Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

a jel ima manje mere tipa 71 ? :neznam: (imam cilindar 70.6 pa nebih da busim na 72)

Nema, standard joj je 72, ima manji od skode 105, on je 68 :(

 

pa jel ima taj 68 neka veca mera tipa 69... 0takoje.gif

Mislim da nema specijale, kod skode se klipovi menjaju u kompletu sa plivajucim hilznama (cilindrima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

U Zrenjaninu je nekad davno bila prodavnica samo za škodu,tu sam kupio karike za 110R(sportska škoda kupe) ali ne znam dimenzije.U Subotici verujem da još mogu da se nađu delovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bi li se dala karika obrusiti i tako dovesti na meru,onde gde je karika rastavljena malo uvrnuti i brusiti sa cela polako,znam da se ne mogu neke mnogo vece karike dovesti na meru jer bi bile jajaste ali za jednu specijalu mozda ne bi bio problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svojevremeno sam sredjivao jedan NSU OSL 251. Stajao je 18 godina napolju, bio zaribao, pordjao i jos svasta nesto. Kad sam ga rasturio, vidim dve karike polomljene. Klip je bio precnika 64 mm. Posto nisam mogao naci nista u toj meri, potrazim nesto za zamenu. Fica 750 ima klip 62 mm, fica 850 ima klip 63 mm, a jugo ima klip od 65 mm. Odluka je pala na Jugove karike, ali kad se karike obruse ( radi smanjenja precnika ), onda one vise nisu izgleda kao pravilan krug vec postanu jajaste. Resenje sam nasao u tome da sam obisao par majstora koji popravljaju Zastavina vozila, i od jednog dobio polovne karike za juga. Taman su bile istrosene toliko da sam ih morao obrusiti vrlo malo - da bi se dobio propisan razmak izmedju karika kad je karika u cilindru. Tako da preporucujem svakom, ako vec stavlja kariku od nekog veceg klipa - da bar potrazi neku koja je vec radila i vise ne zadovoljava svoju originalnu meru - jer ce se bolje prilagoditi ovoj manjoj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam svojevremeno radio opel suzu 1,3 precnik klipa 75mm i stavio sam karike koje su radile od skode favorit 1,3 precnika 75,5 legle ko dupe na nosu mislim da za jednu specijalu moze da prodje samo skracivanje karika dok za vise nije preporucljivo

I jos nesto kad ih pakujete ubacujete u cilindar bez klipa i spijunom merite odredjeni zazor

I obavezno ako ima na cilindru anzec pri vrhu cilindra OBAVEZNO ga odvrusute ( moze bijaksom ili necim slicnim alatom ) jer ce u protivnom karika koja ima ostru ivicu tako udarati u anzec da moze doci do pucanja karike a sto ce da lupa to je tek posebna prica0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mogao bi biti Kataran - Pozarevacka tablica. Ako nije on, onda ce verovatno on znati ko je .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ko li je ovo ?

Duki druze nije valjda da si bio a nisi se javio.

Ovo smo ja i Slavko, Meksiko. Juce je bilo otvaranje sezone u Pozarevcu. Islo se do Golubca a mi smo se od grupe odvojili u Velikom Gradistu.Sacekali smo drugi deo ekipe koji je posao nesto kasnije, ukupno osmoricu.Nastavili smo do Rama na rostilj i pice pa nazad kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Menjao sam ulje u menjaču na kolima i tom prilikom saznao da Logan koristi nešto ređe ulje, čini mi se 70. Sad to mene kopka, zanima me kako bi bilo da probam, da vidim o čemu se radi...

 

Ili je bolje da ne čačkam mečku kad već sve odlično radi.

 

Ima li neko savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Saksija odavno ima izmisljenu rupu.Sipaj sta je fabrika napisala. Kada sipas gusce ulje u Renoa mozes imati sitnih problema sa saltovanjem a zimi , sa dve ruke za salt-hebl.

Propisanog ulja ima u radnjama, cena je zanemarujuce visa, zasto biti Proka pronalazac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam svojevremno u menjac mojih kola dosuo SAE 90,tako mi dali u radnji,i zimus (kola mi stoje napolju) na onih minus 20 i kusur menjac se ponasao kao da si ulio plastelin u njega,ali samo prvih 200-300 metara,posle bude bolje,tako da mislim da je SAE 70 bolja opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

vujo, ne izmisljaj toplu vodu kad imas mogucnosti da kupis original. to experimentisanje ostavi mikcu ts-u, njemu bolje ide :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Menjao sam ulje u menjaču na kolima i tom prilikom saznao da Logan koristi nešto ređe ulje, čini mi se 70. Sad to mene kopka, zanima me kako bi bilo da probam, da vidim o čemu se radi...

 

Ili je bolje da ne čačkam mečku kad već sve odlično radi.

 

Ima li neko savet?

 

Probaj pa nam javi, da znamo i mi kako se MZ ponaša sa sae 70 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па "Самаре" су у почетку ишле са препоруком да се у мењаче сипа САЕ-30, јер у то време у СССР није било уља типа САЕ 80-90. И ништа им није фалило...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Па "Самаре" су у почетку ишле са препоруком да се у мењаче сипа САЕ-30, јер у то време у СССР није било уља типа САЕ 80-90. И ништа им није фалило...

 

a da nije zbog blagih zima?? 1zvizduk.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja