Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja juce otvori sezonu a zamalo i da je zatvorim gume ladne kao da ih i nema kad kliznu u desnoj krivini prednji tocak zaaamalo da poljubim asfalt sreca refleksi jos rademoto2.gif

A kum skuvo kafu sve se oblizuje pa dal da me pita da mu dam krug1zdravo.gif

post-15484-0-41156800-1392325609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da nema neko automat za migavce na 6v od Mz-a? Da li postoji tako nesto za Mz?

 

Postoji naravno. Stariji modeli su imali 6 volti instalaciju. Čak postoje dva modela - za motor sa dva žmigavca ( oni na krajevima volana ) i model za četiri žmigavca. Ti preciziraj koji ti treba, pa će se valjda naći kod nekog .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

treba mi za cetiri migavca. Vidim da za Cz nema niko, a meni treba za nju. to je sigurno isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Imam jedno pitanje i vezi onih limcica sto idu iza semeringa radilice.Zanima me kako se pravilno montira,gledao sam snimak ali bolje da pitam.Na snimku je ona strana koja ima jednu rupicu okrenuta ka lezaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Imam jedno pitanje i vezi onih limcica sto idu iza semeringa radilice.Zanima me kako se pravilno montira,gledao sam snimak ali bolje da pitam.Na snimku je ona strana koja ima jednu rupicu okrenuta ka lezaju?

Rupica prema ležaju a sisica , izbočina , prema semeringu ! Jer osigurač treba da se sastavlja iznad njega a u pravcu sa rupicom u bloku koja sliva ulje podmazivanja na ležaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

treba mi za cetiri migavca. Vidim da za Cz nema niko, a meni treba za nju. to je sigurno isto

Automat žmigavaca je za : 2x21 W ili za one sa žmigavcima na volanu : 1x18 W . Ne postoji automat koji škljpca istovremeno 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Nisam ni mislio da skljoca cetiri puta istovremeno. Hteo sam reci da na motoru imam cetiri migavca. da li imate 2x21w?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

treba mi za cetiri migavca. Vidim da za Cz nema niko, a meni treba za nju. to je sigurno isto

Automat žmigavaca je za : 2x21 W ili za one sa žmigavcima na volanu : 1x18 W . Ne postoji automat koji škljpca istovremeno 4

 

kupis dva automata pa skljocaju sva cetiri 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovde kod nas ima puno " bajkera " koji omalovažavaju Motocikle koji su se ovde vozili ( MZ, Jawa, IŽ . . . ) . A evo Na drugoj strani ove naše planete ( u Kanadi ) - Te motore smatraju vrednim pa ih čuvaju u Muzeju !

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/99840-muzej-oldtimera-classic-iron-motorcycle-museum-nijagarini-vodopadi-kanada/page__pid__1604770#entry1604770

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas mi je motor bio okrenut na bocnu stranu neko vreme,kasnije kada sam pogledao video sam da se pojavilo ulje kod lancanika...Dok stoji normalno sve je u redu ali kada je okrenut na stranu onda se pojavi malo ulje...Ne znam dali je to normalno,jer niko ne okrece motor na bok ali me zanima cisto da znam....lancanik sam dotegao,mada bi mogao jos malo...Semering iza lancanika nisam menjao,mada izgleda dobro,nije krut,bez ostecenja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

normalno je! Nisi trebao sipati ulje pre nego namontiras masinu na ram! :) I trebao si sve da farbaš uljanom bojom! Ovako će ti benzin sve da sjebe.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

normalno je! Nisi trebao sipati ulje pre nego namontiras masinu na ram! :) I trebao si sve da farbaš uljanom bojom! Ovako će ti benzin sve da sjebe.. :D

 

Hteo sam da proverimim kako dihtuje,da ne curi ulje..

Za uljanu znam da je jaka jer sam pre farbao neke radijatore,samo ne znam dali je neko motor farbao sa njom....Kad budem skupio pare uzecu neku kvalitetniju....ali do farbana ima jos....0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ovde kod nas ima puno " bajkera " koji omalovažavaju Motocikle koji su se ovde vozili ( MZ, Jawa, IŽ . . . ) . A evo Na drugoj strani ove naše planete ( u Kanadi ) - Te motore smatraju vrednim pa ih čuvaju u Muzeju !

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/99840-muzej-oldtimera-classic-iron-motorcycle-museum-nijagarini-vodopadi-kanada/page__pid__1604770#entry1604770

 

Nisam shvatio odmah , dok nisam izlistao slike ! A onda našao MZ-a i IŽ-a :) (y)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prema najnovijim istraživanjima Ministarstva zdravlja i Ministarstva unutrašnjih poslova RS, 23% nesreća u saobraćaju povezano je s alkoholom.

To znači da preostalih 77% nesreća prouzrokuju šupci koji piju flaširanu vodu, Coca colu, sodu, Juice, energetske napitke i ostala sranja slična tome.

Dakle, čuvaj se onih koji ne piju alkohol jer oni uzrokuju tri puta više nesreća.

Ovu poruku Ti je poslao neko ko pije alkohol i brine se o Tvojoj bezbednosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Prema najnovijim istraživanjima Ministarstva zdravlja i Ministarstva unutrašnjih poslova RS, 23% nesreća u saobraćaju povezano je s alkoholom.

To znači da preostalih 77% nesreća prouzrokuju šupci koji piju flaširanu vodu, Coca colu, sodu, Juice, energetske napitke i ostala sranja slična tome.

Dakle, čuvaj se onih koji ne piju alkohol jer oni uzrokuju tri puta više nesreća.

Ovu poruku Ti je poslao neko ko pije alkohol i brine se o Tvojoj bezbednosti.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Imam jedno pitanje vezano za nivo goriva u karburatoru,nesto sam podesavao proslog leta ali bi sad da uradim kako treba.Dakle dali je dovoljno podesiti visinu plovka kao sto je prikazano u filmu o karburatorima i samim tim je i nivo goriva dobar ili se treba igrati jos sa onim limom sto zatvara slavinu u karburatoru?

Procitao sam da nivo goriva treba da bude 14 mm od ivice posude,kod mene je 15 mm sto mislim da nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Gledao sam pazljivo snimak i to vise puta...i lepo se vidi da plovak zatvara onda kada je gorivo na 14 mm od vrha ali to vazi samo kada je posuda na karburatoru...Sto znaci da kada se skine posuda nivo goriva padne na nesto manje...U jednom trenutku mi je karb prelivao i zanimalo me je koliki je nivo u tom trenutku,kada sam skinuo posudu bilo je 13 mm od vrha i da je bilo 14 verovatno bi prelivao zbog vibracije dok motor radi i u toku voznje...Plovak cu nastelovati kao sto fabrika kaze,27 mm kada je u gornjem polozaju i 34 kada je plovak u donjem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Prema najnovijim istraživanjima ... i brine se o Tvojoj bezbednosti.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja