Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bih baš hejtovo o majstorima, nemam lepo mišljenje o većini mada imam dosta prijatelja među njima...

 

Zato sam i izabrao da prikolica ode Bokilicu u ruke, bar neko nema ambiciju da pravi budalu od mene a ume da radi i zanima ga posao.

 

Znam samo da većina njih kuka kao im je posao ''muški'', uvek milion ortaka okolo ali žena slabo, samo pojedinačni slučajevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U okviru podforuma MZ Svet postojala je tema TS Chopper-a ''Zašto me nema...'' koju sam obrisao.

 

Razmišljao sam u kom pravcu tema može da se razvija. Trenutno TS Chopper radi i vodi težak studentski život, ubiše ga silna slova i formule...

 

Verovatno ga neko iz komisije sa polaganja vozačkog ispita mrzi jer drugi ralog zašto nije položio nemože da postoji, pederčina neka 100%.

 

Ko zna, možda bi kasnije svoju temu dopunio nekim drugim razlozima kao npr. previše se odao uživanju u degustaciji svoje dobre rakije pa mora da odboluje...

 

Ili bi na primer neka plavuša mogla da se drzne i ne da mu ono što bi joj tražio pa opet eto problema i nema ga...

 

Tome mogu da se dodaju brige za unutrašnjopolitičku i spoljnopolitičku situaciju koja je nikada gora. I dok mi ovde o motorima, milioni po svetu gladuju pa ko o tome brine?

 

Ima bezobraznika koji njemu prigovaraju za ekologiju kao da je njegov motor izbušio ozonski omotač iako je očigledno da na njemu (bar do sada  ;D ) nema nijednog spreja!

 

Ako je neko zaslužio odmor onda je to on. Sem odmora, prijaju mu i praznici. Kod verskih praznika stvar je jasna, kalendar ima crveno slovo i Svetac se poštuje. A kako ne bi ispao verski netolerantan, uvažava sve druge vere i religije pa pozive na takva slavlja ne odbija.

 

I taman kad se raspored nekako ustali a ono se dese žurke, svadbe, ispraćaji pa i sahrane...

 

Kako god okreneš uvek može da se nađe razlog da ga nema, teška vremena, iskvario se narod, pritislo sve i svašta...

 

Tema je u slast obrisana  ;D jer se ne prihvata da ga nema.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Evo sada dodjoh iz garaze,pokusavao nesto da radim na ES-u ali ne ide,kako god da okrenes nece pa nece.Lepo mi je napisao PetarPan jednom prilikom"puno srece i strpljena oko restauracije".Setim se tih reci,bacim sve u PM,zakljucam garazu,kupim flajku Lav-a i evo me u MZ svetu.Ocigledno je da mora posao da se zalije da bi krenuo,sto i nije tako lose.Ali ne predajem se,sredicu  ja njega ne zvao se Duki.Ako ga sredim do 1.maja predlozicu kumu da ga vozi za BGD ali iza mene polako posto je apsolutni ludak.Odoh po jos jednog Lav-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Svaka ti čast, stajala je napolju pa je unutra bilo svega, lišća, blata...

 

Boja na mestima na kojima nije otpala deluje dosta čvrsto, nije baš lako za čišćenje...

 

Boki, čestitam, nema žube, ima još dosta vremena do našeg susreta... Mada treba da naučim da to vozim  ;D

 

A sto dok je u delovima ne napravite kalup i po sasiji napravite kostur i svi koji zele "dobiju" prikolicu???

 

Nije sve kod Bokilica, kod njega je završila kabina dok je metalna šasija kod mene. Tako sam procenio da je lakše, rade se uporedo dve stvari i za svaku ima vremena koliko hoćeš pa se na kraju kabina ušrafi za šasiju i to je to.

 

Imao sam ja tu ideju ali sam na kraju od nje odustao jer se ne isplati. Sada se po Oglasima vrtela  prikolica Velorex iz 90', sređena i urađena uz cenu od 200 evra.

Kilogram poliestera sa rukama zajedno je oko 5-5,50 evra a kalup treba da je bar duplo teži od same kabine. Šasija može da se napravi od cevi samo ih treba savijati negde gde to rade i pod tim uglovima. OK, i to nije problem, sve se radi... Onda ostaje glavčina i točak dok je problem i u amortizeru ispod, on me baš ne asocira ni na jedan poznati deo kod MZ-a  ???

 

I sad, sve to zezanje za ko zna koliko para a cela prikolica koja je relativno nova je 200 evra. A točak bez gume je oko 50 evra.

 

Opet, ti si u pravu, neznam ja ko kakve kombinacije ima i šta sve može pa ako je neko zainteresovan neka se javi što pre, kod su radovi u ovoj fazi a kabina u sigurnim rukama.

 

Da, i za te sigurne ruke...

 

Imam nov auto i stalno me nešto čukaju a ja to popravljam u ovlašćenom Renoovom servisu. Najviše me nervira što je servis izuzetan ali ništa nemožeš da završiš sa njima, podele radove na mehaničarske, limarske, farbarske i ko zna kakve pa ako imaš više intervencija treba da se maltretiraš danima, da moliš i ovog i onog da bi uradio. U svemu tome svako od njih ima svoj raspored posla i vremena i nikako se udenuti u sve to... A još je auto pod garancijom.

 

Poštujem ja nov način rada i najsavremenije servise ali postoje poslovi koje ipak samo majstor može da uradi, taj majstor ''svaštar'' koji radi sve. Kada bi ovo neko ko je po standardima EU radio ja bih umro 100 puta, nisu to ogromni poslovi ali su svi različiti, da budem iskren mislim da na tako nekom mestu to ne bi mogli ni da urade... Farbara ne interesuje sedište, mehaničar bi se smejao za tako nešto što verovatno nije ni radio, plastičar nema veze sa farbanjem a za šoferku od pleksiglasa svi su me slali kod firmopisca. Opet, firmopisac neće samo da je iseče i savije jer tu nema para, pleksiglas je jeftin a njegov je posao da na materijalu uradi reklamu pa sve to može ako bih na tome nešto napisao.

Šta bre da pišem po šoferšajbni, nije normalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pitaj poštara šta misli o tvom čuvaru.  :D

 

A jel' imaš poštara, nešto mi je čuvar zadovoljan...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Danas se skupilo malo drustvo(ali odabrano  ;D ),pa smo se provozali do naseg drugara Nash-a u Basaidu.Ovo nam je bila prva zajednicka(organizovana) voznja ove godine,pa smo eto otvorili sezonu,bar sto se nas tice.Videli smo motor koji pravi,pa bogami izgledace "besno" :)

Put je bio odlican,putevi kojima smo prosli su odlicni u banatu!Za razliku od ovih tu u backoj  >:(

Malo smo skrenuli sa puta(niko nije imao mapu pri ruci),pa put do tamo je bio skoro 100 km,umesto planiranih 70.Usput,u Kumane-u nam se prikjucio jedan biker,sa kojim nismo stigli ni da se upoznamo,ali bih mu se zahvalio sto nas je ispratio preko Melenaca na put do Basaida.Vozio je Suzuki,ne znam koji model,ali ako se prepozna u ovoj prici,jos jednom mu hvala.

Nash nas je docekao bas domacinski,svaka mu cast.Bilo je bas lepo upoznati se sa nekim uzivo iz ovog "virtuelnog sveta".Nadam se da ce takvih prilika biti i vise.Sa nestrpljenjem cekam da vidim kako ce izgledati gotov mz,jer nece biti neki obican,bas ce da bude "besan"  mz :)

Imali smo malo problema tokom puta,a to je da nijedna benziska pumpa usput nije radila,a jedan bmw je bio bas zedan :)

Pa je ovo mozda bas dobra prilika,da predlozim da neko od urednika foruma postavi jednu lepljivu temu o pumpama koje rade 24/7

jer ako se neko kao mi vozi regionalnim putevima,preko malih gradica i sela,posebno tokom vikenda,da znamo gde se moze nasuti gorivo.

Danas pumpe nisu radile u Kumane,Melenci,Basaid.Drugar je prebacio na rezervu u Kumanama,otisli smo do Basaida,i vratili se do Novog Beceja,gde je na svu srecu radila pumpa.Dobro je izdrzao...Znaci skoro 100km,a da nema ni jedne pumpe koja radi.

Samo me nemojte kritikovati da se o benzinu misli pre putovanja...Ja to znam,ali ovo se moze desiti svakome.

Na kraju,evo i jedne slike iz Basaida

 

 

post-305-12878994353872_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To je nešto najlepše kada se ljudi druže i voze, to je smisao našeg postojanja ovde.  :)

 

Ja recimo nisam po Vojvodini zapazio tu razliku u putevima, možda zato što mi nije posebno bilo važno šta je Banat a šta Bačka samo što je to površno, treba sve gledati...

 

Mogli ste u Melencima da se javite Dragici, siguran sam da bi se obradovala.

 

Što se pumpi tiče tražiću informaciju odmah, i meni se to dešavalo, jeste da nije pametno ali jebi ga, desi se i to nekada...

 

Kakav je Nash-ov kafić, ima li slobodnih zidova da okačimo Vuletovu grafiku unutra kada se mašinčina upakuje?  :)

 

Ustvari, 'ajmo mi ovako: da otvorimo jednu temu kao npr. ''Informacije za putovanja'' u koju bi stavljali sve što treba: to za pumpe, cenu putarina, ako postoje neke karte sa ili bez daljinometra, možda čak i neke usluge koje pruža AMS o majstorima, šlep službama i sl., link za vremensku prognozu, gde se trenutno izvode radovi i da li je saobraćaj usporen ili ide preko obilaznica...

 

Eto, ako neko ima nešto od ovog ili bilo kog drugog korisnog materijala za ovu temu neka je postavi a ja ću videti šta sa tim pumpama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Kakav je Nash-ov kafić, ima li slobodnih zidova da okačimo Vuletovu grafiku unutra kada se mašinčina upakuje?  :)

he he jedva ima mesta da se dise od kojekakvih aparata, cudi me kako ima mesta za goste... ;D ;D ;D

Joska drago mi je da vam je bilo lepo kod mene, dobrodosli ste opet, a naravno i svi ostali...

Cim masina bude spremna dolazim do vas...

ako si ti nestrpljiv da vidis gotov MZ, sta mislis kako je meni :D (kad bolje razmislim isto nam je-ti cekas hondu  ;))

evo i jedna slika od mene...

 

post-1656-12878994360248_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

EVo teksta iz novina:

 

Ukoliko u narednih dva dana ne dođe do pada cene sirove nafte u svetu, gorivo u Srbiji bi već od petka moglo da poskupi u proseku za oko četiri dinara za litar, saznaje „Blic“. Prema ovim procenama, litar bezolovnog benzina prodavao bi se za 101,6 dinara.

 

 

post-1570-12878994407532_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

sta da se radi...moze im se :(

 

smanjicemo kilometrazu i jbg >:(::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Lepo eksperimentisu.Mora da je uzbudljivo gledati sa strane kakve reakcije izazivaju  poskupljenja.Uvek ima neki opravdan razlog.Sve hocemo da bude "evropski",jedino plate treba da budu africke,ali o tome niko nista ne govori.To se verovatno podrazumeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Negde sam cuo veceras sledece: Nafte ima za tridesetak godina, uz stednju. Uz povecanje potrosnje za samo 2% godisnje imace je jos 15 godina. Vreme jeftinog goriva je ZAUVEK za nama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja