Jump to content

Moto Zajednica

Gvozdena čudovišta

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Jadan moj poznanik i da kazemo kolega iz okoline Pozarevca je imao CX500 Turbo...

 

Honda CX 650 Turbo (100ks) nije nastala direktno iz standardnog modela CX 500, vec je na trziste izbacena godinu dana posle prvog turbo modela, CX 500 Turbo (u Nemackoj 1981.) i trebala je kao unapredjen model da popravi njegove katastrofalne prodajne rezultate.

 

Honda CX 500 Turbo sa svojih 82ks, prosecnom potrosnjom 9-10 lit., nepouzdanom elektronikom i velikom tezinom je u Nemackoj kostala oko 13.000 DM! U tom cenovnom rangu npr. su tada bili "Big Bike"-modeli Honda 900 Bol D´or i Suzuki GSX 1100 Katana!!!

 

Slicne probleme su imali i drugi proizvodjaci iz japanske cetvorke, sto su i bili glavni razlozi da se era turbo-motocikala brzo zavrsi.

 

Najprodavaniji turbo na nemackom trzistu bio je ujedno i model koji je poslednji predstavljen (1983.) i koji je imao najnizu cenu - Kawasaki z750T (izvorno 112ks, u Nemackoj 100ks) - oko 11.000 DM. U to vreme je vec imao veliku konkurenciju iz sopstvene kuce u GPZ 1100, a od 1984. i u GPZ 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@Alekre, odlican izbor za nastavak teme 0takoje.gif

Da pomenemo malo i BMW-a: Tjunerska kuca B+B (Rainer Buchmann) 1981. razvija za Bavarce eksperimentalni turbo model, poznat po imenu "BMW bb Futuro". Kao agregat je koriscen bokser od 800 ccm sa elektronskim ubrizgavanjem i turbo-punjacem sa interkulerom, snage 75ks.

U BMW-u su, medjutim, brzo prepoznali sve nedostatke i ogranicenja agregata sa turbo punjacem i dalji razvoj je obustavljen. Nisu zeleli da rizikuju finansijski debakl kao Japanci. Neka dizajnerska resenja (npr. rep sa integresanim koferima) su nekoliko godina kasnije primenjena na BMW-ovim serijskim modelima.

 

2308_futuro_01.jpg

2308_futuro_03.jpg

 

2308_futuro_05.jpg

 

2308_futuro_06.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Mislim da je samo 900 nosio naziv Bol d´Or.

 

U pravu si 900ccm 90KS, motor mojih snova, a Jawa je bila stvarnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A Bol d'Or 1100?

 

Mislim da je samo 900 nosio naziv Bol d´Or.

 

U pravu si 900ccm 90KS, motor mojih snova, a Jawa je bila stvarnost.

 

Zvanican naziv:

CB 900 F "Bol D´Or" (95 ks)

CB1100 F "Super Bol D´Or"

CB 750 F (DOHC nezvanicno takodje "Bol D´Or")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis
Mislim da je samo 900 nosio naziv Bol d´Or.

 

U pravu si 900ccm 90KS, motor mojih snova, a Jawa je bila stvarnost.

Ha,imali smo iste snove a i masine tad! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Извињавам се ако упадам непозван, али кад већ споменусте ЧУДОВИШТА од мотора , јел има неко слику мотора који је био присутан на НИС пумпи у Београду, док је било окупљање за БАЈК-РОК МИСИЈУ? Мотор је мало старије производње а чини ми се да личи на неког гуштера или змаја , има неке шиљке и кресте, ко из МАД МАКС 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd malo da ozivimo temu, ja sam se odusevio, nije okrugao far al meni se svidja! Ustvari najvise mi se svidja zbog fabricke maske oko farova... XJ 750 rj SECA

post-7456-0-27827100-1367653563_thumb.jpg

post-7456-0-21012200-1367653565_thumb.jpg

post-7456-0-57852800-1367653730_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Aleksinac

Ja posedujem 1983 Yamahu XJ650 seca turbo, ali je turbo izvadjen, maske poskidane, osim centralne koja ide od rezervoara do kraja sedista. Jako mi je zao sto nemam novca da je restauriram celu, inace mi je to prvi motor koji sam ikada vozio (i dalje ga vozim). Dakle od tomosa iz auto-skole, odmah sam presao na gvozdeno cudoviste, pa sam zahvaljujuci njoj razvio muskulaturu posebno nogu samo tako, jer kad ono pocne da ti pada, moras da budes konan da je zaustavis u tome- naravno kad stojis, inace je u voznji tako dobro izbalansiran motor, da sam sa njim imao evo vec 5 godina mirne voznje bez padova (osim jednog pri maloj brzini u gradu kada me je majmun isekao) :D

post-5537-0-11899700-1370510285_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 608 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

spada li ovo moje motorce u gvozdena cudovista :) bandit 1200,1997god

 

slika07071.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Јок. Бандит није гвоздено чудовиште, већ негово дете. :moto3:

 

Kad ti motorin napuni 30 godina javni se :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

To mi drago da cujem, zainteresovan sam prilicno... Ali o motoru ne znam nista. Ako se ponovim kacim slike i utiske :takoje:

 

Izgleda ocuvano. Vazi za pouzdan motor. Vidi da li taj koncept odgovara tvojim ocekivanjima (tezina 280 kg, veliki medjuosovinski razmak), posebno ako ces se dosta kretati po gradu.

 

http://www.gsx1100g.net

http://www.gsx1100g.de

 

Po pisanju foruma ima nekoliko stvari na koje treba obratiti paznju pri kupovini i cija popravka/zamena moze biti skupa (npr. kardan), a koje su najcesce posledica slabijeg odrzavanja.

Srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: ...

To mi drago da cujem, zainteresovan sam prilicno... Ali o motoru ne znam nista. Ako se ponovim kacim slike i utiske :takoje:

 

Izgleda ocuvano. Vazi za pouzdan motor. Vidi da li taj koncept odgovara tvojim ocekivanjima (tezina 280 kg, veliki medjuosovinski razmak), posebno ako ces se dosta kretati po gradu.

 

http://www.gsx1100g.net

http://www.gsx1100g.de

 

Po pisanju foruma ima nekoliko stvari na koje treba obratiti paznju pri kupovini i cija popravka/zamena moze biti skupa (npr. kardan), a koje su najcesce posledica slabijeg odrzavanja.

Srecno!

Hvala puno, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

evo da se i ja ubacim..danas sam se setio kroz pricu sa drugom kako sma imao neku trkacku yamahu 250ccm iz nekih 1970-80god...e ovako secam se da je imala 2 klipa,250kubika i bila je skroz trkacka,imala je i trkacke gume nove na njoj,ja sam je uzeo sa rasturenom masinom puko joj je klip,imala je oklop i samo obrtaljku,sve je bilo u jadnom stanju tako da je posle 5dana zavrsila u gvoznju..to je bilo pre nekih 5-6god i bas mi je krivo sto sam je i bacio..evo slike sa neta slicna je ovoj ili je bas isti ne mogu tacno u detalj da pogodim oklop je isti to vidim...

kgrhqzpye7bcvi0kbpidgrl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ako neko ima ovakav oklop i rezervoar kupio bih ga moze i ceo motor

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja