Jump to content

Moto Zajednica

V Strom 1000 concept!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

suzuki-v-strom-1000.jpg

Sastavni deo svakog salona dvotočkaša uz nove primerke motocikala svakako su i koncepti. Pomoću njih moto brendovi najavljuju šta nas očekuje u bliskoj budućnosti, a jedan takav koncept na ovogodišnji Intermot je dovezao i Suzuki.

 

Ono što su stručnjaci iz Suzukija učinili jeste da su uzeli model V-Strom 650 i na njegovoj osnovi sastavili studiju mešanca između maksi endura i tourera koja je dobila naziv V-Strom 1000.

 

To što nosi oznaku koncepta ne znači da će još dugo tako i biti. Prema svemu viđenom, V-Strom 1000 bi veoma lako mogao da preraste u serijski motocikl koji neće imati nimalo lak zadatak da se bori za naklonost kupaca u segmentu u kome su BMW, KTM, Ducati, Honda, Kawasaki i Yamaha.

 

Prema podacima koje je objavio brend iz Hamamatsua, za pokretanje ovog koncepta zadužen je 1,0 litarski V-twin upakovan u lagani aluminijumski okvir. Kako je Suzuki bio vrlo škrt kada su u pitanju podaci o ovoj studiji, o V-Stromu 1000 smo saznali samo još to da će imati podesivo vešanje i sportski orijentisan radijalni kočioni sistem. Još jedna stvar koju je Suzuki odlučio da podeli sa nama jeste da je ovaj koncept inspirisan njegovim modelom DR750S s kraja 80-ih godina prošlog veka.

 

 

 

http://www.youtube.c...h?v=-RpTfA5Xg-k

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jes' vala...samo jos fali ta pocnu da se tuzakaju ko na to ima pravo, kao ovi sto prave one svemirske telefone.

Kad malo bolje razmislis i stavis sve te novitete jedan pored drugog...oni svi isti :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Izgleda k'o Pera detlić! 'Bali ih ti kljunovi! >:( Kao da bez njih ne može.

Istina je, ali bar ne lici na maksi skuter... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nesto Novo - staro iz Suzuki-a. :zbunjen:

 

The new V-Strom 1000 establishes itself as an adventure-tourer with a more dominant presence compared to its predecessor. More importantly, its 1000cc V-Twin engine has been completely redesigned and now includes traction control for peace of mind while street riding. .

Beyond the engine, the aluminum frame provides a basis for the bold, distinctive styling, giving it a more aggressive stance than before. The broad seat, adjustable windscreen and 10-spoke wheels further hint at the ‘Strom being more street-oriented than dirt. An all-new luggage system, designed in conjunction with the bike itself, provides plenty of storage space with easy on/off installation.

Suspension duties are now handled by an inverted fork in front and single shock in rear. Both adjustable, though it’s still unclear as to what extent. Radial-mount front calipers with ABS are sure to provide strong stopping power.

 

 

suzuki-v-strom-1000-conc.jpg

 

suzuki-v-strom-1000-conc.jpg

 

suzuki-v-strom-1000-conc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ovaj je poseban, sa tim kljuncicem, gledajuci ga sa strane, izgleda kao Pera Detlic. 1lol.gif

 

Isti Pera sa ovim kljunićem, a i sa ovim vizirčetom, kao ona Perina peruška/kresta. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Nisam bio na sajmu u Milanu, ali mi kazu da se tamo nije pojavio :stabre:

 

Bio je u Milanu. Eto ti snimak sa sajma koji je Branko okacio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Hmmmm ne svidja mi se. Nekako previse podseca na BMW R1200GS, a prethodni V-strom je bas bio jedinstven motor. Mozda bas to i pokusavaju, da izigravaju skupljeg brata iz BMWa za manje pare....1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Pa dobro, nije BMW izmislio "kljun" pa da samo on sme da ga ima, ne mogu da kažem ni da je ružan ni da mi se dopada, daj da ga vidim prvo uživo. Stara hiljadarka izgleda super, dva fara... Videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ma bmw se predplatio na kljun, a inače bavarci su ga i ukrali sa suzukijevog modela DR750 .... toliko o tome da svi kopiraju bmw

 

 

 

 

1995_DR800S_blue_450.jpg

 

 

 

 

 

 

 

bmw__1150_gs_2000_3_lgw.jpg

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ove dve slike govore sve...

 

dl1000aconceptright2bagl.jpg

 

 

2013-bmw-r1200gs.jpg

 

 

 

obzirom da je GS lider vec vise godina u svetu adventure motocikala ovo je nezibezno,

mada, malo vise originalnosti ne bi smetalo, nobody's perfect jbg.!

 

Ako tehnicki bude bar blizu bavarca a cenom vise japanac rado cu ga posedovati

iako mi je na prvi pogled bio nevidjeno ruzan, polako mi ulazi pod kozu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@Soony

"...ma bmw se predplatio na kljun, a inače bavarci su ga i ukrali sa suzukijevog modela DR750 .... toliko o tome da svi kopiraju bmw..."

 

Suzuki je Big-om (750/800) pokazao da se uplasio sopstvenog radikalnog dizajna. Podseca me i na slucaj sa Katanama ... Kada su svi ocekivali nastavak, oni se vratise "masovnoj konfekciji". Za Suzuki je ovo u stvari "BACK TO THE ROOTS"

 

Apropo BMW i kljun: I BMW su svi pljuvali u pocetku zbog kljuna, ali se BMW nije povukao, vec ostao konsekventan. Nije "kljun" bio zasluzan za uspeh, vec jedinstven koncept, napredna tehnologija i kvalitet... A na kljun su i pristalice BMW-a morale da se naviknu ili da menjaju marku. Ishod je poznat - vidi broj prodatih motocikala!!! 1zvizduk.gif

 

U kvalitet novog Stroma 1000 necu da sumnjam, a sa dobrom cenom ima sansu na trzistu. Licno mi se svidja, valjda posto i ja imam "kljun" 1lol.gif

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mene malo ovaj koncept podseca na multistradu! Jos ovako crven...Ja bi najvise voleo kada bi Suzuki napravio neki adv bajk sa nekim zicanim tockovima napred 21' ali to su samo snovi!Da izadje ova nova hiljadarka pa da vidimo kakva je!1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja