Jump to content

Moto Zajednica

Yosimura za R1 2006

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

cao ljudi pozdrav svima imam Yamahu r1, 2006 godiste i hteo bi da stavim Yosimurine izduve na motor.Zanima me da li egzap ventil treba da bude stalno otvoren sa Yosimurinim iyduvima ili da ne diram nista hvala puno POZDRVA SVIMA!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Meni je otvoren na GSXR1000, taj ventil generalno ničemu ne služi osim da malo priguši buku na nižim obrtajima. Sa bilo kojim sportskim auspuhom tek gubi smisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Meni je otvoren na GSXR1000, taj ventil generalno ničemu ne služi osim da malo priguši buku na nižim obrtajima. Sa bilo kojim sportskim auspuhom tek gubi smisao.

 

 

Kako si lupio neverovatno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Evo male rasprave o EXUP ventilu:

 

http://pnwriders.com/motorcycle-talk/165930-exup-valve.html

 

U teoriji, kada se ukloni, gubi se nešto malo na nižim obrtajima, a dobija na višim. U praksi, služi samo da te nervira i izbacuje grešku kad se pokvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ja tu ne bi' dir'o nista! Fabricki lonci su izuzetno lepi pa je (po meni) to pogresna investicija

 

S druge strane, ako je taj motor isto sto i model '04 (ciji sam vlasnik bio, prodao ga zbog neke pogresne koncepcije pa mi i danas zao), onda postoji problem sa ogibljenjem, narocito napred. To se itekako pominjalo po specjalizovanim forumima za R1, a moj (dakle subjektivni) osecaj je bio kao da sedim na motoru pri cemu su mi ruke na volanu Mercedesa S klase - kao da taj prednji kraj lebdi, kao da se vozi na letecem cilimu a ne na tocku, istina savrseno precizno ali je taj osecaj bezivotnog prednjeg kraja ipak neprijatan.

 

Pa bi ti moj savet bio da pregledas specijalizovane forume za R1 i vidis da li postoji neko resenje za prednje ogibljenje jeftinije od "Oehlins"-a jer je prilicno skupo. (A kod prodaje ti se taj novac bas i nece vratiti). I opet bitna stvar, da li je to uopste resivo cak i sa "Oehlins"-om, jer je navodno ram toliko krut da proizvodi takav (bez)osecaj.

 

Pozdrav, i da te lepo sluzi (a siguran sam da i hoce, svakako je to jedan odlican motor).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ja tu ne bi' dir'o nista! Fabricki lonci su izuzetno lepi pa je (po meni) to pogresna investicija

 

S druge strane, ako je taj motor isto sto i model '04 (ciji sam vlasnik bio, prodao ga zbog neke pogresne koncepcije pa mi i danas zao), onda postoji problem sa ogibljenjem, narocito napred. To se itekako pominjalo po specjalizovanim forumima za R1, a moj (dakle subjektivni) osecaj je bio kao da sedim na motoru pri cemu su mi ruke na volanu Mercedesa S klase - kao da taj prednji kraj lebdi, kao da se vozi na letecem cilimu a ne na tocku, istina savrseno precizno ali je taj osecaj bezivotnog prednjeg kraja ipak neprijatan.

 

Pa bi ti moj savet bio da pregledas specijalizovane forume za R1 i vidis da li postoji neko resenje za prednje ogibljenje jeftinije od "Oehlins"-a jer je prilicno skupo. (A kod prodaje ti se taj novac bas i nece vratiti). I opet bitna stvar, da li je to uopste resivo cak i sa "Oehlins"-om, jer je navodno ram toliko krut da proizvodi takav (bez)osecaj.

 

Pozdrav, i da te lepo sluzi (a siguran sam da i hoce, svakako je to jedan odlican motor).

Ma sve je to ok lepo izgledaju ali se slabo cuju yato najvise i hocu da ih zamenim1hej.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja