Jump to content

Moto Zajednica

Krivinarenje po zapadnoj Srbiji

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Razmišljajući gde da se provozam za vikend čujem se u petak sa Lordom Oblivionom... U par rečenica se dogovorimo da idemo. Ostalo je samo da definišemo rutu :) Čujemo se još jednom nešto kasnije i dogovorimo sledeći "plan": Beograd - Ripanj - Barajevo - Lazarevac - Ćelije - Bogovađa - Vračević - Mionica - Struganik - Ravna Gora - Divčibare - Kosjerić - Seča Reka - Varda - Rogačica - Ljubovija - Pecka - Stave - Pričević - Valjevo - Petnica - Robaje - Brezđe - Mionica - Lazarevac - Beograd... Ideja je bila da se što je moguće više "izlomatamo" po putevima kojima se ređe ide, tačnije da izbegnemo magistralne i lokalne prometnije puteve...

 

Polazak je bio u subotu ujutro oko pola sedam... Prvi deo - do Lazarevca protiče u laganoj vožnji. Iako smo se dobro obukli, na spustu sa Gluščevog brda ka Barajevu smrzli smo se onako "za medalju" :) Stajemo u Lazarevcu kod DIS-a da kupimo nešto za jelo za usput, zatim i par minuta kasnije na pauzu za kafu u Ćelijama...

 

001.jpg

 

Dok smo pili kafu pristiže i sledeća ekipa :)

 

003.jpg

 

Pozdravljamo se, oni toče gorivo i nastavljaju put ka Divcima a i mi krećemo par minuta kasnije. Na fotki ispod je Lord Oblivion ispred svoje sure bedevije :)

 

004.jpg

 

Nastavljamo dalje par kilometara Ibarskom do skretanja za Bogovađu. Od Bogovađe nastavljamo dalje ka Mionici. Kod odvajanja za Vračević uključujem kamericu za snmanje ali se na kraju ispostavilo da ugao snimanja nije bio dobar, tako da ostajete uskraćeni za snimak ovog dela puta :(

 

Iz Mionice skrećemo ka Vrujcima i onda posle par kilometara odvajamo za Struganik gde nam je plan da posetimo rodnu kuću vojvode Živojina Mišića.

 

Put do same kuće je u lošem stanju... Ipak, vredi posetiti.

 

009.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

 

012.jpg

 

013.jpg

 

014.jpg

 

015.jpg

 

Nastavljamo dalje ka Ravnoj Gori. Cilj je memorijalni centar posvećen Draži Mihajloviću...

 

016.jpg

 

017.jpg

 

018.jpg

 

019.jpg

 

020.jpg

 

021.jpg

 

I tu smo...

 

005.jpg

 

006.jpg

 

007.jpg

 

008.jpg

 

Inače sve ovo vreme snimam put kamericom montiranom na kacigu u nadi da ću imati lep putni video i na žalost ne fotografišem nešto preterano... Kako se na kraju ispostavilo - uglavnom sam snimao nebo i krošnje višeg drveća :(

 

Od Ravne Gore plan je da idemo na Divčibare... Vidimo makadamski put na početku koga stoji putokaz "Divčibare 16 km" i nacrtan bicikl :D Ok, super, samo 16 km - začas smo na Divčibarama... Krećemo i onda makadamski put posle par stotina metara prelazi u običan šumski zemljani, sa ogromnim kolotrazima od traktora ispunjenim lišćem. Već posle jedva kilometar ja padam :D Ralica se nasukala na stenu, stajem u mestu, spuštam levu nogu da se oslonim, međutim ne mogu da dohvatim zemlju jer je motor na vrhu kolotraga i ostaje jedino "kapitulacija" - nema šanse da ga zadržim. Levi retrovizor otpada pri padu (tačnije izvlači se šraf koji ga drži iz navoja) a ja kačim pantalone za nešto prilikom skakanja sa motora i cepam ih od dupeta pa jedno 30 cm niz nogavicu :D :D Drugih oštećenja nema ni na meni ni na motoru... Nastavljamo polako dalje ali put postaje sve gori i gori - krupne stene, prašina i duboki kolotrazi ispunjeni lišćem... Pošto je moj motor i niži i teži, Lord ide prvi pa pomaže meni preko krupnijih stena. Tako se batrgamo nekih 2 km i nailazimo na ekipu koja kolje i peče neke prasiće :D Odmaramo tu malo i oni nas savetuju da definitivno ne pokušavamo dalje, jer puta praktično i nema - ono što smo mislili da je put je u stvari obeležena monti-bike ruta...

 

Put nazad, pošto je uzbrdo, bio je lakši. Ipak za ta 4 km (2 do "tamo" i 2 nazad) izgubili smo sat i 20 minuta i shvatili potpuni smisao poslovice "ne ide se bez ku*ca u svatove" :D :D

 

Peglamo nazad ka Mionici a odatle na Divčibare... Usput stajemo da klopamo.

 

022.jpg

 

023.jpg

 

Pogled sa Divčibara:

 

024.jpg

 

Nastavljamo dalje ka Kosjeriću. Stajemo usput na jednom izvoru da pijemo vode. Lord se čuje sa Kepom i pada dogovor da se nađemo u Kosjeriću u kafiću kod Božovića. U tom nas pristiže i kolega Neskez iz Valjeva koji se uputio na Zlatar :) U Kosjeriću nam se pridružuje Kepo, a nedugo zatim stiže i enduro ekipa koja se endurisala po Divčibarama :D

 

026.jpg

 

025.jpg

 

Iz Kosjerića idemo za Seču Reku, odatle ka Vardi i iz Varde u Rogačicu. Od Varde do Rogačice ima komad od nekoliko kilometara makadama pa smo se opet setili izreke "bez ku*ca u svatove" :D

 

U Ljuboviju smo stigli oko 6, sa dobrih dva sata zakašnjenja... Pošto je već počeo da pada mrak, zaključujemo da je bolje da prespavamo kod mene u Ljuboviji i sutradan nastavimo dalje. Za taj dan, kilometar sat pokazao je tačno 312 km...

 

Sutradan nastavljmo preko Proslopa u Pecku.

 

027.jpg

 

028.jpg

 

029.jpg

 

Iz Pecke idemo dalje za Valjevske Stave i Pričević. Ugao kamerice smo konačno potrefili tako da sledi snimak deonice od Pričevića do Valjeva :)

 

 

U Valjevu svraćamo u Tešnjar na kaficu. Tu me dočekuje poruka od supruge da je mlađi klinac nešto krenuo da povraća tako da sam morao skratiti predviđenu rutu... Lord Oblivion me prati do Lajkovca, ja odatle nastavljam Ibarskom ka Beogradu jer je to najbrža ruta, a on odvaja ka Lazarevcu da još malo "izgluvari" :) Sve u svemu lepo smo se navozali a ja sam pride zaključio da ne bi bilo loše da sledeći motor bude neki enduro :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Odlican tura koliko ste sabili km?

 

Koja je ovo bela honda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Odlican tura koliko ste sabili km?

Koja je ovo bela honda?

 

Ja sam prešao na kraju negde oko 450 km, a Lord sigurno bar još 50 km više...

Bela Honda je VF500F :)

 

9:50 kakav manevar sa Tamicem.....savrseno ga zabole jaja

 

Sreća pa smo baš lagano vozili, tako da je bilo vremena da kočim i bežim levo između tamića i one oktavije... Ja sam samo odmahnuo glavom što se i vidi na snimku, ali se ne vidi da je momak koji je vozio oktaviu iza tamića bukvalno stao, zabo sirenu i kroz prozor ovome čestitao sve živo i mrtvo :D Mislim da je iz njegove perspektive delovalo da će oba motora završiti u prikolici :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Lepa ruta i predeo! Svaka cast!

A za tamica nemam komentar. Nista novo! 0ljut2.gif Cim ih vidim, usporavam, bez obzira u kom se pravcu krecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Od R. Gore prema Divcibarama put je najlosiji u dolini reke Grab do vrha Rior. To u stvari nije put.Posle je vec lakse, ima kolotraga dubokih ,ali moze da se kombinuje preko livada.Srecom , iako nema ljudi u blizini, postoje dobro ocuvane bacije, gde se moze slobodno prenociti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Avantura, u pravom smislu reči. Koliko nam je slobodno vreme dozvoljavalo, ne bih se bunio na nekih 10 dana ovakve vožnje :moto3:

 

Najjači utisak na mene je ostavio deo Ljubovija - Pecka - Pričević, to jest kad smo izašli iz one filmske magle :takoje: I deo iza Mionice, preko Suvobora do Ravne Gore. I predhodni dan (subota) , Kosjerić - Seča Reka - Varda - Rogačica. Prelepo !

 

Kad idemo Rogačica - Pasna Ravan - Sedlari - Valjevo ? :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja