Jump to content

Moto Zajednica

Voznja neregistrovanog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Neko je pitao za prekoracenje brzine, ja sam prije desatak dana u okolini Cacka ,,uhvacen'' da sam isao 81 km/h (ogranicenje 60 km/h),

posto nisam imao dinare kod sebe (imao sam mozda 100) platio sam 25 eura kazne za prekoracenje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

(osim sto je nelogicno zaliti se sudiji na tezak zivot u konkretnom slucaju)

 

Pa u svakom slučaju je glupo žaliti se sudiji na tešku materijalnu situaciju, jer onaj ko je u teškoj materijalnoj situaciji taj ne vozi automobil/motor već se vozi gradskim prevozom ili ide peške...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Neko je pitao za prekoracenje brzine, ja sam prije desatak dana u okolini Cacka ,,uhvacen'' da sam isao 81 km/h (ogranicenje 60 km/h),

posto nisam imao dinare kod sebe (imao sam mozda 100) platio sam 25 eura kazne za prekoracenje brzine.

 

U al su ovi naši bezobrazni, ja u MNE šta god da napravim, zna se tarifa - 10 evrića...

Još jedan teo da me pusti, valjda sam mu bio simpa - dobardan, poštovanje, izvolte, jesam vozio sam, nisam video, žao mi je, tako je, izvinte, prijatno....

 

I još da dodam, veća verovatnoća da vam se posreći je ako pravite prekršaj a pri tom ste komplet regularni - registrovano vozilo, kategorija, kaciga, i naravno horoskop za taj dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

da ti ja to malo strucnije objasnim. valjda sam znas sta ti je pisao na onom zapisniku. s obzirom da ti nije skinuo tablice nadam se da ti onda i nije pisao prijavu zato sto nisi vratio tablice nakon 30 dana od dana isteka registracije (a ne 3 meseca kao sto  neko napisa) vec ti je najverovatnije pisao prijavu za istek vaznosti saobracajne dozvole. za to ti je kazna kod sudije od 5.000 do 25.000 dinara. posto se ne radi o teskom prekrsaju moja neka procena je da od 10.000 din. ne bi trebalo da bude vise.

 

ako imas zapisnik evo neki clanovi pa uporedi

 

clan 226 stav 1 tacka 33 - nije registrovan *preko 30 dana*

clan 226 stav 1 tacka 35 -istekla vaznost saobracajne dozvole *do 30 dana*

clan 226 stav 1 tacka 34 -ko nakon 30 dana ne odjavi vozilo ili ne vrati nadleznom organu reg. tablice ili ne promeni podatke u saobracajnoj dozvoli

 

ti sad na zapisniku nadji koji ti je clan pisao pa nas obavesti da ti pomognemo

za sve prekrsaje u clanu 226 stav 1 kazna je od 5.000- 25.000

 

sto se tice zabrane ne izrice se u ovom slucaju vec samo u slucajevima kada izazivas opasnost *preticanje, alkohol, prvenstvo prolaza, droga, odbijanje alkotesta i dr*

 

ovo mi pise

 

clan 226 stav 1 tacka 35 -istekla vaznost saobracajne dozvole *do 30 dana*

 

Slozicu pricu da nije moj motor, posto se ne vodi na mene a i uhvacen sam u mom naselju. Ma smislicu vec nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Neko je pitao za prekoracenje brzine, ja sam prije desatak dana u okolini Cacka ,,uhvacen'' da sam isao 81 km/h (ogranicenje 60 km/h),

posto nisam imao dinare kod sebe (imao sam mozda 100) platio sam 25 eura kazne za prekoracenje brzine.

Pa kad si "stranac" ;D

Da li je moguce da si bio oko Cacka, a da ne `svrnes do BG-a, makar na kaficu?!

Wulfika, ne pomaze sto nije tvoj motor, bio si duzan da znas da mu je isteklo vazenje saobracajne, samim tim sto imas A kategoriju, tako da je bolje da smislimo nesto drugo :)

Setih se:"ako je bio raadni dan, bolje da kazes da si krenuo na tehnicki, tu iza coska i bilo ti glupo da ga guras za sto metara, a da si znao, sigurno bi ga gurao, jer ti postujes zakon i vlasti ove drzave, itd. itd...i mislim da ce ti to uzeti u obzir ako nije neki baksuz... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Zabranu nema sanse da dobijes ni u ludili ni posle 50 prijava a kamoli posle jedne.

Da ne ispadne da serem, znam iz licnog iskustva jer imam vise od toga a zabranu nikada nisam dobio ali zato dozvolu jesam cim sam napunio 18. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

malo off,vidim pominjete da se tablice moraju vratiti posle 30 dana od isteka registracije?dali to znaci da ja svog mz-a nebih mogao ponovo registrovati posto je registracija istekla pre 2 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

kazna 5500, sudija zena, sasvim korektna. Rekao sam da sam uzeo motor od drugara da ga probam a da nisam znao da je neregistrovan. Kukao sam kako sam student i da me roditelji izdrzavaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

malo off,vidim pominjete da se tablice moraju vratiti posle 30 dana od isteka registracije?dali to znaci da ja svog mz-a nebih mogao ponovo registrovati posto je registracija istekla pre 2 god?

 

možeš da registruješ motor, a što se tiče tablica to je malo zakomplikovano kod nas. u unutrašnjosti se pišu kazne za nevraćene tablice i kada prodje 30 dana moraš da uzmeš druge dok se u bg ne vraćaju  već produžuju na stare tablice jer ne mogu da stignu da naštancaju tablica koliko je potrebno. tako je i u cg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja