Jump to content

Moto Zajednica

Gume za cross motore HAIDENAU K74.........

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Mislim da je lepo da otvorim temu i za cross vozace tj.cross gume HAIDENAU .

 

Danas sam dobio od Baneta gumu K74 . Prvi utisak tj.pogled na gumu je strava , odusevio sam se . Vec na drugi pogled mi se nesto nije svidjalo . Tj.ne svidja mi se dimenzija gume . Zasto ? Pa gumu koju sam skinuo 120 je sira za 15 mm od K74 130 . Verovatno je tako prave-mali kalup ( to sam isto primetio na drugarevom transalpu sa gumom k60 ). Da bi se dobila ta sirina trebalo bi da bude 140 ili cak 150 da bi se poredila sa npr. mitas-ovim cros gumama . Nisam toliko da mi guma na motoru izgleda siroko nego sam se zabrinuo jer nije onako obla tj.cini mi se da nema ugao za ukoso penjanje po sumi ( mislim na to da nema toliki gaz sa strane kao ostale ) i dosta je uska pa kad se ispusti na 1.5 bara nema sirinu gaza kao ostale . Onda sledi proba po sumi . Odusevljenje :staa2: nemam reci . Prolazi gde god zamislim i pozelim . U pola brda na klizavom kopa i polazi kao na suvom . Ovo su ipak utisci na 2 km voznje tako da za vikend idemo na dobar i zesci offroad pa cu ostale utiske da napisem za koji dan .

 

Voleo bi i neko drugi nesto da napise ako ima iskustva sa HAIDENAU cross gumama .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Stavicu slike za vikend pokvario mi se aparat . Napred mi je neka Michelin cross neznam tacno koja .

Tesko mi je da nadjem 17-tice . 18 mi donesu prijatelji iz Austrije kada dodju da vozimo ovde kod nas tako da uvek imamo 5 ili 6 para ali sa zadnjom 18. Sad kad sam preso na 17 moram da kupujem :'(

 

Iskreno planiram da stavim na klx 18 zadnji tocak tako da ce lakse da bude . Nadam se da moze da stane .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Ja sam do skora imao prednju K70... Na prvi pogled ima sitne krampone... u praksi odlicna, dryi pravac kao po sini, cak i po snegu i bljuygavici...

 

PS: za zadnju felnu

 

http://www.kupujemprodajem.com/Excel-felna-18-inca-3326401-oglas.htm?filter_id=7050206

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo prvih dobrih utisaka K74 .

 

Evo slike onog sto sam napisao u prvom postu je da je guma dosta uza od druge 120-ice .

 

img7921copy.jpg

 

Onda smo je testirali oko 30 km . Voznja je bila 90 % na vlaznom i mokrom terenu prekrivenog liscem .

Za gumu sve pohvale od mene . Sa druge strane nisam toliko merodavan da sudim jer na ovom motoru nisam vozio drugu cross gumu ali na predhodnom 2t ktm exc 250 sam imao dosta poteskoca da se ovde popnem i to po SUVOM . Pa i kad se setim sa lc4 620gs sam imao isto poteskoca . Tako da je mozda glupo porediti mozda je ovo bolji motor :zvizduk: ali guma tako lepo vozi da ne treba ni zalet , strasno kopa .

 

I tako dok je prijatelj imao problema

 

img7928copy.jpg

 

Ja sam izaso kao od sale .

 

img7929copy.jpg

 

E sad jedan problem . Sumnjivo mi zasto se ova guma dosta kliza na asfaltu . Kad naglo zakocim zadnjom dosta se vuce i mislim da ne koci dobro . Verovatno da je losa ne bi ni isla po terenu gde smo danas vozili . Ipak nisam dosta isao po asfaltu tako da ne mogu sugurno da kazem da je tako .

 

Do sada za gumu 10+

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sta mislite na koliko bi trebalo da se pumpaju cross gume na klx-u ? Nesto mi se cini da mi prednja non stop plese po putu . Da li je previsok ili prenizak pritisak nisam siguran . Mozda je i guma losa . Naravno proverio sam nema nikakvih luftova na motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

da se ogradim pošto iskustva nemam, ali ljudi kažu da treba da bude niži pritisak na gumi sa čepovima kako na offu tako i na asfaltu... za veće motore se pominje najviše 1,8 a za lakše verovatno može i niše... tako se valjda i čuvaju čepovi (da malo duže potraju) a i bolji je grip ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Po manuelu za KLX-a, kramponi se duvaju na 1.0 bar, a putne na 1.5 bara.

Ja imam napred c05, a pozadi c02 i na niskom pritisku sam imao osecaj da prednja

stalno trazi neki svoj put, tj. ne ide gde ja hocu. Cak ni kada je naduvam do 1.5 bara.

E onda sam je doduvao na 1.7 i tu se smirila. Na asfaltu zadnju vozim na 1.8 da manje

mesi po krivinama, a u off je ipak bolja kad je malo meksa, pa je ispustim na 1.5

Ako mi je mesovito asfalt/off, a u blizini nema tacnog kompresora, stavim obe na 1.7 bara

i teraj. E sad, mozda Mitas trazi visi pritisak, a mozda je i tezina motora u pitanju,

a i raspored tezine. Igraj se malo sa pritiscima pa nadji sta ti najvise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Za pritisak u gumi mi je lako ali sta ako je prednja guma losa.Desava se isto kao i tebi kao sto kazes sama trazi svoj put.A kako da znam dal je guma dobra.Imam oko 10 extra prednjih pa neznam da li da promenim sa nekom da vidim da li je do toga.Sta mislite moze li do gume da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo da kazem posle jedno 500 km po zestokom offroad-u . Znaci nije makadam nego sua , stene blato , lisce .......

 

Guma na svim podlogama drzi kao luda . U pola brda krece kao po ravnom . Blato podnosi za 10+ .

 

E sad najveca mana . Posle samo 500 km a mozda i manje kramponi su poceli da pucaju . Znaci pucaju u celosti tj. poceli su da se odvajaju od gume u korenu . Guma je mnogo slaba . Slike cu da okacim cim operem motor od predhodne voznje .

 

Po meni i za taj novac ( ne kostaju previse ) ne bi smeli da im otpadaju kramponi . Predpostavljam da ce za 1 ili 2 voznje vec neki krampon otpasti . Vide se tragovi koriscenje ali s`obzirom gde vozim i zadovoljan sam time ali da kramponi pucaju i da cekam kada ce da otpadnu to vec nesto nije u redu .

 

Znaci po meni cist promasaj sto se gume tice . TJ. KAKI GUMA .

 

Jos nesto da ovde napisem a napisacu i u temi za k60 . Pre neki dn sam poterao prijateljevog transalpa na offroadu malo zesce i kad ga operem ima sta i da vidim . I tamo su isto pocele da pucaju sare . To jest. pukotina prati koren sare . Zasto nemam pojma .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Probaj Mitas C02,ja sam bio prezadovoljan.Nema terena gde ce stati,a cepovi ne pucaju .Nova je 50ak eur,a prelazi zavisno od motora i voznje oko 2-3000km.Mislim da u 17 velicini za to sto tebi treba nema bolje 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Probaj Mitas C02,ja sam bio prezadovoljan.Nema terena gde ce stati,a cepovi ne pucaju .Nova je 50ak eur,a prelazi zavisno od motora i voznje oko 2-3000km.Mislim da u 17 velicini za to sto tebi treba nema bolje 0takoje.gif

 

Gde si ih kupovao ima li oh kod nas ili si negde na stranu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ako si je dosta cepao po kamenu, za ocekivati je da joj pokidas krampone.

 

Pa kramponi se valjda kidaju redom i polako se trose . Bar mi je do sada bilo tako sa drugim gumama .

 

Ovo je malo glupo cak i preglupo i onaj ko ih je dizajnirao mozda je mislio da treba da stoje za ukras .

 

Zamisli da nadjes na gumi rupu gre je trebao da bude krampon a pored njega ceo koji nije ni nacet .

Neznam kako su zadovoljni ovi sa k60 ali kazem popucale su prijatelju samo tako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Probaj Mitas C02,ja sam bio prezadovoljan.Nema terena gde ce stati,a cepovi ne pucaju .Nova je 50ak eur,a prelazi zavisno od motora i voznje oko 2-3000km.Mislim da u 17 velicini za to sto tebi treba nema bolje 0takoje.gif

 

Gde si ih kupovao ima li oh kod nas ili si negde na stranu .

 

Preko Gabora mozes nekad da ih nabavis,u zavisnosti dal ih ima na stanju,i 60ak eur su,a mozes i iz Kiseljaka (BiH),tamo su 50ak eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

OK . Hvala na informaciji za gume .

 

A sto se tice pritiska malo je to 1 bar za ovoliko tezak motor . Desavalo mi se da udarim felnu ponekad u neki kamen ili stenu . Cujem onako tup zvuk tj. udarac . Mozda i gumu mogu tako da izcepam . Nisam siguran da li moze ili ne ali ja vozim 1.2 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja