan, ovi sto su se prihvatili da rade tu kartu su nesposobni a ja necu da saljem gde su se sve nalupetali imam pametnija posla(mada sam tebi vec u ovoj temi rekao gde nisu bre ucrtali ceo lep asfaltirani put kojim ide i autobus tako da nije totalna nedodjija, nego me ti savetujes da idem preko Gojine Gore samo nekih 20km duze, e s.... na takvu navigaciju uzecu neko pametnije resenje)

Kakvi su to ozbiljni zastupnici vidi se po tome sto ih i nema na zvanicnom Garmin sajtu

A mozda bi ti hteo da ti napisem tuzbu, zelbu, ma bilo kakav podnesak i to ti naravno lepo naplatim prema advokatskoj tarifi a da ti posle lepo natenane meni posaljes sve gde si uocio greske jer zaboga nemoj da kukas iako nam je to nacionalni sport.

Ili kupi od vulkanizera busnu gumu i nek te ostavi na putu pa nadji sam gde pusta lepo obelezi pa mu vrati da ti okrpi. Nemoj da dajes tako smesne izgovore, ko god je koristio uredjaje Garminove klase(a to je premium jelte) sa kvalitetno uradjenim mapama a onda na ovoj kukavnoj Infoteam zna koja je ovo sprdacina, kao da su se deca igrala.

Ja necu vise kupovati SCG bla bla bla mape ni za jedan moj novi uredjaj, eto toliko sam zadovoljan a i ostalima preporucujem isto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sad nemoj da si bezobrazan, ovi sto su se prihvatili da rade tu kartu su nesposobni a ja necu da saljem gde su se sve nalupetali imam pametnija posla(mada sam tebi vec u ovoj temi rekao gde nisu bre ucrtali ceo lep asfaltirani put kojim ide i autobus tako da nije totalna nedodjija, nego me ti savetujes da idem preko Gojine Gore samo nekih 20km duze, e s.... na takvu navigaciju uzecu neko pametnije resenje)

Kakvi su to ozbiljni zastupnici vidi se po tome sto ih i nema na zvanicnom Garmin sajtu

A mozda bi ti hteo da ti napisem tuzbu, zelbu, ma bilo kakav podnesak i to ti naravno lepo naplatim prema advokatskoj tarifi a da ti posle lepo natenane meni posaljes sve gde si uocio greske jer zaboga nemoj da kukas iako nam je to nacionalni sport.

Ili kupi od vulkanizera busnu gumu i nek te ostavi na putu pa nadji sam gde pusta lepo obelezi pa mu vrati da ti okrpi. Nemoj da dajes tako smesne izgovore, ko god je koristio uredjaje Garminove klase(a to je premium jelte) sa kvalitetno uradjenim mapama a onda na ovoj kukavnoj Infoteam zna koja je ovo sprdacina, kao da su se deca igrala.

Ja necu vise kupovati SCG bla bla bla mape ni za jedan moj novi uredjaj, eto toliko sam zadovoljan a i ostalima preporucujem isto

 

Ovo je već drugi put da mi kažeš: "nemoj da si bezobrazan" ničim izazvano. Jer o tom putu o kom pišeš ja trenutno nemam nikakav podatak osim onoga što si napisao. Sve što mogu je da ti odgovorim je ono što sam napisao. Ako je 20km duže, onda je 20km duže, ali se može stići do tog istorijskog mesta do kog si tvrdio da nema puta i da je magistralni put (a nije). Napisao sam i da ćemo proveriti što pre i da ćemo rešiti čim stigne na red. Na žalost, jedino da sednem u auto i da odmah odem tamo i istrekujem put, pošaljem ga IT da ga ubace u kartu i izdamo verziju 2.51NT sutra da bi tebe zadovoljilo. To na žalost nije moguće i svako razuman će shvatiti. A i to je pitanje da li bi ti čak i tada bio zadovoljan jer mi se čini da tebe nešto drugo muči i da ti ovo dobro dođe kao ventil. :takoje:

 

Što se zastupnika tiče, na sajtu http://garmin.com.hr...=188&kultura=hr ćeš naći ko je diler za Srbiju. Navigo Sistem iz Zagreba (Hrvatska) je regionalni diler koji snabdeva i našu zemlju. E sad, zašto oni podatak o svom dileru za Srbiju nisu prosledili dalje mogu da pitam ako te zanima?

 

Ovo ostalo neću da komentarišem jer mešaš babe i žabe, a i advokat si. Poslednji put (pre mnogo godina i zbog senilnog dede) sam sa advokatom (a da mi nije prijatelj) imao posla kada mi je naplatio pola tarife za ročište koje nije održano jer je on imao drugu parnicu. :lud: Ako hoćeš da se svađaš, završio sam ovaj "konstruktivan" razgovor.

 

Tako da... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci ti si posrednik posrednikovog posrednika tako da ti me ne zanimas i onako ne mozes nista vise da uradis od proste prodaje i slanja mejlova `ova ulica je sad jednosmerna` i tome slicno

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

A da i do Zrenjanina iz Novog Sada se moze stici i perko Subotice ali stvarno mi ne treba mapa koju su pravili priuceni da me navede tako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Znaci ti si posrednik posrednikovog posrednika tako da ti me ne zanimas i onako ne mozes nista vise da uradis od proste prodaje i slanja mejlova `ova ulica je sad jednosmerna` i tome slicno

Pozdrav

 

A da i do Zrenjanina iz Novog Sada se moze stici i perko Subotice ali stvarno mi ne treba mapa koju su pravili priuceni da me navede tako ;)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Kada će biti ubačen novi most preko Ade?

Čim dobije Gradjevinsku i Upotrebnu DOZVOLU! ::)

 

Izasao je update, SCG 2.60 sa novim mostom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Izašla je zaista nova verzija SCG karte. Verzija je 2.60NT i malopre sam je instalirao.

 

Moram sa žaljenjem da prokomentarišem da gotovo nijedna od ispravki (iz neke od ranijih poruka) koje sam probno poslao nije uneta u kartu. Meni to govori da slanje ispravki nije vredno truda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moram sa žaljenjem da prokomentarišem da gotovo nijedna od ispravki (iz neke od ranijih poruka) koje sam probno poslao nije uneta u kartu. Meni to govori da slanje ispravki nije vredno truda...

Isti slucaj. Ja se jos nadam da je bilo tehnicki neizvodljivo ovaj put :neznam:

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad ja kažem da je to nedovršen proizvod i da su oni iz Infotima imali volje i stručnosti da naprave to kako treba davno bi neke trivijalne stvari bile gotove. Korisnici mogu da šalju ispravke tipa "ovde je zabranjeno skretanje" ili "ova ulica je postala jednosmerna" ali ne "ovde imate ceo jedan put" ili "tu i tu ima most koji postoji već toliko i toliko godina"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Kad ja kažem da je to nedovršen proizvod i da su oni iz Infotima imali volje i stručnosti da naprave to kako treba davno bi neke trivijalne stvari bile gotove. Korisnici mogu da šalju ispravke tipa "ovde je zabranjeno skretanje" ili "ova ulica je postala jednosmerna" ali ne "ovde imate ceo jedan put" ili "tu i tu ima most koji postoji već toliko i toliko godina"

Ovde je lista svih ispravki http://www.garmin.rs/vesti.php?id=69 i zahvalnica ljudima koji su ukazivali na greske

Jel ste sigurni da i vase nisu uneli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Uff...

 

S obzirom da imam prijateljske (nekomercijalne) veze sa Infoteam-om (relativno redovno pijem kafu sa ponekima od njih) da dodam i ja ponešto...

 

SCG Route nije savršena, i nikad neće ni biti.

 

Ja lično stalno šaljem track logove za šta god - da li su u pitanju greške na postojećim putevima, ili nešto što uopšte nije ucrtano mi nije bitno. Spadam u kategoriju "poverljivih" - moje logove ubacuju u mapu bez provere. Znaju me, bio sam s njima par puta kad su snimali neke terene, i u praksi se uverio šta i kako je njima potrebno da bi uneli snimljeno stanje na mapu, i znaju da kad im ja nešto pošaljem to stvarno jeste tako.

 

E sad, nije neka nauka snimiti track log i poslati ga uz neki prateći tekst koji bi njima bio jasan. Muka je kako znati šta je od toga dobronamerno, i šta stvarno treba uneti. Sve što dobiju od nepoznatih ljudi, oni prosto moraju da provere. S obzirom na količinu podataka koje dobijaju, to uopšte nije tako jednostavno. I meni se dešavalo da pošaljem neke ispravke, a da ne udju u prvi sledeći update mape. I sad postoje dve ispravke koje sam poslao ali nisu ušle u mapu 2.60. Prosto, pored gomile ispravki koje stalno unose, u nekom trenutku mora da se seče i kaže - OK, to je to, ovo ide u ovaj update, ostalo u neki kasniji. Takodje, nije važno hronološki šta ste poslali. Važno je kad je njima to u planu provere.

 

Naravno, ne morate da im šaljete ništa...

 

S druge strane, moram da navedem primer šta su njihovi konkurenti pre par godina uradili.

 

Elem, Tom Tom je lansirao IQRoute. Cela ideja se zasnivala na komunikaciji sa korisnicima. Sistem pravljenja/proračunavanja rute je bio zamišljen da izvlači podatke iz logova koje šalju korisnici. Uzimao je u obzir sve parametre - doba dana, dan u nedelji, datum, predjenu trasu, brzinu kretanja i tek onda na osnovu svih tih podataka proračunavao rutu. To je konkretno značilo da ste za put od jedne do druge tačke mogli da dobijete drugačiju rutu u zavisnosti da li idete praznikom, radnim danom u špicu, ili kasno uveče, poneljkom ili nedeljom... I sve to, jer su računali da će korisnici slati svoje podatke ako svi imaju neke koristi od toga. (http://www.tomtom.com/whytomtom/topic.php?topic=5&subject=3 )

 

Eh, taj truli zapad... Tražili su da im platim uredjaj, mapu, i sad još traže da im šaljem nešto kako bi taj uredjaj i mapa dobro radili... pih... :zvizduk:

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

Ja sam poslao i ubacili su moje izmene ... e sad jedino sto se ne secam koliko je updateova proslo od tad ( mislim da je odmah u sledecem bilo ispravljeno) :takoje:

Konkretno v2.4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Danas mi je stigao preko KP Garmin koji ima 2.8, barem tako pise INFO o kartama.

Pitanje: Vidim da su mi cekirane sve karte, da li ako se krecem po Srbiji i Crnoj Gori da decekiram Adriu i kartu Evrope?

Mislim, da ne dodje do nekog preklapanja i zaludjivanja?

Mozda je vec pisano o ovome, pregledacu celu temu ali ako neko zna a nije mu tesko neka baci jedan kratak post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja