Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Gledam danas TV kad ono naša bivša MZ-jašica, Makica, prva žena u interventnoj brigadi MUP-a. Pazite se. Ako u službi bude kao u rukometu, le-le..:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Gledam danas TV kad ono naša bivša MZ-jašica, Makica, prva žena u interventnoj brigadi MUP-a. Pazite se. Ako u službi bude kao u rukometu, le-le..:zvizduk:

Imaš temu :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97173-makica/page__pid__1567102#entry1567102

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Gledam danas TV kad ono naša bivša MZ-jašica, Makica, prva žena u interventnoj brigadi MUP-a. Pazite se. Ako u službi bude kao u rukometu, le-le..:zvizduk:

Imaš temu :

 

http://forum.bjbiker...02#entry1567102

 

Slabo ja zalazim u taj deo foruma, ovde opajam prašinu i begam. U svakom slučaju hvala. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Pozdrav svima,vec sam se predstavio ali jos jednom ukratko,zovem se Jovan,zivim u Barajevu,imam 21 godinu,vozim mz etz 250 (MeZimac) inace to mi je treci mz do sada.Rado cu podeliti celu istoriju ovog MZ-a i moja iskustva koja sam doziveo zbog istog.Vrsio sam neka merenja na motoru i zamolio bi vas da mi kazete vase misljenje.Merio sam brzinu motora u petoj brzini i pri 3000 obrtaja ide 55;pri 4000 obrt ide 75;pri 5000 obrt ide 93 km/h a pri 5300 100,maksimalno sam ga vozio 130,ima standardan prenos.U buducnosti planiram da ga praradim u RACING.Hvala unapred.

post-31409-0-22004700-1384633383_thumb.jpg

post-31409-0-80132600-1384633472_thumb.jpg

post-31409-0-14183900-1384633820_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

E ovako stoje stvari,kad sam uzeo motor proslog leta bio je u ocajnom stanju.Najgore je bilo to sto kocnice nisu bile u funciji pa sam morao i tako da ga probam par puta(kocio pomocu kompresije),paljenje rastelovano,palio jedva na gurku,karburator je prica za sebe,za sta god da se uhvatis ili ne radi ili rastelovano,kvacilo spadalo...itd....Motore vozim skoro 4 godine i ovo mi je treci MZ,vozio sam par japanaca ali su delovi malo skuplji pa sam presao na ono sto mogu svaki dan da vozim..Prethodne MZejce sam vozio ali nisam nesto radio na njima,samo servis i to je to.Na ovom sam naucio sve i to uz pomoc foruma,malo mog iskustva i malo sto sam pokupoio od par majstora jer sam radio u servisu za motore..Dakle na motoru sam sve sam odradio i motor je pa moglo bi se reci sredjen.Jedino sto me muci to je brzina pri odredjenom broju obrtaja.Po tome sto sam video na forumu i po snimcima koje sam gledao on bi trebao petom brzinom na 3000 obrtaja da ide oko 70,dok moj ide 55 km/h.Ovako stoje stvari po zadnjim merenjima-peta brzina: 3000 obrtaja 55 km/h;4000 obr. oko 73;5000 obr 93; 5300 obr 100km/h...e sad ili laze jedan od satova ili negde on gubi snagu da tako kazem,mada mi je to neshativo ali ok..Prenos je standardan..Resicu mu taj problem tokom zime kad ga budem radio celog,premericu klip,karike,cilindar da vidim u kakvom je stanju ali me zanima vase misljenje,jel ima neko neki savet ili je mozda imao nego slucno iskustvo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Mnogo ti je kratak prenos i za pocetak stavi gumu na karburator da povlaci vazduh iz filtera

Moj je letos isao sa prednjim 21 na 5500 135 mozda da je imao zavetrinu mozda jos koji km vise0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Prenos je 19:48,mislio sam da treba vise da ide sa takvim prenosom.jedan clan sa foruma mi je rekao da je kod njega prenos 17:48 i da ide petom 90 km/h na 4500 obrataja,toliko ide i moj petom na 4500 pa me malo cudi jer imam prednji lancanik vezi za 2 zuba.Da se razumemo meni je ok kako on ide,ubrzava extra i puni do 8000 bez problema kad mu skinem gumu sa karburatora(sa gumom puni do 7000 otprilike) to sam samo probao par puta inace ne natezem ga nikad toliko.Hocu samo neke stvari da isteram na cistac a to je dali je ovo ok brzina u odnosu na obrtaje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zavisi gde voziš. Optimalan odnos brzine i snage nije isti po putevima i van njih, na ravnom i uzbrdicama...

 

A zavisi i od stila vožnje, sa manje zubaca na prednjem lančaniku mašina ima bolju elastičnost pa se mlađi vozači lakše privikavaju na jedan cilindar u 2T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Uglavnom ga vozim na putevima gde nema puno saobracaja.Put je uglavom ravan sa ponekom uzbrdicom ali sam ova merenje radio na ravnom putu i to na par lokacija,cak sam probao i dok je bio podigut na stenderu samo sam tad podmetnuo dasku ispod stendera da bude jos malo podignut zadnji tocak.Meni je najvaznije da mi je motor u dobrom stanju,pa sam zbog ovog odnosa brzine i obrtaja pomislio da mu nesto fali iako sam se trudio da sve bude ok.Zamolio bi sve one koji voze etz 250 sa standardnim prenosom ili 251 da mi kazu kolika ima je brzina na ravnom putu u petoj brzini pri odredjenom broju obrtaja..Mozda i km sat ne pokazuje tacno,mada mislim da je on ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Zavisi gde voziš. Optimalan odnos brzine i snage nije isti po putevima i van njih, na ravnom i uzbrdicama...

 

A zavisi i od stila vožnje, sa manje zubaca na prednjem lančaniku mašina ima bolju elastičnost pa se mlađi vozači lakše privikavaju na jedan cilindar u 2T.

 

1lol.gif nasao sam se.. 1zvizduk.gif meni sam stavio taj kraci prenos zato sto vozim po vukojebinama, a max brzina mi nije bitna.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Gonzales, MZ etz fabricki ide 130km/h... 1zvizduk.gif (19/48) e sad u kakvom ti je stanju masina na to ne zavisi max. brzina nego kako stize do te brzine. + na to utice i dosta faktora kao sto je stanje(sranje) karburatora, ustelovanost paljenja i naravno AUSPUH! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Znao sam da ces se pronaci.1zdravo.gif..Motor sam testirao na istom putu i sa rezonantnim auspuhom i sa fabrickim. Dok je imao rezonantni auspuh do 110 je isao bez problema ali preko tesko,max. 117,kad sam stavio ovaj njegov fabricki dostigao je 128 i to bez neke muke ali nisam imao vise puta sto znaci da bi presao 130.Moze u svakoj da puni do kraja(samo sam ga u prve 3 punio do kraja mada nije bas preporucljivo ali ok),nema rupu prilikom ubrzavanja i ubrzava dobro.Ako mu razbusim cilindar na sledecu specijalu i kupim nov klip sa karikama,trebao bi da ide bolje ali mislim da bi otao isti onos brzine i obrtaja,samo bi bolje ubrzavao..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

isto.. samo bi imao bolju kompresiju = bolje ubrzavao! meni se cini da ti taj sat laze.. 1zvizduk.gif a i ko da je bitno koliko ides na koliko obrtaja? 1neznam.gif ako ces u vozni stalno gledati u satove gde je tu voznja? :) Max brzinu sam merio navigacijom i iznosi 125km/h.. i ne znam na koliko obtaja, nisam gledao(gledao sam u put). 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Cini se i meni da laze,jer kad sam motor podigao na stender i tako u mestu merio brzinu u petoj jednom mi je pokaozao na 4000 obr 78 a drugi put oko 70.Ja sam skinuo bakelit ali sam samo ostavio mehanizam za merenje brzine i tako ga pricvrstio e jedino ako pri vecoj brzini dodje do malog pomeranja.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Uradio sam par merenja od jutros da bi neke stvari dokazao i mislim da sam uspeo u tome,zanima me i vase misljenje,jer ste ipak iskusniji.

Hteo sam da izracunam odnos brzine i obrtaja i da vidim dali mi tacno pokazuje km sat.

Prvo sam skinuo svecicu i desnu deklu,pa sam ubacio motor u petu brzinu a motor je naravno na stenderu.

Uzeo sam gedoru 13 u stavio na sraf rotora a zadnji tocak sam obelezio jednom crticom kao polaznu tacku i zakacio sam za ram parce zice.Kada sam poravnao crticu na zadnjem tocku sa zicom poceo sam da okrecem sraf na rotoru.Po mom merenju radilica treba da napravi 5.35 kruga da bi se zadnji tocak okrenuo za jedan pun krug.Posle sam video u manuali da je odnos u petoj brzini 5.335:1 sto znaci da sam sa mojom brojkom od 5.35 bio blizu..

To bi dalje znacilo da na 5335 obrtaja u petoj brzini zadnji tocak se okrene tacno 1000 puta a obim zadnjeg tocka je 199.5 ccm ali sam racunao kao da je celih 2 m,znaci da zadnji tocak predje putanju od 1000*2=2000 metara za min sto je 33.33 metara u sekundi.

Onda sam 33.33 mnozio sa 3600 pa sve to podelio sa 1000 i dobio brzinu od 119.92 aj da kazem 120 km/h.

A satvari stoje ovako,meni motor pokazuje brzinu 100 km/h pri 5335 obrtaja (tacnije 5300) a teoretski je 120 km/h.

Nisam pametan kome da verujem ali je logicno da bi ovo sto sam racunao trebalo da bude tacnije nego km sat.

Desavalo mi se da mi lamela prokliza par puta ali kad sam ispusti oko 400 grma ulja onda nije proklizavala a nije ni moguce da konstantno proklizava...1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tebi je baš dosadno u životu pša nemaš ništa pametnije da radiš ? Mani se toga, sedi na motor i vozi se! Ajd, odo ja da se provozam ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Desavalo mi se da mi lamela prokliza par puta ali kad sam ispusti oko 400 grma ulja onda nije proklizavala a nije ni moguce da konstantno proklizava...1lol.gif

 

Na kom motoru si to ispustio toliko ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pa druze, kad ispustis (skoro) polovinu ulja ugl. nemas vise problema...

 

Saznaces istinu ali ako nastavis da ga vozis bez ulja naucices i kako se radi generalka...

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja