Jump to content

Moto Zajednica

R1150GS: Reset ABS-a

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probaj prvo da zameniš akumulator ili menjaj kablove kojima spajaš automobilski accu ;) Posle toga probaj na guranje da upališ na nekoj nizbrdici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kablovi dobri , ja ih kvalitetno nappravio :) . Probao i na nizbrdici paljenje ali dzaba. Kokiko je normalna vrednoat akumulatora kada je motor ugasen. Kod mene odmah posle gasenja pokazuje od 12,5 do 12,7 danas. Punjenje je dobro.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na konektoru gde si radio resetovanje, zakopčaš digitalni multimer, bolje led dioda, daš kontakt i brojiš koliko puta se pojavi ista brojka na displeju, odnosno koliko puta zablinka led dioda, ciklus se stalno ponavlja, prepoznaćeš niz, i po broju zaključiš šta je u pitanju, odnosno šta je kvar:

 

  • 1. front pressure modulator
  • 2. rear pressure modulator
  • 3. front wheel speed sensor
  • 4. rear wheel speed sensor
  • 5. battery voltage too low
  • 6. ABS relay
  • 7. ABS control unit
  • 8. sensor gap front or rear, or other outside influence

Ako si zaključio da je 7, to je naj gore. Pošto ti radi elektromotor, onda je i rele u redu, zbog klang, zakopčavaju kvačila, ( nije stopstotno sigurno da su ispravna, smatrajmno da jesu), ostaju "rasteretni" cilindri, prednji i zadnji krug, probaj da otkačiš cevke i izvučeš klipove, bude tu opruga, kuglica, federčića, sita, semeringa, znači vrlo pažljivo, očisti sve brejk klinerom, namži kočionim uljem, vrati sve kako je bilo, ozrači ponovo sistem, resetuj ABS i pomoli se Bogu. Ako ne proradi, ili ako proradi pa se posle izvesnog vremena, može to da bude i nakon hiljadarke, ponovo ispadne, mora na sto il kupovina drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala Djunta.

 

Ustanovio pomocu le diode. Ponavlja se ciklus od dva blunkanja sto iznacava Rear pressure modulator. Ali kad ukljucim kontakt prvo zablinka 9 puta pa pauza pa krene ciklus od po dva blinka pa opet kasnije nastavi da blinka na svako okidanje.Sad cu probam da nadjem manual da vidim sta je to. A najbolje bi bilo kad bi ti obijasnijo :) .

 

Kacim diodu i molim gispoda da nije sedmica.

 

Edit: kad odradi ciklus sa po dva blinkanja onda blinka oko 36 puta pa krene ciklus sa jednim blinkaanjem pa kad zavrsi taj ciklus opet blunka 36 puta pa oper se vrati na dva blinka. Ovim zakljucujem i da je problem front pressure modulator.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 342 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Jutros mi izbaci gresku za ABS, uradim reset ono zica na masu 8 sekundi i sve on kao resetuje Ok. Cim krenem zacuje se pumpa za ABS sto je normalo i onda skoro istovremeno "Klak" i izbaci ponovo gresku. Motor parkirao uvece normalno a ujutru ovaj problem. Da napomenem da sam motor prao dan pre toga, ako ima veze. Danas dopunjavao akumulator i isto opet. Kad zaverglam napon na delic sekunde padne na 10.7V a pre toga bude oko 13 V . Probao sam i sa ugasenim motorom posle reseta i isto se desava. 

Ima li neka prosta metoda da se utvrdi moguci uzrok ili mora u servis. Proverio zazore na senzorima i oni su dobri.

 

Edit: Ulje je  menjano pre par meseci i dobro sve ozraceno. Desilo mi se  u protekla dva tri meseca da izbaci gresku ali prostim resetom to sredim i normalno radi dalje.

Sad sam tek video ovaj tvoj post...Ja imam potpuno isti problem i gadi mi se vise taj ABS.Ja ga resetujem,radi 2 dana i opet se rasteluje.Na kraju sam poceo da ga ignorisem...I isto uradi "klak"pa se rasteluje.S tim da ja jos nisam cistio pumpu i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Djunta sad ponovo citam tvoj post i kapiram da si mi vec rekao da je najverovatnije ovo sto u stvari jeste, t,j, modulator. Prepostavljam da su to neki klipovi koji su se zaglavili u samom modulu, samo ne kontam zasto skidam cevcice i gde se rastavlja. Mora li da se vadi sa motora ili se mozda to skida na ona dva velika srafa gde stoje sisice za ispustanje vazduha.

 

Shaft021.

Meni je sada bez abs=a bas nezgodno , valjda navika.A inace volim da mi na motoru sve funkcionise pa cu se potruditi da sredim. Jel si ti nesto radio ili samo reaetujes abs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 342 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

I ja volim da mi sve funkcionise pa cu pretresti se ove puteve ABS...Nisam nista radio osim kontrole odstojanja senzora i resetovanja.Da napomenem da je sve bilo ok dok je na njemu bio kiselinski juasa aku.pa je samo odjednom zbog starosti crkao.Sad ima unibat 20AH alitako je kako je...Naponi su ok,ali...uvek postoji ovo ali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvini Zeko, jedno sam imao u glavi a govorio drugo, prepravio sam post.

 

ABS nije predviđen za reparaciju niti za rasklapanje, sami proizvođači modula ćute ko zaliveni, rade ih nekoliko firmi   sa visokim procentom uspešnosti. Načelno je princip bezbednosti, kad ispadne prvi put, ponoviće se ponovo a to može biti kad je glava u pitanju i svi veliki ili glavni, BMW, FAG,...neće da imaju odgovornost ako remont ne uspe.

 

Na ADV-u, gde sam obećao da ću ofirati ako zaključim nešto čvrsto, i na još jednom sajtu, ima bezbroj pokušaja reparacije ali nema konačnog rešenja, a na jednom trećem, gde se bave trkaćim automobilima a postoji i jaka BMW grupacija, svi su manje više inženjeri ili hajtek znalci,  niko ni ne spominje ABS osim gde su kupili polovan. Pročeprkam, kao pregledam, očistim, prepodesim i zamenim ponešto, al jednostavno ne vidim kvar, odnosno ne mogu da tvrdim išta već samo sumnju. To je zato što ne mogu za svaki segment koji bih pipnuo, pojedinačno probao na motoru, doduše imam neki suženi zaključak ali baziran više predpostavljanjem.

 

xcfx_zpscpqacqxy.jpg

 

79_zpsuyy4hooj.jpg

 

Moto ABS je u osnovi prvi auto tip, dvokanalni, ali mu se razlikuje logika, drugojačija je od 4 točka i zato ovi što popravljaju automobilske ne mogu da ih rade jer nemaju potrebne alate i programe. Nisam elektroničar ali imam drugara sa slike, premeračio je kontroler, ali da bi ga skroziro, potrebno je vreme pa će ostati za neki drugi put, obećo sam mu blanko škembiće. Neko je na netu provuko "expiry date" kao mogućnost, ima logike ali ne kao čisto vremenski rok, već se radi o čistoj statistici na osnovu koje je se smatra da ABS nije više siguran i da ga treba zameniti, racimo, neko ne pipa zadnju kočnicu, što je pogrešno totalno, pa na osnovu brojki, prednji radio x puta a zadnji ne, smatra se da je on sklon zaribavanju usled neupotrebe i ćao. Takođe ima vozača koji kroz niz godina malte ne nikad nisu kočili do aktivacije ABS-a što opet može izazvati statistički zaključak da je sklon zaribavanju, ovo je neka moja predpostavka.  Načelno, ABS valja da se aktivira povremeno, kod automobila se to dešava vrlo često, kod motora baš i ne.

 

@Shaft-Ima slučajeva da posle promene baterije dođe do brljanja ABS-a, navodno sa Odisejem i sličnim akumulatorima problem nestane, zato se i predlaže paljenje sa dodatnim akumulatorom zbog neizostavnog pada napona koji vremenski manje traje kad akumulator ima jaču startnu struju. Ima modifikacija gde se problem niskog startnog napona zaobiđe.

 

@Zeko-Ne skidaš modul, odviješ čep gde stoji sisica za ispuštanje vazduha, potrebna je "naoštrena" gedora 22, uradiš ko što sam već naveo, potom naizmenično ozračuješ modul i klješta, malo više puta iz modula u turnusu jer tu je manja protočnost. Ako proradi, odlično, ako ne, mora na sto il drugi, ko što rekoh.

 

bkbhkhbk_zpsq6pjv06c.jpg

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a da probas zeko da ispustis vazduh ponovo,ali vakumskom pumpom a ne rucno,

do sad tako resih 50%slucajeva nerada abs. svaki bmw je osetljiv pa cak i auto,,nece to tako pumpaj odzracuj pumpaj. .nego vakumsku pumpu i odzraci sistem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Danas mi puklo prednje kociono crevo pa kad namestm njega videdecu rezultate.Konsultovao se sa Djuntom gde da nadjem posto mi bas hitno, zvao Dzerija on nema ovu duzinu sto mi treba. Rece mi Dzeri da mi mozda izbacuje gresku posto je crevo najverovatnije bilo zapuseno videcemo kad ga zamenim i dobro ozracim sistem. Mada sad se prisecam da mi je tog jutra kad sam kretao i kad mi se upalila lampica prednja kocnica bila tvrda.

Takodje ocistio cilindre i klipcice i ostale sitne delice na ABSu po uputstvu pa ce vidimo dokle ce da traje igranka :)

 

Sutra zovem Rausa i Gagija da vidim dal imaju nesto , a ako ne moracu da napravim nesto privremeno dok ne stignu neka kvalitetnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12104 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A pancirna creva kod Bobana? Koliko znam, savladao je tu tehnologiju a nije ni skupo

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2414 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam kočiono crevo za zadnju kočnicu uzeo u Motomaniji. Hellovo. Mislim da je bilo oko 50 EUR. Prednje je bilo oko 110EUR, ali nisam menjao jer je originalno za sada ok.

 

Na žalost, više ne sarađujem sa njima pa ne mogu da se ponudim da nabavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zavrsicu posao sutra kod Rausa za prvu pomoc pa cu kasnije uzeti set kvalitetnih. Danas svracao kod hirdaulicara i moze da mi na racvi ureze navoje pa da se skidaju posebno gornje i donje crevo ali tek za par dana a to mi kasno.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A pancirna creva kod Bobana? Koliko znam, savladao je tu tehnologiju a nije ni skupo

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Jeste savladao al koliko znam unutrašnji prečnik je širi nego što je moto instalacija, nema krivih holendera već ih krive kad treba a onda galvanski zaštitni sloj ne traje koliko bi trebalo. Hell-ova creva su dobra i verovatno jedini mogući kvalitetan izbor kod nas, rade neki ljudi još, al mislim da je preskupo. U načelu Spiegler, potom Galfer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 342 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

I ja volim da mi sve funkcionise pa cu pretresti se ove puteve ABS...Nisam nista radio osim kontrole odstojanja senzora i resetovanja.Da napomenem da je sve bilo ok dok je na njemu bio kiselinski juasa aku.pa je samo odjednom zbog starosti crkao.Sad ima unibat 20AH alitako je kako je...Naponi su ok,ali...uvek postoji ovo ali!

Da se pohvalim da sam sredio ABS na mom GS-u.Promenio sam svu kocionu tecnost,ukljucujuci i u modulatoru i sad je sve ok.Nisam toliko sretan sto sam ga sredio da radi,vec sam sretan zbog saznanja da su senzori,modulator i akumulator u ispravnom stanju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja