Jump to content

Moto Zajednica

Honda VTR1000R SP2 vs. Aprilia RSV1000R?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova

Koji je od od ova dva motora bolji po valjem misljenju posto su tu negde sa cenom?koji ima bolju masinu,ciklistiku,i ostalo?znaci prednosti i mane i jednog i drugog?bilo bi dobro da se javi neko ko poseduje neki od ovih modela pa da nesto detaljnije napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Aprilija je bila Monster Motor godine 2006 i zaista je odlican bike, medjutim posto si u Srbiji ja ti preporucujem da uzmes Hondu koja je zaista fenomenalna.

 

Aprilija nema prodju na nasem trzistu, nema ih dovoljno i zbog tog se i teze podaju.  Honda je kvalitetan motor, laksi za odrzavanje u Srbiji i lakse se proda.

 

Ja sam imao 2000 RSV Mille a sada imam SL Mille tj Falco. 

Imas puno uporednih clanaka na netu o oba motora pa uzivaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

a koliko se ispati doplatiti 2000 evra za factory verziju?sta to jos dobijas za te pare?

 

Amortizer volana, zadnje ohlins ogibljenje, lepsu kolor shemu i ekskluzivu.... Isplati se!  ;D

 

Aprilija je motocikl noviji na trzistu od Honde, uz to je i (subjektivno!) najlepsi sportski motocikl koji mozes pazariti, deluje prefinjenije,  a i pozicija sedenja je po meni za nijansu udobnija, pogotovo za nas krakate (probao sam da se "spakujem" i na jedan i na drugi  8))... Nazalost, nisam imao priliku da provozam nijedan od ova dva motocikla, pa cu ovde zavrsiti svoj komentar.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod, HR

Bez ikakvog podcjenjivanja Honde, treba imati na umu da je VTR vec zastario motor. Kada je izasao bio je prava revolucija iako nije imao daha u usporedbi sa konkurencijom. Na njemu vidis neka napredna rjesenja koja Aprilia sada koristi, ali djabe kada gubi dah zbog svoje tezine...

 

Usporedjivati VTR-a sa novim RSV-om je nezahvalno posto se radi o dva modela izmedju kojih postoji znacajna vremenska razlika. Aprilia iz godine u godinu nesto prcka i nadogradjuje dok se Honda nije mjenjala.

 

Upravo zbog vremenske razlike, preporuka je RSV, ali sto se tice trzista, preporuka je VTR. Uglavnom razmisli koliko dugo namjeravas voziti V2 - ako je to djir za jednu sezonu, uzmi VTR. Ukoliko namjeravas barem dvije-tri sezone provesti na V2, uzmi RSV-a. Prednost RSV-a je sto servisno zastupnicka mreza postaje ono sto je odavno trebala biti, dobaljivost dijelova je svedena na maksimalnih mjesec dana, jedan je uvoznik za podrucje ex-yu.

 

Da li se isplati doplatiti za Factory verziju... Hm... Ima sitnica na sebi koje vrijede mozda i vise od tih 2000€. I trebaju ti i ne trebaju... Ja bi radije ulozio 2000€ na kvalitetan LeoVince titanski kompletni ispusni sistem. Ohlinsov am.upravljaca ti inako mogu nabaviti za manje love ako se odlucis za RSV ;)

 

Ak te stogod vise zanima pitaj ili navrati na apriliabase.com ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

a koliko se ispati doplatiti 2000 evra za factory verziju?sta to jos dobijas za te pare?

 

Drugaciji tockovi, Ohlins napred, Ohlins pozadi, Ohlins na volanu, vredi preko 2000Eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja