Jump to content

Moto Zajednica

Canon servis

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jel istina da Canon daje dozivotnu garanciju na CCD chipove? Meni je moj S1 IS bogami poceo da riknjava, skoro sam primetio da je slika počela da treperi i kad uslikam dok tako treperi, na slici dobijem neke isprekidane horizontalne linije...

 

Kolega sa posla mi rece da BG Elektronik na Partizanskom putu servisiraju Canon i da su njemu zamenili CCD chip besplatno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

neces platiti CCD, vec samo njihovo vreme t.j. tarifu. Zovi ih slobodno i ako je moguce predaj aparat sam bez posrednika. Mana tog servisa je sto se cesto gubi trag kada je previse ljudi umesano u pricu. Inace, bez obzira na glasine od ranije, servis se u mnogome poboljsao u poslednjih nekoliko meseci. Predpostavljam da su se reorganizovali malo. Daleko je od idealnog ali su reklamacije na servis smanjene 90%.

 

Inace ako pricamo o Canon ovlascenim servisima ovo je zasad jedini ovlasceni servis u Srbiji koga Canon priznaje, ostali su samozvani (ovo napominjem posto sam ranije imao raspravu sa nekime u vezi ovoga, a posto sam u direktnom kontaktu sa Canonom sto se tice distribucije, proverio sam), sto opet ne mora da znaci da nisu ti ostali dobri servisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Imao sam isti problem sa Canon aparatom,u bg elektroniku su mi u pocetku rekli da popravka kosta 20e medjutim posle se ispostavilo da je CCD i rekli su mi da Canon daje dozivotnu garanciju na chip i popravka nece kostati nishta.Tako je i bilo jedino sto sam na aparat cekao 3 meseca i na kraju sam morao da odem tamo licno i trazim sefa da popricam sa njim,APARAT JE BIO GOTOV ZA 20min,znaci i sa njima kao i vecinom servisa mora na bezobrazluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja konkretno sa BG elektronikom imam loše iskustvo. Špoter ili peglu bi im odneo na servis, ali fotoaparat ipak više ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

BG Electronic jeste CANON authorised service, ali ja takodje imam jako loshe iskustvo sa njima, tacnije sa prijemnom sluzbom, koja je uvek bila strasno spora i neljubazna posto BG Elektronik poprallja sve od TV-a do miksera i fenova za kosu. Na primr jedan CANON iz Makedonije je stajao mesec dana kod njih na popravci, a mene zamolila koleginica da proverim da li je gotov, ja okrenem telefom, oni mi kazu da nemaju takav aparat na servisu, Da skratim, posle davanja broja reversa jedva su ga nasli u nekom budzaku sa peglama i mikserima.

 

Ja moju CANON opremu, a nje ima podosta odrazvam u servisu FOCUS PLUS, koji drzi Ing. Dejan Lazarevic, covek koji j prvi ovlasceni CANON serviser, koji je prvi radio CANON a zatim pobegao iz BG Elektronika i sada ima svoj ovlasceni servis sa kolegom koji je isto iz BG Elektronika.

 

Ja sam do sad imao svakakve kvarove, od pucanja zavesice, do upadanja kamera u blato - sve je reseno maksimalno brzo i cena nije bila visoka.

 

Servis se nalazi na Dorcolu, ulica Mihizova 22, kome treba broj mobilnog Dejana Lazarevica moze da ga dobije na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Znam za Dejana, mada nemam nikakvo iskustvo sa njim sto se tice FOCUS-a. Kao Canon distributeru od nas Canon zahteva da se servis obavlja u Canon ovlascenom servisu. Znam kakvi su problemi bili ranije sa BG E-om, cak se usudjujem da kazem da ako je neciji uredjaj stajao kod njih 30 dana da je dobro prosao posto iz tih vremena znam za mnogo mnogo gore slucajeve. Samo kazem da se mnogo toga promenilo u pozitivnom smislu i da u 2007 imamo pozitivna iskustva (uglavnom naravno), a saljemo im aparate na servis bukvalno svakodnevno. Naravno ne kazem nista protiv Dejana posto nemam iskustva sa Focus-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Mislim da sam ti bas ja poslao Dejanove kontakte pre nekoliko meseci, kao sto sam vec napisao ja sam jako zadovoljan. Nisam imao nerava da proveravam da li se stanje u BG Elektroniku promenilo, ali sam na poslednjoj CANON promociji u Beogradu video neke prilicno neveste klince iz BG Elektronika-a da ciste senzore na aparatima prisutnim fotografima, srecom tu je bio moj prijatelj Miklosh, CANON-ov serviser iz Budimpeste, kome sam dao da mi ocisti senzore na cetiri Mk II kamere. Miklosh je verovatno najbolji serviser za CANON u ovom delu sveta, pa za komplikovanije popravke mogu da ga preporucim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

a saljemo im aparate na servis bukvalno svakodnevno.

 

Hmmmmmm....do malopre sam mislio sve najbolje o CANONu, ali me sad hvata ''panika'' :-\ Jel su u pitanju neki ''redovni'' servisi (menjanje ulja, filtera i sl. ;) ) ili se ova marka cesto kvari?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

ne zaboravi da smo velika firma i veliki distributeri canona. prodaje ih se bukvalno na hiljade dilerima dnevno. Nisam se bavio procentima ali mislim da je procenat otkaza daleko ispod 1%

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Mislim da sam ti bas ja poslao Dejanove kontakte pre nekoliko meseci, kao sto sam vec napisao ja sam jako zadovoljan. Nisam imao nerava da proveravam da li se stanje u BG Elektroniku promenilo, ali sam na poslednjoj CANON promociji u Beogradu video neke prilicno neveste klince iz BG Elektronika-a da ciste senzore na aparatima prisutnim fotografima, srecom tu je bio moj prijatelj Miklosh, CANON-ov serviser iz Budimpeste, kome sam dao da mi ocisti senzore na cetiri Mk II kamere. Miklosh je verovatno najbolji serviser za CANON u ovom delu sveta, pa za komplikovanije popravke mogu da ga preporucim. 

 

Vazi li to i za klasicne stare Canon-e recimo A1?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Situacija je sledeca:

 

BG Elektronic vishe nije ovlasceni servis za CANON, reshili su da je ipak bolje da popravlaju pegle i usisivache i ja im u tome zelim puno uspeha kojeg sa CANON-om nikako nisu imali.

 

Firma PIXEL PLUS, Ing. Dejana Lazarevic-a je postala zvanicni CANON authorised servis za CANOn u Srbiji.

 

Sto se tiche CANON-a A-1, moras da pitas, ne znam da li se to jos popravlja i da li ima delova.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Situacija je sledeca:

 

BG Elektronic vishe nije ovlasceni servis za CANON, reshili su da je ipak bolje da popravlaju pegle i usisivache i ja im u tome zelim puno uspeha kojeg sa CANON-om nikako nisu imali.

 

Firma PIXEL PLUS, Ing. Dejana Lazarevic-a je postala zvanicni CANON authorised servis za CANOn u Srbiji.

 

Sto se tiche CANON-a A-1, moras da pitas, ne znam da li se to jos popravlja i da li ima delova.

 

;)

 

 

Hvala lepo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja