Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na Svetu Goru:planiranje i predlozi

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако мислиш на трошкове ево овако отприлике:

 

-гориво до 110 до 130 евра све зависи од мотора

-храна и пиће за 4 дана(1 дан од 5 дана смо на Хиландару и тамо не плаћамо храну) контам око 10-15 евра по дану,значи 40-60евра

-виза за Хиландар 25 евра

-1 ноћење у Уранополису(остала ночења у одласку и повртаку кући спавамо код мене у кући у Лесковцу) око 15 евра

-ко нема зелени картон 2000динара

-путарине кроз Македонију 5-10 евра нисам сигуран

 

Ето толико...ако сам нешто заборавио додајте!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

1. BigRider

2. Румба

3. Panta_kg

4 .Žarić

5. Tony Clifton.

6. Crni+Pedja

7. Laki_90

8. Cicko+Micko

 

:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad videh temu, pa da napišem nešto .

 

Bio sam u Hilandaru pre desetak godina ( pre požara ). Tad se za vizu išlo u Solun u kancelariju svete gore da se prijavite, a sama viza se podizala u Uranopolisu na dan putovanja - tad kad sam išao nije se plaćala . Ako neko nije kršten, a ima želju da se krsti u manastiru Hilandar to se može tamo uraditi, al ne uvek. Kad sam ja bio, neki ljudi su hteli, ali tad je to mogao da uradi samo jedan monah koji je pre nego što se zamonašio bio pop. Tako da ako imate kontakt sa Hilandarom, a neko želi da se tamo krsti - pokušajte da se dogovorite oko toga. Za svaki slučaj ponesite kupaće gaće , jer monah Vasilije koji je tad krštavao ljude - je to radio u luci Jovanica potapanjem u more .

Preporučujem da obiđete i manastir Kakovo kod Jerisosa - manastir koji takođe pripada manastiru Hilandar, tu takođe možete da se krstite i dobijete Hilandarsku krštenicu.

Kad budete stigli u Hilandar, primiće vas u Gostoprimnici ( iza kapije odmah desno ) gde će vas ponuditi vodom i ratlukom da se osvežite. Tu će vas primiti i jedan monah koji će sa vama popričati o vašim razlozima dolaska, njemu možete dati prilog ili poklon - ako ste poneli ( donose ljudi svašta - novac, ikone posne kolače . . . ) , a to nije obavezno, primiće vas otvorenog srca i ako ništa ne donesete. Kod tog monaha možete da potražite da vam da " Gramatu " ( spomenicu ) sa hilandara. Lepo stoji pored ikone :

 

img0974-800x600.jpg

 

Spomenica je A4 formata, pa pošto idete motorima - nek neko ponese neku fasciklu da ih ne izgužvate .

 

Što se tiče pušenja, kad sam ja bio - nije bilo dozvoljeno u Hilandaru - već samo van zidina - ispred kapije. Ako neko reši da prošeta do još nekog manastira, nek se prvo raspita , jer mislim da su se kapije Hilandara zatvarale u 20.00 il 21.00 , pa ko okasni može da spava na klupi ispred .

Ako se još nečeg setim - dopisaću kasnije .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Друмска лисице хвала ти на овим информацијама свака је добродошла!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

До сада како ствари стоје сигурно идемо ми са списка и ел президенте нам *виси* у ваздуху,такође БојанНексус и његов кум нису сигурни јер имају неку битну свадбу!!! Са алексантом нас иде 11 људи и 9 мотора,ја сам људи моји пресрећан!!! 1jee1.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da nastavim još malo. U Hilandaru čim se uđe na kapiju postoji sa desne strane ( u samoj kapiji ) jedna prostorija u kojoj se nalazi ( valjda još uvek ) fiksni telefon koji možete da koristite. Za njegovo korišćenje vam je potrebna kartica ( kao i u našim govornicama ) koju možete kupiti u trafici u Uranopolisu - u Hilandaru se ne prodaju.

U manastirskom podrumu možete kupiti vino i rakiju. Rakija je nešto poput mastike, a vino je crno, flaširano i na etiketi piše " Hilandarsko slavsko vino ", kao i godina berbe i flaširanja. Naravno, količine su ograničene, ja sam kupio jednu flašu rakije i dve flaše vina . Nisam siguran, mislim da je rakija bila 5 evra litar, a vino oko 3 evra .

U manastiru raste loza svetog Simeona koja po predanju pomaže bračnim parovima da dobiju decu. Kad sam već bio tamo, setio sam se svog kolege sa posla koji je bio u takvom problemu, pa kad sam već tu - reko aj da mu pomognem ( ovde su predlagali i njemu i ženi neke operacije ). Odem opet do onog monaha u gostoprimnici da ga pitam da li se to može dobiti.

On me sasluša i kaže da nije problem, ali da bih ja trebao da pitam mog prijatelja - da li on to hoće, jer šteta je da mu ja to obezbedim, a da on to ne upotrebi ( da propadne ). Bio sam slab sa kreditom na mobilnom ( i tad mi je monah rekao za onu govornicu koju sam pomenuo ), Odem u govornicu, pozovem prijatelja, on potvrdi da hoće i ja se vratim opet do ovog monaha. Kažem mu da je prijatelj potvrdio da hoće i monah kaže " U redu, ali toga trenutno nemamo, daj mi adresu pa ću ti poslati kad bude bilo " ( daje se par zrna suvog grožđa i komadić loze, pa se mora sačekati da se grožđe ubere i osuši. Kad sam se vratio, rekao sam kolegi kako stoji stvar i ostalo je da čekamo. Nakon nekoliko meseci ( ujesen ) mi je stigao koverat iz Hilandara sa grožđem, lozom i uputstvom za upotrebu. Dao sam to kolegi, ali nije stigao da ga upotrebi jer mu je brak u međuvremenu pukao i razvodio se sa ženom ( posle se opet oženio i bez problema dobio dete - nije bilo do njega već do njegove žene ). Sa kolegom je ostao dogovor da ovo sa Hilandara čuva pa da da nekom kome bude potrebno .

Ako neko od vas koji idete - ima nekog ko ima sličnih problema - eto prilike da mu ovo obezbedite pa da pokuša sa ovim. Samo moram unapred da vam kažem - ono uputstvo za upotrebu zahteva baš dosta odricanja. Kolko se sećam, treba postiti tri meseca ( hrana, piće, sex ), a sve to van velikog posta, treba otići kod svog sveštenika da osveti nekoliko litara vode u koju se stavi ovo grožđe i loza i još neke stvari kojih se nemogu setiti . Tako da ako imate nekog kome bi to trebalo, prvo mu predočite ove stvari, pa ako mu odgovara - da mu donesete. Ako mu ne odgovara - da se ne trudite džaba. Nisam gledao sajt Hilandara, možda na njemu ima uputstvo .

Ako se opet setim nečeg - dodaću .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Spomenica je A4 formata, pa pošto idete motorima - nek neko ponese neku fasciklu da ih ne izgužvate .

 

 

Morao sam da proverim i utvrdio da sam vam dao pogrešnu informaciju. Premerio sam spomenicu i utvrdio da nije A 4 format - već malo veća . Mere su joj 30 * 40 cm , tako da treba nabaviti il napraviti malo veću fasciklu .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Gilera Nexus 500 ie

Pozdrav drugari,

pratim temu pa rekoh da se uključim. Neću puno da davim samo želim da podelim svoje iskustvo sa putovanja maxi skuterom na Atos, nadam se da ce pomoci.

Prosle godine 28. Juna smo krenuli iz Novog Sada sa dve Gilere nexus 500, TDM 900 i V maxom put Atosa. Prilikom voznje se uopste ne oseti razlika izmedju skutera od 500 cc i endure od 900 cc osim na autoputu i na jakim uzbrdicama ali je onda na opakim makinama i potrosnja veca, put od 2000 km smo prosli sa prosecnom brzinom od 72 km/h racunajuci sva vozikanja po plazama, gradsku voznju i sl. potrosnja na Gileri je bila 4,2 l/km s tim da je na auto putu vozeno izmedju 150-160 na sat.

Putarina u Makedoniji je oko 5 eura, nismo pravili ceste pauze na tom delu puta. Iskljucili smo se sa auto puta na Dojran, rucali na dojranskom jezeru i u Grcku usli na prelazu Dojran bez guzve, mali prelaz i krenuli za solun. Napominjem da nam je grcki carinik trazio zeleni karton. Od Soluna do Uranopolisa starim putem ima oko 120 km i put je dobar, ako budete obilazili Zejtinlik i crkvu sv. Dimitrija u Solunu u uranopolis stizete uvece. u uranopolisu je smestaj oko 15 eura po osobi u pristojnim dvokrevetnim sobama, kada ujutru napustite sobe recepcionar ce vam cuvati stvari u ostavi a motori ce biti ispred hotela, imaju uglavnom cuvare a i recepcionari paze. Ako prespavate u uranopolisu imate dovoljno vremena za dorucak, da podignete vize i da se ukrcate na brod. Nasi drugari su krenuli iz Soluna pa su zbog gumi defekta zakasnili na brod. U povratku ste u Uranopolisu oko pola 3 popodne. Mi smo krenuli nazad za Srbiju i stigli do Nisa oko pola 2 ujutru uz kupanje i klopu. Drugari su isli na Ohrid sto je mnogo blize ali je put Ohrid-Bg malo zahtevniji za jedan dan. Ako se setim jos necega, pisem.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Овај МАцко је уствари БојанНексус...коначно се смиловао да се улогује на бјб!!! Добро нам дошао Мацко021 а к а БојанНексус!!!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2037 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Добро нам дошао и лепо што си одмах поделио своје искуство са нама.Непроцењиво 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Е овако оно што сви ви другари,пријатељи,браћо и саборци који идете самном треба да урадите до сутра је следеће; да ми на ПП пошаљете пуно име и презиме ,тачно занимање и број пасоша и које је земље пасош(нпр. Дејан Тасић. физиотерапеут. бр. пасоша Република Србија)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

До поноћи чекам!!! Ко није послао потребне податке да пошаље ако жели,хоће и може да иде!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja