Jump to content

Moto Zajednica

yamaha xjr 1200 vs kawasaki zrx 1200r

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

XJR je 1300 kubika.

 

Imao sam ZRX 1200 i nemam niti jednu lošu reč da kažem za njega. Jedino što mogu da kažem je da sam kreten što sam ga prodao.

Dobro ide, udoban, malo troši, pouzdana mašina, vrlo upravljiv....

 

XJR nisam vozio ali koliko sam čitao uporedne testove ta dva motora, vrlo su sličnih karakteristika i to što bi trebalo da nekome pomogne da se odluči za jedan od ta dva motora je samo stvar ukusa. Da li se nekome sviđa više izgled jednog ili drugog ili ko više voli Kawu a ko Yamahu.

 

Da, po testovima Yamaha je malo veći potrošač od ZRX-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Vozim Kawu i presao sam sa njom nesto vise od 10 hiljada km, sem redovnog odrzavanja nisam imao nekih problema. Neznam sta te konkretno interesuje, ali meni motor odgovara u potpunosti. U gradu se lako vozi, bez nekih trzaja i skakanja, znaci jako pitom motor za gradsku voznju, a obzirom da se sedi prilicno uspravno nije naporan ni u gradu ni na otvorenom putu. Koci jako dobro, s tim da prvi deo hoda rucice prednje kocnice je malo mekaniji, a posle kida kako koci , sto je po meni dobro za gradsku voznju obzirom da nema ABS, mada je to stvar navike. Zadnja kocnica se jako lepo dozira, sto je dobro za korekcije putanje u krivinama. Na otvorenom je prica za sebe, do 4000 o/min prede, a posle jede asfalt konstantno do crvenog.....kao voz,..snage mnogo i stalno. Zvuk ...hm, fenomenalan...pogotovo kad otpustis gas...dvoje na motoru ..ne oseti, potrosnja nas dvoje na motoru ne prelazi 5,5l....Po krivinama brz,stabilan, a iz krivine kao iz katapulta. Fabricki vizir je mali, ali ja imam turing verziju sa onim malim krilcetom i do 160-170km/h ne osecam udare vetra niti ima turbulencije. Sediste je prilicno udobno i siroko , kako za vozaca tako i suvozaca. Cajgeri su klasicni, jedino nedostaje po meni pokazivac temperature vode, mada su neki, kako citam po stranim forumima, prepravljali pokazivac nivoa goriva, pa uz neke prepravke tu postavljali skalu za temperaturu vode. Retrovizori su malo uzano postavljeni, te sam ja montirao dodatke iz Louisa i resio vrlo lako i jeftino taj problem.

Po izgledu se motor definitivno razlikuje od vecine novijih modela, uradjen u retro fazonu, ali sa novom tehnologijom...tako da ili ti se svidja ili ti je ruzan...

 

Ako imas jos neko pitanje u vezi Kawe..pitaj,...XJR nisam vozio, tako da nisam kompetentan da poredim ta dva modela...

 

POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brcko

dentas svaka cast na objasnjenu. citao sam negdje kao potrosnja je nekih 7l/100km. koliko sam skontao za kavu da je dobra investicija? prvobitno mi je bila u planu honda hornet 900 ali je prodana tokom ovog snjega a ja ne bih da kupim motor dok ne sjednem da probam i vidim sta kupujem. posto imam ta dva modela u ponudi po lepoj cjeni jeste da je yamaha 1999. a kawa 2001. a mala razlika u cjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

dentas svaka cast na objasnjenu. citao sam negdje kao potrosnja je nekih 7l/100km. koliko sam skontao za kavu da je dobra investicija? prvobitno mi je bila u planu honda hornet 900 ali je prodana tokom ovog snjega a ja ne bih da kupim motor dok ne sjednem da probam i vidim sta kupujem. posto imam ta dva modela u ponudi po lepoj cjeni jeste da je yamaha 1999. a kawa 2001. a mala razlika u cjeni.

 

 

 

Meni u gradu ne prelazi 6,5 l....verovatno bi vise trosio na otvorenom, auto-putu sa visokom putnom brzinom, ali ja vise volim magistralne puteve sa krivinama, tako da ga nisam testirao na auto putu....ali dozivljaj koji dobijas po krivinama i preticanju, nije ni blizu razlike u potrosnji od 1l ili manje u odnosu na neki drugi motor...

 

Najbolje bi bilo da probas oba motora i doneses odluku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brcko

mozda ce tako biti jer kod jednog covjeka imaju oba motora i mogu da probam i jedan i drugi. cjena mi nije presudna jer im je skoro ista. na kawi mi je godina prihvatljivija tj mladji je dvije godine od yamahe. a posto je ciklistika skoro ista onda ce neka sitnica biti presudna. veliki sam fan yamahe ali me na kawi privlaci mladja je a sto se tice spremnosti motora oba si ista sa relativno dobrim gumama i tehnickom ispravnoscu. taj litar mi ne igra ulogu kad mi je cejf samo mi je bitno da pri normalnoj eksploataciji ne pije preterano goriva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja