Jump to content

Moto Zajednica

Upoznavanje Francuske u nastavcima

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sta me je totalno obradovalo taj dan je , pored masa motorakoji su se tu nasli , da je Francuska odlucila da taj dan motori voze besplatno!!!

 

-

 

P1050835.jpg

 

-

 

P1050846.jpg

 

-

 

P1050848.jpg

 

-

 

P1050849.jpg

 

-

 

P1050851.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

I na prilazu Le Mansu , a i u odlasku , sve do Rouen-a nismoplatili ni dinar ( a trebalo je sigurno 20 eura !! )

 

Skidam kapu !!

 

-

 

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Koliko je bilo taj dan motora na trci , shvatio sam tek kadsam morao da cekam skoro sat vremena za gorivo , slike su dokaz ...

 

-

 

P1050858.jpg

 

-

 

P1050860.jpg

 

-

 

P1050861.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dok smo cekali na trajekt , sledeceg dana , upoznao sam idvojicu bajkera , malo starijih od mene , koji su vozili ova dva predivnaVincenta

 

Crveni je u sustini isti kao Vincent Black Shadow , samo stonije obojen u crno ..

 

-

 

P1050890.jpg

 

-

 

P1050888.jpg

 

-

 

P1050887.jpg

 

-

 

P1050885.jpg

 

-

 

P1050884.jpg

 

-

 

P1050883.jpg

 

-

 

P1050881.jpg

 

-

 

P1050880.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Cetrvti deo ili ostav tura … iste 2010 godine …

 

Secate li se nase zadnje ture ? I ove slike ?

 

-

 

P1040369.jpg

 

-

 

Posle povratka , proverio sam na internetu sta smo topropustili , pa je pala odluka :

 

Dobili smo ostav !!

 

Setih se odmah vojnickih dana i silnih ostava koje smodobili , noseci sarca po sumama oko Karlovca .. uspomene ...

 

Proverio sam sve malo detaljnije , onaj prvi pokusaj je biosamo da eto vidimo Pireneje uzput , a posto smo vec sebi dali ostav , rekoh damalo detaljnije obradimo temu zvanu Pireneji .

 

Prvobitni plan je ukljucivao jos poneki prelaz , deo ujednom pravcu , a drugi deo u povratku , ali zbog vremenskog sukoba sa Tour deFrance morao sam da promenim plan .

 

Desilo se jedne godine da cekamo Tour , nema potrebe da secudim ludacima dva puta :D

 

Inace , propustili smo Port de Pailhères , a mogao jeda padne jos neki da je bilo vremena i ne bi tih ludaka sa biciklima ….

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Opet smo se odlucili za brod , rekosmo ovo je zadnji put zaneodredeno vreme , nismo mi morski vukovi , tako da Spanija i Portugal sigurnonisu u planu bar godinu , dve …

 

Samo , kad smo vec dali sebi ostav , ovog puta uzeli smoonaj lepsi , brzi a malo skuplji brod .

 

Zbog kombinovanja sa vremenom odlaska , nemam bas mnogoodmora , polazak je bio iz Plymoutha , skoro 300 km od Londona , a brod nas jedoveo u ne bas suncani Santander na severu Spanije .

 

Na brodu bila je gomila motorista , mnogo vise nego obicno ,a gotovo svima je bila destinacija moto skup u Faru , Portugal , ali mene tozaista ne interesuje , pa sam jih uslikao pre izlaska iz broda , jer posle smomi otisli levo , a oni desno …

 

-

 

P1050946.jpg

 

-

 

P1050942.jpg

 

-

 

P1050948.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Bila mi je zelja da se okupamo u San Sebastianu , ali nasvreme nije posluzilo .

 

Tako da smo samo svratili u Bilbao , rekoh da vidim dali jecvetni pas sreden , da se uslikamo tu

 

Evo kako je pas izgledao prosli put , da vas podsetim

 

-

 

P1040031.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

I onda pravo u Pamplonu , prvo spavanje

 

Taj put i nije za opisivanje , pa mape nisam stavio , nemapotrebe , nesto manje od 300 kilometara , uzimajuci u obzir da je brod stigaorano poslepodne .

 

Inace u Pamploni tih dana se odrzavala trcanje sa bikovima ,ili je izpred bikova , ko ce ga znat ? :D

 

ali posto imam dovoljno adrenalina u krvi vozeci motor ,nisam hteo sebe da dovodim u situaciju kao na ovoj slici koju sam pozajmio sateme smesne slike …

 

-

 

bik.jpg

 

-

 

Te i sledece veceri , na spanskoj televiziji non stop suvrteli snimke sa Trcanja , to nemoze da se opise , prenos ko na trci , usporenesnimke , razni uglovi , cudo nevideno …

 

Interesantno za pogledat , i ko je mladi i siguran u brzinusvojih nogu , mozda nesto da se proba , ali ne za mene …

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Uzput stali kratko u gradicu Jaca , gde sam u ladovinidrveta uslikao GS nekog Nemca koji je sedeo blizu nas , a kasnije nas i proveoiz grada , samo sto je on otisao u drugom pravcu ..

 

-

 

P1050991.jpg

 

-

 

P1050999.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

prema prvom od prelaza koje smo prosli , Col duPourtalet , kojeg smo , cisto jer nam se svidao , prosli 3 puta !!!

 

-

 

P1060239.jpg

 

-

 

P1060240.jpg

 

-

 

P1060241.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Salim se naravno . Jeste , prosli smo ga 3 puta , ali izrazloga tog sto nisam nasao u tim zabitima hotel sem u El Formigal , skijaskomcentru malo izpod prelaza na Spanskoj strani

 

A nama je odrediste tog poslepodneva bilo malo selo Fabregesna Francuskoj strani , pa smo se posle odatle vratili na spavanje , a sledecegjutra opet preko prelaza nastavili nas put …

 

Tako da nisam siguran dali ovo da brojim kao jedan ili 3prelaza ? :D

 

Pristup prelazu sa Spanske strane otvoreniji je nemapreteranih uzbrdica i serpentina

 

-

 

P1060072.jpg

 

-

 

P1060073.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A na prelazu , sem table pored koje sam se slikao nalazi senekoliko kafanica i prodavnica , naime prelaz je ujedno i granica , a pogledina okolne planine su …. super …

 

-

 

P1060067.jpg

 

-

 

P1060244.jpg

 

-

 

P1060245.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Spust ( ili uspon , kako hocete , uradio sam oba :D ) naFrancusku stranu je mnogo lepsi , serpentine , tuneli za zastitu od lavina , ai sama dolina je mnogo lepsa

 

Evo nekoliko slika , da ne preteram …

 

-

 

P1060074.jpg

 

-

 

P1060075.jpg

 

-

 

P1060076.jpg

 

-

 

P1060077.jpg

 

-

 

P1060079.jpg

 

-

 

P1060080.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Inace , ko sto sam vec pomenuo , nasa destinacija tog danaje bilo selo Fabreges ,

 

-

 

P1060097.jpg

 

-

 

-

 

u kojem ima zicara , koja se penje na skoro 2000 metara , aodatle se pruza predivan pogled na jedan od najlepsih vrhova Pireneja Pic duMidi d’Ossau . Visok je 2885 metara , i uzimajuci u obzir da ima preko 50vrhova u Pirenejima visljih od toga , nije nesto . Ali ga Francuzi zbogkarakteristicnog oblika toliko vole da je u vecini mapa upisan ovim ,francuskim imenom , mada se sam vrh nalazi u Spaniji ..

 

Prozore na kabinama izsarala je decurlija , ali cu ipak dapodelim sa vama neku sliku …

 

-

 

P1060102.jpg

 

-

 

P1060104.jpg

 

-

 

P1060105.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A odatle su neki ludaci postavili uskotirnu zeljeznicu jos1920 godine , da prebacuju material do gradilista za branu jezera Lacd’Artouste , a kasnije su uvideli turisticki potencial te pruge , pa je takodanas na toj pruzi po njihovim recima najvislji voz u Evropi , stanica kodjezera je na nesto manje od 2100 metara .

 

Pored predivnih pogleda , netaknute prirode , ako dolazite uove krajeve , preporucujem obilazak ove pruge , ako vam se ne smuci na pargorih krivina , slobodno mozete na sve prelaze u Pirenejima :D

 

-

 

P1060133.jpg

 

-

 

P1060135.jpg

 

-

 

P1060136.jpg

 

-

 

P1060137.jpg

 

-

 

P1060139.jpg

 

-

 

P1060142.jpg

 

-

 

P1060146.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja