Jump to content

Moto Zajednica

Garmin karta Srbije i Crne Gore SCG Route

Recommended Posts

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

To je ono o cemu sam ja pricao pre par stranica, kvalitet karti je ocajan, nekih puteva cak i nema, ali je zato cena na nivou.

Uglavnom sve karte dobro rade uBeogradu, ali majku mu ja sam kupio kartu Srbije a ne samo glavnog grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

SCG 2.5 NT grad Cacak poznaje nacisto slabo. Od 3 ulice koje sam trazio u sve 3 me odveo pogresno. Jednu je broj 21 odveo skroz na suprotnu stranu, 400 metara dalje, drugu je odveo negde iza ugla... Ako imate nekoga tamo neka poradi malo na brojevima

 

Za sada SCG Route sadrži podatke do nivoa kućnih brojeva samo za Beograd, Novi Sad i Niš. Ostala mesta koja sadrže ulice nisu obrađena do nivoa kućnog broja i taj podatak (kućni broj) se ne pojavljuje u pretrazi. Uređaj će vas dovesti do ulice, a do kućnog broja za sada morate sami da se snađete. Između ostalih mesta to važi i za Čačak.

 

Što se tiče primedbe da nije samo Beograd Srbija, trenutno su prioriteti ispravke važnijih putnih pravaca koji se grade kao što je autoput kroz Srbiju i nove trake, petlje, ulazi i izlazi kao i magistralni putevi i kružni tokovi koji se grade intenzivno. Dobro bi bilo da ako neko primeti da nekog puta nema ucrtanog u aktuelnoj verziji da nam to javi. Ako ga nema ucrtanog, ili se slabo koristi pa nam niko do sada nije skrenuo pažnju na to, ili je tek izgrađen. U svakom slučaju, radi se na novim putevima, ispravkama, dodaju se nova mesta i to onim intenzitetom koliko je dostupno podataka i koliko je fizički moguće sa sredstvima i resursima koji su na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro sve zavisi od profila korisnika ali ja mislim da podatak da neka druga karta koja nije SCG Route ima bolje odradjen nekio deo Srbije nego ona je malo, pojma nemam, osecam se malo izneverenim sto sam platio toliko za nju=ja sam nezadovoljan korisnik

Ja zivim u Beogradu a GPS mi treba kad negde idem jer se u mom gradu super snalazim, eto predloga, kako doci od Cacka do vrha Kablara(postoji asfaltni put a na karti SCG Route posle mesta Caganje nema nista) inace tim putem ide autobus tako da nije neki seoski kolski put, ili do Gornje Dobrinje, mesta gde je rodjen Knjaz Milos a inace tuda prolazi magistralni put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nisu toliko problem adrese, tj. nedostatak istih za većinu gradova Srbije u SCG route 2.50.

 

Problem je što fale celi putevi (asfaltni), a što su ponegde kao asfaltni pogrešno obeleženi makadamski ili poljski putevi (mada je Adria tu mnogo, mnogo gora, tj. sklona je da za asfalt proglasi sve i svašta, što kapiram da mnogima može da bude problem).

 

Naravno, budući da je SCG route komercijalni proizvod, normalno je da mi koji posedujemo legalnu kopiju (i legalni Garmin uredjaj) očekujemo da se karta komercijalno održava tj. da ne zavisi od dojava nas korisnika.

 

Sa druge strane, u zemlji piraterije apsolutno su mi jasni izazovi komercijalnog održavanja ovog proizvoda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Dobro sve zavisi od profila korisnika ali ja mislim da podatak da neka druga karta koja nije SCG Route ima bolje odradjen nekio deo Srbije nego ona je malo, pojma nemam, osecam se malo izneverenim sto sam platio toliko za nju=ja sam nezadovoljan korisnik

Ja zivim u Beogradu a GPS mi treba kad negde idem jer se u mom gradu super snalazim, eto predloga, kako doci od Cacka do vrha Kablara(postoji asfaltni put a na karti SCG Route posle mesta Caganje nema nista) inace tim putem ide autobus tako da nije neki seoski kolski put, ili do Gornje Dobrinje, mesta gde je rodjen Knjaz Milos a inace tuda prolazi magistralni put

 

- Do vrha Kablara koliko ja vidim na SCG Route 2.5 vodi neka staza od manastira Sveti Sava? Ako ima neki put koji je u međuvremenu napravljen, a nema ga na kartama koje su dobijene zvanično od VGI i drugih institucija, jedini način da se on unese u kartu je da neko prođe tuda i dostavi trek. Prioriteti su kao što sam napisao gore i nema resursa da se ta kategorija puta preko reda odradi.

 

- Od Čačka preko mesta Gojna Gora do mesta Gornja Dobrinja postoji ucrtan put. Nije magistralni put već lokalni put. Takav je po kategorizaciji. Fizički može da bude super asfaltiran ili tucanik. Opet, ako neko tuda ne prođe i ne dostavi podatak, nema načina da se to sazna i ispravi.

 

U svakom slučaju svaki ovakav podatak je dragocen i biće stavljen na spisak za ispravku. Čim dođe na red, biće proveren i odrađen. SCG Route je karta koja se konstantno dorađuje i nikada neće biti završena, a pogotovo neće biti savršena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sa druge strane, u zemlji piraterije apsolutno su mi jasni izazovi komercijalnog održavanja ovog proizvoda...

 

:takoje:

 

Zato, kome je stalo da karta bude što bolja ne treba da se suzdražava da dostavi ispravke ili ukaže na greške. Na kraju krajeva, do sada, koliko znam, svi koji su dostavili dragocene podatke u nekom značajnom obimu bili su nagrađeni za svoj trud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

SCG Route je karta koja se konstantno dorađuje i nikada neće biti završena, a pogoto neće biti savršena.

 

Ovo gore stoji.

 

Ipak, svako ko se bavi kreiranjem bilo kog proizvoda mora da zna da postoji fini balans između boldovanog gore i cene proizvoda+konkurencije. U tom smislu SCG route je u ozbiljnoj situaciji (veruj mi, kao veoma naklonjenom i dobronamernom korisniku) i mora da pronađe način da sredi održavanje mreže malih i lokalnih puteva. Bez toga u moto svetu Garmin (sa inače skupim uređajima) neće imati šta da traži...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mali off:

u septembru sam bio na turi po Alpima, koristili smo samo navigaciju, bez papirnih karata i to prilicno uspesno. Ja sam koristio Zumo 550, sa svezim kartama, od letos (nemam oznaku pri ruci). Znak da ni karte koje se koriste na zapadu nisu savrsene-

Nockalmstrasse, deo nacionalnog parka, jedan od najposecenijih puteva narocito za motoriste, gde se placa i prolazak i inace je asfaltiran (dve trake, ali je po kategorizaciji lokalac) u kartama je makadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

SCG Route je karta koja se konstantno dorađuje i nikada neće biti završena, a pogoto neće biti savršena.

 

Ovo gore stoji.

 

Ipak, svako ko se bavi kreiranjem bilo kog proizvoda mora da zna da postoji fini balans između boldovanog gore i cene proizvoda+konkurencije. U tom smislu SCG route je u ozbiljnoj situaciji (veruj mi, kao veoma naklonjenom i dobronamernom korisniku) i mora da pronađe način da sredi održavanje mreže malih i lokalnih puteva. Bez toga u moto svetu Garmin (sa inače skupim uređajima) neće imati šta da traži...

 

Cenim što kažeš, a onda ćeš razumeti i sledeće:

 

Za sada, po mom mišljenju ciljna grupa za SCG Route su vozači automobila koji imaju problema sa snalaženjem po većim mestima Srbije. Dok ne stignemo do nivoa da zadovoljni budu i oni koji traže najsitnije staze proći će dosta vremena. Grupa korisnika koji koriste SCG Route kartu za te lokalne puteve (čitaj: uživanje) je veoma mala. Korisnici zumo (moto uređaj) se mogu prebrojati na prste u Srbiji. Tako da Garmin u Srbiji i nema nekog interesa da se gura u moto svetu. Mada nema ni sa kim da se gura ako ćemo iskreno. Tržište je suviše malo.

 

SCG Route karta sadrži i topo karte Fruške Gore, istočne Srbije, Tare i Kopaonika kao i karte Dunava, Save i Tise. Po mom mišljenju, za te detaljne karte jednostavno nema dovoljno kupaca da bi se isplatilo ulaganje u njih, ali Info Team je i tu napravio napor da se uradi koliko-toliko. Ja pritiskam za lokalne puteve kojima mi volimo da idemo, nautičari i planinari guraju svoje, a od vozača automobila (kojih je bar 10 puta više kao korisnika i kupaca SCG Route karte nego recimo motoraša) se po mom mišljenju sve to finansira. A podaci u tom segmentu dobrim delom zavise i od dobre volje pojedinaca da ih dostave.

 

Uz malo strpljenja i tolerancije sve će doći na svoje mesto. Tržište će već svojim mehanizmima sve to da sredi. Idealno bi bilo da recimo postoji posebna karta za nautičare, posebna za planinare, posebna za ko zna šta... Pa posebni timovi koji se bave samo tim delom. Zašto ih nema? Nema računice. Nema ko da kupi. Puno truda, a malo profita. Surovo, ali realno. Da je drugačije, već bi tu bilo bar 3-4 firme koje se bave izradom karata za različite korisnike u komercijalne svrhe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo, ja bih da prijavim jednu gresku koju sam zapazio, a koja mi bode oci.

 

Kada se krecem iz Surčinske ulice ka odredistu ulica Marije Bursać u Zemunu, Garmin me stalno navodi na okolni put.

 

Naime, ne postoji mogucnost da se iz Surčinske ulice (kod Grand kafe, ako nesto znaci) skrene u ulicu Nedeljka Gvozdenovića (kod okretnice 75,74).

 

Ima jos par opcija kada sam testirao kartu u Beogradu ne da se nije najbolje pokazala, nego nikako, ali nisam zapamtio putanje.

 

Znam da je problem za ucrtavanje i ispravku mapa ograniceno ljudstvo, a pogotovo ogranicena sredstva, ali se nadam da ce u nekom razumnom periodu doci do vidljivog poboljsanja.

 

Testirao sam navigaciju i na jugu Srbije, a to je tek igranka bez prestanka.

 

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo, ja bih da prijavim jednu gresku koju sam zapazio, a koja mi bode oci.

 

Kada se krecem iz Surčinske ulice ka odredistu ulica Marije Bursać u Zemunu, Garmin me stalno navodi na okolni put.

 

Naime, ne postoji mogucnost da se iz Surčinske ulice (kod Grand kafe, ako nesto znaci) skrene u ulicu Nedeljka Gvozdenovića (kod okretnice 75,74).

 

Poslao sam na proveru ovu situaciju. Na žalost ja se ne krećem u tom delu pa ne mogu sam da proverim da li je uopšte dozvoljeno skretanje iz Surčinske levo u Nedeljka Gvozdenovića da te ne vodi do kružnog toka gde se ukrštaju Surčinska, Vinogradska, Doktora Ivana Ribara i Vojvođanska pa nazad i desno u Nedeljka Gvozdenovića.

 

Kod ovakvih situacija veoma je važno da nam se da tačno polazište (Surčinska ok ali br.?) i tačno odredište (Marije Bursać br.?) jer nije sve jedno da li ruta kreće od Surčinske 13 ili Surčinske 5. Ako kreće od br. 5 onda ideš desno u Nedeljka Gvozdenovića. Ako ideš od br. 13, onda ćeš ići desno Surčinskom sve do navedenog kužnog toka i desno u Nedeljka Gvozdenovića.

 

Međutim, ja koji ne poznajem taj kraj, kada bih se zatekao u Surčinskoj 13 i zadao da me vodi u Marije Bursać, video bih da me vodi negde desno pa se ruta vraća u Nedeljka Gvozdenovića. Ako imam mogućnost da tu skrenem levo, ja bih to uradio, uređaj bi preračunao rutu i dalje je sve ok. To nije tako velik problem. Problem je ako te vodi negde skroz okolo kilometrima i kroz gužvu. Svaki korisnik navigacije koji je koristi duže od nekoliko puta polako počinje da se navikava na ove sitne greške. Svakako sam poslao na proveru pa će biti ispravljeno ako ima šta (dozvoljeno levo u Nedeljka Gvozdenovića).

 

PS Hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Za sada, po mom mišljenju ciljna grupa za SCG Route su vozači automobila koji imaju problema sa snalaženjem po većim mestima Srbije. Dok ne stignemo do nivoa da zadovoljni budu i oni koji traže najsitnije staze proći će dosta vremena. Grupa korisnika koji koriste SCG Route kartu za te lokalne puteve (čitaj: uživanje) je veoma mala. Korisnici zumo (moto uređaj) se mogu prebrojati na prste u Srbiji. Tako da Garmin u Srbiji i nema nekog interesa da se gura u moto svetu. Mada nema ni sa kim da se gura ako ćemo iskreno. Tržište je suviše malo.

 

Sve stoji. Tebi sam napisao, jer tvoj interes (kao dileru Garmina) leži u moto svetu.

 

 

Idealno bi bilo da recimo postoji posebna karta za nautičare, posebna za planinare, posebna za ko zna šta... Pa posebni timovi koji se bave samo tim delom. Zašto ih nema? Nema računice. Nema ko da kupi. Puno truda, a malo profita. Surovo, ali realno. Da je drugačije, već bi tu bilo bar 3-4 firme koje se bave izradom karata za različite korisnike u komercijalne svrhe.

 

I ovo stoji 100%. Ko god je radio u Srbiji (skoro bilo šta), na žalost to zna... Eto, u cilju popravke stanja ja ću u nekom trenutku ove zime odvojiti jedan dan i dostaviti track logove sa mesta gde ima grešaka. Imam toga na desetine (jer zumo snima logove automatski)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Poslao sam na proveru ovu situaciju. Na žalost ja se ne krećem u tom delu pa ne mogu sam da proverim da li je uopšte dozvoljeno skretanje iz Surčinske levo u Nedeljka Gvozdenovića da te ne vodi do kružnog toka gde se ukrštaju Surčinska, Vinogradska, Doktora Ivana Ribara i Vojvođanska pa nazad i desno u Nedeljka Gvozdenovića.

 

 

Dozvoljeno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Surcinska 21-Marije Bursac 26 je relacija.

 

Skretanje je dozvoljeno iz Surcinske iz oba smera, kao i u Surcinsku isto iz oba smera.

 

Cak i kad probas obrnutu rutu, tj Marije Bursac-Surcinska, opet ti ne dozvoljava da prodjes tuda.

 

Taj deo ulice ranije nije postojao, ali je pre par godina napravljena ulica. E sad, posto to nije tu od juce, kapiram da bi trebalo da se ispravi.

 

EDIT: znam da je mala greska, ali veoma iritira :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Surcinska 21-Marije Bursac 26 je relacija.

 

Skretanje je dozvoljeno iz Surcinske iz oba smera, kao i u Surcinsku isto iz oba smera.

 

Cak i kad probas obrnutu rutu, tj Marije Bursac-Surcinska, opet ti ne dozvoljava da prodjes tuda.

 

Taj deo ulice ranije nije postojao, ali je pre par godina napravljena ulica. E sad, posto to nije tu od juce, kapiram da bi trebalo da se ispravi.

 

EDIT: znam da je mala greska, ali veoma iritira :zvizduk:

 

Će da bide sređeno :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Idealno bi bilo da recimo postoji posebna karta za nautičare, posebna za planinare, posebna za ko zna šta... Pa posebni timovi koji se bave samo tim delom. Zašto ih nema? Nema računice. Nema ko da kupi. Puno truda, a malo profita. Surovo, ali realno. Da je drugačije, već bi tu bilo bar 3-4 firme koje se bave izradom karata za različite korisnike u komercijalne svrhe.

 

I ovo stoji 100%. Ko god je radio u Srbiji (skoro bilo šta), na žalost to zna... Eto, u cilju popravke stanja ja ću u nekom trenutku ove zime odvojiti jedan dan i dostaviti track logove sa mesta gde ima grešaka. Imam toga na desetine (jer zumo snima logove automatski)...

 

Ne moraš da odvojiš ceo dan. Kad god naletiš na nešto, samo pošalji Info Team-u ili meni. U svakom slučaju puno znači dobra volja, a svima pomaže! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Pozdrav markone,

 

Evo, nije me mrzelo - skinio sam deo track loga, i to samo od prethodnog vikenda. Iz toga ces pronaci sledece greske u SCG karti 2.5NT:

 

1. Izgradjeni put(ić) kod Centra NAVAK u SUBOTISTU (tj. prilaz stazi)

2. Prilaz novom mostu Obrenovac-Surčin, sa šabačkog puta (ovo odavno postoji kao prilaz ka TENT-u)

3. Novi most Obrenovac-Surčin i novi put do Boljevaca

4. Ulica oko sela u Boljevcima (ovo nije novo, ali je sada zbog mosta važno)

5. Put Progar-Bečmen (tj. već izgrađeni deo sremske gazele)

6. Prilaz od centra Surčina na savski nasip

7. Savski nasip od visine Surčina do NBGD blokova

 

Inače, ovo SVE je asfalt (osim pod 5, gde je samo prvih 1km odlican makadam, a ostalo asfalt) i sve sam ja lično provezao (juče ;) ). Dakle, 100% provereno.

 

pz.

 

PS: sa skoro svake vožnje imam po ovoliko...

greske.gpx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav markone,

 

Evo, nije me mrzelo - skinio sam deo track loga, i to samo od prethodnog vikenda. Iz toga ces pronaci sledece greske u SCG karti 2.5NT:

 

1. Izgradjeni put(ić) kod Centra NAVAK u SUBOTISTU (tj. prilaz stazi)

2. Prilaz novom mostu Obrenovac-Surčin, sa šabačkog puta (ovo odavno postoji kao prilaz ka TENT-u)

3. Novi most Obrenovac-Surčin i novi put do Boljevaca

4. Ulica oko sela u Boljevcima (ovo nije novo, ali je sada zbog mosta važno)

5. Put Progar-Bečmen (tj. već izgrađeni deo sremske gazele)

6. Prilaz od centra Surčina na savski nasip

7. Savski nasip od visine Surčina do NBGD blokova

 

Inače, ovo SVE je asfalt (osim pod 5, gde je samo prvih 1km odlican makadam, a ostalo asfalt) i sve sam ja lično provezao (juče ;) ). Dakle, 100% provereno.

 

pz.

 

PS: sa skoro svake vožnje imam po ovoliko...

 

Prosleđeno na e-mail: gps@garmin.rs :takoje:

 

Ovo je zvaničan poziv sa web sajta garmin.rs:

 

Pozivamo vas da nam sve uočene nepravilnosti u novoj verziji SCG Route karte pošaljete na e-mail: gps@garmin.rs uz kratak opis (screen shot sa uređaja ili računara, waypoint tačka, Tracklog zapis, tekstualni opis ...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Aj da ne otvaram tamo novu temu (a mozda bi i trebalo)

-Postoji li kod Garmina 3D prikaz, ono da se vide zgrade i tako te zajebancije. Vidim da u opcijama ima da se ukljuci, ali nisam video nikakvu promenu kod navigiranja. Kako se to uopste ubacuje

-I sta je to BaseCamp, cemu sluzi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A sta ce ti 3D prikaz ? Sem sto usporava uredjaj, nikakvu korist ne vidim. Ja cak ne koristim ni "pogled iz vozila" pri navigaciji, vec iskljucivo pticiju perspektivu, tako mi je mnogo preglednije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

3D prikaz zavisi od karte. Europe city navigator 2012 npr. ima to.

 

Stvar je ok zamišljena, ali nije previše korisna. Mnogo je korisnija npr. opcija "lane assist", koja ti (ako mapa podržava) priča koju traku da hvataš na skretanjima na auto putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Line assist cemo da osedimo dok docekamo da radi lepo kod nas, a mozda jedino ako svi lepo zapnemo da popravljamo nesto sto smo lepo platili. Za koriscenje u Srbiji ja ne smatram da Garmin ima ikakvu prednost(osim kvalitetnog uredjaja)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Line assist cemo da osedimo dok docekamo da radi lepo kod nas, a mozda jedino ako svi lepo zapnemo da popravljamo nesto sto smo lepo platili. Za koriscenje u Srbiji ja ne smatram da Garmin ima ikakvu prednost(osim kvalitetnog uredjaja)

 

Može biti da si i u pravu, ali u nekom trenutku (ako budžet dozvoljava) čovek jednostavno shvati da mu treba nešto što radi. Ne gubi kontakt, ne klima se, hvata satelite za 5sec, ima nosač koji namestiš i zaboraviš, odlično je prilagođeno radu u rukavicama i boli te patka za kišu i blato...

 

Ne kažem da možda i neko drugi nema sve to isto (a da ja ne znam), al' genralno gledano - za vožnju motora (bar po meni) Zumo serija je zakon...

 

Naravno, u Srbiji - zbog veličine tržišta - ima potpuno nerazumne cene (i onda nema ljutiš kada ljudi to uglavnom kupe napolju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam Severian, ja imam Garmin(ne samo konenu navigaciju, nego i letacke instrumente) i nisam zadovoljan kako to funkcionise u Srbiji pored toga sto sam platio karticu sa originalnom mapom koja je medju skupljim, a neki delovi Srbije su bolje pokriveni nekim drugim Garmin kartama(da ne pricamo o ne Garmin resenjima) tako da se jedina prednost svodi na kvalitet samog uredjaja kao sto sam vec rekao, a celokupna funkcionalnost navigacije kao celine a tu ne moze bez propisno uradjenog softvera je ovde svedena na veoma nizak a skup nivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja