Jump to content

Moto Zajednica

KLR 650 2003.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Nije mi bilo tesko da pogledam, za KLR 650 kaze da je max pritisak na koji sme da se pumpaju viljuske 36psi (2,5 bara). Meni nije jasno zasto bi on prvo trebalo da ih pumpa, pa za par dana ispusti vazduh ?

[/

 

Ispusti vazduh skroz.radi sa viljuskom 5-6 puta gore-dole,i videces da u njoj tada imas 0,5pritiska,i jos ako je duvas -semerinzi,aut! Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

Nije mi bilo tesko da pogledam, za KLR 650 kaze da je max pritisak na koji sme da se pumpaju viljuske 36psi (2,5 bara). Meni nije jasno zasto bi on prvo trebalo da ih pumpa, pa za par dana ispusti vazduh ?

[/

 

Ispusti vazduh skroz.radi sa viljuskom 5-6 puta gore-dole,i videces da u njoj tada imas 0,5pritiska,i jos ako je duvas -semerinzi,aut! Toliko od mene.

 

a kakve veze ima pritisak u KLR-u kad je ovo tema o tranasalpu, tako da ako cete da se prepucavate i pametujete o ispustanju vazduha iz viljuski onda otvorite temu, ali definitivno glupost sa ispustanjem vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Pozdrav drustvo.Ponovio sam se sa doticnim motorom pa bih hteo da cujem misljenja drugih koji su ga vozili ili popravljali ili odrzavali ili bilo kakvih iskustava imali sa njim.Ovde kod mene ga nije niko vozio a ni ja pa bih molio za misljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Imao sam Tengai 650 tj KL650b agregat isti kao i na tvojoj makini! Uz minimalno odrzavanje pruzice puno zadovoljstva! Obrati paznju na zategnutost lanca bregaste i na zategnutost lanca balans tegova! to su jedine slabije tacke na agregatu! Koliko znam malo ulja mora da potrosi(oko 150-200grama na 10000) nemoj da te to brine! Ako imas uslova stavi napred veci disk i ne stedi na plocicama posto je prilicno tezak a kocnice mogu biti bolje! Da ne valja ne bi se proizvodio 25 godina :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Imao sam Tengai 650 tj KL650b agregat isti kao i na tvojoj makini! Uz minimalno odrzavanje pruzice puno zadovoljstva! Obrati paznju na zategnutost lanca bregaste i na zategnutost lanca balans tegova! to su jedine slabije tacke na agregatu! Koliko znam malo ulja mora da potrosi(oko 150-200grama na 10000) nemoj da te to brine! Ako imas uslova stavi napred veci disk i ne stedi na plocicama posto je prilicno tezak a kocnice mogu biti bolje! Da ne valja ne bi se proizvodio 25 godina :lol:

 

Neki modeli potroše i do litru ulja na toliku kilometražu, tako da je ova količina zanemarljiva. 0takoje.gif

 

Svojevremeno sam gledao da uzmem KLR-a, ali kad sam uzimao motor ni jedan nije bio u oglasima. 1neznam.gif Makina je solidna, ništa preterano, nauživaćeš se sa njom sigurno. Dekompresor, kao i na skoro svakom jednocilindričnom Kawasakiju, je problem, tako da proveri to prvo. Što se tiče ostalog, nema puno brige, menjanje, ako je potrebno, osnovnih stvari (lanac, lančanike, ulje, filtere kao i na svakom motoru).

Model se još uvek proizvodi, ali za Američko tržište (doduše malo redizajniran, ali motor je isti). Da nisi možda uzeo crnog KLR-a iz Šapca? Video sam ga skoro u oglasima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Omakla mi se jedna nula! Hteo sam da napisem 1000 km! Dekompresor je jos sa pocetka devedesetih resen! Na kasnijim modelima radi besprekorno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

KLR je kultna masina, u Evropi mozda ne toliko ali u US je extremno popularan i ljudi prolaze ogromne kilometraze.

 

Tu slabu tacku zatezaca mozes da resis kupovinom aftermarket dela, tzv. Doohickey za nekih 20$ i nakon toga napakujes sta zelis od opreme i mlatis kilometrazu za ''sitne pare''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Pa zasto ne oteras kod nekog servisera da prvo proba da naspanuje?

 

Pa nebih tako.Kad ga vec otvaram bolje odmah to ubaciti i biti miran.

Da bi se naspanovao lanac balans tegova ne mora da se otvara dekla! Samo se popusti zavrtanj spanera! E sada svih detalja stvarno ne bih mogao da se setim jer sam taj motocikl imao pre 7 godina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Da ,sad sam se i ja malo edukovao.Ima dole ispod dekle gumeni cep kada se on skine vidi se glava od srafa za kljuc 8.E sad postupak moram videti negde koga god da sam ovde pitao od lokalnih majstora nije niko to radio.Mada mi kaze ovde moj komsija koji ke imao KLR da je to normalan zvuk kod njega.Mozda ja umisljam posle RD 07 i BMW-a da mi to ne zvuci dobro ali bolje proveriti i dotegnuti.Mislim da ce biti tesko doci do tog aftermarket dela.Zvao sam Saleta iz Trstenika nemoze fo da nabavi a on mi je cak rekao da se lanac na balans tegovima na KLR-u menja na svakih 15000 km.Nesto mi to malo cudno da se masina otvara na svakih 15000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Pa zasto ne oteras kod nekog servisera da prvo proba da naspanuje?

 

Pa nebih tako.Kad ga vec otvaram bolje odmah to ubaciti i biti miran.

Da bi se naspanovao lanac balans tegova ne mora da se otvara dekla! Samo se popusti zavrtanj spanera! E sada svih detalja stvarno ne bih mogao da se setim jer sam taj motocikl imao pre 7 godina!

 

U tom i je problem što taj španer nije tvornički najbolje napravljen, i kad radiš kako kažeš,

nisi siguran da je našpanano dobro. Mora se skinuti dekl za kvalitetan posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

И мени је мајстор скидао декл да би нашпановао како треба....

И сада само преде...:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Skinuta dekla i imalo se sta i videti.Opruge na spaneru nema plocica gde se steze spaner tj taj Doohickey polomljena u komadima lanac istegnut udara po klizacima pojeo ih do metala itd.Da neotvorih nebi daleko stigao sa njim.Tebi daywalker hvala za broj majstor Mile je dao dobar savet covek nista ne krije sve je rekao kako i sta.Inace motor radi Simon 69 slikao sam ali nestizem da okacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Нема на чему друже...

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Нема на чему друже...

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

imao sam Tengai neke tri godine, zamenio dva agregata i konacno napravio masinu da valja i onda ga prodadoh :)

 

Zagrej motor sa par kilometara, parkiraj i nagni ga na desnu stranu, popusti saf za jedno pola kruga, moze i malo vise, udari malo po safu necim, zasafi ga tih pola kruga, pa jos jednom isto to, i nema vise da lupa i trese :) Inace ja sam to odradjivao na svakih par hiljada, i redovno stelujes, nema da brines o kontra tegu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

imao sam Tengai neke tri godine, zamenio dva agregata i konacno napravio masinu da valja i onda ga prodadoh :)

 

Zagrej motor sa par kilometara, parkiraj i nagni ga na desnu stranu, popusti saf za jedno pola kruga, moze i malo vise, udari malo po safu necim, zasafi ga tih pola kruga, pa jos jednom isto to, i nema vise da lupa i trese :) Inace ja sam to odradjivao na svakih par hiljada, i redovno stelujes, nema da brines o kontra tegu.

 

Ok, hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja