Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Zato treba imati jos neko 'ladno oruzje pri ruci, pa kad o'ladis lopova ili provalnika,

ti lepo njemu kasapski noz u ruku, i naravno, sve bilo u samoodbrani. Naravno ovo

pali iskljucivo ako ti provali u kucu. Lopova na ulici ne smes da "ometas u vrsenju duznosti",

jbt. - sluzbeno lice!

 

2 Joska, imao sam i ja raznih ideja, od PAL chipa, izdvajanja EPROM-a ili samog kontrolera na

posebnu karticu, specijalnih algoritama komunikacije, i klasike - RF chipa. Bezkontaktno, mogao

bi i sitem nekoliko reed releja u "bravi" nepravilnog geometrijskog rasporeda, a u "kljucu" odgovarajuci

broj magneta na "strateskim mestima. Naravno, neki reed releji bi trebalo da budu otvoreni a neki zatvoreni

za "otkljucavanje" da ne bude moguce upotrebiti samo jedan veci magnet, ili, slicno sa LED i foto diodama (tranzistorima).

Ima jaaako mnogo mogucnosti, ali najbezbedniji sistem je onaj o kome niko ne zna nista sem tvorca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Obrati paznju na sliku, pa sam si je slikao!!Iako mi je zakljucana kapija-dodatna opreznost nije na odmet!!

I mene mrzi da se svako vece savijam i provlacim sajlu, ali hebi ga...oprez nikada nije na odmet!!U Svilajncu su motori nestajali iz zakljucanih dvorista, a mogu misliti kako je kada ostavis motor ne zakljucan...prakticno NA IZVOL'TE!!

Katanac je zakon, viva katanac!!

 

post-2435-12878997443492_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lako ce gurati ako je zadnji zakljucan, kako ce gurati ako je prednji zakljucan????...u rikverc??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Potpuno ste u pravu, treba da zaključavan motor nego mi je bezveze što to moram da radim mnogo puta dnevno: otključam motor, odguram ga da bih isparkirao auto, pomerim auto, vratim motor, zaključam motor i sa poluprljavim i polumasnim rukama (zavisi šta zakačim) uđem u auto. I tako nekoliko puta dnevno, samo nešto guram, zaključavam i uvek sam prljavih ruku. A još ako je kiša, milina...

 

Gospodsko rešenje u u centralnoj bravi kod auta, pritisneš dugme i šta te briga šta je bilo otključano a šta nije...

 

No, bilo teško ili ne sada ipak zaključavam motor lancem i katancem.

 

Baš sam dosta razmišljao o svemu što se desilo. I meni je palo na pamet da je cela ova naša priča potpuno otvorena, odnos između nas je iskren a niko nije krio ni uspehe ni neuspehe kod sebe. Te ''lične podatke'' iznosili smo neposredno, ne ovde, ali ako bi neko imao dovoljno vremena da iščitava sve postove videlo bi se mnogo toga, prijateljstva su nam iskrena a naši su ljudi dobronamerni. Opet, ko je sve ovde Gost to niko nezna.

 

Ustvari, šta Gost ima da traži na MZ podforumu, mi smo sve zvali, ne mora da ima može da voli i da poštuje MZ i to je dovoljno. Uopšte ne vidim razlog da ovde neko bude Gost, registruj se pa budi domaćin. No, to su pravila foruma. :(

 

Na svu sreću nije BJB mesto tipovanja. Jedino mi je žao što nismo toliko porasli pa da naših članova ima baš u svakom naseljenom mestu kada već ima toliko motora. To bi bilo lepo, kradi brate pa da vidim gde ćeš da ga voziš!  ;D

 

Kada sam detaljno pregledao motor video sam da je neko moje ponašanje posmatrao i njime se rukovodio kod krađe. Jedino se dešavaju neverovatne stvari, ja ne kurblam nego upalim iz prve, sa ovim paljenjem može čak i na hladno a bez sauga, baš lepota. Za krađu ti jedino treba MZ ključ, to je dva evra, pali i vozi.

 

E, onda nastaju problemi, nakon krađe motor neće da upali. I posle 100 kurblanja opet neće. Guraš, guraš, ma nevredi, neće.

 

I tako ispadoh u očima lopova čudotvorac, zašto to kod mene ide tako lako?  ::)

 

Ako je o zaštiti reč, i dalje sam više za to da zločinca udari grom iz motora nego da držim motor zakatančen. Ima slučajeva kada važi ona narodna ''Batina je iz Raja izašla''.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cak i da ga udari ''grom'' on ne bi otisao i to prijavio policiji

 

mada to moze da bude opasno,nikad neznas kad ce neko dete ili neko bezazleno da dira motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ma ljudi nisu svesni da mogu da poginu zbog 200 eura ako uspe nekome da proda za te pare kradenog MZ-a,ali eto nazalost imali smo par slucajeva pokusaja kradje nasih makina.Ne znam da li bi uspeo da se iskontrolisem kada bih ga video na delu,mislim da bi bilo brzo i ne bi ga mnogo bolelo.Naravno kod nas je sve naopako i nakaradno pa bi onaj mogao da te tuzi i zbog jednog samara pa bi na kraju ti ustvari ispao kriv sto si uhvatio lopova jer to nije tvoj posao.Treba zakon kao u vecini SAD-a,cim nenajavljen udje u dvoriste i pocne da prcak mozes da ga oladis kako ti volja,bilo prangijom,kucetom,vrljikom,kilo kljucem i sl.Kod nas moze da ti udje u kucu,sve pokrade i siluje zenu a ti mu po zakonu ne smes  nista.Tek ako puca pa imas srece da te promasi onda mozda smes da izvadis utoku.Mnogo sam se iznerviro,probudio se pre pola sata i razmisljam da li neko mozda neko ne cacka oko mojih cvaja.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D u potpunosti se slazem sa tobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Dobro je , ipak se sve dobro zavrsilo!! Nauk: Moras se nekako obezbediti, ali kako?? Ni lanci ni katanci ne pomazu ako je bandit nameracen na motor!! Zasto to kazem, pa makaze i kvrc ode lanac,  na parkingu je kombi i cao...., zato pod hitno neki zatvoren prostor, to je jedini lek!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nažalost, MZ je u pravu...

 

Ovo me prosto sramota da pišem, odražava moje nepoznavanje muzičkih instrumenata ali neproverena priča je bila ovakva.

 

Kaže neki drugar da je najjeftinija varijanta male montažne garaže sanduk u koji se pakuju klaviri. Zapravo pianino bi trebao da ima transportnu ambalažu kao sanduk a kada se klavir isporuči onda taj sanduk više ne treba pa imaju problema gde da ga bace, najradije ga daju nekome ko ga cepa za loženje.

 

Specifična stvar ovog sanduka je što se na njemu otvara velika bočna stranica pa se motor ubacuje malo teže ali sve čačkanja moguće je izvesti bez izguravanja napolje.

 

Moram da priznam da nikada nisam video taj sanduk mada mi ni klaviri nisu baš poznata stvar.  ;D

 

Da li je neko nekada kupovao klavir, sramota me da odem u radnju za klavire a tražim sanduk?  :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pa sto sramota. Odes pitas "...dobar dan tak'a i tak'a stvar ja cuo to i to, jel' tacno"! Ko pita ne skita, se kaze u mom kraju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Definitivno, mi koji zivimo po u stambenim zgradama , a nemamo garage  neka nam je Bog upomoc!! Ne mozes se odbraniti nikako od bandita!! Pa kradu se i najosiguaraniji automoboli!! Tu jednostavno nema leka!!!!

Dabogda skrsio vrat na kradenom motoru!! To je to , ako ce pomogne???? ??? AMIN!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

E Vujo slatko se nasmejah oko klavira,ne znam nikoga ko vozi aMZu a da svira klavir  :D :D :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nego salu na stranu,vezi ti "crnca" i lancem i sajlom.Jedan tocak lancem a drugi sajlom.Nije problem napraviti neku "garazicu" ali je problem kako ce na to da gledaju nadlezni,stanari,kucni savet,korisnici parkinga,komsa ispod cijeg prozora bi to stavili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

i ja evo dodjem u skolu i ponesem lanac i zakljucam guvernalu, zadnji tocak i sve... i dodjem posle nastave, neko dirao kablove... otkacio sirenu nema ni kontakta... popizdeo sam... i odjednom cackasmo malo akomulator i proradi, fala bogu... kakvih sve ljudi ima...

dal je moguce uraditi alarm na njemu i koliko bi para trebalo...

moglo bi se mozda uraditi da kad neko nesto cacka aktivira se negova sirena (meni ona probija zvucni zid)

pa onda kad neko pridje cap... a i nervira me malo sto se svaki mz pali i srafcigerom sto moze da mi uzimaju benzina jel ne mogu da zakljucam poklopac i sl... inace sam prezadovoljan...

LONG LIVE M.Z.!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Poklopac rezervoara ima sa ključem ali na duže vreme krađe ne onemogućava istakanje preko slavinice. A ovo za sirenu je dobra ideja, videćemo šta će Joska reći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

naravno da moze da se ugradi alirm:)

i nije skupo

ja sam uzeo alarm na pijacu u pancevu za 2200 dinara,ima sirenu sa promenljivim tonom,svetle migavci kada se aktivira,ima blokadu paljenja,shock senzor kada ga neko takne on prvo pocne kratko da pistuce ,ako nastavi ili ga udari jace alarm se aktivira,dobijas i 2 daljinska ima domet sigurno 150metara,ja ga imam na suzani vec 2 god i radi super.a za mz ima da se kupi cep sa kljucem,mada kada ugradis alarm nece ga niko dorati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Dok sam stanovao u soliteru, preko noci su mi demontirali jedan zadnji amortizer i ja sam ujutro, oran i veseo seo na motorce i dugo mi je trebalao da ukapiram sta se desava sa motorom dok nisam video rupe sa navojima koji su se beleli od sveze odvijenih vijaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Zamenismo juce semeringe na MZ-ovo magarence...

Uz pivo sve je teklo kao po ulju (kojeg je imao jedva stotinak grama u oba stapa)

Nego zakocismo kod sape za prednju kocnicu, nesto mu blokiraju klipovi-ne vracaju se nazad pa plocice nastavljau da pritiskaju disk...?

 

post-2435-12878997716065_thumb.jpg

post-2435-12878997716542_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

rasturis kljesta,izvadis klipove,gumice,pa lepo nekim krivim srafcigerom ocistis kanal u kom lezi gumica,uglavnom se uhvati nekog oksida pa pritisne gumicu i onda klip glavi,ocistis sve,podmazes i vratis,ako opet isto bude proveri mozda je crevo...vec sam pisao u  mz mehanika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

A, eno na sedistu se vide i novi semerinzi, lepe slike, jedino mi smo u senci ( motorina, hehehee ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

rasturis kljesta,izvadis klipove,gumice,pa lepo nekim krivim srafcigerom ocistis kanal u kom lezi gumica,uglavnom se uhvati nekog oksida pa pritisne gumicu i onda klip glavi,ocistis sve,podmazes i vratis,ako opet isto bude proveri mozda je crevo...vec sam pisao u  mz mehanika

 

Nikada do sada nisam rasturao celjust na MZ-u tako da ne bih ni da se ucim na tudjem motoru, daj moj e onda...!!

 

A, eno na sedistu se vide i novi semerinzi, lepe slike, jedino mi smo u senci ( motorina, hehehee ).

 

...da, da semerinzi kao"korpus delikt" sta smo radili. DA ne kaze neko da smo samo pili pivo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

251-2-8.gif

nikakav problem rasturiti.skines plocice i kljesta,onda pumpas kocnicu i pratis da oba klipa podjednako izlaze,i pumpas taki dok jedan ne ispadne skroz,ona odvijes crevo,odvejes one srafove sa boka i rastavis celjust na dva dela.onda izvuces i onaj klip koji je skoro ispao do kraja,i za dalje ces se snaci.

p.s.kada izvadis plocice,sa dva jaca srafcigera vrati klipove do kraja u kljesta,pa onda skini spoljne gumice da ti ne smetaju i da se ne ostete,posto kada su klipovi izvuceni one ne mogu da se skinu,znaci klipove vrati skroz do kraja.onda vodenom smirglom 1500 ili 2000 nakvasenom kocionim uljem lepo osmirglaj klipove ako ima rdje negde,tankim srafcigerom izvadi gumice i dobro iscisti kanale,pa ako gumice nisu ostecene vrati iste ali je bolje da zameniz novim,onda vrati gumice lepo naulji klip i kljesta kocionim uljem i uguraj klip ravnomerno,trebalo bi lagano da udje ako ga guras ravno i ako gumica lepo lezi.uguras ga do kraja,onda stavis malo toatne masti na vrh i nabacis spoljnu gumicu.tako na obe strane i onda sastavim obe polovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja