Jump to content

Moto Zajednica

Udes kod hotela "Park" - Niš

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Izvor: http://www.juznevesti.com/Hronika/Udes-kod-hotela-Park-Nis.sr.html

 

16:07, 22.10.2012.

Udes kod hotela "Park"

Autor J. C. Izvor Južne vesti | Niš

 

U sudaru motocikliste i taksi vozila koji se dogodio danas oko 15:30h u Nišu povređen je vozač motora.

Za sada nema informacija o povredama vozača motora, a u Kliničkom centru kažu da je bio svestan kad je primljen.

Još nije poznato u kakvom je stanju taksista, a policajci koji su vršili uviđaj nisu želeli da daju informacije.

Uzrok udesa se utvrđuje, a zbog velike oštećenosti oba vozila pretpostavlja se da je razlog velika brzina.

 

800x600_udes2.jpg

 

800x600_udes.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Izvor: http://www.juznevesti.com/Hronika/Motociklista-van-zivotne-opasnosti.sr.html

 

11:31, 23.10.2012.

Motociklista van životne opasnosti

Autor M.S. i J.C. Izvor Južne vesti | Niš

 

Motociklista I.C. (27), koji je povređen u sudaru sa taksi vozilom u Nišu, nalazi se van životne opasnosti, potvrdili su u Kliničkom centru.

Njemu su prilikom sudara bili ozbiljno povređeni glava i vrat.

Da podsetimo, taksi i motor sudarili su se juče oko 15:30h ispred hotela "Park" u Ulici 7. jula u centru Niša.

U policiji kažu da je nezgodu izazvao vozač taksija koji je nepropisno pokušao polukružno okretanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Najvažnije da je čovek ostao živ.

Ono što mene brine je razmišljanje običnih ljudi u gradu o motociklistima.

Pogledajte samo komentare na http://www.juznevesti.com/Hronika/Udes-kod-hotela-Park-Nis.sr.html i http://www.juznevesti.com/Hronika/Motociklista-van-zivotne-opasnosti.sr.html

Bukvalno ljudi u ovom gradu pozivaju na linč svakoga ko uopšte vozi motor, smetaju im čak i biciklisti :staa2:

Lepo što sam saznao surovu istinu o tome kako me posmatraju kad sednem na motor :ups:

Takav pogled i razmišljanje teško da se u bližoj budućnosti može promeniti. :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ne mozes nista drugo ni da ocekujes od ljudi koji nikad nisu seli na motor, bitno da je covek ostao ziv. Pre neki dan sam gledao kako je u sred centra Beograda blizu studenjaka djubretarac isekao decka na skuteru izlazeci iz sporedne ulice. Pod isekao podrazumevam da su u pitanju bili milimetri da ga udari i da je decko toliko cimnuo skuterom u stranu da meni nije jasno kako nije pao. Vozac to hvala bogu nije ni primetio i nastavio blago teleceg pogleda... Da je presao preko njega i ubio ga , opet bi mu motorista bio kriv. I to je samo jedna od gomile svakodnevnih situacija.. Zato motku u ruke i tuci stoku bez izuzetka, jer u ovoj drzavi ne postoji drugi nacin da nekom promenis misljenje...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pre par meseci tj letos brat je imao udes, udario ga lik koji ga je u jednosmernoj preteko i hteo da skrene u ulicu sa desne strane i vuko ga par metara tako..... Posle ga mu je pretio pomerao kola hteo da ih udari kolima i motor jer nisu hteli da ga pomere i svasta je iblo tu, a covek je bio i mrtav pijan a posle na sudu kao ni kap alkohola nije imao !>?!? A u zivim u Nisu i znam kako se svi ponasaju prema motoristima, koliko puta me bez obzira koliko brzo vozim neko pretekne i posle naglo koci, i psuju i slicno... A jedini taksisti koji postuju pravila saobracaja u nisu su samo oni koje voze svoja vozila i ne rade za neku taksi sluzbu to je provereno! Pola mog komsiluka vozi taxi vozila za firmu i ponasaju se kao da su posli na trke a ne na poso.. \

Vozacu zelim da se brzo oporavi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Najvažnije da je čovek ostao živ.

Ono što mene brine je razmišljanje običnih ljudi u gradu o motociklistima.

Pogledajte samo komentare na http://www.juznevest...ark-Nis.sr.html i http://www.juznevest...asnosti.sr.html

Bukvalno ljudi u ovom gradu pozivaju na linč svakoga ko uopšte vozi motor, smetaju im čak i biciklisti :staa2:

Lepo što sam saznao surovu istinu o tome kako me posmatraju kad sednem na motor :ups:

Takav pogled i razmišljanje teško da se u bližoj budućnosti može promeniti. :zvizduk:

Oni koji ne voze motore imaju veoma loše (najblaže rečeno) mišljenje o onima koji ih voze. I tako je bilo od kada ja znam i verovatno neće uskoro da se promeni. Nažalost, pojedini motociklisti svojim ponašanjem potvrđuju takvu "reputaciju" o nama, (što ipak ne bi trebalo da bude opravdanje da je stalno otvoren lov na motocikliste).

U konkretnom slučaju krajnji je bezobrazluk ovako vršiti polukružno kretanje na ovom mestu, (u situaciji kada na samo desetak metara dalje postoji raskrsnica gde je moguće sasvim bezbedno izvršiti okretanje).

Moguće je da je motociklista išao prebrzo (mada udaljenost motora od mesta udara ne ukazuje na to), ali je potpuno apsurdan postupak taksiste zaista neshvatljiv!

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Malo je za neočekivati da će neko vršiti polukružno okretanje na sredini ulice gde to nemože izvršiti bez manevrisanja.

Po oštećenjima na automobilu mogu pretpostaviti da je vozač taxi vozila samo presekao put motociklu prelazeći u suprotnu traku. To znači da nije ni uvideo motociklistu iz suprotnog pravca i ako je na tom potezu ulica pregledna.

Pre 10-ak dana je mog bivšeg kolegu sa posla, koji je vozio skuter, udario automobil kod Narodnog pozorišta u Nišu. Vozač automobila je preko duplo pune bele linije iz suprotnog smera počeo da vrši polukružno na sredini ulice, nije ni video skuter, raspalio ga lepo a onda izašao iz auta ne da pruži prvu pomoć već da se svađa. Kolega je srećnim slučajem prošao bez većih povreda. Policija je bila na uviđaju i sačinila zapisnik jer je vozač automobila bio ubeđen da je sve uradio po propisima i da nije kriv. :staa::lud: :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Malo je za neočekivati da će neko vršiti polukružno okretanje na sredini ulice gde to nemože izvršiti bez manevrisanja.

Po oštećenjima na automobilu mogu pretpostaviti da je vozač taxi vozila samo presekao put motociklu prelazeći u suprotnu traku. To znači da nije ni uvideo motociklistu iz suprotnog pravca i ako je na tom potezu ulica pregledna.

Pre 10-ak dana je mog bivšeg kolegu sa posla, koji je vozio skuter, udario automobil kod Narodnog pozorišta u Nišu. Vozač automobila je preko duplo pune bele linije iz suprotnog smera počeo da vrši polukružno na sredini ulice, nije ni video skuter, raspalio ga lepo a onda izašao iz auta ne da pruži prvu pomoć već da se svađa. Kolega je srećnim slučajem prošao bez većih povreda. Policija je bila na uviđaju i sačinila zapisnik jer je vozač automobila bio ubeđen da je sve uradio po propisima i da nije kriv. :staa::lud: :lud:

 

Uglavnom postoje nekoliko razloga zbog kojih motociklisti bude "oduzeta prednost".

1. Vozač automobila iz nekog razloga (opravdanog ili neopravdanog) zaista nije uočio motociklistu.

2. Vozač automobila je uočio motociklistu ali (zbog nepoznavanja propisa) smatra da ne treba da ga propusti.

3. Vozač automobila je uočio motociklistu i zna da onaj ima prednost, ali nastavlja (po sistemu, mora da stane, jači sam).

4. Vozač automobila bude, pijan, drogiran, .... .

A u svakom od ovih slučajeva motociklista snosi posledice!

 

Predprošle godine poginula mi je komšinica (zajedno sa detetom), jer je neoprezno prelazila put van pešačkog prelaza. Ono što me je zapanjilo bili su komentari pojedinih ljudi (vozača) na samoj sahrani. Mnogi smatraju da učesnici u saobraćaju "nižih kategorija" (pešaci, biciklisti, motociklisti, ... ) moraju da se uklone kada naiđe automobil, kamion, .... , a da u protivnom vozač tog vozila ima prava da "zgazi" takvog učesnika u saobraćaju!

Očigledno je problem u tome da su u proteklom periodu mnogi do vozačke dozvole došli na "mala vrata". To posebno važi u manjim mestima gde se svi poznaju međusobno a gde (zbog slabog intenziteta saobraćaja) i ovakav "vozač" može da se snalazi nekako.

Očigledno da vozač koji je udario tvog kolegu spada u 2. (eventualno u 4.) kategoriju.

A taksisti se uglavnom (čast izuzecima) ponašaju po sistemu iz 3. kategorije.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Malo je za neočekivati da će neko vršiti polukružno okretanje na sredini ulice gde to nemože izvršiti bez manevrisanja.

Po oštećenjima na automobilu mogu pretpostaviti da je vozač taxi vozila samo presekao put motociklu prelazeći u suprotnu traku. To znači da nije ni uvideo motociklistu iz suprotnog pravca i ako je na tom potezu ulica pregledna.

 

 

Ivane, Ivane, pa normalno je da nije za očekivati da se neko tu okreće, ali je više nego očigledno da se ovaj okretao - verovatno žurio da uzme neku vožnju. Šta drugo i očekivati kad danas svako može da bude taksista. Ko god nema posla - ode u taksiste. Ja sam taksirao nekoliko meseci, kad sam video ko sve tamo radi i kako - otišao sam. A rade svi, od onih koji imaju možda četiri osnovne pa do ljudi sa doktorskom disertacijom i svi misle da oni sve najbolje znaju, a ovamo otimaju jedni drugima vožnje i još svašta drugo.

A ako malo bolje pogledaš sliku udesa, lepo se vidi da se poprečio posred ulice, momak pokušao da se provuče, zakačio mu i odvalio branik i odledeo na one betonske žardinjere.

A inače, desilo mi se par puta da sam u taksiju bio kao putnik i da taksista tako seče nekog, i na moje upozorenje da pazi - nonšalantno mi odgovori " pa vidi me, prikočiće, ja sam taksi " !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Pocece polako ovde "Ruski sistem da radi', futrola za stoljpi oko butine. :jee:

Obrazlozenje za dozvolu "Ugrozen sam od strane vozaca taksija, slepera i autobusa gsp-a. " :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Taksistima gazde pravdaju sve osim pijanstva i crvenog, ukoliko prekoraci brzinu firma plaća (mora da stigne što pre do mušterije-ko hitnu da voze jbt) ukoliko tera u suprotnom smeru gazda plaća, polukružna i ostale bahatosti da ne komentarisem... Ovu izjavu mi je citirao drug koji se cesto vozi taksijem, a pričali su mu više vozača

 

Elem, da se nadovežem na one komentare, pre tri godine na mestu sadašnjeg kužnog na bulevaru kod parka sv Save kada me je vozač golfa isekao skrenuvši levo niz bulevar, a ja sam išao pravo ka Sremskoj ulici. Vozač bio kriv 100%, policija pravi zapisnik a ja guram motor na trotoar da ga ostavim kod majke i ćaleta koji su u medjuvremenu naišli. Prilazi stariji lik i mojoj majci će:‚‚ Ako mu je, trebao je da ga ubije, da mu noge polomi pa da više ne sedne na motor, majku im ludu detinju, pobiše silan narod‚‚! Jedva me je ćale sa pandurima udržao da ga onako nafilovan adrenalinom ne polomim, ali jbg, šta da radimo kada na nas gledaju kao na vanzemaljce i otpadnike od ljudske rase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Izvor: http://www.juznevesti.com/Hronika/Udes-kod-hotela-Park-Nis.sr.html

 

16:07, 22.10.2012.

Udes kod hotela "Park"

Autor J. C. Izvor Južne vesti | Niš

 

U sudaru motocikliste i taksi vozila koji se dogodio danas oko 15:30h u Nišu povređen je vozač motora.

Za sada nema informacija o povredama vozača motora, a u Kliničkom centru kažu da je bio svestan kad je primljen.

Još nije poznato u kakvom je stanju taksista, a policajci koji su vršili uviđaj nisu želeli da daju informacije.

Uzrok udesa se utvrđuje, a zbog velike oštećenosti oba vozila pretpostavlja se da je razlog velika brzina.

 

800x600_udes2.jpg

 

800x600_udes.jpg

 

 

Po ovim slikama motor nije udario brzinom vecom od 50km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

mene je zamalo tako lik udario dok je ,,PROPISNO`` vrsio polukruzno iz krajne sa moje tacke gledista leve trake iseko je jednu svoju 2 pune jednu moju traku i za 10 cm me udario i to sam vozio tik uz sahte uz trotoar... i posle mene napada!!! A evo komsija taxista ostao bez dozvole proso na crveno...a kola vozi i startuje kao da je poso na trke ! A to nije nista danas vozio kroz sicevacku klisuru auto oko 120 iza mene autobus blicka bugarin neki i preko pune linije me pretica i to ja vozio 120 a kolko je tek on ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2745 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne javljam se u ovim temama ali ih nazalost citam jer su ceste...

Niste napomenuli gore a verujem da ste svesni: vozaci automobila, kamiona, buseva (oni koji nisu vozili motor nikad ili su probali APN4 jednom pa ogulili laktove) nas cesto vide ali iseku jer ne mogu da procene nasu brzinu zbog same velicine nas sa motorom naspram auta! Ja po gradu u 95% slucajeva vozim ispod 60-65, sto smatram da je ok, na prometnim mestima 50, jer idem na i sa posla i faxa motorom, nemam auto. I nebrojeno puta su mi izletali da bi posle bilo : KOLIKO TO VOZIS #(*#&%!!!!! Razlika je sto da sam 1 u tih milion slucajeva vozio 90-100, ne bih kuckao sad! A ovako sam do sad svaki put izbegao, sto kolega nije uspeo jer je ovo bio ekstrem! I on da je isao brze bilo bi mnogo gore...

 

Moramo biti svesni da smo kao stelt... NEVIDLJIVI! A kad nas vide(pogotovu taxisti) bas i ne pridaju znacaja tome! (zaista svaka cast izuzecima i neka se niko ne oseca prozvano ili uvredjeno)

 

Kolegi sto brzi i laksi oporavak!

Taksisti zatvor za pokusaj ubistva iz nehata! (da vidite kako bi se brzo smanjio broj ovih sto nisu videli, pazili bi na motocikliste kao na zasticenu vrstu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Po ostecenima sa jasno vidi ta je taksista bukvalno samo okrznuo motor,ali i to je nazalost bilo dovoljno da motor izbaci iz putanje i udari u betonske zardinjere,jasno kao dan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

...Prilazi stariji lik i mojoj majci će:‚‚ Ako mu je, trebao je da ga ubije, da mu noge polomi pa da više ne sedne na motor, majku im ludu detinju, pobiše silan narod‚‚! ...

ovo ti je čist primer bolesne ljubomore zbog neostvarenog dečačkog sna, taj bi voleo da je vozio motor, više nego leba da je jeo, kad već, iz bilo kog razloga nije, `ajde da onda niko ne vozi, da ne trpi zazubice. tako ja vidim komentar, kakav si naveo. 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja