Jump to content

Moto Zajednica

pranje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova

Dali je normalno kada operem motor da nece da upali odma nego pomocu guranja pomalo daje znake da hoce upali i nako malo duzeg guranja sastavi i sve normalno radi.

 

Zanima me stase desi, i ako to nije normalno kako da rjesim taj problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Pa vrv si nakrkao puno vode oko svecice i kabla pa sad struja izbija svagde samo ne tamo gde treba,a kad se isusi bude ok. Obrati paznju kad peres da ne kvasis puno oko kabla, cdi-ja, bobine miljenko i palenja i nece se to desavati.

A isto tako obrati paznju i da ti ne udje voda u vazdusni filter jer ako motor povuce vodu doci ce do hidro udara i ode klipnjaca najcesce.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pa vrv si nakrkao puno vode oko svecice i kabla pa sad struja izbija svagde samo ne tamo gde treba,a kad se isusi bude ok. Obrati paznju kad peres da ne kvasis puno oko kabla, cdi-ja, bobine miljenko i palenja i nece se to desavati.

A isto tako obrati paznju i da ti ne udje voda u vazdusni filter jer ako motor povuce vodu doci ce do hidro udara i ode klipnjaca najcesce.

 

Hvala ti druze :D

Nebi trebala da udje u filter,jer dihtuje tako je napravljen :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Ma jeste filter zasticen a isto tako i palenje je dobro zasticeno u deklu al ako peres sa vapovkom to je zajebana sprava i protera vodu pod pritiskom tamo gde igla ne moze da prodje.1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Ma jeste filter zasticen a isto tako i palenje je dobro zasticeno u deklu al ako peres sa vapovkom to je zajebana sprava i protera vodu pod pritiskom tamo gde igla ne moze da prodje.1aha.gif

 

Jeste druze perem vapkom, hvalati vise necu :takoje:

I jos me interesuje bili smio s njim ici kroz vodu ali da masina udje u vodu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Ma peri ti njega slobodno vapovkom al samo pripazis da bas ne prskas po tim delovima koje sam rekao i bice ok a sto se tice voznje po vodi tu ti nisam bas nesto strucan al mislim da mozes da malo zaronis slobodno jer to nece biti ko u kadi nego ono udjes i izadjes a masina je vruca pa tako se odma cim izadjes osusi i pici ponovo. A mogao bi i da dobijes info iz prve ruke od onih koji upraznjavaju ovakav vid zabave pa da kazu iz iskustva, jer ja jos nijednom nisam smocio obucu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Ma peri ti njega slobodno vapovkom al samo pripazis da bas ne prskas po tim delovima koje sam rekao i bice ok a sto se tice voznje po vodi tu ti nisam bas nesto strucan al mislim da mozes da malo zaronis slobodno jer to nece biti ko u kadi nego ono udjes i izadjes a masina je vruca pa tako se odma cim izadjes osusi i pici ponovo. A mogao bi i da dobijes info iz prve ruke od onih koji upraznjavaju ovakav vid zabave pa da kazu iz iskustva, jer ja jos nijednom nisam smocio obucu.

 

aha ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

kad ti si vec tako desava pre paljenja papirnom maramicom ili toalet papirom malo osusis onaj distancer sto dodje odozdo i ima da pali ko mina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako imas kompresor ili na pumpi izduvas oko svecica, kablove, prekidace itd, sve elektro delove. A za ovo ostalo ce ti se javiti vec neko, ali iako je motor konstrukcijski predvidjen za voznju kroz vodu recimo, ipak moze neki semering da ne valja, zaptivka oko kablova koji ulaze u masinu itd, pa i to treba proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja