Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 450S

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

578082BD-E5D8-694B-858B-A6F5F4A12D1F_thumb.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odlican položaj vozaca, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti pažnju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju... Poželjno je da ubacite i JEDNU fotografiju SVOG motora (ne slike sa net-a)

 

 

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Evo ja cu da kazem po koju o ovom motoru.

 

1. Godište motorcikla koji ste vozili:

 

Moja Honda CB450S je '89 godiste nije reducirana verzija što znači da ima 32kW ili ti 43 konjske snage.

 

2. Vreme provedeno na motoru:

Posedujem je od Avgusta 2012.godine i do sad sam sa njom presao nekih 2000km.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Šta reći, Honda ko Honda 0a-smiley.gif. Tween motor, sa prepravljenim izduvima čuje se kao Dukati. Udoban je za vožnju, lepo upija rupe. Nije težak, svega 170kg pa je zato i lak za upravljanje. Sa svojih 32kW lepo poteže, a što je veoma bitno u 6. brzini na 5000obrtaja(od ukupno ugraviranih 8000 na satu) ide 110km/h što je za vožnju a pogotovo grupnu vožnju idealno barem po meni. Motor se ne čuje, lepo njemu lepo meni 0a-smiley.gif. Još jedna pohvala, napred ima dupli disk koji veoma dobro radi svoj posao.

 

4. Šta bi moglo biti bolje:

1. Zaštita od vetra, fabrički dolazi bez vizira. Može da se stavi univerzalni vizir od bilo kog naked-a sa okruglim farom. Ali pošto spada u naked motore oprošteno je za vizir.

2. Zadnja kočnica nije disk nego doboš, to je moglo biti bolje tako što bi se stavio disk.

3. Zadnja guma bi mogla biti šira, orginal je 110/90-18.

 

5. Moj utisak:

Ako uzmem u obzir da sam "nov" što se tiče vožnje motora i da sam pre ove Honde vozio MZ, motor je odličan. Lepo vuče, lepo koči. Može da se vozi žustro a može i penzionerski. Lak je za održavanje, nema vodeno hlađenje, znači sipaš ulje i nemisliš. Sve je nekako lako dostupno i dosta toga možeš sam da uradiš naravno ako znaš. To je to za sad što bi rekao. Ako se setim još nečega ja ću dodati, ali bi isto tako želeo da čujem i ostale koji su imali barem nekakav susret sa ovim motorom. Ovo na slici je moj motor sa preradjenim izduvima.

 

img20121116144430.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav ljudi ako nije problem, kakva je potrosnja motora interesuje, posto na netu nalazim da je oko 5 pa navise, sto mi malo nerealno ? o.O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Meni je potrosnja manja od 4.5l.

 

Za razliku od Kum-Mixera moja je 86. godiste. Na satu ima ugraviranih 10000 obrtaja a ne 8000 (crveno posle 9500). Na 5000 obrtaja u 6. tera ravno stotku. Nije los gradski motor, ali ciklistika je mogla biti malo bolja. Problem sa dzepovima rezervoara moze dovesti do truljenja. Inace sve ostalo skroz OK 8/10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Oko 4l je od mene potrosnja na 100km. Ali video sam da su mi dizne na karburatorima zavrnute za jedan krug. Pa je moguce da je zbog toga tolika potrosnja i jos, vozim ga 140, na rucici ima jos gasa ali se davi i ne vuce, to je sigurno zbog toga sto su dizne zavrnute. Nisam hteo da ih diram jer mi ova potrosnja ogovara.

Velimire, da li imas reduciran model ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Nemam ja taj motor, ali ga merkam za sledeci i za sad mi je prvi na listi, imao sam priliku da probam CB450s, i vukao je kao lud, tek sam bio polozio pa mi je bilo malo strasno, odlucio sam se za 250icu kineza reko dok se malo ispraksiram, ta honda je stajala 3 godine pod nadstesnicom nije bila ne bas u zavidnom stanju, mada je upalila posle malo verglanja na akumulator od auta, vlasnik mi je rekao da je potrosnja isla oko 5l, tako da vrlo verovatno ti je do dizni, al' ako ne zuris nigde onda samo laganica 0takoje.gif da sam sada gledao taj motor definitivno bih ga uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja