Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mislio sam na nalepnicu  od gore  ispod cepa. Ekvideti bugs

 

Pojma nemam, momka koji je dotero motor mom drugaru nisam video.

 

Pa dobro bre jel' se vozi neko?

 

Ja se vozim svaki dan, i to MZ-om - Suzuki je jos na farbanju. Samo mi malo truba da se slikam svaki dan i postavljam slike, a ne izlazim iz grada. kad bude neka voznjica bice i slika. Sta je sa ostalima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja se vozim kad vreme dozvoli,u nedelju je bio lep dan tako da se nisam skrasavala.

Jos uvek nisam stavila bravicu na desni dekl i opet mi je ispao u nedelju kad sam se vozila. Nisam se vise ni nervirala jer je sad vec fafba dosta ostecena dok je levi dekl ko nov,neogreban. Ja sam definitivno resila da farbam ceo motor jer mi je i rezervoar od godina dosta ostecen. Razmisljala sam,verovatno ce opet biti svetlo plave boje sa belom straftom po sredini rezervoara a jos se razmisljam da li isto tako i prednji branik da farbam ili da ga ostavim u crnoj boji  ???.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Vozimo se i mi,u nedelju smo 270km.Malo do Kikinde,pa do Kanjize,malo svuda.. :)

Prva hiljadarka je vec pala ove sezone  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja se vozim kad vreme dozvoli,u nedelju je bio lep dan tako da se nisam skrasavala.

Jos uvek nisam stavila bravicu na desni dekl i opet mi je ispao u nedelju kad sam se vozila. Nisam se vise ni nervirala jer je sad vec fafba dosta ostecena dok je levi dekl ko nov,neogreban. Ja sam definitivno resila da farbam ceo motor jer mi je i rezervoar od godina dosta ostecen. Razmisljala sam,verovatno ce opet biti svetlo plave boje sa belom straftom po sredini rezervoara a jos se razmisljam da li isto tako i prednji branik da farbam ili da ga ostavim u crnoj boji  ???.

 

Vidi ,neka se neko od drugara poigra sa ušicama na koje se kači dekli i bravice dole da kada se dekl namesti nema "lufta" već da bude napregnuto. Teško mogu da ti objasnim ali sigurno može to da se namesti i da ti ne ispada dekl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Na rupama na kaseti (dekli) treba da su gumene falcovane obloge i tada nece da tandrce i zvekece, vec stoji cvrsto bez lufta. A i na jednoj usici je rupica pa moze se ubaciti nekia "rascepka" - osigurac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vođen pomodarstvom i ''savremenim Evropskim zakonima o taksi prevozu'' (...mater, oca, sve po spisku i pamćenju, rođeno i nerođeno... :P :P :P)  kupio sam GPS za auto. Većina taxi vozila u beogradu ih ima pa eto, ''da uložim u poso''.

 

Za stare i profesionalne taksiste GPS je neviđena sramota, preziru ga. Kažu '''kakav je to taksista kad ne poznaje grad''?

 

Mladi taksisti vole tehničke novotarije slično mobilnim telefonima, da ima milijardu funkcija koje ko zna kome trebaju i za šta.

 

A ja nekako uvažavam mišljenje starijih ali bih, eto, voleo da sam žutokljunac.  ;D

 

Jedinu korist koju sam u uređaju video pre kupovine je u promenjenim nazivima ulica: beograd se stalno širi i ti noviteti nisu toliko obimni da nemogu da se nauče. Međutim problem je u starim ulicama, od pada Miloševića naovamo svake godine promenjeno je u proseku oko 600 naziva ulica pa kada se to sabere može da se predpostavi koja je zbrka u gradu.

 

U proteklom periodu promenio sam više taksi udruženja i video kako se gde radi. ZApravo, od značajnijih jedino nisam bio u Beotaksiju jer imaju čudne frekvencije radio mreže, neke na 2m dok su sva ostala udruženja svoje frekvencije podesila na 0,7m pa su ova dva sistema nekompatibilna.

 

Ipak, razlika nema, haos vlada i među taksistima jer nove nazive retko ko zna a i straih je previše u upotrebi pa ih mlađi neznaju. No Garmin zna samo nove nazive koje često neznaju ni ljudi koji u nekoj ulici žive, podatci su potpuno beskorisni.

 

Softver koji ima ovaj uređaj je originalan a namenjen je taksistima mada ja u to sumnjam, ne verujem trgovcima. U svojoj osnovnoj varijanti pokriva potpuno Srbiju i Crnu Goru a neka apgrejd opcija ne nadograđuje postojeće već proširuje bazu za Evropske zemlje.

 

Posle nekoliko dana korišćenja shvatio sam da je ovaj uređaj za putovanja jako koristan, upozorava znatno ranije gde treba skrenuti pa čak i koju traku treba držati radi prestrojavanja. Međutim to je za putovanja, u Beogradu sa saobraćajem ovakvim kakav jeste Garmin mora još mnooogo da naraste da bi napravio nešto što je korisno za profesionalne vozače.

 

Sve sam radio, menjao kriterijume vođenja, ucrtavao svoje trase... Ma sranje bre, za grad nije i nema mu spasa. Zapravo, da se ispravim, možda je za ostarele ili žene, za nekoga koga nemožeš da pustiš samog u grad a da se ne izgubi. Ali to opet nije za auto, takvi uređaji su dobri za npr. mobilne telefone, ne daj Bože da se dete izgubi uz pomoć toga bi valjda došlo do kuće.

 

Ovaj me uređaj jednom prilikom iz grada vodio do kuće. Elegantno, pritisneš dugme da ideš kući i on te vodi. Ali mila majko kuda me vodio (a on je to ''pametno'' procenio da je najbolje), auto sam izlomio, prolazio sam kroz Ciganske naseobine u kojima samo konji idu i to dok ih urođenici ne pojedu.

 

I sada eto, ko uđe u auto može da vidi da aparatić svetli, sija, priča iz njega neka ribičica sa sexy glasićem pa se mlađe mušterije stalno raspravljaju čiji je to glas, dal' je plava ili crna, jel' sinoć bila aktivna  ;D ili je ''blejala sa nekim lezbačama''. Meni dobro dođe kao ograda kod sporazumevanja: ukucam ko gde ide i mozak na otavu, auto se vooooza okolo naokolo, poštuje propise na sebi svojstven način... ::)

 

Usput, ako se uđe u jednosmernu ulicu njemu pametnom ne pada na pamet da se to može pa beleži kao da si u najbližoj paralelnoj ulici u kome je taj smer kretanja dozvoljen (Denkova Bašta je zakon, sjebe mu znanje na jedan ;D) . Čim se izađe iz jednosmerne opet nešto preračunava pa se u 90% slučajeva opredeli za NAJGORU trasu, zlo jedno, nikada stići.

Što se mene tiče sve može, ko veruje aparatu a ne vozaču verujem i ja da će da plati onaj put kojim ga aparat vodi, ja sa tim nemam ništa. ::)

 

Ali mene kući više ne vodi, to sigurno.

 

Sve ovo sam napisao da bi svako za sebe mogao da izvuče svoju cost/benefit analizu (odnos uloženog i dobijenog). Ko ima tokom godine mnogo vangradskih puteva uređaj mu treba. Ko ide na dalje puteve u potpuno nepoznatu sredinu - takođe. Ko izlazi iz urbanih sredina pa uživa u vožnji po vukojebinama onda bez ovoga ne bi trebao da ide. Ko mora da dozvoli da žena vozi dal' sebe ili bilo koga drugog neka je ne pušta u kola bez aparata.

 

Ko zna da vozi, zna šta vozi i zna kuda vozi neka ne baca pare jer će ova naprava za koju godinu koštati kao digitron, prodavaće je na kilo a nikome neće trebati. Neće biti INN, niko zbog nje neće biti mačo da mu elektronska ribičica na uvce priča gde bi želela da skrene, niko neće znati da je pao mrak zato što su se boje na displeju promenile.

 

Još jedno pomodarsko sranje u Beogradu.

 

Trenutno.

 

Ipak, budućnost pripada ovom aparatu i to dvojako, i samostalno i kao sastavni deo nekog sistema. Po analizama ukupnih svetskih tržišnih potreba za radom još pre 30 godina je bilo pozanto da je profesija vozač jedna od prvih koja će nestati kao što su nestali mnogi stari zanati. Vreme Bonda i ostalih naučnofantastičnih filmova nije daleko, već sada auto sam sebe dijagnostifikuje, predlaže kako da se samopopravi, ima senzore za blisku navigaciju pa još i ovo...

 

Divota jedna, sedneš a on te voza gde i kako hoće, treba samo da sediš kao budalina unutra i vegetiraš pa ko pre crkne, auto ili putnik.

 

Ide neko vreme za koje nisam i drago mi je što verovatno taj stepen tehnološkog razvoja neću doživeti pa makar pred Strašni Sud izašao sa mirisom dvotaktola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Makica

  Ako vec nemas bravicu za desnu deklu, mozes je osigurati na sledeci nacin : Uzmes neko parce gume, il neki kraci pauk, zakacis ga tru kod akumulatora, zakacis deklu, ovu gumu provuces kroz rupu na dekli ( gde stoji bravica ), i spustis dole ispod dekle, pa zakacis za ram ( ako treba napravis neku kuku od cvrste zice ).  To ti je za prvu pomoc dok ne nabavis bravicu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima Gabor bravicu a imaju je i razni bravari pošto neki poštanski sandučići koriste takve, samo zavisi od tipa.

 

Nije skupa, par evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Samo da se pohvalim, danas je pala i prva voznjica, (ne racunajuci kratku, ali poucnu, borbu sa Vujinim crncem). Konacno sam nasamo malo vremena da kompletiram svog TS-a. Podmladio sam ga novim (vecim)  klipom, karikama, semerinzima, lezajevima, lancem...

Sve u svemu sada je spreman za novu sezonu. Jos uvek je u fazi razrade pa ga vozim penzionerski, a tako se i osecam pa mi lagana voznja bas prija. Sada samo ceka Ovcar banju.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Hvala svima na pomoci ali ipak se necu mlatiti sa privremenim resenjima,jer se sad i ne vozim toliko. A koliko vec sutra krecem u pohod na bravicu. Duki mi je rekao da ima kod kineza ili na buvljaku,samo se uzme ista sirina a sve ostalo pase. Originalna kosta oko 900 din,sto mi je puno za tako glupu stvar(mada i ta glupa stvar bi mi spasila dekl) a na buvljaku iste takve ali kao od onih kasetica ili sanducica 100-150 dinara. Sta mislite o farbanju,uopste o boji i resenju za branik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

@ ts-chopper

 

Cestitam i nadam se da ce u potpunosti biti spreman i razradjen za Banju !  ;)

 

Hvala  ;D ;D ;D,. siguran sam da hoce ;D ;D ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja@

Potpuno te razumem u izlaganju o GPS-u. Srbija (čitaj ,Apsurdistan) nikada neče biti parametar za bilo koji tehnološki pomak. Nama još ne funkcijoniše digitalne tel. linije. Ja imam 2 dvojnika i jedan PCM, protok za internet je u minusu. Ako se okreneš iskustvima iz civilizovanih  i tehnički uredjenih sredina ,sve te novotarije ferceraju na keca, Po svim metropolama, taksi teraju Hispanosi, Kinezi,indiijci.....GPS im  je jedina poštapalica jer ne poznaju grad a još manje jezik i sve funkcijoniše bolje no u Bgd.

Probaj preko interneta da rezervišeš avio kartu...ako dugo nisi čitao "Jež" eto ti prilike za humor&satiru.

Mi smo još pod devizom: Kanap, žica - sitroen kolica. Za mladje članove, odnosi se samo na sitroenove modele spaček, diana. ami.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

 

Mi smo još pod devizom: Kanap, žica - sitroen kolica. Za mladje članove, odnosi se samo na sitroenove modele spaček, diana. ami....

 

A sta to imas protiv Diane..... vozim je godinama, i prelazim sa njom bezbroj kilometara svakog meseca (leti nesto manje jer vozim motor), a od kako je imam nisam pet puta seo u bmw, cija mi voznja ne predstavlja bas nikakvo zadovoljstvo.  :-\ :'( ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pa razmisli...da li dijanu popravljaš u ovlaščenim sitroenovim servisima ili se snalaziš?To je bila poenta priće da su nam (barem većini) mnogo bliže dijane no BMW-ji najnovije generacije....zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tačno tako, neka istraživanja kažu da je kod nas najbolji auto svih vremena Golf II, dobar je dizel ali se svi snalaze sa kojim god hoćeš.

 

A i ti NOVI servisi su čudo, ''otvaraju posao'' kao oni najgori kulovi od majstora, samo su ih obukli u brendirane kombinezone. Inače veze nemaju, šteluju samoštelujuće ventile ''za ne daj Bože'' jer je ''servisna knjižica pogrešno odštampana''.  :o

 

Homokinetički se proizvodi zajedno sa poluosovinom i krstevima a mandžetne se menjaju jedino u paru. Do homokinetičkog manžetna košta 1.600 dinara, do zvona 2.000, sat rada 1.200 dinara ali pošto je potrebno sat i po onda je to 2 sata.

 

I kako sada da ti bude bolji nov auto od krša? I normalno da je Dijana bliža od BMW-a iako bi nam se pola sveta smejalo na tome.

 

Ja u 123-ku nemogu da potrošim 100 evra a sada mi ne kažu ni doviđenja nego iza leđa čujem ''al' se stiso''.

 

Zato takve barabe i neće da rade MZ, ne valja im motor jer su oni majstori ihihiiii.

 

A neznaju ni lanac da zategnu. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Samo da se pohvalim, danas je pala i prva voznjica, (ne racunajuci kratku, ali poucnu, borbu sa Vujinim crncem). Konacno sam nasamo malo vremena da kompletiram svog TS-a. Podmladio sam ga novim (vecim)  klipom, karikama, semerinzima, lezajevima, lancem...

Sve u svemu sada je spreman za novu sezonu. Jos uvek je u fazi razrade pa ga vozim penzionerski, a tako se i osecam pa mi lagana voznja bas prija. Sada samo ceka Ovcar banju.... ;D ;D ;D

[/

quote]

 

Posto i ja moram da "penzioniram" iliti cinculiram sa ovim mojim jel mu pojacavas mesavinu sa uljem ili dizes konusnu iglu na karbu na vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja mislim ,a i siguran sam da su GPS izmislili za pijane ljude da lakse nadju kucu?! Jerbo kad si pijan sasvim ti je sve jedno kojim putem i kada ce dodjes kuci. Vazno je da dodjes? ;D ;D

Eto to ja tako vidim. ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas opet lep dan, vozikao sam se ceo dan sa MZ-om, masina samo prede. Suzuki je ofarban, nalepnice uradjene i zalepljene, ostalo je samo da se izlakira i da se sklapa. Ceka se samo da majstor nakupi jos nesto da ne pali komoru samo zbog mojih delova, a meni se i ne zuri- MZ je tu.

  Predvece sam svratio do naseg " okupljalista" , video se sa drugarima, a posle smo obisli i nase dame MC Ladies , popili po pice, pa po kisici lagano kuci.  Evo par slicica :

post-3891-12879023212465_thumb.jpg

post-3891-12879023213218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...

 

Ja u 123-ku nemogu da potrošim 100 evra a sada mi ne kažu ni doviđenja nego iza leđa čujem ''al' se stiso''.

 

 

Otkada vozis 123-ku??(ako mislis na Mercedes-a-mozda je 123-ka nesto drugo??)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Mi smo još pod devizom: Kanap, žica - sitroen kolica. Za mladje članove, odnosi se samo na sitroenove modele spaček, diana. ami....

 

A sta to imas protiv Diane..... vozim je godinama, i prelazim sa njom bezbroj kilometara svakog meseca (leti nesto manje jer vozim motor), a od kako je imam nisam pet puta seo u bmw, cija mi voznja ne predstavlja bas nikakvo zadovoljstvo.  :-\ :'( ::)

 

Obozavam ovu masinu  :)    Jedino to grejanje me nervira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...

Ja u 123-ku nemogu da potrošim 100 evra a sada mi ne kažu ni doviđenja nego iza leđa čujem ''al' se stiso''.

Otkada vozis 123-ku??(ako mislis na Mercedes-a-mozda je 123-ka nesto drugo??)

 

Nemam ga više i nemogu da ga prežalim. Bio je 200E sa automastkim menjačem ali je poluga menjača bila na volanu, za Američko tržište. Dva sam ta automatska menjača izlomio pa mi je majstor rekao da nisam za automatike jer taj menjač ne crkava nikad. Ipak, ja auto vozim a ne on mene i na to nisam mogao da se naviknem.

 

123-ku sam prodao i kupio Askonu 1,3, zahvalan auto jer su delovi bili tačno duplo jeftiniji od Zastavinih a ima ih gde hoćeš. Trošio je 7 do 7,5 litara plina, rekorder u uštedi, savršeno zahvalan auto.

 

No, kada sam ga prvi put pokazao deci nisu hteli da uđu unutra. Kažu nije to naš auto, nećemo mi u to, naš je bolji...

 

Onda sam zbog promene taxi propisa i obaveze za Evro 3 pa Evro 4 motora kupio Logana.

 

U životu nisam nešto menjao motore jer mi je uvek bio dovoljan MZ, ali automobile... Imao sam stvarno svašta a vozio sam preko toga na šta sam naleteo i Mercedes je MERCEDES.

 

Sada kad vozim Logan kao da sam u Formuli, sve je savršeno uz nezamislivu brzinu, niko jači, niko bolji, niko brži, još, još, još, pa još više...

 

U Mercedesu je doživljaj kao da sediš kod kuće u fotelji i gledaš TV. Auto sam sebe vozi, ti samo uživaš, muzikica svira, zameziš, popiješ štošta, popričaš sa ljudima u kolima, gledaš pezjaže kojima se voziš... Milina.

 

No, ovo je OFF čak i za ovu temu, moto je Forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kada se pogleda ukupna statistika MZ Svet je jedno od najposećenijih mesta BJB-a. Iako su analize dostupne uvek, nemam baš vremena da se u njih udubljujem, nekako znam da nas ima dosta i brojao sam do 80 ali sam se u računici pogubio jer smo svi periodično aktivni, ima nas pa nas nema pa ispočetka.

 

Nekada, kada nas je bilo manje, znao sam tačno i kakav je koji motor, na kome je šta zamenjeno i šta bi još trebalo da se odradi. Sada mi tu računicu kvare tipovi kao Picasoo, izgoreo sam da vidim slike a on ih neda, čeka valjda svečano puštanje u pogon.

 

Analizama sam počeo da se bavim kada sam video da je aktivnost na Forumu opala, tu i tamo po par redova pa sam se zamislio o čemu je reč, ima li ovde koga? A ono ne da ima nego je neverovatno pa su rezultati analiza pomalo čudni ali u sasvim drugom pravcu.

 

BJB je premašio 5.000 članova još pre nekoliko meseci. Najposećenije teme su iz Off Topic-a, delu koji se ne bavi motociklizomom već dokolicom, kao naš Caffe. A tu opet ima raznih pobuda za prisustvom mada o tome nemogu da pričam jer tamo retko zalazim.

 

Najveća većina članova MZ Svet-a su redovno na Forumu. Redovno znači interval od nekoliko puta dnevno do dva tri puta nedeljno. Ali svi nešto čitaju što bi bilo razumljivo kada bi bilo šta da se čita, priča se svela na par redova. Ja to tumačim kao uključenje u dešavanja pa kada se vidi da je sve uredu, da nema ništa novo onda je to to, idemo dalje sa danom i životnim obavezama.

 

Na svu sreću uvek je neko ovde da ''čuva kuću'', da ima šta da se pročita.

 

Zapanjilo me je i što mi registrovani nismo najčešći posetioci MZ Svet-a. NA Forumu ima dosta onih koji se prijavlju kao ''Gost'' a upravo takvima je MZ Svet jedan od najzanimljivijih delova.

 

Šta se sa tim dešava, zašto se ljudi ne registruju? Ja na ovo pitanje nemam odgovor jer su to ljudi koje ne poznajem pa neznam ni motive ali je očigledno da su ti ljudi naši ljudi, neko isti kao i mi.

 

Ovu pojavu stvarno ne razumem, bar kod nas nije bilo problema kao na nekim drugim mestima: ko je ''od juče'' a ko odavno, ko koliko zvezdica ima, ko koliko godina ima i sl. Jednostavno, malo smo u ''zavetrini'' od takvih pojava što je dobro.

 

Međutim meni i dalje nije jasno zbog čega se neko ne bi registrovao ako je već među nama. Šta tu ima loše stvarno neznam, vidim samo lepe stvari:

 

1. Jedino smo organizovano mesto MZ poklonika na ovim prostorima

 

2. Jedini organizujemo skup koji je momentom registracije Asocijacije postao zvaničan, legitiman, oficijalan a takvih ipak nema mnogo pa čak i ako Evropu posmatramo

 

3. Iza naših ideja stala je nacionalna moto Asocijacija pa ovde nije okupljanje klubova ili fanova u pitanju, priznati smo i poštovani da nemožemo biti više

 

4. Skup MZ Svet-a ima sve uslove da naraste u najveći skup ove vrste a različita mesta održavanja skupa pružiće mogućnost svima koji dolaze iz inostranstva da što bolje upoznaju Srbiju

 

5. Sve što smo od Asocijacije tražili - dobili smo pa nema razloga da i dalje ne bude tako a to opet obećava siguran razvoj u nama željenom pravcu

 

6. Naši su članovi istaknuti svojim angažovanjem i van MZ Svet-a a u okviru Asocijacije. Imamo tekstove koji se obrću na nasolovnoj strani sajta i sa tim će se nastaviti u onom tempu u kome budemo pravili nove. Dragica je potpuno sama organizovala članove i moto klubove u Zrenjaninu, potpuno sama prikupila sredstva od predsednika opštine pa smo ove godine i tamo napravili Deda Mraz akciju.

 

7. Od nastanka do danas nijedan postupak, stav, mišljenje ili makar nagoveštaj nije pobio moju tvrdnju: ovde nema loših ljudi!

 

Pa u čemu je fora? Iako nas ima dosta očigledno je da nas ima još više, šta da radimo, kojim putem dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pa u čemu je fora? Iako nas ima dosta očigledno je da nas ima još više, šta da radimo, kojim putem dalje?

 

Nemam pojma kako dalje, ali veseli me da nam se uskoro približava druga godišnjica. MZ Svet je izrastao iz teme koju je pokrenuo Major Gašpar 3.7.2007. godine, a pitao je koje ulje točiti u svog MZ-a. Onda se ta tema proširila na opću MZ temu i na kraju smo dobiti svoj pod forum.

 

Pa poživili mi i MZ-i još 100 godina. Živiliiiiiii....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja