Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Sto se tice Piva, mozda bi trebalo jos malo da izbistri (kao vino), a ako se doda malo vise hmelja onda ima EXTRA ukus!!! A mislim da moze da traje vrlo malo bez odredjenih (?) konzervansa, mada kod Mihe traje dok se ne popije! :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Sto se tice Piva, mozda bi trebalo jos malo da izbistri (kao vino), a ako se doda malo vise hmelja onda ima EXTRA ukus!!! A mislim da moze da traje vrlo malo bez odredjenih (?) konzervansa, mada kod Mihe traje dok se ne popije! :o :o

 

da trebalo bi se izbistrit al ko ce toliko cekat nekih 30 ak dana dugo koce ga gledat u boci hehe

 

da u drugoj sam turi stavio vise hmelja

 

ako hocete otvorit cu temu negdje na ostalom forumu pa da detaljnije obradimo proiz piva kod kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne prepoznajem . Sta li bi to moglo biti ???    ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Jel prepoznaje netko motor na slici? :D

 

20090327-rufxtu79jjb3kuwc2ek446wrqu.preview.jpg

 

Ovo je iz nekog filma, ali sad ne mogu da se setim koji bese...nedavno sam gledao najavu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Jel prepoznaje netko motor na slici? :D

 

20090327-rufxtu79jjb3kuwc2ek446wrqu.preview.jpg

 

Ovo je iz nekog filma, ali sad ne mogu da se setim koji bese...nedavno sam gledao najavu!!

 

"Bdenje Neda Divajna" gledao sam ga....  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dosadilo mi je da po ceo dan gledam kako se drugi vozaju dok ja sedim u kolima pa smo sinoć Vule i ja otišli Crncem do grada.

 

Motor nije dugo paljen pa pored problema sa prljavim karburatorom život je zagorčavao i prazan akumulator. No, ko će to da skida, da se zeza...

 

Na guranje.

 

Nadao sam se da će upaliti brzo jer mu treba dva metra za tako nešto samo u ovom slučaju nije tako bilo. Spustili smo se kroz sve nizbrdice Karaburme i ništa. Tu sam procenio da je ulje napunilo lonče karburatora i dok ga ne izbaci neće upaliti, neko čačkanje noću ne dolazi u obzir pa je palo guranje uzbrdo radi ponovnog pokušaja.

 

Ponovo je upalio pa sam ga pustio da se zagreje mada iskreno više mi je stalo da obgori to slegnuto ulje i malko pročisti dizne.

 

I eto, krenuli smo nekako a ja sam bio baš zadovoljan jer sam, mada na silu, uspeo da izbegnem majstorije koje prezirem.

 

I sad, moram da se pohvalim, mnogo bolje vozim nego ranije, sad smo se prikoličar i ja ukapirali. :-*

 

Međutim dugo stajanje prouzrokuje i neke druge probleme. Dok se nije temeljno zagrejao što znači nekih dvadesetak km. imao sam probleme sa strujom. Vlaga pravi neke čudne kontakte pa jednog momenta ostanem bez migavaca i pomislim da je automat, nije strašno, može do kuće. Posle toga struja potpuno umre, motor se ugasi, kontakta nema, murtav načisto.

 

Pa sam skinuo bubreg i čačkao kontakte. Pored nas stoje dva tipa i nešto se predomišljaju, ko će da pita, da li je zgodno...

 

I tako, hoće ljudi da se slikaju pa smo Vule i ja stajali po strani dok su se momci naškljocali.

 

Kada sam razvrteo sve kontakte motor je dobio struju i tada je sve radilo savršeno, zimska bolest je izlečena.

 

E, posle toga su nas slikale neke devojke iz kola  ;D ali je i društvo sa kojim smo se našli izrazilo želju za slikanjem (htedoh te sličice da stavim pa sam zbog razuzdane atmosfere na fotografijama odustao ::))

 

Pored atraktivnog izgleda motor stvarno valja. Vule je ispekao zanat, dobar je balansero pa nas dvojca sa po 100-tinak kilograma dobro izmeštamo težište. Snage ima, 300 ccm se oseti samo mi prenos nevalja, to mi je jelo nerve celo veče. Mnogo je bre napred lančanik od 21 zub, nekako bi mi 18 bolje ležao, ionako smo vozili do 70km/h jer po gradu brže nije moglo.

 

Sve u svemu sjajno sam se proveo vozikajući se, jeste da je previše para pojeo taj motor ali vredi svake uložene banke.

post-1570-12879026607987_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Vujo, samo daj još ovakvih izvještaja, ili još bolje - Balansera u prikolicu i pravac Slavonija. Domaće rakije i vina ne fali, možda se nešto i na ražnju okrene :)

 

Inače, ljudi, Crnac s prikolicom privlači pažnju da to nije za vjerovati. Imao sam priliku malo se provozati po Beogradu i osjetiti koji je to gušt. Naravno, tu su djevojčice koje se bezpogovorno zagledaju u Čupavog i Ćelavog dok lagano krstare po Karaburmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ide lepše vreme pa je Slavonija sve bliže.  ;) Naravno, pored ovih sitnijih popravki sa sve strujom moram da uradim atest sada prilikom registracije pa je onda sve idealno i papirološki čisto.

 

Na prikoličara ide manje zuba ali sad taj podatak gubi smisao jer 300 ccm značajno podiže snagu pa treba napraviti prenos po osećaju. Međutim kako god bilo ovako ne valja, nisam ga nijednom ubacio u 4. ili 5., nije bilo potrebe, sve se stigne u prve tri brzine. Ali zvekeću karike na velikim uzbrdicama, nije to to, nevalja...

 

Opet, voleo bih bar po auto putu da imam putnu brzinu od 90 pa i do 100 ako je nužda za preticanjem a da to nije pod max. obrtajima nego laganica, ''ekonomik''.

 

Pošto je zadnji točak 18 onda na 251 model treba zaboraviti, prenos je od 250. Zato sam mislio da je 18 ili 19 zuba prednjeg lančanika prava mera jer je mašina sa 300 ccm pa može da podnese standardni prenos uz ovaj dodatni teret u vidu prikolice.

 

Tek sada sam obratio pažnju na podatak o broju karika ( u tekstu ''valjaka'') na lancu i to me obeshrabrilo. Izgleda da ću stalno imati zajebavanje sa kraćenjem lanca što mi se nikako ne dopada. :(

 

Nego, ima li ko ideju kako da nađem šlem, kacige nekako ne idu uz ovo, čak ni ovaj smešni nokšir. Šlem je super stvar, mogao bih da ga ofarbam u crno kao i motor. Kao Prle i Tihi kada su naguzili Gestapo u epozodi... ma u svakoj epizodi.  ;D

post-1570-12879026676704_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

Nego, ima li ko ideju kako da nađem šlem, kacige nekako ne idu uz ovo, čak ni ovaj smešni nokšir. Šlem je super stvar, mogao bih da ga ofarbam u crno kao i motor. Kao Prle i Tihi kada su naguzili Gestapo u epozodi... ma u svakoj epizodi.  ;D

Imam ja slem-vojni (JNA) ofarban u crno sa onim okruglim naocarima, slikacu danas pa cu postaviti...

Original svapski nemam, ali se moze nabaviti replika, prilagodjena bajkerima!

A evo i originala:

http://www.limundo.com/aukcija-nemacki-slem-ww2-222618

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

SUPER!

 

U kakvom je stanju, kako leži na glavi?

 

Dobar je taj iako je iz JNA, volim ja što su Prle i Tihi ''pogurali'' Gestapo na pravi način.  ;D

 

I u više navrata.  ;D ;D

 

Pa još u nastavcima.  ;D ;D ;D

 

Šta više, i u jednakim vremenskim intervalima, da želja ne popusti.  ;D ;D ;D ;D

 

Pa još držali taj tempo godinama.  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Hmm, prostakluk u najavi.

 

Klik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Jeste li pratili temu okupljaanja "Kineza" u Glogonju?? Jako lepo i fino organizovano!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Sto se tice slema imam ga i ja,nas-vojni.Kosta od 100 do 200 dina po vojnim otpadima.Kupio sam da eto tek da ga imam,za voznju i nije bas,mozda po lokalu.Pretezak je i neudoban,mislim da bi na duzim voznjama stvarao probleme.Ja planiram da nabavim neke cvikere koje cu staviti na njega i tako se voziti samo po gradu sa sve petokrakom.Imaju kinezi kopiju slemova od plastike,mislim da je to bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

bio sam juce u sup da se raspitam sta mi sve treba za registraciju motora i dobio sam ovakav odgovor: posto nije odjavljen od '94 god treba odjava koja kosta 610din (licno ili kupo-prodajni ugovor),

nove tablice i saobracajna 1000din,

neka taksa 1310din,

pa opet taksa 45din,

pa opet nesto 500din

i na sve to se dodaje polisa osiguranja za koju nisu znali da mi kazu cenu i tehnicki cija cena zavisi od mesta gde se radi (od 400 do 800din)

sto znaci da cu uskoro da se VOZIM OPUSTENO i bez straha od policije i eventualnog kaznjavanja koje ce da me boli po dzepu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja