Jump to content

Moto Zajednica

Zimske carolije

Recommended Posts

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo udarila zima, a posto je moj mezimac dosao pred veliki servis, odlucio sam da se pozabavim totalnim remontom mog kineza. Posto tu ima dosta posla, odlucih se da postavim ovu temu kako bih mogao da se posavetujem oko nekoliko pitanja koji ce se (sigurno) javiti tokom rada.

 

Evo prvo pitanje, dok sam radio na filter vazduh, primetio sam da se u onaj gumeni usisnik, koji se nalazi pre komoru filtera, nalazi veca kolicina vlazne pihtijaste mase, brzo sam ustanovio da se radi o mesavini ulja i prasine. To ulje, po meni je samo moglo da dodje iz onog creva koji spaja poklopac glave motora i gumeni usisnik. Sad da li je normalno da to ulje izlazi tu, nije li to neka vrsta iberlaufa i kako se moze spreciti da ulje opet ne zavrsi u filteru? Inace sumjam da su karike otisle i da je to uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Evo udarila zima, a posto je moj mezimac dosao pred veliki servis, odlucio sam da se pozabavim totalnim remontom mog kineza. Posto tu ima dosta posla, odlucih se da postavim ovu temu kako bih mogao da se posavetujem oko nekoliko pitanja koji ce se (sigurno) javiti tokom rada.

 

Evo prvo pitanje, dok sam radio na filter vazduh, primetio sam da se u onaj gumeni usisnik, koji se nalazi pre komoru filtera, nalazi veca kolicina vlazne pihtijaste mase, brzo sam ustanovio da se radi o mesavini ulja i prasine. To ulje, po meni je samo moglo da dodje iz onog creva koji spaja poklopac glave motora i gumeni usisnik. Sad da li je normalno da to ulje izlazi tu, nije li to neka vrsta iberlaufa i kako se moze spreciti da ulje opet ne zavrsi u filteru? Inace sumjam da su karike otisle i da je to uzrok.

:care: :care: :care: :care: :care: :care: Sampione :care: :care: :care: :care: :care: :care:

 

Sreca da je vlazna :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ja nemam nekog poverenja u kineze...

Imao sam jednog, kupio ga novog i posle 2 godine poceo je konstantno da se kvari... Kvaliteta su nula :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1600 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Evo udarila zima, a posto je moj mezimac dosao pred veliki servis, odlucio sam da se pozabavim totalnim remontom mog kineza. Posto tu ima dosta posla, odlucih se da postavim ovu temu kako bih mogao da se posavetujem oko nekoliko pitanja koji ce se (sigurno) javiti tokom rada.

 

Evo prvo pitanje, dok sam radio na filter vazduh, primetio sam da se u onaj gumeni usisnik, koji se nalazi pre komoru filtera, nalazi veca kolicina vlazne pihtijaste mase, brzo sam ustanovio da se radi o mesavini ulja i prasine. To ulje, po meni je samo moglo da dodje iz onog creva koji spaja poklopac glave motora i gumeni usisnik. Sad da li je normalno da to ulje izlazi tu, nije li to neka vrsta iberlaufa i kako se moze spreciti da ulje opet ne zavrsi u filteru? Inace sumjam da su karike otisle i da je to uzrok.

 

Jel si probao da lizneš tu pihtijastu masu, da nisu pi'tije?:Mina::Mina::stabre::stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ja verujem da je momak to objasnio najbolje sto je mogao...

 

Ako ne mozete da mu pomognete nemojte ni da se sprdate sa njim... Nije u redu.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Помешано уље и прашина су редовна ствар на дну кутије сунђерастог филтера за ваздух.

 

Ако поред одушка негде на задњем горњем делу кућишта мотора имаш одушак и на поклопцу главе, ја бих његово цревце, баш као и оно са кућишта мотора, прво проверио да ли је чисто и усмерио навише и његов крај сакрио испод резервоара или седишта. Тако уљане паре које се кондензују, могу да се из црева слију назад у мотор, а не по мотору или у кутију филтера ваздуха. Још ако се у неком ћошку у гаражи стоји неки мало пластични филтер за гориво или слична ствар која може да се натакне на крај тих одушака, то је онда још боље.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1600 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja verujem da je momak to objasnio najbolje sto je mogao...

 

Ako ne mozete da mu pomognete nemojte ni da se sprdate sa njim... Nije u redu.

 

 

 

U redu, o BEZGREŠNI, da imaš malo bolji uvid u situaciju, sprdao bi se i ti, veruj mi.

 

 

@Stefan3595

 

To ti je crevo koje ima ulogu iberlauf-a, ali pošto nije dozvoljeno da se ispuštaju te uljne pare u atmosferu, zbog zdrave nam životne sredine, oni nisu imali gde pametnije da ga "metnu", pa ga nabiše u filter. Nije to ništa opasno, ne brini, očisti malo mehanički koliko može i teraj, skupiće ti se to opet za par meseci.

 

 

@Mishke

 

Jel sad u redu?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ja sam samo rekao moje misljenje a nisam se sprdao na njegovo izlaganje problema...

Kako je decko razumeo problem tako ga je i izneo...

Imam pravo da kazem svoje misljenje u vezi kineskih motora ali nemam pravo da zezam decka na forumu kao sto si ti uradio...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Znaci po vama bi najbolje bilo da napravim neki kao "kondezator", u fazonu talozne casice kod dizelas koji bi stojao negde iznad glave motora i koji bi sakupljao i vracao ta isparenja? Ili da redovno cistim taj deo?

 

Inace filter je cist, nema da se primecuje na sundjerasti deo da ima mrlje ulja, vec samo u ovom delu:

air-box-50cc-chinese-sco.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1600 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Imaš 3 mogućnosti:

1) vrati na mesto kako je sad i čisti taj deo filtera kad se setiš,

2) izvuci to crevo negde napolje nek izbacuje ta isparenja u atmosferu, samo pazi da ti ne prlja motor,

3) natakeri neku tu posudu da u nju skuplja taj masni šljam, da ti ne prlja filter.

 

Uradi šta god hoćeš, nema greške.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Znaci po vama bi najbolje bilo da napravim neki kao "kondezator", u fazonu talozne casice kod dizelas koji bi stojao negde iznad glave motora i koji bi sakupljao i vracao ta isparenja?

Изгуглај "Oil catch can", па измудри и сам нешто слично.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

do ti vraca odusak i skuplja se ulje, imas i valjda sa donje strane kratku cevcicu il rupu gde treba da izlazi..a kolko znam nauljen filter je efikasniji? :neznam:

 

Nisam nikad cuo da je filter efikasniji kada u sebi ima ulje (govorim o papirnom filteru koji se danas ugradjuje u svim motorima SUS), ali znam da se uljani filteri koriste kod radne masine koje su izlozene velikoj kolicini prasine u vazduhu. A sto se tice kucista filtera ona ima jedan nazovimo ga kanal koji sluzi da se izbaci vlaga iz filter koji se nalazi pri kraju kucista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja