Jump to content

Moto Zajednica

Keeway RKV 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima!

Ja sam nov na ovom forumu, i zanima me sta vi mislite o keeway rkv 125. Zanima me bukvalno sve, od cene kod nas, do cene odrzavanja, koliko cesto se kvari itd. Razmisljao sam da ga kupim, da ga vozim barem dve godine, da bi ustedeo para i dobio dozvolu za nesto vece i kvalitetnije. Pa me zanima da li se isplati to mi je najveca briga, posto nisam bas u nekoj dobroj finansiskoj situaciji. Unapred hvala na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Do sada sam video samo 2 RKV-a, a prosao sam dosta moto susreta i puta svuda, prelep motor! Jednom sam pricao sa nekim momkom iz Novog Sada, zove se Mladen, on je prezadovoljan bio, cak je isao sa njim do mora, sa pauzama ali nije ga izdao nigde! Jedino je imao problem sa amortizerom, i to svojom krivicom jer je nesto cackao i zeznuo, pa je uzeo drugi polovan od nekog motora (mislim neki Kawasaki od 400cc) za 70e i radi posao odlicno 1moto3.gif. Eto, krivo mi sto taj momak nije na forumu, pokusao sam tada da ga uvucem u sektu BJB-a,ali eto, nikako da saznam da li se prikljucio 1staa.gif..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sta nema RKV da se kupi kod nas? Ja se sad ustvari dvoumim izmedju RKVa i Yamahinog TZR 125. Mada nekako mi se vise svidja RKV jer je 4taktan, pa ne trosi ulja toliko, i zato sto manje trosi, a sto se brzine tice 100tka mi se cini sasvim dovoljna za moje potrebe. Samo me brine da ne pocne da mi se raspada. Par ljudi koje znam su mi rekli da se kineski motori nikako ne isplate jer pocnu da se raspadaju deo po deo, i onda dok se sve nadoknadi potrosi se para skoro koliko i na sam motor, dal je to istina? I ako neko zna da mi kaze kad ce se pojaviti kod nas na trzistu bar odprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

moj drugar ga vozio,iso sa njim i na duze ture,bio je zadovoljan sa njim,nigde ga nije ostavio...ako ga budem video u skorije vreme reci cu mu da naoise nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

moj drugar ga vozio,iso sa njim i na duze ture,bio je zadovoljan sa njim,nigde ga nije ostavio...ako ga budem video u skorije vreme reci cu mu da naoise nesto.

htedoh reci-da napise nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda 954

Sta nema RKV da se kupi kod nas? Ja se sad ustvari dvoumim izmedju RKVa i Yamahinog TZR 125. Mada nekako mi se vise svidja RKV jer je 4taktan, pa ne trosi ulja toliko, i zato sto manje trosi, a sto se brzine tice 100tka mi se cini sasvim dovoljna za moje potrebe. Samo me brine da ne pocne da mi se raspada. Par ljudi koje znam su mi rekli da se kineski motori nikako ne isplate jer pocnu da se raspadaju deo po deo, i onda dok se sve nadoknadi potrosi se para skoro koliko i na sam motor, dal je to istina? I ako neko zna da mi kaze kad ce se pojaviti kod nas na trzistu bar odprilike?

 

Kineski motori se nikako ne isplate?Mislim da gresis,oni se itekako isplate,jer su jeftini kao novi,a jos jeftiniji kao polovni,drugar je vozio Keeway speed-a,10 000 je presao nije ulozio dinar u njega,osim ulja na 5000,a gume i to one njegove fabricke kineske,koje smesno kostaju, su mu izdrzale 20 000km...O potrosnji da ne pricam,2,5 litre na 100km plafon,ma idi bre,jeftinije od bicikle 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Неке варијанте РКВ-а (тј. оне које се продају као "Ћијенћијан" или неки други бренд) имају OHV моторe какви су на "Спиду", али и онај са 200 кубика. Ако власник има мало мозга и обзира - мрцина ће много тога да издржи, као и и сами видимо на случају "Спида".

 

Ова варијанта која се продаје као "Кивеј" РКВ има неки OHC мотор са 125 или 200 кубика. "Јавља ми се" да је у питању тај мотор "Сузукијеве" технологије, али не могу да кажем тачно, јер ми до сада нису били "у фокусу".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не, не, није мотор који је изашао из фабрике "Сузуки", већ кажем да је клониран/копиран/произведен по лиценци мотор "Сузукија" (ако је уопште то "Сузуки", а не нека друга марка). Исто случај је и са мотором "Спида" и неких варијанти РКВ-а - то је клониран/копиран/произведен по лиценци мотор "Хонде".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Ako je pao pazar ovog motora, bilo bi super da nam nesto vise napises!

Juce sam vidio u Bijeljini u BG elektornik stoji nov na prodaju,a vec je neko jednog prije pazario i voza se!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Keeway speed 125

Uzmi speeda i miran si sto bi bezveze bacao tolike pare za rkv jeste da je lepsi ali i cena je dupla tako da speed mene sluzi odlicno i ide oko 100-110kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja