Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudi, sta se desava sa Floyd-om...?

Gde je taj covek, uopste se ne javlja!?

 

  Bas sam juce bio do njega. Bio je na moru, vratio se, ima puno posla. MZ-a trenutno ne vozi jer mu nije odgovarao polozaj na motoru pa je uzeo to da prepravlja. Javice se cim nadje vremena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cuo sam da oce da ga coperise??

 

  Nesto tako, al  posto ne zeli da ga kasapi ( kad je vec onako lepo sredjen ) - nabavio je drugi ram pa ce na njemu da eksperimentise .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E ovo sam morao da podelim sa vama.... spremajuci usmeni iz termodinamike (naziv predmeta je "zastita na termopostrojenjima") primetih nesto zanimljivo. Pretposlednja dva ispitna pitanja su cetvorotaktni i dvotaktni motori  ;D A ono sto pise o dvotakntim motorima je samo delic onoga o cemu smo polemisali ovde na forumu.... (doduse ima ni nekih stvari koje nismo dotakli) Ali kada bi mi se palo to pitanje odmah bi izveo profersora ispred faksa da mu na prakticnom modelu (pogadjate kom) objasnim kako to funcionise  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

mikac, nemoj ako boga znas!!! odma ima da te obori sto zagadjujes okolinu  ;D ;D ;D sreca sto ne vozis rusa ko ja ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

odma ima da te obori sto zagadjujes okolinu 

 

Ne bih mu savetovao da se suviše upliće u ekologiju jer je TS Chopper gadan ekolog.

 

Ozbiljno, ne zezam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

p.s. i postenom svetu da pusi lulu ;)

 

Brate to je tacno.... lula ti dimi ko svi mz-i sa foruma zajedno. Ne znam koj dvotaktol stavljas u nju ali za one koji ne poznaju Sekija evo ovako:

Prvo vodite gomilu dima.... (kao na skupu u Ovcar banji) onda vidite Sekija.....pomoslite "u al mu motor ima lose sagorevanje"..... ali NE... to nije dim iz auspuha.... to je slatkasti dim iz njegove lule, koja ima radnu zapreminu vecu nego 250-ica  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Isptravi me ako sam negde pogresio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

moze li neko da mi kaze koliko para kosta atest na ram

 

  Mogu da se raspitam kod drugara koji radi na masinskom fakultetu, al komko sam upoznat - to niko ne radi, vec ljudi registruju motore kao i do sad. Da bi oterao motor na atest, prvo moras da pripremis gomilu dokumentacije, tehnickih crteza sa navedenim materijalima koji su upotrebljeni i njihovim dimenzijama, pa kad sve to imas - onda tek na atest.

 

  P.S. Ovi na tehnickom ionako nemaju pojma kad oteras motor - da li je to tako fabricki, ili preradjivano ( naravno ako lepo uradis i ofarbas ) .

 

  Pravio sam do sad nekoliko prerada i nikad nisam atestirao, mozda sam kasnije kad je motor vec bio registrovan - slucajno prosao pored masinskog fakulteta !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

E ovako;sin moje bivše svastike pozajmio motor od drugara i uspeo da ga slupa pa me zamolio da potražim neke delove.Radi se o motoru Honda XBR 500 iz 1988 (kao na slici) a delovi koje je sredio su;far (kompletan),ručica kvačila(kompletna),prekidač na levoj strani kormana(valjda žmigavci),levi prednji žmigavac i levi retrovizor.Pa bih molio ako neko zna gde ima delova da pomogne (što pre to bolje).Unapred Hvala!

post-7652-12879096940014_thumb.jpg

post-7652-12879096940746_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E ovako;sin moje bivše svastike pozajmio motor od drugara i uspeo da ga slupa pa me zamolio da potražim neke delove.Radi se o motoru Honda XBR 500 iz 1988 (kao na slici) a delovi koje je sredio su;far (kompletan),ručica kvačila(kompletna),prekidač na levoj strani kormana(valjda žmigavci),levi prednji žmigavac i levi retrovizor.Pa bih molio ako neko zna gde ima delova da pomogne (što pre to bolje).Unapred Hvala!

 

Dosta redak model ovde kod nas . Mada, mislim da far moze i od neke druge Honde, a isto tako i rucica kvacila, prekidaci i retrovizor. Bilo bi najbolje ako bi mogao da slikas te delove pa stavis ovde slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imam kontakte samo za nove delove pa ako ti to nešto znači pustiću ti na PP. Skupo je jako, nemože da se poredi sa ovim našim delovima.

 

I dalje nemogu da prežalim 20 evra što sam platio automat štopa u ručki.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ja samo hoću da pomognem i klincu(da se izvuče iz problema) i eventualnom prodavcu delova (da zaradi nešto).

Ako ima ima,ako nema nikom ništa.

To što se do nekih delova za neke motore teško dolazi,samo ide u prilog MZ-ejcima.

Evo slike,valjda se nešto vidi.

post-7652-12879097081938_thumb.jpg

post-7652-12879097086492_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Far je najmanje problematican, moze od bilo kog motora, samo da je precnik isti. Prekidaci su takodje standardni kolko vidim, retrovizori isto Hondini ( ja imam takve na mom Suzukiju - od Bold'orke ), Rucica kvacila bi mogla i od MZ-a, samo kad bi imala u sebi prekidac za paljenje, al valjda ce se naci od neceg. Jedino ono luciste od km sata treba naci bas isto.

 

   Raspitacu se.

 

  Sad sam pogledao jos jednom, vidim na prekidacu ima i onaj mali kabel, taj verovatno ide u rucicu kvacila. Znaci treba prekidac sa takvim izvodom, mada ako ga nema, mogu se dovesti jos dve zice posebno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja