Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz Italije?

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: "Free Wheels" Velika Plana
  • Motocikl: KLE 500,ZR-7,Bandit 600S

Interesuje me kakva je procedura kod uvoza motora iz Italije?Konkretno-papirologija,carina,cena svega toga,isplativost....?Ako je neko vec to radio u skorije vreme,molio bih da me uputi u proceduru....Hvala!!!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Nisam se time bavio do detalja, imaš nekoliko tema na forumu koje se tiču uvoza motora. Manje više je ista procedura. Nisam siguran da se više isplati uvoziti motor, jedino ako se traži baš nešto specifično i unikatno čega ovde nema. Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: "Free Wheels" Velika Plana
  • Motocikl: KLE 500,ZR-7,Bandit 600S

Nisam se time bavio do detalja, imaš nekoliko tema na forumu koje se tiču uvoza motora. Manje više je ista procedura. Nisam siguran da se više isplati uvoziti motor, jedino ako se traži baš nešto specifično i unikatno čega ovde nema. Srećno

 

Pa recimo da sam malo "cesljao" po netu,recimo za TA 650 iz 2001 godine,i cena je manja u proseku oko 1000 evra?!

 

 

Sad nisam bas siguran koliko kosta ostale procedure oko uvoza.... i da li se isplati svo to cimanje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Interesuje me kakva je procedura kod uvoza motora iz Italije?Konkretno-papirologija,carina,cena svega toga,isplativost....?Ako je neko vec to radio u skorije vreme,molio bih da me uputi u proceduru....Hvala!!!!! :care:

 

Procedura je ista kao iz ostalih zemalja evropske unije.Treba da imaš odjavljenu saobraćajnu i kupoprodajni ugovor. Ali predlažem da proveriš i kod nas motore u ponudi zato što pojedini modeli su skuplji napolju nego kod nas. Jedino ako nisi već našao određen model. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Treba uzet i u razmatranje u kakvom je stanju motor, jer malo preskupo ispadne da se ode na lice mesta i da se konstatuje da je zreo za generalnu.

Možda i jesu 1000 evra jeftiniji, ali treba da uračunaš put do tamo,a vala i nazad, onda carinu, porez (a porez povećan na 20%), pa još neke dažbine za špediciju, ne znam detalje baš, uglavnom.....kad sve to sabereš, onda vidiš da li je i koliko jeftinije. Ako je reda veličine 100-200 evra, mislim da nije vredno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

I mene ista stvar zanima. Na ideju sam dosao tako sto u oglasima cesto vidjam motore: Uvezen iz Italije, uvezen odavde i odande. I to mislim da rade obicnu trgovinu, kao i sa autima.

Ja sam stavljao na papir i dosao do zakljucka da se za starije motore ne isplati, ali za mladje (godista, 2006,7...) se ja mislim isplati.

Razmisljacu jos na tu temu, pa cemo videti sta ce biti na kraju. :) Ako iskopam negde nesto, javicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

upravo tako, otići po jedan motor u Italiju...transalp650, se nikako ne isplati, izračunaš put, spavanje,hrana, peripetije, rizik (u Italiji ima svega, gore nego ovde)papirologija, carina, špedicija...nema šanse da se uklopiš u 1000eura, a ne znaš šta si kupio....evo ti trans spreman za te pare...http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/85955-transalp-650-2000g/page__pid__1380555#entry1380555

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r
<br />Recimo ovaj model <br /><br /><a href='http://www.autoscout24.it/Moto/Details.aspx?id=221860954&cd=634849804450000000' class='bbc_url'

 

Ovaj motor sa linka bi te kostao vise nego da ga kupis isti model ovde vec ocarinjen iz prostog razlga sto bi ti za transport motora uzeli ihahaha para.

 

Iz Italije se motor dovozi samo na sleperici-prikolici ili u kombiju,ili ako  imas Italijanske radne papire  mozes da ga vozis na It tablice do Srbije,ali prvo moras da uradis prenos vlasnistva koji je par stotina evra,znaci nemas izvozne tablice  da bi ga ti licno dovezeao kao recimo iz Nemacke sa izvoznim tablama.

 

Ako gledas oglase iz Italije gledaj oblasti Veneto,Lombardia,Emilia Romagna odatle se naj vise dovozi i tuda saobracaju ljudi koji se time bave-dovozom i manje bi te izasla njihova usluga transporta.

 

Papiroloski imas odjavu saobracajne,izvozni papir,kupoprodajni ugovor potom na nasoj granici ulaz i carinjenje samog motocikla u carinarnici najblizoj mestu u kojem zivis.

 

Koje godiste se isplati uvoziti iz Italije je diskutabilno,onaj ko je tamo redovan kupac vise komada motora dobija nizu cenu,manji su mu troskovi prevoza mozda umanjenu carinu i njemu se isplati bilo koje godiste.

 

Na komad moj utisak je da se motori do par godina starosti-noviji ne isplate bolje ga je uvesti iz USA,za starije motore pogotovo odredjene modele odredjenih proizvodjaca ispati se uvoz.

 

Ako ti jos nesto treba od informacija javi se na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: "Free Wheels" Velika Plana
  • Motocikl: KLE 500,ZR-7,Bandit 600S

Hvala svima na iskrenim odgovorima,vrlo ste mi pomogli!! Ipak cu da sacekam jos malo ako ispadne neki motor na nasoj teritoriji...a nadam se da hoce!!! Malo me je privukla ta cena,e sad nisam bio bas u toku sa ciframa i sa svim tim peripetijama,malo sam se raspitao i kod nekih mojih ljudi i dobio sam iste odgovore... Duga je zima,verovatno da ce nesto da iskrsne :care:

 

Jos jednom hvala svima!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

evo da i ja dam svoj "kontribut" ovoj temi-uvoz iz Italije i nije tako strasan.prevoz ti je oko 250 evra (recimo Verona-Beograd),ulazni papiri su ti oko 50 evra ,20-tak evra odvoj da castis tu i tamo i ostaje ti carina na osnovu procene motora po kataloskoj vrednosti i to je to.sto se tice papirologije u Italiji odjava je oko 80-ak evra overa saobracajne 15 evra i ugovor o kupoprodaji 15 evra-na sve to dodaj neku kintu za osobu koja ce sve to da ti odradi.ja uvozim motore iz Italije i nije tacno da su sve "krsevi" i "isterane" duse-to mogu da ti potvrde nekoliko clanova ovog foruma koji i dan-danas voze motore koje sam im ja dovezao.mislim da sam ti bar malo pomogao,pozzz Nesa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja