Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira Foto-aparata

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Ajde malo da osvežimo temu.....

 

Pošto mi se supruga bavi izradom Steampunk nakita, koji se pravi od raznih zupčanika i satnih mehanizama, potreban mi je aparat koji može da verno prikaže te proizvode , jer slike se šalju na konkurse za izložbe i ostalo,bla,bla...

 

Najradije bi neki kompakt koji ima moćan makro mod i slikanje po izložbama (slabo osvetljenje)....ili eventualno jeftiniji polovan DSLR sa nemam pojma kojim objektivom...znači ne nešto profi, ali da šljaka dobre slike u makro modu.

 

Lova trenutno ograničena na 300....dajte predloge ...malo mi frka, treba mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@Dentas

Ja kupio pre četii meseca CANON S100 i prezadovoljan sam šta može da se uradi sa njim. Mislim da taj model može da ispuni zahteve koje si postavio.

Prilično veliki otvor blende i malo šuma pri većim ISO vrednostima daju odlične rezultate i pri slabom osvletljenju. Malo veći senzor i dobar objektiv obezbeđuju odlično zasićrnje, dinamiku i vernu reprodukciju boja, uz dobru rezoluciju i oštrinu.

Mana je kratko trajanje baterije (100-180 fotografija), loša ergonomija i relativno "mali" (24-120mm) raspon Zuma (što u tvom slučaju i nije bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

@Dentas

Ja kupio pre četii meseca CANON S100 i prezadovoljan sam šta može da se uradi sa njim. Mislim da taj model može da ispuni zahteve koje si postavio.

Prilično veliki otvor blende i malo šuma pri većim ISO vrednostima daju odlične rezultate i pri slabom osvletljenju. Malo veći senzor i dobar objektiv obezbeđuju odlično zasićrnje, dinamiku i vernu reprodukciju boja, uz dobru rezoluciju i oštrinu.

Mana je kratko trajanje baterije (100-180 fotografija), loša ergonomija i relativno "mali" (24-120mm) raspon Zuma (što u tvom slučaju i nije bitno.

 

Hvala na informaciji....mada me pojedinci ipak ubeđuju da uzmem Nikon D3100 ili Canon 1100D...oba mogu da se nadju novi za oko 320 eura.

E sad, po vama koji je bolji, za to što meni treba...

i, za D3100 ima verzija objektiva 18-105 VR i kakva je razlika sa standardnim objektivom 18-55...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Svakako da je DSLR foto aparat bolji izbor u odnosu na ove compakt aparate, posebno ukoliko nam veličina ne igra neku bitnu ulogu.

Što se tiče odabira između Nikona i Kanona, bojim se da ne bih mogao objektivno da preporučim, jer sam u poslednjih četiri decenije posedovao i koristio šest foto aparata i svi su bili Canoni. Dakle ja sam već opredeljen i ne bih bio objektivan.

Nemam podataka o kvalitetu i teh. Karakteristikama objektiva koje navodiš, ali je razlika u tome da ovaj prvi ima Zum od 3x, a ovaj drugi od skoro 6x.

Proveri cene novih objektiva za koje se interesujš, pa će ti biti jasno koji je kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ajde malo da osvežimo temu.....

 

Pošto mi se supruga bavi izradom Steampunk nakita, koji se pravi od raznih zupčanika i satnih mehanizama, potreban mi je aparat koji može da verno prikaže te proizvode , jer slike se šalju na konkurse za izložbe i ostalo,bla,bla...

 

Najradije bi neki kompakt koji ima moćan makro mod i slikanje po izložbama (slabo osvetljenje)....ili eventualno jeftiniji polovan DSLR sa nemam pojma kojim objektivom...znači ne nešto profi, ali da šljaka dobre slike u makro modu.

 

Lova trenutno ograničena na 300....dajte predloge ...malo mi frka, treba mi...

 

Plati nekog neku siću da ti odradi to po potrebi.

 

Tebi treba neko sa znanjem, a ne aparatom. Osim ako nemas volju da ucis ;)

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ajde malo da osvežimo temu.....

 

Pošto mi se supruga bavi izradom Steampunk nakita, koji se pravi od raznih zupčanika i satnih mehanizama, potreban mi je aparat koji može da verno prikaže te proizvode , jer slike se šalju na konkurse za izložbe i ostalo,bla,bla...

 

Najradije bi neki kompakt koji ima moćan makro mod i slikanje po izložbama (slabo osvetljenje)....ili eventualno jeftiniji polovan DSLR sa nemam pojma kojim objektivom...znači ne nešto profi, ali da šljaka dobre slike u makro modu.

 

Lova trenutno ograničena na 300....dajte predloge ...malo mi frka, treba mi...

 

Plati nekog neku siću da ti odradi to po potrebi.

 

Tebi treba neko sa znanjem, a ne aparatom. Osim ako nemas volju da ucis ;)

Mislim da je kolega Goshke dao dobar predlog! Ja sam se u svojim komentarima "zablenuo " isključivo na mogućnost opreme, a potpuno sam isključio znanje neophodno da bi se korektno odradio prikaz ovako specifičnog nakita.

Treba tu i "malo " više znanja a i dopunske opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

@Dentas

Ja kupio pre četii meseca CANON S100 i prezadovoljan sam šta može da se uradi sa njim. Mislim da taj model može da ispuni zahteve koje si postavio.

Prilično veliki otvor blende i malo šuma pri većim ISO vrednostima daju odlične rezultate i pri slabom osvletljenju. Malo veći senzor i dobar objektiv obezbeđuju odlično zasićrnje, dinamiku i vernu reprodukciju boja, uz dobru rezoluciju i oštrinu.

Mana je kratko trajanje baterije (100-180 fotografija), loša ergonomija i relativno "mali" (24-120mm) raspon Zuma (što u tvom slučaju i nije bitno.

 

Hvala na informaciji....mada me pojedinci ipak ubeđuju da uzmem Nikon D3100 ili Canon 1100D...oba mogu da se nadju novi za oko 320 eura.

E sad, po vama koji je bolji, za to što meni treba...

i, za D3100 ima verzija objektiva 18-105 VR i kakva je razlika sa standardnim objektivom 18-55...

 

Baš mi se sviđa S100, mada sad ima i S110...može lako da bude...

 

Ja sam više za kompakt, mada me ubedjuju za Dslr....

 

Dajte neki još aparat u razmatranje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

18-55 i 18-105 nisu objektivi za tvoje potrebe. neće da ti rade pos'o. treba ti macro koji nećeš dobiti u kitu i koji nije jeftin.

 

meni je sad internet užasno spor pa će trjati večnost dok nađem prepisku s prijateljicom oko kupovine aparata za macro. ona slika cvetiće na svojim kaktusima. imala je budžet od 150e i kupila je fuji (ali ne znam sad tačno koji model). odlične su joj fotke i odličan je u slaboj osvetljenosti. nema šuma mnogo.

 

našla! fuji finepix s4000. eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Da se pohvalim da sam kupio nov Canon G12, za povoljne novce, i za sada sam više nego zadovoljan....čim sredim neke tehničke probleme sa netom, bacam sličice da vidite...

 

Na svim forumima fotografi ga baš gotive, tako da će meni verovatno završiti posao. Aparat je baš moćan, sa zilion podešavanja, koja još nisam provalio, a najviše me oduševljava kvalitet slike i snimka u slabom osvetljenju...u ruci, aparat je robustan, oseti se da je kvalitetno odrađen, lepo leži u ruci prilikom snimanja, itd...baterija drži extra dugo, uz svo maltretiranje sa blicem i snimanjima. Postoje i dodatni elementi koji se pomoću prstenova na objektivu mogu dodavati, kao konkretno što mene interesuje makro dodatak sa osvetljenjem, ali o tom potom...

Za početak mi treba neka hard-case torbica i rezervna baterija, pa ako imate neki predlog...recite...

 

U svakom slučaju svima hvala na savetima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Da se pohvalim da sam kupio nov Canon G12, za povoljne novce, i za sada sam više nego zadovoljan....čim sredim neke tehničke probleme sa netom, bacam sličice da vidite...

 

Na svim forumima fotografi ga baš gotive, tako da će meni verovatno završiti posao. Aparat je baš moćan, sa zilion podešavanja, koja još nisam provalio, a najviše me oduševljava kvalitet slike i snimka u slabom osvetljenju...u ruci, aparat je robustan, oseti se da je kvalitetno odrađen, lepo leži u ruci prilikom snimanja, itd...baterija drži extra dugo, uz svo maltretiranje sa blicem i snimanjima. Postoje i dodatni elementi koji se pomoću prstenova na objektivu mogu dodavati, kao konkretno što mene interesuje makro dodatak sa osvetljenjem, ali o tom potom...

Za početak mi treba neka hard-case torbica i rezervna baterija, pa ako imate neki predlog...recite...

 

U svakom slučaju svima hvala na savetima...

 

Dobar je G 12.Samo cepaj i uzivaj.Ja sam zaglavio sa 450d,i nekako mi se ne rastaje od njega.Apsolutno zadovoljava moje amaterske potrebe.I molim te daj neku fotku najlepseg zelenog motocikla na svetu po meni...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Eto ako nekoga jos uvek zanima taj Fuji S4000 prodajem ja moj za 120 eura :P Ja sam inace prilicno zadovoljan,ali ipak zelim da predjen na DSLR,pa ga se zato resavam, jedini nedostatci koje sam ja uocio su da se malo muci u mracnim situacijama,i zna ponekad da promasi fokus kad se zurite,ali inace mislim da je dobar fotoaparat za te pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja