Jump to content

Moto Zajednica

POMOC honda cb900f boldor

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

kao sto rekoh treba mi pomoc oko honde boldor curi mi ulje na prednjoj kocnici, tj otisla je naj verovatnije gumica u gornjem cilindru, negde pored rucice, ako bi neko mogao da mi objasni kako to da uradm, da promenim gumicu ili skinem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda CB750 seven-fifty RC42

Ako moze da ti pomogne, rasturao sam prednju kocnicu i9 glavni cilindar sa boldorke 750, isto je tako curilo ulje, pa kapalo na rezervoar, oce da pojede farbu.

Ako curi na spoju rezervoara za ulje (plastika) i tela cilindrac(aluminijum), treba skinuti plasticni rezervoar ulja za kocnice, posto je na njemu gumica prstenastog oblika, koja oce da se osteti, i inda tu curi. Resenje je da se namota malo teflon trake i nema problema. Namucices se jedino da izvuces ovu plasticnu kutijicu iz lezista, pazi da je ne ostetis, mora polako da se skida , levo desno i tako.

Drugi je slucaj ako ti curi ulje iz samog cilindra, onda ti je sigurno otisla gumica na glavno kocionom cilndru. To se poznaje po tome sto jace curi kad intenzivno pritiskas rucicu kocnice. To je jednostavno da se skine, ima jedan zeger osigurac koji drzi ceo klipcic, izvuces sve, samo pazi da ne izgubis federce koje ide unutra, oce da izleti kad izvuces klip. POgledacu imam negde radionicku knjigu da ti postavim crtez klipa sa sve gumicom.

A tu gumicu sto se bila pocepala mi je izlio novu majstor vulkanizer, ispala je odlicno,odneo sam je, napravio je kalup na strugu i onda od odgovarajuce smese ilio novu.

Nadam se da sam pomogao. Pozdrav iz Pirota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

hvala ti prijatelju ja mislim da cu se snaci nekako, cini mi se da je otisla gumice koja propada ovom delu sa slike koji je obelezes brojem 16 , ali evo pokusao sam da skinem to ali neznam kako? dali mi mozes pomoci kako to da skinem? taj deo sa tom oprugom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda CB750 seven-fifty RC42

Skines polugu rucice, to je lako. Onda unutra gde ona "gura" klipce ima jedan prstenasti osigurac, tzv. zeger. Moras spic klestima da ga sabijes i onda izvuces ceo sklop klipa i opruge i gumice. Nije tesko, pokusaj slobodno, nema sta da ostetis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja