Jump to content

Moto Zajednica

ulaz na sve skupove besplatan

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

 

 

[/b][/color]

 

Nemoj da se ljutiš,ali ne  mogu ovo preskočiti.

Ti ( ili neko drugi ) koji nisi do sada ništa organizovao,postavljaš  i donosiš "činjenice i konstatacije" o nečemu što ne znaš,što nisi nikada radio , ne znaš ni kako se radi,ali si,možda čuo, ili misliš da je tako....

ČINJENICE ?  KONSTATUJEŠ NEŠTO? Smanji malo ribu prijatelju.

 

Važi i za ostale "obavještene". Pridružujem se Dekiji i ja nudim svoj termin samo da "neko" to uradi "sve za džabe" ( ali ne samo jednom,nego neka to "za džabe " traje godinama ).

Još nešto,nemojte tek tako napamet da sve poredite sa Umagom ili nekim drugim Umagom...

Tamo su te stvari ljudi uredili na način koje će nama biti nedostupan još godinama.Njima većinu troškova pokrije turistička organizacija,iza toga stoji i grad...Naše turističke organizacije,naši opštinari,naše firme...još uvijek ne nalaze svoj interes u organizciji ovakvih manifestacija. Možda,jednoga dana...nekada ...možda se i to promijeni...a do tada  ;D

I...još nešto,Umag je odvojio sumu za respekt u humanitarne svrhe.Ja bih volio da sam bio dio toga,da sam učestvovao u tome,ali volio bih da su svi učesnici i gosti platili ulaznicu,pa da je taj fond bio bar pet puta veći i da je novac od ulaznica  otišao na još nekoliko adresa,da se još neko ko je bolestan i kome je neophodno liječenje  obradovao nenadanom daru...

 

Sada nemam jasnu ideju o tome,ali ću uskoro predložiti da svi klubovi koji organizuju skupove,unaprijed odrede dio novca od prihoda sa skupa,koji će ići u humanitarne svrhe i da se prije početka skupa objavi  i kome to ide...

Valjda će tada i oni,koji " iz principa" neće da plaćaju ,ulaznicu razmišljati dugačije...

 

 

Slazem se sa tobom i kada se bude donirao novac u HUMANITARNE SVRHE ja cu prvi dati svoj prilog ali to nema veze sa dosadasnjim naplacivanjem ulaza i ne vidim zasto te dvije stvari stavljas u isti kontekst! Jedno je naplacivati ulaz radi pokrivanja troskova a drugo radi neke humanitarne akcije! Je li tako?

Ja u svojoj lokalnoj zajednici uvjek doniram novac za svaku humanitarnu akciju pa mi nece biti tesko da to u radim na moto skupu.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA a koji nikada nisu bili u nekom klubu i ucestvovali u organizaciji nekog od skupova mislim da ne bi trebalo da mnogo pametuju i iznose svoje misljenje ovde.ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA i kojima je najveci problem ulaz na skup neka i ne idu na njih,neka se provozaju,neka ih vide na defileu,tu mogu dzabe da se prikljuce i provozaju da bi bili vidjeni.ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA koji na sku dolaze da ubiju vreme sami ispod nekog drveta,a ne da bi videli prijatelje,to mogu da urade i u obliznjem parku.ja znam da jedva cekam prvi skup da odem,da vidim ljude koje nisam dugo video,a i da vidim prijatelje,ljubitelje motora,koje sam i tokom ove zime upoznao i da sa njima razmenim koju pametnu,nauzivam se,znam da necu gledati na 400 din koje mozda necu uvek imati,ali cu se potruditi da imam.podelicu gorivo sa nekim,ali samo da odem zbog gore navedenog.pozdrav svim BIKERIMA koji me znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Da li ce ulaz biti 40 - 400 ili 4000 dinara stvar je organizatora.

 

Platicu koliko god ako iz nekog razloga zelim da udjem.

 

Obzirom da vecina klubova ima "predstavnika" na ovom sajtu, unapred ce se znati cena ulaza,  pa ko voli nek izvoli.

 

Ova rasprava se toliko razvukla da sam morao da dodam nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Stvarno ne bih mogao da navedem ni jedan razlog zasto bi ulaz trebao da bude besplatan!?

Pominje se da tu ima i zarade i ja kazem - pa sta, nek i zarade, nije mala stvar organizovati skup i potruditi se da sve prodje u najboljem redu. Ako ne bude tako sledece godine idem na neki drugi skup i to je to. Jedino nije lose da cene ulaza budu dogovorene i poznate na pocetku sezone a ko moze da ih umanji ili omoguci besplatan ulaz - pozdravljam. Ipak cu uvek ici na skup da bih video neke meni drage ljude a ne zato jer sam cuo da ce biti ulaz za DZ. Ne vadi me 400 - 500 dinaru u zivotu. A ni vas, zar ne?!

Pozdrav za sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA a koji nikada nisu bili u nekom klubu i ucestvovali u organizaciji nekog od skupova mislim da ne bi trebalo da mnogo pametuju i iznose svoje misljenje ovde.ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA i kojima je najveci problem ulaz na skup neka i ne idu na njih,neka se provozaju,neka ih vide na defileu,tu mogu dzabe da se prikljuce i provozaju da bi bili vidjeni.ljudi koji sebe nazivaju BIKERIMA koji na sku dolaze da ubiju vreme sami ispod nekog drveta,a ne da bi videli prijatelje,to mogu da urade i u obliznjem parku.ja znam da jedva cekam prvi skup da odem,da vidim ljude koje nisam dugo video,a i da vidim prijatelje,ljubitelje motora,koje sam i tokom ove zime upoznao i da sa njima razmenim koju pametnu,nauzivam se,znam da necu gledati na 400 din koje mozda necu uvek imati,ali cu se potruditi da imam.podelicu gorivo sa nekim,ali samo da odem zbog gore navedenog.pozdrav svim BIKERIMA koji me znaju.

 

Kakve veze ovaj post (a pogotovo ovaj crveni dio) sa temom "Ulaz na sve skupove besplatan"!

Da li se vidjaju prijatelji i na skupovima koji se ne placaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

bar za bajkere da je besplatno ili nesto malo a nee kooo bijeljinci 7maraka pa najbolje da bude sljedece 20maraka imali su toliko jakih sponzora i opet digli cijenu, pa mislim da je moto skup ,prvenstveno dogadjaj koji je osnovan zbog okupljanja motorista dobre zabave i dobrog drustva. ali ne. pogresio sam nekima je taj dan ,dan kesa kad se moze okrenuti koja marka na brzaka, e j... takav provod mogu i na more da idem da trosim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

E, ljudi, ljudi, tu baš ima dosta kompleksa....

 

Mnogi bi želeli sve u životu za džabaka, ali nisu spremni ama baš ništa da urade za ostale...i u našem klubu su  neradnici i saboteri najglasniji, a i prvi u redu kada se nešto deli za dž.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ulaz ne treba da bude besplatan i kraj jbg vise.ako neki klub nadje sponzore jake da to isfinansiraju ako zele neka stave besplatan,a kao sto je neko rekao nek pokusaju to dva puta ili tri zaredom,pa i ako nadju sponzore neka naplacuju,ako je skup dobar ljudice ici i nece zeliti,tj bikeri ce ici,neka i njima koji dinar za klub,za to sto su se potrudili da organizuju.i kao sto opet neko rece NE VIDIM RAZLOG ZASTO BI BILO BESPLATNO.skup treba organizovati,treba platiti toliko stvari koje nisu jeftine,pa nece to samo pasti sa neba na tri dana i posle nestati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Ako pretekne para, nek rade sa njima šta hoće. Da li 'e da se ožderu od tih para i plate neke "prijateljice noći", kupiti neku opremu pa pokloniti na nekoj tomboli na skupu ...... ili će dati u dobrotvorne svrhe, stvar je svakog kluba ili bolje rečeno organizatora. Ni ja ne dam da mi neko babra po novčaniku. Dajem pare tamo gde mislim da treba, tako ću i na skuove odlaziti/plaćati, tamo gde mislim da treba da idem, ili gde ima nešto što mi je interesantno.

 

Niko nikoga ne tera na skup.

 

Već je smorila tema :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

bar za bajkere da je besplatno ili nesto malo a nee kooo bijeljinci 7maraka pa najbolje da bude sljedece 20maraka imali su toliko jakih sponzora i opet digli cijenu, pa mislim da je moto skup ,prvenstveno dogadjaj koji je osnovan zbog okupljanja motorista dobre zabave i dobrog drustva. ali ne. pogresio sam nekima je taj dan ,dan kesa kad se moze okrenuti koja marka na brzaka, e j... takav provod mogu i na more da idem da trosim.

 

Eh ta Bijeljina,svugdje u okruženju je ulaz bio 10 maraka,a u Bijeljini 7...nema smisla.

Hajde nabroj mi neke od sponzora,vidim da si upoznat,

 

Da ti pomognem:

Opštinska uprava...............2.000,00 KM

BOBAR kompanija...............1.950,00 KM ( generalni sponzor )

NOVA BANKA....................1.000,00 KM

DOO CENTURION.................500,00 KM

EMPORIUM...................... ..500,00 KM

NEŠKOVIĆ OSIGURANJE........ 200,00 KM

UNIVERZAL........................200,00 KM

KOSIG OSIGURANJE..............150,00 KM

 

pet firmi po 100,00 KM

od prijatelja kluba 200 Evrića

tridesetak sponzora po 50,00 KM

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

bar za bajkere da je besplatno ili nesto malo a nee kooo bijeljinci 7maraka pa najbolje da bude sljedece 20maraka imali su toliko jakih sponzora i opet digli cijenu, pa mislim da je moto skup ,prvenstveno dogadjaj koji je osnovan zbog okupljanja motorista dobre zabave i dobrog drustva. ali ne. pogresio sam nekima je taj dan ,dan kesa kad se moze okrenuti koja marka na brzaka, e j... takav provod mogu i na more da idem da trosim.

 

Eh ta Bijeljina,svugdje u okruženju je ulaz bio 10 maraka,a u Bijeljini 7...nema smisla.

Hajde nabroj mi neke od sponzora,vidim da si upoznat,

 

Da ti pomognem:

Opštinska uprava...............2.000,00 KM

BOBAR kompanija...............1.950,00 KM ( generalni sponzor )

NOVA BANKA....................1.000,00 KM

DOO CENTURION.................500,00 KM

EMPORIUM...................... ..500,00 KM

NEŠKOVIĆ OSIGURANJE........ 200,00 KM

UNIVERZAL........................200,00 KM

KOSIG OSIGURANJE..............150,00 KM

 

pet firmi po 100,00 KM

od prijatelja kluba 200 Evrića

tridesetak sponzora po 50,00 KM

 

 

 

 

7 km = 280 dinara=3,5 evra pa kome je to skupo majka mu stara, pa gde ti zivis!!!!!

Svako oce da vodi tudju politiku.

U Srbiji nije bilo ulaza ispod 300 din a bilo je i po osobi na motoru 300 do 400 dinara.

Dogodine Zare da za ovog naseg prijatelja nabavis specijalnu propusnicu!!!!

Upisi u tefter!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

bar za bajkere da je besplatno ili nesto malo a nee kooo bijeljinci 7maraka pa najbolje da bude sljedece 20maraka imali su toliko jakih sponzora i opet digli cijenu, pa mislim da je moto skup ,prvenstveno dogadjaj koji je osnovan zbog okupljanja motorista dobre zabave i dobrog drustva. ali ne. pogresio sam nekima je taj dan ,dan kesa kad se moze okrenuti koja marka na brzaka, e j... takav provod mogu i na more da idem da trosim.

 

Daj i meni uplati aranzman za more po 7 KM za celu familiju jebiga kad se kosi nek se mrsi jedan je zivot ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ulaz ne treba da bude besplatan i kraj jbg vise.ako neki klub nadje sponzore jake da to isfinansiraju ako zele neka stave besplatan,a kao sto je neko rekao nek pokusaju to dva puta ili tri zaredom,pa i ako nadju sponzore neka naplacuju,ako je skup dobar ljudice ici i nece zeliti,tj bikeri ce ici,neka i njima koji dinar za klub,za to sto su se potrudili da organizuju.i kao sto opet neko rece NE VIDIM RAZLOG ZASTO BI BILO BESPLATNO.skup treba organizovati,treba platiti toliko stvari koje nisu jeftine,pa nece to samo pasti sa neba na tri dana i posle nestati

 

To sto ti ne vidis ne znaci da ne treba da budu besplatni.....a evo i razloga zasto bi trebalo.......

Mozda ne znas ali recimo u Hrvatskoj su svi (osim Broda) skupovi besplatni....kod nas na sjeverozapadu Bosne je takodjer krenuo trend ne naplacivanja ulaza tj. ove godine je bilo par skupova gdje se ulaz nije naplacivao!

Zasto i u Srbiji to ne bi postao trend???

I nisam primjetio da je provod na tim skupovima bio losiji od onih gdje se ulaz placao.

Cijena ulaza nije visoka ali je bijedno naplacivati ulaz.

Recimo ako krenemo na skup 300km daleko (600 u dva pravca) sa prosjecnom potrosnjom od 7 litara to je 42 litra goriva ili 42 eura samo za gorivo.

Hrana, spavanje , pice i sve to dodje jos bar toliko a cesto i vise pa u tom moru troskova ulaz od 3 ili 5 eura  i nije neka stavka!

Ali je gest maximalno ne domacinski .

Mislim da je naplata ulaza samo druga rijec za"Jbg nismo se snasli za lovu, platite ulaz".

To da li ce domacin biti dobar 1000eura ili 100 000 ojra me ne optrecuje. cak stavise zelim im da na svakom skupu zarade i da ih svaki sponzor casti jos toliko. Ljudi se potrudili i nabavili lovu i molim lijepo .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Bicu kratak.

Skupovi se prave zbog motorciklista, a oni umeju da popiju. Ako se pare ne mogu uzeti na hrani i picu (prihvatam ideju ulaza- konzumacije) onda nemoj  praviti skup. svaka cast bijeljini na ceni ulaza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ti idu u hrvatsku na skup. brani li ti neko? idu u bosnu gde je dzabe. tJera li te ko da dolazis? ne tJera te. ko hoce da ide on ce ici,ko nece NE MORA. uzmi ti bato napravi jedan skup,niko ti ne brani,radi na njemu sta hoces. sto se ne bunis za nesto drugo sto je mnogo gluplje od ulaza na skupove. ne bunis se kad ti drzava za nesto uzme. rdjavom k.... i dlake smetaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Skup nisi nikad ni ti organizaovao te smatram da nisi kompetentan da dajes izjave te vrste.

Nebih zeleo da neko sa ovog foruma protumaci ove tvoje reci kao ZVANICAN STAV I MISLJENJE  MC "CIVIJA" Sabac.

Pre nego sto bilo sta napises razmisli posto ti je avatar MC CIVIJA!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ovo ti pisem u svoje licno ime a verujem i u ime Sapcana koji su uvek bili gostoljubivi domacini i koji ne gledaju nikad ko kako pise ili govori.

Poznavajuci te nosim se mislju da neko pise umesto tebe!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mislim da smo vec culi mnogo misljenja na postavljenu temu i sve dalje je prezvakavanje iste.Primecujem da neki forumasi grcevito brane svoj stav da ne treba platiti ulaz po cenu zivota.Po meni je vec bez veze postalo da se bio sta vise kaze pogotovu sto bilo ko sta vise da kaze ne moze imati NIKAKAV ponavljam NIKAKAV uticaj na organizatore da li ce naplatiti ulaz ili ne.I mislim da skup nece propasti ako ga izbojkotuju neki kojima se ne placa.Dali ce skup uspeti zavisi od toga sta nudi , kakav program ima ,muzika ,hladno pice,uredjen prostor WC kabine itd.Neko to moze da organizuje sa sponzorima pa bude besplatan ulaz a neko nemoze da obezbedi sponzore i onda mora da se plati karta ,ali ne mogu se ti organizatori kojki su ulozili veliki trud u organizaciju skupa etiketirati kao prevaranti koji sluze slan pasulj i kojima je jedini cilj da zarade sto vise para na racun jadnih bajkera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

par postova pre sam se ogradio da ovo nije stav MC CIVIJA niti bilo koga od clanova,ovo je moj zvanicni stav.potvrdjujem to ponovo,jeste mi avatar taj koji je,ali govorim u svoje ime,to sam vec vise puta pre napomenuo,mrzi me da trazim jer ima puno stranica ali sam se ogradio.hvala gordane,ne bi da neko pomisli da je ovo stav MC CIVIJA,ovo je MOJ stav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

zelim da ponovo napisem da svi postovi koje sam na ovom forumu slao nemaju veze sa bilo kojim clanom ili stavom MC CIVIJA (sem ono u moto klubovi).ja jesam clan,jeste mi taj avatar ali ovo su moja misljenja,a to sam vec pisao.ako treba menjacu avatar da ne "brukam" ime kluba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ti idu u hrvatsku na skup. brani li ti neko? idu u bosnu gde je dzabe. tJera li te ko da dolazis? ne tJera te. ko hoce da ide on ce ici,ko nece NE MORA. uzmi ti bato napravi jedan skup,niko ti ne brani,radi na njemu sta hoces. sto se ne bunis za nesto drugo sto je mnogo gluplje od ulaza na skupove. ne bunis se kad ti drzava za nesto uzme. rdjavom k.... i dlake smetaju.

 

 

Hvala kolega na lijepim rijecima !

Prosto fin nacin da pokazes svoj nivo komunikacije i gostoprimstva! Sreca sto si na vrijeme ogradio ostale clanove kluba od svojih izjava jer bi se mogao steci pogresan utisak......!

U Hrvatsku idem na motoskupove a ici cu i dalje i sta je tu lose.....jer ja ljude dijelim na pozitivce i negativce a ne prema drugim mjerilima.....

I u Bosni sam cesto (kada mi obaveze dozvole) na skupovima....

Pa zar ima nesto lose u tome kada te domacin na ulazu doceka sa slatkom ili sa sokom umjesto sa "Dobar dan, trista kinti"...je li se neko nasao urijedjen!?

Da li njihovi skupovi gube na kvalitetu zbog dzabnog ulaza? Otidji pa uporedi!

 

Protiv svoje drzave se bunim i to si mogao da procitas na ovom forumu iz mojih novinskih clanaka ali tema je "ULAZ NA SVE SKUPOVE BESPLATAN" a postavio ju je  jedan od najvecih organizatora skupova na prostoru exYu a ne ja!

 

Ne vidim svrhu tvog akcentovnja IJEKAVSKOG....vrijedjas mnogo siri krug ljudi nego sto mislis......

Ne znam koliko imas godina, ali ..........

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

  I ti ga,brate Igore,pretera!

  Ne mogu da shvatim da sa toliko strasti,diskutujes po ovom pitanju,kao da se malte ne radi o opstanku naroda ili drzave.

  Skoro da nema posta,u kome je neko izrazio razumevanje za naplatu ulaza na moto skup,a da ti nisi odgovorio na isti nacin...ne treba naplacivati...ne treba naplacivati...

  Mislim da su vec i ptice na grani shvatile tvoj stav DA NE TREBA NAPLACIVATI ulaz na moto skupove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja