Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Vulcan VN800 - problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ako moze mala pomoc. Otisao sam da pogledam jedan VN800 i motor je dosta zapusten, ali uz malo paznje i ljubavi moze biti nesto od njega. Medjutim posto odavno nije paljen i ulje nije menjano godinama a stoji u garazi bez grejanja, dugo mu je trebalo da promesa ulje i da se ne ugasi kada ga ubacim u prvu. Na kraju se i to desilo. Ubacim u prvu a motor nastavi da radi. Napredak!

Medjutim tu smo stali. U drugu brzinu nije hteo da ubaci nikako. Posto stoji van puta a sneg svuda okolo, nisam mogao da ga probam u voznji, samo u mestu. Gurao sam motor napred nazad, upaljen, ugasen, nista. Iz lera u prvu, iz prve u ler i to je to.

Ako neko moze neki savet da napise, hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

Ako moze mala pomoc. Otisao sam da pogledam jedan VN800 i motor je dosta zapusten, ali uz malo paznje i ljubavi moze biti nesto od njega. Medjutim posto odavno nije paljen i ulje nije menjano godinama a stoji u garazi bez grejanja, dugo mu je trebalo da promesa ulje i da se ne ugasi kada ga ubacim u prvu. Na kraju se i to desilo. Ubacim u prvu a motor nastavi da radi. Napredak!

Medjutim tu smo stali. U drugu brzinu nije hteo da ubaci nikako. Posto stoji van puta a sneg svuda okolo, nisam mogao da ga probam u voznji, samo u mestu. Gurao sam motor napred nazad, upaljen, ugasen, nista. Iz lera u prvu, iz prve u ler i to je to.

Ako neko moze neki savet da napise, hvala unapred...

 

nijedna kawa nece nece u drugu ako je ugasen agregat,oce u prvu samo,moguce od stajanja da zalepi lamelice :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ma probao sam i sa upaljenim agregatom, gurao napred, nazad...

 

e jeb,begaj onda sto dalje :Mina:

 

 

VN900 isto ne moze da se ubaci u drugu tako... Moras da imas odredjenu brzinu da bi mogao da ubacis u drugu. To je makar kod mene.

Ja sam probao jednom mog nije hteo na mrdanje da prebaci, posle toga nikad vise nisam ni pokusavao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Menjač u sebi ima kuglice koje zabrave drugu i nemože se ubaciti dok motor nije u pokretu,tada se kuglice pomere od centrifugalne sile. Znači nije nikakav kvar u pitanju,samo treba probati u vožnji!

 

Mirko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ljudi, hvala na pomoci, moracu da sacekam malo i da probam. Motor je nezalost "malo dalje od asfalta" pa nije trenutno moguca proba.

Hvala i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja