Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lelelelele crni MZ pa se posle pitas sto magarence "puca" kada se pali...ko zna sta si mu radio-mozda si pivo sipao u rezervoar?!

pa posle kriv Cacak i podzemne vode, c c c c...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ljudi,

ovako kod mene na etz 125-ici izgleda kondenzator. (onaj kod platina)

404.jpg

Šrafi se odozgo,a na njemu piše sledeće:

 

RFT 20,22mF/250V

40/100/21

GT-TGL 5187

`9.88

a odozdo utisnuto ZG 0,22

 

Malo mi je čudna vrednost,posebno ona 250V ??,kad je instalacija 12V ?.

Da li je i kod vas (na etz125) takav kondenzator, i ima li neko ideju gde da nabavim nov originalni kondenzator za etz 125?

Da li je neko budžio sa nekog auta,tj koja zamena može da dođe u obzir,ako ne nađem original ?

Eto,dođe i kondenzator na dnevni red,pa ako neko ima iskustva,valjalo bi da razmenimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne treba mi baš verovati ali mislim da su kondenzatori 251/250/150/125 isti.

 

Mada tako kaže i katalog ali i njemu bezrezervno ne verujem, trgovci su čudo to svi znamo.

 

Dakle,tranzistorsko paljenje je proradilo i na 6 volti.

Samo da se vratimo temi :)

 

Bez brige sve je to tema i to baš ono što do sada u njoj nismo imali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Kondenzator moze od svakog auta koji ima platinsko paljenje.Ne mora biti bas taj original.Od onih silnih oznaka,22mF znaci da je 0.22mikrofaradi,iliti 22milifaradi kapacitet,a napon od 250 volti je sasvim opravdan!Kada platine prekinu,u primarnom namotaju bobine se indukuje napon od priblizno 300 volti!Kondenzator to mora da izdrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Kondenzator moze od svakog auta koji ima platinsko paljenje.Ne mora biti bas taj original.Od onih silnih oznaka,22mF znaci da je 0.22mikrofaradi,iliti 22milifaradi kapacitet,a napon od 250 volti je sasvim opravdan!Kada platine prekinu,u primarnom namotaju bobine se indukuje napon od priblizno 300 volti!Kondenzator to mora da izdrzi.

 

E odlično da si ovo objasnio.

Razgovarao sam sa nekim auto-električarima i oni se čude da je stavljen ovaj 250 volti.

Takođe u vezi bobine, neki kažu da se razlikuju bobine za verziju sa platinama od onih drugih,

a opet neko kaže da su to lupetanja, jer kao:"bobina je bobina,to je samo trafo",i da nema razlike.

Jedan majstor kaže da se po oznakama može prepoznati (one oznake 1 i 15) da je to bobina za paljenje sa platinama,

i da takve bobine imaju neku zaštitu za platine,te ako se stavi neodgovarajuće bobina,može da "sprži" platine.

 

Ajde, cenjeni gosp. Joska demistifikuj i ovo oko bobina,jednom za sva vremena :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa trafo je trafo,ali nije svaki isti,tu su u pravu.A za zastitu nisu :)

Bobine koje su napravljene za tiristorsko paljene imaju jako mali otpor u primarnom namotaju,svega 0.1-0.5 Ohma.AKo se takva bobina poveze na platine,ima da je spali.Samo sto te bobine uglavnom imaju jedan izvod,i nije obelezeno ni sa 1, ni sa 15.

A kako radi,imate lepo objasnjeno ovde: http://mgaguru.com/mgtech/ignition/ig108.htm

Nesto u vezi paljenja ovede: http://www.type2.com/library/electrip/ignwor.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lepo je bilo za vikend na MZ - skupu u Milivskoj klisuri, al je trebalo i kuci otici. Ja, Joska i Zuza smo zadnji krenuli po onoj paklenoj vrucini. Moj MZ je poceo dmah po malo da kasljuca ( desavalo mu se to i ranije ), ali nisam pridavao veliki znacaj tome ( mislio sam da je do goriva, i da ce vec to proterati ).  Manje - vise je lepo isao do Opova gde je bas poceo da kaslje i konacno stao. OK, alata imam, u masinu se razumem, a i Joska je tu.  Skinem svecicu, i posto je bila vruca drzim je u kljucu za svecice, okrenem je da pogledam kako izgleda, a kroz kljuc mi ispadne elektroda ( gornji deo ) . E ovo mi se desilo prvi put u zivotu, Joska kaze da je vec imao prilike to da vidi, al ja sad prvi put. Dal zbog svecice - ne znam, i kondenzator mi se malo rasklatio ( onaj plasticni deo se razmrdao u metalnoj kosuljici ), i Platine su bile nacete, ali sam njih malo ocistio smirglom, stavio novu svecicu, i dosao kuci - sat vremena pre kise !  Sto se svecice tice evo slika pa vidite !

 

post-3891-12879004181513_thumb.jpg

post-3891-12879004183561_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ovo nisam viđao,a meni je Tomos BT 50 jednom na F100 istopio bočnu elektrodu, (4 na slici ispod).

rSuWg_svecicapresekmn4.th.jpg

 

Na ovom sajtu ima objašnjenja oko svećica i ostale elektrike,a ima i na netu dosta toga,kao npr:

http://www.piaggio.co.yu/svecice.html

http://www.autodijagnostika.eu/esto-postavljana-pitanja/elektri-ni-uredaji-u-vozilu-3.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

nije stvar kompresije bar tak mislim jel vidio sam to kod kolege na atx motor mu se pregrijeveo mislim da je imo rano palenje isto kad je skino lulu od svecice u luli je ostao taj sredisnji dio a svecica ostala u cilindru a metalni dio svjecice je bio usijan cevene boje ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e sad imam jedan zanimljivivu stvar ne planiram je mjenjat ono zakon mi e sirena na emzi mi radi u ritmu zmigavaca ono jos sam da napravim neki alarm i da upalim svaka 4 zmigavca i zakon bi bilo

e sad el bi mogo nekak ugradit na sirenu onu kutiju npr od bozicni lampica pa da mi svira u ritmu neke muzike ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa kad stisnem sirenu ili npr upali zmigavac i stisnem sirenu sirena mi svira kak zmigavac radi ono kad se zmigavac upali tak i sirena zasvira ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A kakve bozicne sijalice spominjes? Ako ugradis neki alarm,oni imaju izvode koji ce paliti i sva 4 zmigavca, i imaju izvod i za sirenu.

Ili ja opet nisam uspeo da shvatim u cemu je problem.. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

pa kad stisnem sirenu ili npr upali zmigavac i stisnem sirenu sirena mi svira kak zmigavac radi ono kad se zmigavac upali tak i sirena zasvira ??? ;D

 

hehehehe kod tebe se mz sam unapredjuje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Ili ja opet nisam uspeo da shvatim u cemu je problem.. ???

Koliko ja vidim problem je u tome da nema problema... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa mislim nije problem necu to popravljat al ono koji mu je sto kaze snake emzo se sam unapreduje  :D ma imam jednog kolegu koji je na jugu napravio daljinsko paljenje i alarm a vozi isto emzu poa reko da napravi i neki alarm na emzi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Danas sam presao 50-tak kilometara gradske voznje po kisi. Imao sam ispad, u par navrata MZ mi je se ugasio .Srecom, brzo je upalio ali je tokom voznje stalno bio na rezimu trokiranja.Lula od svecice je nova sa gumenom zastitom.Ostaje mi da zamenim kabel i zastitim spojeve.Ima li neko istih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas sam presao 50-tak kilometara gradske voznje po kisi. Imao sam ispad, u par navrata MZ mi je se ugasio .Srecom, brzo je upalio ali je tokom voznje stalno bio na rezimu trokiranja.Lula od svecice je nova sa gumenom zastitom.Ostaje mi da zamenim kabel i zastitim spojeve.Ima li neko istih problema?

  Meni se jednom prilikom ugasio ( ETZ 251 ), i kad sam stao - vidim da je svecica u vodi. Ocistim to krpom, posusim i teraj dalje. Kasnije sam otkrio i onu rupicu kojom voda treba da otice - bila se zapusila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Danas sam presao 50-tak kilometara gradske voznje po kisi. Imao sam ispad, u par navrata MZ mi je se ugasio .Srecom, brzo je upalio ali je tokom voznje stalno bio na rezimu trokiranja.Lula od svecice je nova sa gumenom zastitom.Ostaje mi da zamenim kabel i zastitim spojeve.Ima li neko istih problema?

 

Kaže narod ''kad ide krava nek ide i uže'' pa u ovom slučaju neka ide i svećica makar i bez potrebe. Za ostalo nema potrebe da te pitam, sigurno si dobro uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma bez WD-a ni u WC ne idem.To mi je najozbiljniji pomocnik u radionici. Upravo sam poprskao sve brave na autima zbog mraza.Do sada nikada nisam vozio ovaj MZ  po ovolikoj kisi .Sve su me hvatali neki manji naleti kise.Rupica na glavi je prohodna, svecica OK, lula je kupljena na buvljaku?? kabel je fabricki , star 20 god.Mislim da cu prvo nabaviti kvalitetnu lulu sa silikonskom gumom i kvalitetam kabel i dobro zaptiti ulaz kabla u bobinu. Mislim da tada nebi smelo biti problema. Idem upravo u garazau da ga upalim,valjda je se sve osusilo.

 

Barem sam testirao novokupljeno odelo za kisu. Pokazalo je se dobro i gornji i donji deo.Malo sam imao problema sa "natikacama " za noge. Zatvaraju se drukerima i "cicak"trakom ali, bez stolice, veoma je komplikovano obuci ih.Najveci problem je guma koja je mesto dzona. Kada sam na semaforu spustio nogu na kolovoz , iskliznila mi je ,umal nisam uveselio nekoliko ljudi koji su isto stajali na semaforu ususkani u toplim i suvim automobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja