Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mnogo lepoooo, super je to sto je nesto ovako sacuvano od zaborava ali i to sto se vozi a ne samo da stoji kao muzejski eksponat!!

 

2 Duki

U pravu si MZ na MZ-u, dodjem pivo kada svratis u Sv!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Joska veliko ti hvala. Slikao si vitalne delove, nisu samo estetski lepe fotografije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nema na cemu!

AKo treba jos neki detalj da uslikam,nije problem,motor je kod Zoltana,treba nesto da radi oko kvacila,pa je motor na "raspolaganju" za fotografisanje :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ha, ha, ha rekao bih da su Poljaci u pitanju ( a mozda i Cesi). Ovo je paralela sa Ateist Rap-om i "Wartburg limuzina"!!

Odlicno! :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ha, ha, ha rekao bih da su Poljaci u pitanju ( a mozda i Cesi). Ovo je paralela sa Ateist Rap-om i "Wartburg limuzina"!!

Odlicno! :D :D

 

Baš sam ja htjeo napisati da bi mogli uzeti pjesmu Car core za našu himnu. Samo zamijenimo Wartburg s MZ i sve paše :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jako dobro!  :D :D :D

 

ts-chopper srecan rodjendan,zelim ti da mz jos dugo dimi... ;):)

 

Srećan rođendan muzičar! Kako se tebi sve ovo čini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Srećan rođendan muzičar!

 

Kako je netko jednom rekao:

 

ts-chopper poživio ti nama još 100 godina, a mi ti došli na sprovod :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Jeste li videli/culi ovo.

 

Bas fini Country! Ateist ne svira country.

Lazarevac !! Kako da ne, stizemo u petak do 12:00h! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sa malim zakasnjenjem hvala svima na cestitkama za rodjendan. Slikacu majicu koju sam dobio pa cu okaciti slike, sigunro ce vam se svideti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

e dali se nekom desavalo da ne moze da nasteluje ler?cak sam zamenio i karburator i opet ista prica,ima ler na 3000 malo pipnem gas on padne na 1000 pa opet sam pocne da urla....pocinjem da sumnjam na fals vazduh,naime flansna je malo napukla na onom deli gde se spaja sa karburatorom.dali je moguce da tu vuce fals vazduh?sutra moram to popraviti posto ovaj drugar hoce da ga registruje.napravio sam drugu granu pa cu probati ali tek da vidim dali jeneko imao slicnih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja imam problem sa ler-gasom, ali mene zeza regler.Kada lepo puni ler je OK, kada opadne napon punjenja ler zeza a motor trokira. Nadam se kada mi joska zavrsi regler da ce to biti u redu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam imao slican problem sa lerom, zapravo jos uvek hoce ponekad da opadne previse i da se ugasi. Medjutim motor kada je hladan pali iskljucivo bez gasa na prvo kurblanje, ako bih povecao ler gas onda bi mi presisavao prilikom paljenja (saug nemam). Zbog toga sam navikao se na semaforu "igram" gasom, ali zato hladan ili zagrejan pali iz prve.  U poslednjih mesec dana sam ga samo jednom zakurblao vise puta ( jer su mu patike bile mokre i klizave pa mi je noga klizala sa kurble) a vozio sam ga svakodnevno. Ako motor radi dobro nemoj da ti bude tesko da mu na semafuru povremeno das malo gasa. Tvoj problem moze da ima veze sa fals vazduhom izmedju kaburatora i ususne grane, ili grane i cilindra, a moze biti i stvar karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

poludeo sam zezao sam se danas celo posle podne uzeo sam drugi polovan karburator ali i sa njim isto moguce da ni on nevalja.fals nije napravio sam drugu granu i povezao karburator gumenim crevom i selnama..i zeza isto...uspeo sam da nastelujem da jepo radi kada je sraf za gorivo odvrnut 1 krug a onaj veliki sraf za vazduh zavijen do kraja,tada lepo prima gas,dobro ide brzo smiruje obrtaje kada pustim gas ali je ler premali pa po nekad hoce da se ugasi,igla mi je na trecem zubu od dole,ako odvijem sraf veliki za vazduh dobijem preveliki ler na 2000-3000 obrtaja koji posle nekog vremena brzo padne,slabije prima gas i masina se tesko smiruje.pokusacu sutra da stavim vakumski karburator od neke jamahe 4t koji sam vozio jedno vreme tek kada sam ga kupio,pa cu videti sa njim...jos jedino sumnjam na semerige ali nadam se da nisu mogli propasti od stajanja,mozda sam presao 1000 km a paljen je svremena na vreme.

jos nesto na onaj gumeni cep za sipanje ulja na onu rupicu gore dali je normalno da malo duva?pretpostavljam da je ta rupica tu bas zbog toga ali da pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nadam se da nisu, na tomosu nisam imao tih problema....stajao je 2 god ali palio sam ga na mesec dva...

skidao sam poklopac altelnatora ali sve je suvo,ovaj u menjacu ne verujem da je propao u ulju je.videcu sutra sa ovim drugim karburatorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja