Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

  Cilindar od 250 ccm - ladno ide na 175 ccm . Ali ako cilindar od 175 ccm busis na 250 ccm , e onda ima problema jer se sa busenjem pomeraju prelivni kanali pa treba stelovanje debljim dihtungom ispod cilindra !

Delom sam odgovorio u temibusenje na 300ccm. Posle premeravanja od pre par dana nisam vise toliko siguran u pouzdanost ovoga. Mozda je hilznovanje bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

imam jedno pitanje za vas... mom drugu je na MZ 125 pukao onaj deo sto spaja karburator sa cilindrom pa me interesuje da li neko od vas ima taj deo? evo slike da vidite o cemu se radi

post-1656-12879026765947_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja nemam deo ali mogu da ponudim privremeno resenje,na ovu stranu sto je pukla, na sraf kojim stezete ususnu granu stavite veliku podlosku koja ce da nalegne na ovaj deo koji je ostao i tako stegnite uz predhodno tanko namazan sloj hernetika na dihtungu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev jedna slicica iz garaže

219ardv.jpg

 

 

ma spala mi korpa s kvacila sad da opet sfušam to nije problem a opet ce mi provrtit stvarno neznam sta da radim ima tu jos kojekakvi sitnica oko masine koje bi trebalo sredit pa sad struja na mom emzi ja katastrofa

 

imam 3 masine pa cu vjerojatno to sve rastavit i pobirat sve najbolje djelove i sto fali kupit novo i slozit jednu ispravnu vec sam popizdio s ovim popravcima da to vec jednom slozim kak spadaq sve sam se bojo ic na mz skup a saqd se i ovo desilo pa sam sad popizdio nekosta to nist puno para sam zajebancija dok sve to sloziš ma puko sam kad nemaqs para da si kupis posten motor pa se zaj s dreševima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ih nrma se para!! Pa kad krene pivovarna bice paaaraaaaa !! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Drz se Miha, ne kloni duhom, i sastavi se nekako do skupa, neka ti to bude prioritet :)

Inače svaka čast za kreaitvnost i inovacije na polju tehnike, a i ostalo - piva i igara i biće para!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev poceo rastavljat masinu imam i sta vidit e da je samo kvacilo vidim da mi klip ima sam 2 karike i fali komadic klipa hehehe a sta cu jos vidit kad masinu otvorim :o ;D

 

2qwfm0n.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev ima jos hehe s ove druge masine jedva sam skino korpu kvacila

8zifie.jpg

 

aj pomalo vec skupljam nsj ibolje djelove sto imam za buducu masinu

2s1ubrq.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lepo ti ovo radis, al ona slika sa radapcigerom  ??? ??? ???, tako oce da se zezne radilica !  Kad napinjes radapciger, ponekad hoce da se rascveta radilica na kraju gde upire radapciger u nju.  Pozeljno je da se tu na kraj zavrne slepa matica sa udubljenjem u centru ( u koje ce upirati radapciger ), moze da se navrne i MZ-ova - ona sto tera obrtomer, al i ona zna da pukne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

pa nije valjda radilica toliko mekana da se rascveta ???

  Nije meka, al oce da se desi , pogotovu ako kvacilo nije nikad skidano, a motor star preko 20 godina.  Tu na kraju je tanka zbog navoja, pa bolje spreciti nego leciti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

pa nije valjda radilica toliko mekana da se rascveta ???

To se meni desilo, krenula je da se rascvetava, ali sam na srecu to primetio "na vreme", pa sam skinuo radapciger, i aparatom za varenje "ojacao" malo taj deo, da ne bi pukla do srafa koji steze korpu. Medjutim, malo je deblji deo koji sam vario pa kada sam stegao korpu, otpao je onaj puz sa navrtke koja steze korpu. Trebao sam jos milimetar vise obrusiti, ovako vise nemam obrtomer.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

 

ma opet je i na drugoj korpi sjeban konus pa sam opet moro podmetnuti limic(konzerve piva ) između konusa radilice i konusa korpe ma neznam kolko kosta nova radilica u mađi

 

a el zna netko el se moze kupit kompletna nova masina  kolko bi to kostalo

 

mim7aw.jpg

 

ev i danas probna voznjica ai kakva bi to bila voznjica da se nesto ne pokvari stali mi tu na slici i krenuli upalim ja dam gas i pustam kvacilo i emzo krece u rikverc  ??? ::):D :D :D :D gledam ja koji kurac opet ja u brzinu kvacilo ono rikverc a narmalno radi sal samo u rikverc nist malo mi nest mrdali po paljenji i kreno o napred al nekuzimo ni ja ni davor koji mu je predpaljenje ok sve na svom mjestu i sad kad sam doso kuci probam ga upalit jos koji puta i jednom je upalio u rikverc ono vidis obrtajka ide unazad koji mu je nemam pojma al ovak super ide i norm radi :roll:  :wink:

ev i snimke

http://tinypic.com/player.php?v=9ggfwk&s=5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li si i ti farbao auspuh u tu vatrostalnu boju kao Picasoo?

 

I mene čeka taj posao jer me nerviraju tačkice od korozije. Jedino neznam da li da ga premažem preko postojećeg sloja ili da ga onim skidolom ogolim do lima?

 

A lepo bi bilo kada ne bih morao da skidam ceo auspuh i granu, već ovako, dok je na njemu.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja prskao preko hroma, samo sam lepo osmirglao i oprao pre farbanja...!

Super stoji ne skida se, a ima dobru nijansu crne!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Juce mi opet stigne jedan MZ na popravku - ne radi kvacilo kako treba i lose radi. Rasturim ga i imam sta videti. Prvo sto je kvacilo provrtelo na radilici . Drugo kad sam ga skinuo vidim da izmedju kvacila i zupcanika nedostaje odstojna podloska, kao i elasticna podloska. Kad sam skinuo i zupcanik iza njega dve odstojne podloske. Skinem jednu, vratim zupcanik, a on cese o zupcanik od menjaca ( primarni pogon ). Odmah sam shvatio da je neko nabijao macolom kvacilo, pa je malko uterao i radilicu unutra. Krenem da skidam cilindar, kad karburator nece da sidje ??? Sta je u pitanju - majstori su - posto su verovatno vozili sa razlabavljenim karburatorom probusili i flansu i karburator, pa urezali navoj i tako ga pritegnuli srafom ( kolko to sve dihtuje - sam bog zna ) .  Na rezervoaru motor ima nalepnicu moto klub " Envideti bugs " , ne znam odakle su, ovo je drugi MZ sa njihovom nalepnicom koji radim ( a i prvi je imao slicna " majstorska " resenja.  Sta da vam kazem . Evo slika pa gledajte :

post-3891-1287903023473_thumb.jpg

post-3891-12879030235873_thumb.jpg

post-3891-12879030238559_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jos da napomenem da je i semering na radilici montiran naopacke, a pitanje da li ispod njega ima i onaj deflektor lim. Takodje i klipnjaca jako tesko ide ( ko sto rekoh radilica je nabijena ), mada se vidi da je menjana ( nova ). Ostatak slika :

post-3891-12879030239365_thumb.jpg

post-3891-12879030240239_thumb.jpg

post-3891-1287903024106_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja